Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 kwie 2011, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
A przypadkiem przez Szwajcarię nie jedziesz koleją, bo jest dla tranzytu ograniczenie, z tego co słyszałem od wykładowcy w szkole ?? :oops:
Powiedz wykładowcy żeby się dokształcił. Nie ma żadnego zakazu tranzytowego przez Szwajcarię. Choć nie jestem pewien jak z materiałami niebezpiecznymi przez tunel Gotharda. Jest połączenie kolejowe z Freiburga do Novary jako alternatywa dla przejazdu na kołach.

P.S. mój wykładowca z rangą profesora na przedmiocie z transportu intermodalnego jak pokazywał zdjęcia różnych rozwiązań przewozu taboru samochodowego koleją, to skakał z podniecenia i o mało co się nie posikał. Tak więc u nich chyba to jest normalne.


Post Wysłano: 18 kwie 2011, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Cytuj:
A wyrobienie karty to koszt 50 euro. Dobrze pamiętam ?
Wyrobienie karty jest bezpłatne, w Weil am Rhein załatwia się to w budynku tranzytowym u Szwajcarów. Potrzebny jest dowód rejestracyjny i certyfikat potwierdzający emisję spalin, ja tego nie miałem i dostałem euro 0 - jeśli dobrze pamiętam to coś koło 0.035 za km dla solówki 12t.
I tak jak pisał Cyryl, lepiej nie kombinować z licznikiem, bo potrafią wleźć do kabiny i sprawdzić, zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe.


Post Wysłano: 18 kwie 2011, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Potrzebny jest dowód rejestracyjny i certyfikat potwierdzający emisję spalin, ja tego nie miałem i dostałem euro 0 - jeśli dobrze pamiętam to coś koło 0.035 za km dla solówki 12t.
Dla Euro 0, 1 i 2 jest opłata 0,0307 CHF/tkm.

Cytuj:
A przypadkiem przez Szwajcarię nie jedziesz koleją, bo jest dla tranzytu ograniczenie, z tego co słyszałem od wykładowcy w szkole ?? :oops:
Jeszcze jedna kwestia. Zwróć uwagę na wysokość opłaty drogowej. Mniej więcej 770 zł za przejechanie 280 km, co daje nam ponad 2,7 zł za każdy przejechany kilometr? Skutecznie odstrasza?

Przykładowo połączenie kolejowe z Freiburga do Novary waha się w cenie od 450 do 560 EUR w zależności od dnia i godziny połączenia. Jest jeszcze opcja przejechania przez Szwajcarię pociągiem z Basel do Lugano - 390 EUR.

Przejazd przez CH to żadna przyjemność oprócz ładnych widoków. Wysokie koszta i dużo czasu. Przy dużym natężeniu ruchu i przykładowo gdy granica w Como jest zawalona wcześniej wyganiają na parkingi i stoisz jak ten ch** na weselu i czekasz aż zatwardzenie pójdzie na bieżąco jak mawiał Stanisław. :lol:


Post Wysłano: 19 kwie 2011, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że mieli też wprowadzić zakaz na przewóz złomu i właśnie materiałów niebezpiecznych...U nich ekologiczny transport a zanieczyszczenia z całego transportu i przemysłu z innych zakątków Europy i tak nad ich głowami wędrują, niech se wożą te poniżej E3 koleją bo reszta jest bez sensu.

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 05 lip 2011, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2009, 12:05
Posty: 55
GG: 1147768
Samochód: volvo

a jaki dokładnie jest koszt przejazdu z wroclawia do milano przez niemcy austrie ?


Post Wysłano: 05 lip 2011, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Cytuj:
a jaki dokładnie jest koszt przejazdu z wroclawia do milano przez niemcy austrie ?
a nie lepiej przez Czechy jechać?? Po co pchać się na Niemca i tracić czas w korkach:P

W Austrii jeśli ktoś jeździ busem, to lepiej nie stawać na miejscu dla osobówek na parkingu przy autostradzie.. podobno wlepiają za to mandaty.

A i jeżeli ktoś ufa nadto nawigacji(a jak wiadomo sprzęt zawodzi) to proponuje najpierw zaplanować sobie trasę wcześniej bo te ich miasteczka to ciasne nawet dla busa są. A włochy jak włochy kraj gdzie bez włoskiego się nie dogadasz, leniwy kraj także na załadunki czy papiery też się czeka, ale uwielbiam tam jeździć zwłaszcza na prawą stronę buta i pluskać się w adriatyku;D
A Szwajcaria piękny kraj, ale trzeba pilnować prędkości, zakazów itd. Co do dogadania się to od strony francji po francusku, włoskiej po włosku a niemiecka strona po niemiecku;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 07 lip 2011, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Jako ciekawostkę podam że własnie wróciłem z wyjazdu służbowego do Szwjcarii.
Rozmawiałem z miłym Szwajcarem u którego byłem i śmiał się z mojego mandatu który dostałem po drodze we Wrocławiu (114km/h na ograniczeniu 70km/h - 300zł i 8 pkt) powiedział że u nich to by było koło 5000zł kary i zabranie prawka na 3 miechy.
On ostatnio przekroczył prędkość o 16km/h i zapłacił 1000zł i prawko na miesiąc mu wzięli także lepiej uważać i pilnować prędkości co do kilometra.


Post Wysłano: 07 lip 2011, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Wystarczy porównać zarobki w PL i w CH i wszystko będzie jasne-tam raczej biedacy nie mieszkają :lol:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 17 lip 2011, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2009, 12:05
Posty: 55
GG: 1147768
Samochód: volvo

chłopaki pytałem o koszty przejazdu - autostrady itp auto TIR


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: