Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2008, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:21
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Star 742

Witam posiadam stara 742, problem tkwi w tym że gotuje wode, do pewnego momentu wszystko jest ok, chłodnica jest goraca itp ale kiedy włączają się wentylatory po jakichś 10 min woda wrze a chłodnica robi sie zimna. jeżeli ktoś wie co może być tego przyczyną prosze o pomoc.
Cały obieg wodny został dwukrotnie przepłukany płynami do czyszczenia układów chłodzenia + osobno chłodnica. Niedawno wymieniona uszczelka pod głowicą, dwie tuleje, wszystkie pierścienie i panewki.


Post Wysłano: 08 wrz 2008, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2008, 22:04
Posty: 1
GG: 0
Samochód: jelon
Lokalizacja: Czaniec/Bielsko

Do sprawdzenia termostat, sprawdź też czy wentylatory kręcą się w dobrą stronę.

Czy głowica była planowana?

_________________
Moj stary Star, ze Starachowic wóz, na rękach smar, a w kieronicy luz


Post Wysłano: 09 wrz 2008, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:21
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Star 742

Termostat chodzi ale dla pewności go wyciągłem i dalej to samo, wentylatory kręcą się w dobrą strone, popma wody po regeneracji. Głowica nie była planowana, była zmieniona na inną przełożona z innego silnika, stara dostała przestrzał między zaworami, jest prosta, znalomy który prowadzi zakład szlifierski to sprawdził.


Post Wysłano: 09 wrz 2008, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ja bym sprawdził chłodnicę czy nie jest zamulona lub zakamieniona, taki podobny problem miałem kiedyś w manie grzał się dopiero wymiana chłodnicy pomogła. Jak chłodnica jest zabita to te wszystkie srodki o dupe rozbić. Na prube weż węża z wodą wsadz w chłodnicę i patrz co wylatuje z chłodnicy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:21
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Star 742

Problem rozwiązany :) kiedy zabrałem się za rozbieranie kolektora wodnego okazało się że blok był z boku spawany (pewnie pękł zimą poprzedniemu właścicielowi) miałem drugi na zapasie. Po przełożeniu wszystko jest super, bez termostatu na trasie silnik ma jakieś 50 st z termostatem trzyma 80.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: