Strona 11 z 17 [ Posty: 335 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1317 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 sty 2011, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Ze strony głowy? ha ha teraz mnie rozśmieszyłeś, to nie można się obrócić drugą stroną?
Jak byś zauważył to z tej strony łóżka jest lampka do czytania
Cytuj:
A czemu ma się nie wyłączać po 8 godzinach
Temu bo tak był za programowany ten sterownik na tylnej ścianie który był montowany w pierwszej wersji FH przed chinczykiem.

Drzwi to tylko taki przykład, przy samym wsiadaniu do auta czujesz już rozczarowanie

Dla mnie jedynie volvo lepiej od mana się prowadzi na drodze poza tym nic więcej

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 sty 2011, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Zaraz zacznie sie wyliczanie wad i zalet roznych marek.

Kazdy samochod ma wady i zalety. Wszystko podsumowuje chyba rynek wtorny. Po popycie (i cenach) na samochody uzywane najlepiej widac co sie sprawdza, co sie ceni w samochodach, i ktore auta te cechy posiadają.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 01 sty 2011, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
z tymi pseudo schowkami nad górnym łóżkiem :twisted:
Pseudo schowki powiadasz?. Jakoś jak jeździłem z ojcem w trasy to te schowki przyczyniały się do tego, że wszystkie ciuchy i inne pierdułki były w nich przetrzymywane a miejsca i tak jeszcze było. To samo jak tato czasami latał w podwójnej obsadzie to zawsze mieścili się w te pseudo schowki wraz z rzeczami drugiego kierowcy bez problemu. Na łózkach leżały tylko materace lub pościel. Jeśli to są pseudo schowki to oszczędź sobie tych pseudo komentarzy. Proponuje, aby osoby którym jest mało miejsca woziły za kabiną kontener lub szafkę wraz z komodą z orzecha włoskiego co by mogli wypisywać delegacje.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Skończcie już to pitolenie. Każdy samochód ma swoje plusy i musy. Ogranicznik w drzwiach na pewno ma wiele wspólnego z komfortem pracy kierowcy. Jakoś w volvach, z którymi miałem styczność ten problem nie występował. Może wystarczyło wymienić mechanizm? W Scanii to może nie telepie na naszych landówkach? W 4'ce były "genialnie" zamykane schodki. Wystarczyło trochę wody zimą, aby rozwalić cały mechanizm ich otwierania. W F2000 masz płaską podłogę, która nie ogranicza poruszania się po kabinie? Tak wiem, jestem zwolennikiem tej marki...

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
z tymi pseudo schowkami nad górnym łóżkiem :twisted:
Pseudo schowki powiadasz?. Jakoś jak jeździłem z ojcem w trasy to te schowki przyczyniały się do tego, że wszystkie ciuchy i inne pierdułki były w nich przetrzymywane a miejsca i tak jeszcze było. To samo jak tato czasami latał w podwójnej obsadzie to zawsze mieścili się w te pseudo schowki wraz z rzeczami drugiego kierowcy bez problemu. Na łózkach leżały tylko materace lub pościel. Jeśli to są pseudo schowki to oszczędź sobie tych pseudo komentarzy. Proponuje, aby osoby którym jest mało miejsca woziły za kabiną kontener lub szafkę wraz z komodą z orzecha włoskiego co by mogli wypisywać delegacje.
Tylko powiedz że do tych schowków nad łóżkiem wsadzisz dużą torbe, trzeba wszystko przepakowywać do tych schowków :]
To sobie zobacz jakie masz schowki w F2000 pod łóżkiem i nad szybą. Pod łóżkiem sam byś się tam zmieścił :mrgreen:
Nie jedna osoba jeżdżąca volvem zazdrościła mi tych schowków i miejsca w kabinie, nie mówiąc o ogrzewaniu postojowym gdzie kanały sa wyprowadzone na podłogę tak samo jest w dafie :wink:

Pewnie w FH jest płaska podłoga :?:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Pewnie w FH jest płaska podłoga :?:
Na pewno nie ma takiego garba jak jest w F2000. Dużo schowków to było w F12 Globetrotter.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Dużo schowków to było w F12 Globetrotter.
I tu się zgodzę z tobą, miałem okazje takim pojeździć

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 02 sty 2011, 0:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Żadne Volvo jak do tej pory nie miało płaskiej podłogi. Zależy o jakiej torbie mówimy. Mojego ojca torba jest średniej wielkości i bez problemu wchodziła w środkowy schowek. Torby z reguły jak ma się schowki i dostaje auto na stałe to się je wypakowuje. U mojego ojca służy ona jedynie jako "narzędzie" do przewożenia brudnych ciuchów. Wszystko jest pięknie poukładane w schowkach.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 02 sty 2011, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Żadne Volvo jak do tej pory nie miało płaskiej podłogi.
Levuss no dobra prawie płaska, bo ma 12cm garba na środku...

//EDIT: Jockey kabina na poduszce dosłownie płynie i nie ma sobie równych.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 12:47 przez Borek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 02 sty 2011, 11:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Dokładnie, ten tunel wcale nie przeszkadza. Jedynie przeszkadzał jak miał schowek na środku, bo garb był troszkę większy. Kocham amortyzację kabiny w Volvach. Ostatnio podczas jazdy Scanią to mnie wytrzepało po kabinie ostro...


Post Wysłano: 02 sty 2011, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Żadne Volvo jak do tej pory nie miało płaskiej podłogi.
Levuss no dobra prawie płaska, bo ma 12cm garba na środku...

Hmm nie wiem skąd masz te 12 cm. Tunel w FH ma 17cm. 10 lub 12cm to ma w TGX i TGA XXL i XLX jak dobrze pamiętam.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 02 sty 2011, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Levuss z oka strzelałem. Ważne, że syf spod nóg nie panoszy się po kabinie i jest ludzka komunikacja w jej obrębie.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 03 sty 2011, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

Moim zdaniem volvo to jedna z lepszych marek pod względem awaryjności, komfortu itp. A o manie niestety nie można tego powiedzieć jest to kupa złomu na kołach a kokpit ma taki jak by ktoś siekierą go wycinał. Takie jest moje zdanie i z pewnością nie tylko moje.


Post Wysłano: 03 sty 2011, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

No nie do konca. Jezdzilem probnym TGX i wierz mi, tam sie plynie...
Nie mowie, ze w volvie jest zle, ale w TGX lepiej.

NIe wiem jak tam awaryjnosc, ale chodza glosy, ze wszystko od euro 5 wzwyz to jedna lipa jest.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 sty 2011, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

masz racje ze wszystkie auta nowe to lipa ale ja mówię o tych starszych np. man f90 czy f2000 to badziewie totalne a volvo bez porównania jest lepsze pod prawie każdym względem.


Post Wysłano: 03 sty 2011, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Kierowcy w firmie taty po przesiadkach z MANów TGA XLX (czyli z średnią kabiną) na FH 440 Globetrotter XL narzekają na FH i chcą wracać na MANy - głównie za sprawą większej i wygodniejszej kabiny - zarówno na postoju jak i podczas pracy.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 03 sty 2011, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2008, 20:45
Posty: 28
GG: 0
Samochód: VOLVOFH12

Cytuj:
masz racje ze wszystkie auta nowe to lipa ale ja mówię o tych starszych np. man f90 czy f2000 to badziewie totalne a volvo bez porównania jest lepsze pod prawie każdym względem.
Hehe bzdury gadasz
Tato jeździ Volvem FH w Globie I gen. już parę lat, w między czasie siadał na Mana F2000 czy F90(oba również w globie oraz silniki 460 konne) Pod względem pojemności schowków i przestrzeni życiowej Volvo odstawało w tyle i to daleko. Jeśli chodzi o silnik to Volvo I gen. ma delikatniejsze i wrażliwsze silniki niż F2000, mówiąc o komforcie jazdy no to tutaj Volvo zdecydowanie prowadzi no i jakość plastików we wnętrzu jest lepszej jakości. Spalanie w Volvie wychodziło takie samo jak w Manie(takie same ładunki i trasy tylko Volvo ma 80 koni mniej) Względem awaryjności to przyznam, że i w F2000 czy F90 oraz w FH12 trzeba było coś robić. Jednak tato woli szweda i ceni go za komfort jazy i silnik który mając 380 koni spisuje się wyśmienicie, a Many poszły do żyda...


Post Wysłano: 03 sty 2011, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

słuchaj mój ojciec miał mana 420 f90 i motor miliona nie wytrzymał a ma teraz volvo grubo po milionie i jak narazie do silnika się nie dotykał volvo 98r 380km


Post Wysłano: 03 sty 2011, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
słuchaj mój ojciec miał mana 420 f90 i motor miliona nie wytrzymał a ma teraz volvo grubo po milionie i jak narazie do silnika się nie dotykał volvo 98r 380km
A może Man był niewłaściwie serwisowany lub brutalnie eksploatowany?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 03 sty 2011, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

jeździł w normalnych warunkach wymiany płynów na czas itp. Znajomy tez miał mana tylko ze f2000 i przy przebiegu 980tys wypalił się tłok więc jak dla mnie man to badziewie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 17 [ Posty: 335 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1317 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: