Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 wrz 2008, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

bardzo profesjonalnie pomalowane! Zdradź (jeśli możesz) jakich farb używasz? My używamy akrylowych PPG, lub Dyna Coat.


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 20:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sie 2008, 23:52
Posty: 10
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: Ochaby

Nie malowałem powyższymi. Najczęściej robie debeer'em, czasami siekkens'em lub standox'em. Malowałem też dupont'em i glasuritem.

_________________
zapraszam do mojej nowej galerii - http://www.aerograf.anwi.pl


Post Wysłano: 23 wrz 2008, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Oto początki malowania, jest to tył karuzeli, który ma wyglądać dokładnie tak jak jest, kolory są nieco inne, ponieważ oświetlenie na hali jednak nie jest idealne (kolory świetlówek), no i to jest tylko baza, czyli kolor matowy. Dopiero lakier pokaże efekt:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A tutaj już ukończony (jeśli chodzi o malowanie) element karuzeli:
Obrazek

Edit.

Kolejna porcja, którą dedykuje wszystkim tym, którzy uważali że na karuzelach nie da się namalować tego co na samochodzie.
PS: To jest tylko baza, bez lakieru. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi...
ObrazekObrazekObrazek


Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 7:26 przez Toreba, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie piszemy własnego posta jeden pod drugim, używamy opcji "Zmień".


Post Wysłano: 08 gru 2008, 0:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Żeby nie było, że zapomniałem o kolegach mądralińskich, oto potwierdzenie że jednak można namalować na karuzeli podobne rzeczy, jak na aucie:
ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 09 gru 2008, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sie 2008, 23:52
Posty: 10
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: Ochaby

Oczywiście, że prawie na wszystkim da się malować różne ładne rzeczy. Niemniej, ponieważ to forum szczególnych pojazdów(tzn ciężarówek), trudno się dziwić, że stawianie ich na równi z przedmiotami przeznaczonymi do bardziej rozrywkowych celów i niestety mniej szlachetnie się kojarzącymi (tzn karuzeli) budzi wewnętrzną niezgodę i niepokój. To tak jakby porównać przepiękną reklamę z przepięknym obrazem. I to ładne i to też. Ale co powiesimy w domu?... Dlatego mimo, że to to samo, to jednak to nie to samo. Choć dla wykonawcy niby to samo. Ale osobiście wolę malować pojazdy :wink:

_________________
zapraszam do mojej nowej galerii - http://www.aerograf.anwi.pl


Post Wysłano: 10 gru 2008, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cóż tu dodać ;) Wszystko wyjaśniłeś. Ale jak by była oferta, to i pewnie karuzelę byś pomalował? :wink:


Post Wysłano: 13 gru 2008, 0:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sie 2008, 23:52
Posty: 10
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: Ochaby

Mam trochę inny styl niż te prace ze zdjęć i zazwyczaj malowane na sprzętach rozrywkowych - no i nie maluję transparentami - to te jaskrawe kolorki. Malowałem już bardzo różne rzeczy na różnych rzeczach takich jak ściany, sufity, automaty do gier, alementy karuzeli też choć do malowania całej w końcu nie doszło. Ale zamiłowanie do tej techniki zrodziło się z widzianym przeze mnie zdjeciem renault magnum. Ciągnik razem z naczepą pomalowany był w burzę morską, sztorm. Na środku naczepy był okręt, żaglowiec rozbijany przez fale. Na nim załoga próbowała ratowac siebie i okręt... Od tego czasu pomalowałem kilka volvo, scanii, mercedesa, iveco, premiumkę i dość trochę dafów. Te wspominki przypomniały mi, że muszę komuś zaproponować podobny motyw z burzą na dafa z chłodnią :D

_________________
zapraszam do mojej nowej galerii - http://www.aerograf.anwi.pl


Post Wysłano: 17 gru 2008, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Ja dalej będę upierać się przy tym, że malunki umieszczane na karuzelach itp. są dużo gorszej jakości niż te na autach. Dla przykładu - http://www.powerstudios.com.au/images/f ... _x_800.jpg porównaj sobie to z np. tą fotką:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 4c34147c9f

Te na karuzelach są takie, jakby to ująć - tandetne, to na autach to w moim mniemaniu - sztuka.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 gru 2008, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 gru 2008, 13:25
Posty: 2
GG: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Co do wesołych miasteczek a ciężarówek, przeznaczenie jest ich inne, w przypadku karuzeli sam nośnik mniej szlachetny. Nie mozna mowic o specjalnym ich dizajnie podczas gdy w samochodach dużą wagę kladzie sie na ich wygląd, pracuje nad tym sztab specjalistow i w pewnym sensie to juz są dzieła. W połączeniu z naprawde dobrym aerografem efekty mogą byc niesamowite. Wesołe miasteczka sa malowane w wiekszosci "na szybko" jakby od niechcenia podczas gdy przy ciężarówkach potrzebna jest PERFEKCJA! (choc często boli mnie rowniez na nich brak poziomu w airbrushu)
pozdrawiam

_________________
zapraszam na stronę z pomalowanymi przeze mnie samochodami ciężarowymi.
http://www.raplapto.com/portfolio/portfolio.html
500339382 Jakub


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: