Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lis 2008, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 22:29
Posty: 3
GG: 4333370
Samochód: Obecnie żaden

Witam!
Mam 17lat w sierpniu przyszłego roku będę miał 18(nie zebym sie chwalił na impreze moge zaprosic :D)
No i zwracam się do was z pytaniem czy jezeli skończe 18 lat mogę isć odrazu na prawojazdy na cięzarówke czy muszę odczekac do 21? I czy jezeli jest taka mozliwosć i zdam tak owe prawojazdy czy jezeli wyjade za granice mam na myśli (niemcy bo tam mam rodzine)
czy są tam potrzebne tak owe (psychotesty, na przewóz ładunków itp ?) Gdzieś niedawno wyczytałem że nie trzeba ale nie wiem czy się nie pozmieniało ?
Jezeli ktoś jezdził za granica i zna sie na tamtych prawach w tej kwesti prosze o wypowiedz i pomoc!
Dziękuję z gory i pozdrawiam
WojtekJafka.


Post Wysłano: 10 lis 2008, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Po pierwsze jedynym warunkiem uzyskania C i C+E jest posiadanie B (do C+E - C). oczywiście limit wieku jest narzucany automatycznie przez limit na prawko B.

Co do jazdy zagranicą ile zdań tyle opinii.
Obawiam sie, ze musisz mieć niemieckie obywatelstwo, ale nie chce tu nic nikomu gmatwac, poczekaj na inne wypowiedzi

edit; zagranicą nie ma zadnych dodatkowych kursów.


Post Wysłano: 10 lis 2008, 23:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
musisz mieć niemieckie obywatelstwo
nie
Cytuj:
edit; zagranicą nie ma zadnych dodatkowych kursów.
juz sa... bruksela sie kłania


Post Wysłano: 10 lis 2008, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 22:29
Posty: 3
GG: 4333370
Samochód: Obecnie żaden

Cytuj:
Cytuj:
musisz mieć niemieckie obywatelstwo
nie
Cytuj:
edit; zagranicą nie ma zadnych dodatkowych kursów.
juz sa... bruksela sie kłania

Chodzi mi dokładnie o niemcy czy tam są dodatkowe kursy obowiązkowe.


Post Wysłano: 10 lis 2008, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

nie znam dokładnie sytuacji w Niemczech, ale unia ujednolica zasady, wiek i kursy.
wiec tak jak w całej unii
1. 21 lat wchodzi, choć w większości krajów było( może z małymi ustępstwami)
2. kwalifikacja wstępna - także w każdym kraju, różnica jedynie w cenie i ilości godzin - generalnie dużo sie nie będą różnić bo na tych samych wytycznych to bazuje.
3. co do paszportu to nie koniecznie niemiecki - moze byc obojetnie jaki... z krajów starej piętnastki chociażby. ale tu juz zobacz sobie prawo pracy w Niemczech. wiem ze pewne zawody sa dopuszczone do pracy (dla nas Polaków) na inne cały czas podtrzymują okres przejściowy i blokują rynek :P


Post Wysłano: 12 lis 2008, 14:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 21:47
Posty: 20
GG: 0
Samochód: scania 420
Lokalizacja: Pruszków

Witam.Moze swoim postem uraże pare osób "młodych narwańców" ,ale aż mi skóra cierpnie gdy czytam o 17 ,18 -latkach ,którzy by juz najchętniej zasiedli za kierownice 40-tonowego zestawu.Troche cierpliwości panowie ,jeszcze sie najezdzicie aż Wam bokiem wyjdzie.Ja swoja przygode z prawkiemC, C +E zacząłem w wieku 23 lat po 4 latach śmigania busem.Uwierzcie mi ,ale człowiek z wiekiem naprawde inaczej podchodzi do jazdy,nie chodzi mi tylko o doświadczenie ale tez duzo wiecej odpowiedzialnie.Moim zdaniem pułap wieku na ubieganie sie o kat C+E powinien wynosić 25 lat.Kolego Wojtekjafka a nie myslałes o busach na dobry początek???.pozdro


Post Wysłano: 12 lis 2008, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 22:29
Posty: 3
GG: 4333370
Samochód: Obecnie żaden

No właśnie na poczatku chciałem troche w busach porobic zeby nabyć trochę dosiwadczenia z "wiekszymi" autami :P
No i przy okazji zarobic na tak owe prawko ;-)


Post Wysłano: 12 lis 2008, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Ludzie o czym wy mówicie.Jeżdziłem przez dwa lata różnymi busami w DHLu jako kurier i powiem wam że ma sie to nijak do jazdy ciężarówką nie wspominając już o czterdziestotonowym zestawie.A jeżeli ktoś powie o doświadczeniu to takie doświadczenie(mam na myśli busy) śmiało można nabyć na osobówce takie jest moje zdanie.Co do wieku to sie zgadzam że z wiekiem człowiek troche dorośleje i inaczej podchodzi do kierowania.Na pewno nie dałbym zestawu (ważącego nawet 15 czy 20 ton)w ręce niedoświadczonego osiemnasto czy dziewiętnastolatka.Taki człowiek w tym wieku powinien nabierać ogłady na autach osobowych,a dopiero potem próbować sił na czymś większym.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 15 lis 2008, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

a nei wiecie jak tam ogolnei z praca w niemczech?

mozliwe ze bede chcial wyjechac, jezyk znam bardzo podstawowo

i zastanawiam sie czy moze jako kurier czy co dam tam rade i ile idzie zarobic?

wie ktos cos

_________________
B C D


Post Wysłano: 25 lis 2008, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Włochy.
Z tego co wiem, to przepisy sie jeszcze nie zmieniły i zestawami można śmigać od 18 roku życia, tylko trzeba wyrobić sobie "certyfikat zawodowy", dodatkowy kurs (teoretyczny). Po 21 roku życia wystarczy tylko C/E (nie ma żadnych kursów na przewóz rzeczy itp.).

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: