Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 mar 2008, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Jestem włascicielem i jednoczesnie kierowca.Mam swiadectwo kwalifikacji jeszcze to plastikowe,ale pod koniec marca wychodza mi badania lekarskie.Z tego co słyszałem,to sie cos zmienilo,ze sam wlasciciel sobie wystawia?Czy jest na to jakis formularz?


Post Wysłano: 25 mar 2008, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Jestem włascicielem i jednoczesnie kierowca.Mam swiadectwo kwalifikacji jeszcze to plastikowe,ale pod koniec marca wychodza mi badania lekarskie.Z tego co słyszałem,to sie cos zmienilo,ze sam wlasciciel sobie wystawia?Czy jest na to jakis formularz?
Formularz jest.Ewentualnie doślę wzór.Ale najpierw normalne badania lekarskie w liczbie dwóch sztuk plus psychotechniczne niech sobie zrobi :)

_________________
ego


Post Wysłano: 25 mar 2008, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Niby badania psycho w.g tego starego swiadectwa kwalifikacji mam do 2050r.aktualne.,ale z tego co piszesz to nie są?


Post Wysłano: 25 mar 2008, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Niby badania psycho w.g tego starego swiadectwa kwalifikacji mam do 2050r.aktualne.,ale z tego co piszesz to nie są?
Niestety.Świat się zmienia.Przepisy także.Tamte już nieaktualne.

_________________
ego


Post Wysłano: 25 mar 2008, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

A ha,to tak jakby np.ktos wydal mi prwo jazdy na 10 czy 20 lat a zabral po roku bez podania przyczyny?A tak na powaznie,to co bys mi kolego poradził,czy z z tymi badaniami psycho,mam sie zglosic do WORD-u?


Post Wysłano: 25 mar 2008, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
A ha,to tak jakby np.ktos wydal mi prwo jazdy na 10 czy 20 lat a zabral po roku bez podania przyczyny?A tak na powaznie,to co bys mi kolego poradził,czy z z tymi badaniami psycho,mam sie zglosic do WORD-u?
1. Jeśli jestes dla siebie Panem i Władcą, to nie powinieneś się dziwić.A jeśli od niedawna, to powiem,że jakiś czas temu koncesje, potem licencje na transport wydawano na pięćdziesiąt lat.By za jakiś czas stwierdzić,że to było tylko tak na niby... I że trzeba formalności załatwiać od początku.
2.Do WORD-u zgłaszasz sie z tym plastykiem (ksero plus ksero prawa jazdy) i dzięki temu płacisz mniej za kurs na przewóz rzeczy.Pod warunkiem oczywiście,ze rzeczy właśnie wozisz.Do tego dwa kwity od lekarza i jeden od psychologa i te dane (numery, terminy ważności itd) wpisujesz do kolejnego kwita pod którym się podpisujesz i na razie temat załatwiony.Przejściowo.Bo wkrótce nowe kursy itd.. Ale na razie -znając płynność naszych przepisów-nie ma chyba sensu sie tym martwić :)

_________________
ego


Post Wysłano: 26 mar 2008, 8:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Wszystko jasne.Dzieki za info.


Post Wysłano: 28 mar 2008, 1:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

kolega ostatnio mial taki sam problem badania psychotechniczne trzeba zrobic. a w urzedzie komunikacji mu powiedzieli ze kurs na przewoz ma wazny mimo ze 5 lat minelo i ze to tylko plotka
ma ktos jakis link do ustawy na ten temat bo juz calkiem sie gubie
dzwonil do ITD i w jednym miescie mu powiedzieli ze musi kurs zrobic a ITD z innego miasta juz mowili odwrotnie


Post Wysłano: 26 kwie 2008, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2005, 22:43
Posty: 3
GG: 3420712

Prosze o wyjasnienie bo zielony jestem :) jak to jest z tym swiadectwem kwalifikacji kiedys bylo ono takie male plastikowe ja zrobilem sobie i dostalem papier w formacie a5 co teraz czy to jest to ?? czy musze isc gdzies odebrac jakis plastik
a i jeszcze jedno pytanko jezeli od momentu zrobienia sobie tego swiadectwa nie pracowalem w zawodzie to czy ono tez traci waznosc jezeli tak to na jak dlugo jest ono wazne? bo w nim nigdzie nie jest napisane ze jest do kiedys tam wazne

jak to jest :| ??


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

Cytuj:
Prosze o wyjasnienie bo zielony jestem :) jak to jest z tym swiadectwem kwalifikacji kiedys bylo ono takie male plastikowe ja zrobilem sobie i dostalem papier w formacie a5 co teraz czy to jest to ?? czy musze isc gdzies odebrac jakis plastik
a i jeszcze jedno pytanko jezeli od momentu zrobienia sobie tego swiadectwa nie pracowalem w zawodzie to czy ono tez traci waznosc jezeli tak to na jak dlugo jest ono wazne? bo w nim nigdzie nie jest napisane ze jest do kiedys tam wazne
Już plastików nie ma, jest papier w formacie A5, podobny do zaświadczenia o ukończenia kursu na prawo jazdy +komplet badań.
Jeżeli masz ten papierek to jest on ważny bez względu na to czy pracowałeś w zawodzie, czy nie. Skończy się ważność jak wejdzie ustawa które konkretnie powie że powinieneś się znów przeszkolić.


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2005, 22:43
Posty: 3
GG: 3420712

Właśnie kolego ale na ile ważny jest ten papier bo na nim nie ma napisane do kiedy jest ważny ? Bylem w piątek na rozmowie kwalifikacyjnej i pracodawca zapytał się mnie czy mam ważne świadectwo kwalifikacji, odpowiedziałem tak.

Nie doczytałem do końca, czyli to wszystko jest ważne do tego momentu aż ustawa się nie zmieni ? Wiadomo czy będzie zmiana tej ustawy ?


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Właśnie kolego ale na ile ważny jest ten papier bo na nim nie ma napisane do kiedy jest ważny ? Bylem w piątek na rozmowie kwalifikacyjnej i pracodawca zapytał się mnie czy mam ważne świadectwo kwalifikacji, odpowiedziałem tak.
Ten papier jest ważny tak dlugo jak ważne są jego "składniki". Czyli badania i przeszkolenie.

_________________
ego


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 15:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

Kolega entoc mówi że już ma zaświadczenie o ukończeniu kursu więc jeśli zrobi jeszcze do tego badania lek + psych (a może już ma) to będzie komplet, pracodawca tak potocznie powiedział świadectwo, a tak naprawdę to chodziło mu właśnie o w/w dokumenty, albo pytał o plastik nie wiedząc że już o niego pytać nie powinien. W każdym razie komplet tych dokumentów to tak jakby świadectwo, tylko że aktualniejsze i na pewno ważne.

Co do pytania o zmianę ustawy, to w naszym kraju nigdy nic nie wiadomo, więc dlatego lepiej być czujnym i być świadomym że coś takiego zdarzyć się może...


Post Wysłano: 28 maja 2008, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2008, 13:33
Posty: 2
GG: 0

Witam, mam mały przestój w prowadzeniu ciężarówek (kilkuletni) w związku z tym ze zajmowałem sie czym innym ale chciałbym wrócić na szlaki.
Jak tak czytam to forum, to stwierdzam że moje prawko to kawałek ścierki a raczej plastiku do niczego nie teraz przydatny bez kilku zaświadczeń, kursów czy innych "niezbędnych" papierów.
Dziś słyszałem coś o dyskietce kierowcy... co to takiego i jak to zdobyć?
Zresztą jeśli ktoś może, to proszę mi podpowiedzieć co, gdzie i jak mam zdobyć by móc wrócić na szlak.


Post Wysłano: 28 maja 2008, 14:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Witam, mam mały przestój w prowadzeniu ciężarówek (kilkuletni) w związku z tym ze zajmowałem sie czym innym ale chciałbym wrócić na szlaki.
Jak tak czytam to forum, to stwierdzam że moje prawko to kawałek ścierki a raczej plastiku do niczego nie teraz przydatny bez kilku zaświadczeń, kursów czy innych "niezbędnych" papierów.
Dziś słyszałem coś o dyskietce kierowcy... co to takiego i jak to zdobyć?
Zresztą jeśli ktoś może, to proszę mi podpowiedzieć co, gdzie i jak mam zdobyć by móc wrócić na szlak.
Pewnie chodziło komuś o kartę kierowcy. Takie "coś" co przydaje się,a właściwie jest niezbędne jeśli jeździmy samochodem wyposażonym w tachograf cyfrowy.W przeciwnym, "dotychczasowo-standardowym" przypadku jest to zbędne.

_________________
ego


Post Wysłano: 28 maja 2008, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2008, 13:33
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Witam, mam mały przestój w prowadzeniu ciężarówek (kilkuletni) w związku z tym ze zajmowałem sie czym innym ale chciałbym wrócić na szlaki.
Jak tak czytam to forum, to stwierdzam że moje prawko to kawałek ścierki a raczej plastiku do niczego nie teraz przydatny bez kilku zaświadczeń, kursów czy innych "niezbędnych" papierów.
Dziś słyszałem coś o dyskietce kierowcy... co to takiego i jak to zdobyć?
Zresztą jeśli ktoś może, to proszę mi podpowiedzieć co, gdzie i jak mam zdobyć by móc wrócić na szlak.
Pewnie chodziło komuś o kartę kierowcy. Takie "coś" co przydaje się,a właściwie jest niezbędne jeśli jeździmy samochodem wyposażonym w tachograf cyfrowy.W przeciwnym, "dotychczasowo-standardowym" przypadku jest to zbędne.
Miałem już świadectwo kwalifikacji "starego typu" pózniej miałem plastikowe ale już tylko na B bo pracowałem jako Przedstawiciel Handlowy i pracodawca miał takie "widzimisie" na C juz nie odświeżałem do wersji plastikowej.
No a z Tacho już jeździłem ale czegoś takiego jak karta kierowcy nie miałem, no chyba że to w mojej poprzedniej firmie pracodawca sam prowadził?
Muszę to pozałatwiać wszystko bo nie jestem stworzony do pracy na jakiejś hali, musze bys w ruchu "free man" CB te sprawy to mnie kręci :-)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: