Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

"Polak POTRAFI" :mrgreen:
Taką opinię o tej sprawie ostatnio słyszałem od "fachowców" od PODATKÓW !!!


:arrow: "Zarejestruj" się jako "Firma".....
Przeszkol Siebie :arrow: "kursy" i te "inne".....odpisz od wydatków/dochodów Firmy i jesteś na "plus"......

CZY to jest metoda do realnego zrealizowania :?:
Bęęęędęęę musiał SPRAWDZIĆ :!:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2008, 18:49
Posty: 270
GG: 1
Samochód: Liebherr LTM1100
Lokalizacja: Bydgoszcz

jest do zrealizowania tylko ze szkolenia maja zerowa stawke VAT :lol: a zeby od dochodu odliczyc trzeba go najpierw miec. Predzej bedzie szlo to obejsc jak te szkolenia beda oplacane z urzedu pracy. z Prawem jazdy tak jest wiec czemu nie z kursami na przewoz rzeczy/osob

_________________
usługi dźwigowe do 350t, transport niskopodwoziowy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
.....Predzej bedzie szlo to obejsc jak te szkolenia beda oplacane z urzedu pracy.
:-)
Jest tylko jedno "ale" :!:
O Urzędach Pracy już pisałem w innym temacie......
(przerabiałem "temat" osobiście)

Aby U.P. pokrył koszty szkolenie, to:
-pierwsze Primo :arrow: musisz być zarejestrowany jako BEZRBOTNY :!:
....i tak dalej.

ps.
Obecnie jeżdżę jako Szofer na Umowę-Zlecenie :!:
Nie jestem pełnoprawnym pracownikiem Firmy "X" , ani nie zarejestrowałem "się" jako Firma wykonująca USŁUGI,
a de facto takowe wykonuje :mrgreen:
Bezrobotnym też nie jestem,ponieważ mam DOCHÓD .

Polskie Prawo ma wieeeeele haczyków.



,

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Szofer, nie jestem pewny tego, co zaraz napiszę, ale obawiam się, że własna firma (samozatrudnienie, kierowca na działalności) to może być wdepnięcie w jeszcze większe g.

Dwa tygodnie temu miałem propozycję pracy jako kierowca na kat. C ale kierowca musiał mieć założoną działalność i mieć licencję. Bo wtedy nie jesteś tylko kierowcą ale FIRMĄ TRANSPORTOWĄ! Sprawdziłem szybko w internecie - to koszt ok 800-1000 zł (zalezy na ile lat) plus zabezpieczenie rzędu 5-9 tysięcy euro za każdy samochód - tzn. musisz udowodnić, że taką kwotą dysponujesz czy coś takiego.
Np. http://www.powiatkwidzynski.pl/starostw ... sport.html

Nie wiem też czy nie trzeba jakiegoś kursy kompetencji czy czegoś podobnego.

Obawiam się, że to może być jeszcze droższe wyjście niż normalny etat. Ale trzeba by było dokładniej to sprawdzić.

A poza tym drobna uwaga ode mnie - od 8 lat mam założoną działalność i współpracowałem na samozatrudnieniu z kilkoma firmami - unikajcie tego jak możecie - jeśli pracodawca proponuje takie rozwiązanie, to ZAWSZE PO TO, BY OSZUKAĆ PRACOWNIKA! Będzie wmawiał, że się więcej zarobi, ale to bzdura! Pracownik zawsze na tym traci: nie ma "prawa" do urlopu (to tylko łaska pracodawcy, jeśli da wolne), emeryturę będzie miał mizerną (bo składki na ZUS płaci się według najniższej stawki a nie faktycznych zarobków), jeśli dojdzie do wypadku, nie dostanie żadnego odszkodowania, bo jest firmą a nie pracownikiem (chyba że się samodzielnie ubezpieczy), w przypadku choroby nie ma szans na zasiłek chorobowy (ZUS płaci go osobom na działalności według najniższej stawki i to dopiero po 6 miesiącach regularnych składek - jeśli choć raz spóźnisz się o 1 dzień, wypadasz z systemu i znowu obowiązuje cię 6 miesięcy karencji - jeśli zachorujesz będziesz leżał w domu za darmo, bez kasy!). Do tego ciągłe problemy z ZUS i Urzędem Skarbowym, bo ci cholerni urzędnicy zawsze coś znajdą - spóźnisz się np. 1 dzień z deklaracją i już mandat (za 1 dzień zwłoki w złożeniu deklaracji dostałem 400 zł mandatu).

Unikajcie jak możecie pracy "na działalności", dobrze radzę!

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: