Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 paź 2008, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Poszukuje jakiejś dobrej mapy najlepiej takiej dla kierowcy z wysokościami wiaduktów.zakazami tonażowymi co koledzy możecie mi polecić oczywiście chodzi o Europe i dość szczegółowo

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 paź 2008, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Poszukuje jakiejś dobrej mapy najlepiej takiej dla kierowcy z wysokościami wiaduktów.zakazami tonażowymi co koledzy możecie mi polecić oczywiście chodzi o Europe i dość szczegółowo
Map&Guide. Nie używalem do wykonywania zawodu kierowcy, niemniej jednak pierwsze chwile z tym programem wspominam miło ;)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 10 paź 2008, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2007, 13:52
Posty: 53
GG: 6187173
Samochód: Volvo FH BDF
Lokalizacja: Piła [PP]

Dokładnie tak jak napisał kastyk mapy to: Map&Guide osobiście polecam "13stkę" (z rozbudowaną Polską) jak również Auto Rout'a(Auto Route).

P.S: Może tak wykazał byś choć "ciut" chęci i poszukał na forum podobnego tematu?


Ostatnio zmieniony 10 paź 2008, 20:26 przez Rowik, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 10 paź 2008, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Trochę szperałem i przeglądałem rożne tematy o rożnych programach ale wolałem się spytać i zobaczyć co kto poleca. Osobiście wybrałem Map&guide wersja oznaczona numerem 14 . Dziki za pomoc

Do zamknięcia

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 paź 2008, 23:14

Powiem krótko. AutoRoute nie posiada wysokościówek i tonażówek. Można o nim powiedzieć, że jest to typowy program dla kierowców samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych.


Post Wysłano: 07 lis 2008, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Pc Navigator 8 Truck.
http://www.mapfactor.cz/en/products/map ... r-8-truck/
Cytuj:
Truck version – the difference to standard version is that contains extra information about the maximum load capacity of bridges, the height of underpasses, the width of roads... The driver enters the total weigh, the weigh of axle, the height, the width and the lenght of his vehicle. According to the parameters given will be calculated the most optimised route for this specified truck.
Brzmi ciekawie.
Nie korzystałem z "8", ale wersja 7 jest całkiem niezła. Dużym plusem jest to że ma większość ulic w Moskwie. Posiada też bazę kodów pocztowych. Program bardzo przyjemny w obsłudze, duże ikony i litery, tryb nocny oraz nawigacja głosowa. W wakacje na "newadzie" ten program kosztował około 700 zł :]


Post Wysłano: 09 lis 2008, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam Kolegów :D
Cytuj:
Poszukuje jakiejś dobrej mapy najlepiej takiej dla kierowcy z wysokościami wiaduktów.zakazami tonażowymi co koledzy możecie mi polecić oczywiście chodzi o Europe i dość szczegółowo
Poszukuje jakiejś dobrej mapy najlepiej takiej dla kierowcy z wysokościami wiaduktów.zakazami tonażowymi co koledzy możecie mi polecić oczywiście chodzi o Europe i dość szczegółowo
Obecnie najlepszą Mapą dla ciężarówek jest:
1. Map & Guide.
- wersje od 10 do 13 - tylko w j.niemieckim ( do wersji 13 jest dostępne spolszczenie w ok. 40%)
- wersja Profesional 2008 - 14 - można instalować w następujących wersjach językowych ( niemiecki, angielski, włoski, holenderski, francuski ),
Pamiętać jednak należy o bardzo ważnej sprawie, należy w opcjach ustawić wszystkie parametry dla auta ciężarowego jakim się jeździ, ponieważ domyślnie wpisane parametry jakie program proponuje to np. wys. 3.80, ciężar 7.5 t, . Zatem mapa przy wytyczaniu trasy poprowadzi nas według tych parametrów.
2. Kolejny program godny polecenia to:
PC Navigator7 lub nowszy PC Navigator8

Wersja 7 - jest przystosowana dla ciężarówek , natomiast w wersji nowszej 8 należy ustawić profil dla ciężarówki ( opisywana wersja 8 zachowuje się nieciekawie tylko wtedy gdy pochodzi z nielegalnego źródła -pirackiego). W wersji legalnej PC Navigator TRUCK8 (dla ciężarówek) , można używać mapę, łącznie z możliwością wpisania parametrów auta którym się jeździ.

Mogę napisać o tych dwóch mapach, że obie są bardzo dobre, lecz mają zalety oraz wady.
Map & Guide - wadą jest to, że nie ustawia się do kierunku jazdy lecz pokazuje nam pozycję na drodze gdzie w danym momencie jesteśmy.
PC Navigator7(8) - działa jak typowa nawigacja.

Jest jeszcze kilka map, jednak te dwie zasługują na omówienie.
Obecnie mam trochę mało czasu, jednak jestem w trakcie opisywania wszystkich dostępnych map , zarówno na laptopy oraz pockety.
Być może artykuł wraz z opisami oraz zrzutami ekranów wstawię tutaj na Forum, lub umieszcę na jakimś serwerze Witrynkę gdzie zostanie dokładnie to wszystko opisane. Postaram się też umieścić sporo potrzebnych rad z dziedziny informatyki oraz używania komputerów.
Dlaczego o tym piszę?? Bo jest to moje hobby ( informatyka) od 1980 roku, a od czasu jak nawigacje oraz mapy stały się bardzo pomocne oraz popularne ten temat przerabiam na bieżąco, łącznie z testowaniem sprzętu oraz wszelkich map.
Pozdrawiam wizura

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: