Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2005, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

No możliwe...! Ja ostatnio miałem dramat na drodze... leciałem w krakowie od Nowej Huty i tu zaraz lewym ITD doleciało do ronda koło MAKRO i myśle czy poleci prosto czy w prawo na Olkusz.. ale dali w prawo na Olkusz... zachwile lece w kierunku bramek a tu znowu mnie ITD i myśle czy skręci na Krzeszowice, Trzebinie czy polecą na bramki... ale znowu mi sie udało i pojechali na bramki...! słuchaj jak niemają sie do czego przyczepić w nowym aucie to i tak coś sobie ubzdurają tak żeby zaprzeproszeniem udupić kierowce i pracodawce... wiadome niekażdy inspektor taki jest 8)

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2005, 12:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2005, 20:22
Posty: 80
Lokalizacja: z pierwszej linii frontu

3 razy byłem zatrzymywany przez ITD. Każda z kontroli nie trwała więcej niż 30min. Nie mieli sie do czego przyczepić i nawet nie próbowali. Według mnie BAG dużo skrupulatniej kontroluje, duzo... ;)

_________________
_Życie, mierzone w kilometrach _
Nie czujesz, że żyjesz, dopóki nie osiągniesz granicy możliwości.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2005, 5:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
CHWDP! Psy mają uprzedzenia... nie cierpię ich! Weźmy na przykład sytuacje opisaną przez Wilka z Hemp Gru - wychodzą ludzie z metra i stoi dwóch mundurowych, i kogo oni zatrzymają? Oczywiście, dwóch młodych, ubranych w szerokie spodnie i czpeczki... Taka jest prawda! Kilkakrotnie zetknąłem się z taką sytuacją wobec mojej osoby, bo co? Bo ubieram się w szerokie spodnie i bluzy z kapturami?? Kilka razy zostałem spisany własnie za ubiór, czyli zupełnie za friko!!! CHWDP! :evil:
nie jestem inspektorem ITD, ale mając spore doświadczenie jakie kierowca wiedziałbym, że:
1 jeżeli kierowca jest wykąpany, wypoczęty, ogolony to na 90% nie przegiął czasu pracy,
2 jeżeli kierowca jest brudny spocony i ma czerwone oczy to warto pogrzebać w tarczkach,
3 jeżeli w kabinie ma bejzel i brud to tak samo dba o stan techniczny pojazdu i na pewno czegoś zaniedbał,
4 jeżeli w kabinie ma wysprzątane, a dokumentów nie musi szukac po całej szoferce tylko ma w jednym miejscu pod ręką, to tak samo dba o wszystkie podzespoły samochodu.
są wyjątki, ale zasada to działa.
i tak jak wspomniał kolega Owiec, wystarczy że gość spojrzy na kierowcę, kabinę i poukładane dokumenty i wie, że kierowca jest OK.
może to nie być kwestia szerokich spodni, czy czapeczki.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2005, 7:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Precz z niechlujstwem, ja nieraz widziałem jak kierowcy w czasie gwałtownego hamowania wszystko w szoferce z pułek wypadało. Szoferka to miejsce pracy kierowcy, powinno być zadbane. U mnie w pracy w biurze każdy musi mieć porzadek na swoim stanowisku pracy, takie są zasady kto sie do nich nie dostosuje ten ma kłopoty.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lip 2005, 20:24

Cytuj:
A może ta Scania jechala na ADRach??
Nie, to była zwykła Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2005, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Słyszałem, że ITD i Policja czepiają się też dodatkowych obrysówek z przodu - podobno karzą odcinać kabelki albo od razu zdemontowywać lampki... Mieliście może taki przypadek?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2005, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Kaczor ktoś ci próbował wcisnąć kit bo w polsim kodeksie drogowym nic nie ma na temat dodatkowego oświetlenia obrysu pojazdu a moim zdaniem czepianie się tego typu spraw to idiotyzm i nadgorliwość zkorumpowanych urzędników ITD którzy czekają na łapówkę.

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2005, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

ja słyszałem o tym że niektórzy mobile musieli demontowac halogeny na dachu jak mieli wiencej niż 2... ale wydało mi sie to jakieś dziwne.... jak widze że jeżdżą samochody co mają na dachu 8 a nawiet więcej halogenów i jeszcze nad zderzakiem 4 czy 6 i jeżdżą bez problemów...! wiesz no oni każą tobie zdemontować dodatkowe oświetlenie no ale niech ci pokażą przepis.... ale no zaś niebędziesz sie z nimi kłucił bo sie przyczepią do czegoś innego... ale jak dla mnie to jest chore chore...

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2005, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Dawno mnie tu nie było ;) Cyryl, nie jestem kierowcą więc zupełnie nie czaję Twoich wywodów wobec mojej wypowiedzi... Ja mówię o dzielnicowych, a nie o ITD czy drogówce :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2005, 6:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
CHWDP! Psy mają uprzedzenia... nie cierpię ich! Weźmy na przykład sytuacje opisaną przez Wilka z Hemp Gru - wychodzą ludzie z metra i stoi dwóch mundurowych, i kogo oni zatrzymają? Oczywiście, dwóch młodych, ubranych w szerokie spodnie i czpeczki... Taka jest prawda! Kilkakrotnie zetknąłem się z taką sytuacją wobec mojej osoby, bo co? Bo ubieram się w szerokie spodnie i bluzy z kapturami?? Kilka razy zostałem spisany własnie za ubiór, czyli zupełnie za friko!!! CHWDP! :evil:
faktycznie nie zauważyłem, ale może to nie sa uprzedzenia?
moje auta jakie miałem zostały kilkakrotnie okradziona, w kilku przypadkach sprawcy zostali zatrzymaniu. i coż się okazało?
sprawcami byli młodzi ludzie. ani kobieta, ani staruszek, czy niemowlę, ale własnie młodzi ludzie płci męskiej, dowolnego ubioru.
patrząc zaś na inne dokonane występki: np. bitwy po meczowe, to też tam przedstawicieli partii emerytów i rencistów, feministek nie uświadczysz.
więc kogo Ty jako policjant byś kontrolował w pierwszej kolejności?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

A podobno ma wejsc w polsce ze za tarczki nie bedzie placila firma jak kaze np. wyrzucic tacho tylko kierowca wiecie cos o tym..? :evil:


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Za brak tarczki zawsze odpowiadał kierowca!!
Nawet jeśli "szef" kazał wymienić na nową - KIEROWCA ODPOWIADA ZA BRAK TARCZKI!!
Jest to 100% pewne!!

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Tak wiem ale do pewnego czasu bylo tak w firmach ze jezeli zlapali np. kierowce z brakiem tarczki to placila firma a ma byc tak podobno ze bedzi eplacil za brak tacha kierowca wiec w momencie gdy kierowca wyrzuci tarczke to wiaze na siebie bata... :/


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

No to nie wiem,
u nas w firmie jakbyś poszedł do starego żeby zapłacił ci mandat za brak tarczki to na 99% by cię zwolnił!!
Jest wrogiem wszelkich przeginań, ale wiem że są tacy szefowie że każą przeginać ale w tym momencie oddają kierowcy kase ze ew. mandat.
Np. w Austrii za brak tarczki wstecz jest 36euro u nas podobno 50zł.

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 15:23

no mnie już złapali 3 razy ale nie mieli sie doczego doczepić :lol: :lol: bo auto było z 2004 :lol: :lol: :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
10000czytalem w jakiejs gazecie ale niepamietam w jakiej ze jakis koles jechal liazem i tyle mial do zaplacenia w sumie na co skladalo sie:brak winetki,zly stan techniczny,wycieki oleju,....
Jest to możliwe!!
U nas na bazie na parkingu stoi do dzisiaj LIAZka na ruskich blachach.Dostała ponoć coś ok. 12tys zł kary i właściciel nie zrobił opłaty a co za tym idzie nie wyjedzie samochodem z parkingu.Widocznie doszedł do wniosku że tyle to wynosi wartość liazki i nie opłaca się mu to....
Samochód stoi zaplombowany.
Często u nas stoją samochody skierowane przez ITD bo nasz parking strzeżony jest 20km od miejsca gdzie oni skurpulatnie zatrzymaują ciężarówki a jest to przjeście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach.

ITD może kierowcy dać max. mandat do 15tys zł na miejscu a jak wlecą na firmę to nawet 35 czy 45tys. zł !!

A jeśli chodzi o BAG to jest to pikuś w porównaniu z POLICJĄ TECHNICZNĄ też w Niemczech. Ci to doopiero trzepią i to bez litości...

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2005, 19:44

Stoją takie kur** przy drogach i czekają na szczęście...


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2005, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Cytuj:
Stoją takie kur** przy drogach i czekają na szczęście...
Nie chodzi tutaj o to żeby wlepić mandat ale o przestrzeganie przepisów które zostały stworzone do utrzymania ekologii

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2005, 20:30

Cytuj:
Nie chodzi tutaj o to żeby wlepić mandat
Ale im najczęściej o to właśnie chodzi :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2005, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Tylko dla cwaników którzy prędzej czy później wpadną. Przepisy śa przepisami i jeśli taki funkcjonariusz widzi że pojazd żle wygląda, jest obskórny i kopci zatrzymuje go do kontroli. Nie spotkałem sie jeszcze z taka opiną od kierowców żeby ITD zatrzymywała bez powodu nawet obcokrajowców w tym rosjan i innych kierowców z byłego ZSRR

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: