Strona 10 z 12 [ Posty: 230 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 wrz 2012, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Dziś jadąc przez Białystok miałem okazję wyprzedzać auto OSK Faworyt był to Daf identyczny jak w WORD podpięty pod przyczepę taką jak w WORD. A więc mamy pierwszą szkołę w Białymstoku na C+E która uczy na identycznym zestawie jak ma nasz WORD.
Może komuś się przyda ta informacja, może ktoś się uczy w Alfie i przed egzaminem kupi sobie z 2 h w Faworycie by poczuć się pewniej. Pozdrawiam białostockich kursantów. 8)

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Też widziałem tego dafa jak jechałem na jazdy :)

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 06 wrz 2012, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Ten Daf w Faworycie śmiga od maja.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 06 wrz 2012, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Ten Daf w Faworycie śmiga od maja.
To mi dowaliłeś.... :lol:
Myślałem że tu newsa sprzedam a tu takie buty.
Ale pierwszy raz go spotkałem na naszym mieście... :?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 16 wrz 2012, 11:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2011, 19:05
Posty: 6
GG: 0

Siemka
Może ktoś mi napisze co się stało z Darkiem z Faworytu :evil: bo kilka razy przejeżdzałem obok Faworytu i go nie widziałem czyżby właściciel przejzał na oczy i wyje... tego konowała :lol:
Pozdro


Post Wysłano: 16 wrz 2012, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Siemka
Może ktoś mi napisze co się stało z Darkiem z Faworytu :evil: bo kilka razy przejeżdzałem obok Faworytu i go nie widziałem czyżby właściciel przejzał na oczy i wyje... tego konowała :lol:
Pozdro
kolego nie możliwe że go wywalił, wczoraj wyjeżdżałem w trasę i akurat na ulicy Monte Cassino przy Dworcu mijałem się z Darkiem. Jechał Dafem podpiętym pod przyczepę taką jak ma WORD. Machał mi także wciąż szkoli kursantów.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2011, 19:05
Posty: 6
GG: 0

A ja już sie cieszyłem że wywalili tego przygłupa :lol: bo jak ja się uczyłem nie było innego instruktora na c+e bo ja chciałem go zmienić na inego :twisted: :evil:


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2011, 17:14
Posty: 25
GG: 9278417
Samochód: Seat Cordoba
Lokalizacja: Białystok

Darek cały czas pracuje w Faworycie, 2tyg temu kupiłem sobie 2h w Faworycie, by zobaczyć jak się jeździ DAFem, bo uczyłem się w Alfie na MANie. Te 2h miałem właśnie z Darkiem.

P.S Czy na kat C+E w Faworycie jest jeszcze jakiś instruktor ?


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 10:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Darek cały czas pracuje w Faworycie, 2tyg temu kupiłem sobie 2h w Faworycie, by zobaczyć jak się jeździ DAFem, bo uczyłem się w Alfie na MANie. Te 2h miałem właśnie z Darkiem.

P.S Czy na kat C+E w Faworycie jest jeszcze jakiś instruktor ?
Był na C+E jeszcze taki młody Tomek o którym pisaliśmy lecz on się zwolnił z Faworytu i własną firmę otworzył zajmującą się wykończeniówką czy coś takiego.... no i został tylko Darek do tej kategorii u nich.
Costi a co tak przewalone było na tych 2 h u Darka na C+E. Odp...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2011, 17:14
Posty: 25
GG: 9278417
Samochód: Seat Cordoba
Lokalizacja: Białystok

Cięzko ocenić człowieka po 2h kontkatu z nim. Gdybym jeździł z nim 25h to już pewnie miałbym wyrobione zdanie o nim....Ale opisze jak to było u mnie. Powiedziałem, że chcę poćwiczyć łuk, bo na nim oblałem. Wsiadamy, mam odpalać i...oczywiście źle, wykład na temat odpalania przez 30 min, następnie mam ruszyć i...znów źle, a to sprzęgło nie tak, a to 'bieg wrzucam po PRLowsku', ale dobra, jakoś tam ruszyłem i robiłem ten łuk(o dziwo bez problemów, a na egzamine na tym poległem). W trakcie łuku też kilka uwag, na temat używania sprzęgła. Pogadaliśmy przez te 2h i jakoś minęło. Na koniec miałem zgasić i zaciągnąć hamulec, oczywiście też źle, ale już nie było czasu na wykład.

Ja jednak na miasto nie chciałbym z nim wyjechać. Aczykolwiek jestem pewien, że ktoś kto się u niego uczy, na pewno zda- to tak ja w szkole, pamiętamy tylko tych wymagających nauczycieli ;)

U Zbyszka było całkiem inaczej- nie bał się tak o samochód, sprzęgło itp. Gdybym miał wybierać jeszcze raz wybrałbym Alfę i kurs ze Zbyszkiem, ale jak już pisałem, to jest tylko MOJE zdanie, poparte tylko 2h kontaktu z Darkiem.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Ja u niego właśnie szkoliłem się na kat.D i wiadomo kurs nie był idealny ale nie było tak tragicznie. Milej wspominałem szkolenie z Tomkiem na kat.C chociaż on mi nie zwracał uwagi na takie szczegóły jak Darek i dopiero przy jeżdżeniu z Darkiem spostrzegłem że mam trochę braków z kursu na kat.C. Jednak udało mi się to nadrobić.
Teraz już pomału sezon się kończy więcej czasu planuje się wybrać na kat.C+E żeby mieć z głowy. Na wiosnę zapisałem się w Alfie ale nie mogłem się zebrać aby go rozpocząć teraz może zapiszę się do Faworytu w końcu taki sam Daf....
ale jak mówicie że Darek to taki koniował na C+E to nie wiem czy nie do Alfy ale tam mają Mana...
Ale co napisałeś Costi w swoim poście w Faworycie maksymalną wagę przywiązują do aut one są ważniejsze czasami niż nauka kursanta... :?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2011, 17:14
Posty: 25
GG: 9278417
Samochód: Seat Cordoba
Lokalizacja: Białystok

Jak już pisałem w którymś z tematów MAN z Alfy ma identyczny rozstaw osi jak DAF z WORDu, różnią się minimalnie długością. Przyczepa w Alfie identyczna jak w WORDzie{oprócz przewodów pneumatycznych, bo w tej WORDowskiej jest jedno złącze podwójne, żółty i czerowny przewód wpinasz jednocześnie, a w Alfie osobno} więc z tym nie powinieneś mieć problemów, choć ja uwaliłem na łuku, a jak wykupiłem 2h w Faworycie na DAFie to nie miałem żadnych problemów, chyba się zestresowałem za bardzo na egzaminie :(

Jeżeli jeździłeś już z Darkiem i jakoś to przeżyłeś to chyba nie ma problemu ;)

Jak już pisałem wielokrotnie, ja spędziłem tylko 2h z Darkiem więc praktycznie nic o nim powiedzieć nie mogę. O Zbyszku co nieco mogę napisać, ma swoje wady i zalety, ale na pewno jest dobrym nauczycielem, nigdy nie zostawałem sam z problemem, gdy widział, że chcę zostać sam żeby poćwiczyć zostawiał mnie samego, ale gdy widział, że coś mi nie idzie, zawsze wracał i tłumaczył kolejny raz.

Wybierzesz jak zechcesz, jeżeli miałbyś jakieś pytania to zawsze służę pomocą.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 26 wrz 2012, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:28
Posty: 1

Witam. Czy ktoś może ocenić kurs na kat C w PZM w Białymstoku? Może jakieś opinie... bo zastanawiam się nad taka kategorią. Z tego co wiem to ALFA już wystartowała z nowym kursem, PZM startuje ok. 10.X.


Post Wysłano: 27 wrz 2012, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Witam. Czy ktoś może ocenić kurs na kat C w PZM w Białymstoku? Może jakieś opinie... bo zastanawiam się nad taka kategorią. Z tego co wiem to ALFA już wystartowała z nowym kursem, PZM startuje ok. 10.X.
Nie słyszałem dobrych opinii o tej szkole, auto też chyba trochę inne niż te w WORD. Ja bym jakoś dołączył do Alfy albo do Faworytu się udał.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Chciałbym odświeżyc temat. Chciałbym się dowiedziec czy tam w Faworycie uczą chociaz sprzegania i rozsprzegania zestawu?

I jeśli ktoś tam się uczył na C+E niech napisze jak mniej wiecej wyglada szkolenie w tym osrodku, czy warto tam isc


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

O faworycie słyszałem gorze opinie. Sam polecę Ci alfę. Robiłem tam komplet: C,CE,KW.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

A dawno zdawałeś CE? Jak bylo ze sprzeganiem i rozsprzeganiem zestawu na egzaminie?


Post Wysłano: 09 gru 2012, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Jakoś w listopadzie zdawałem.
Sprzęganie:
1. Zaczep
2. Elektryka
3. Pneumatyka (tutaj uczyłem się na manie i miałem 2 kable, w egzaminacyjnym dafie jest jeden kabel - łatwiej ale kto nie wie będzie się motał. Więc pamiętaj żeby czerwonym elementem wkładać do góry i potem docisnąć drzwiczki.)
4. Stopka
5. Kliny
Sprzęganie odwrotnie kolejności.(5,4,3,2,1)

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 12 gru 2012, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Gratuluje zdania. :) Czyli jesteś na bieżąco. A nie ma problemu z samym zaczepieniem, wszystko odpowiednio zaskakuje? Biegi gładko wchodzą? Plac na C czy na jedynce? Z 3 na mieście ruszałeś? I czy na początku objaśniają techniczne kwestie samego sprzęgniecia? bo gdzieś slyszalem takie opinie.

Z góry dzięki za odpowiedzi


Post Wysłano: 12 gru 2012, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Wszystko ładnie zaskakuje i nie ma kłopotu, biegi wchodzą bardzo dobrze. Ogólnie super się auto prowadzi :) Ruszałem z 3 ale było mu ciężko więc ruszaj z 2. Przy hamowaniu też masa pcha więc uważaj. Sprzęganie masz umieć ale czasami egzaminator mówi co i jak (nas zapytał czy znamy zasady).

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 12 [ Posty: 230 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: