Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 mar 2008, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Ferie 2008

W Czwartek 24.01 dowiedziałem się od taty że ładuje następnego dnia do Bukaresztu, pyta mnie czy z nim jadę na Rumunie chociaż odpowiedź znał :). Tak więc już wiedziałem gdzie pojadę, teraz tylko doczekać do poniedziałku.

Poniedziałek 28.01
Pobudka o godzinie 4:00, z domu wyszliśmy ok :
Obrazek
Wyszliśmy z domu i spokojnym tempem zmierzaliśmy w kierunku bazy, uszliśmy parę kroków i ktoś na nas zatrąbił, jak sie okazało to był wujek który jechał też na bazę bo jechał rozładować naczepę kierowcy który kręcił pauzę. Na bazie wypakowaliśmy wszystkie rzeczy przyniesione z domu, ja zrobiłem kilka fotek i o 4:35 wyjechaliśmy z bazy :
Obrazek
Obok widać samochód którym jechał wujek :) :
Obrazek
Miałem okazje wreszcie przetestować nowy filtr :
Obrazek
Droga mijała dosyć przyjemnie bo ruch mały i pogoda w miarę sprzyjała,jedynie mieliśmy kilka ciężarówek które się wlekły i musieliśmy wyprzedzić :
Obrazek
Obrazek
Na barwinku byliśmy już o 6:55, zrobiliśmy sobie pauzę na śniadanie :
Obrazek
Obrazek
Na Barwinku śniegu było dosyć dużo, troszkę się przeliczyłem gdy robiłem zdjęcie i wpadłem prawie po kolana :P. O 7:40 ruszyliśmy w dalszą drogę :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odbijamy na jeziorko oczywiście :
Obrazek
Obrazek
Śniegu już było dużo mniej niż na barwinku :
Obrazek
Obrazek
Od groma Ukraińców leciało, dlatego że w Polsce strajki były to sporo wozów przechodziło przez Słowackie granice :
Obrazek
Obrazek
Jeziorko :
Obrazek
Obrazek
Na niebie zbierały sie chmury i trochę się obawialiśmy że będzie ostro sypać i stracimy na czasie :
Obrazek
Obrazek
Chmury jak narazie odeszły na bok :
Obrazek
Znaki już pokazują na przejście graniczne :
Obrazek
Dziki parking niedaleko granicy :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na stacji kręcił pauzę Rumun który nas rano trzymał w drodze do Barwinka :
Obrazek
Granica :
Obrazek
Obrazek
Niby Schengen ale nie schengen, waga dalej chodzi więc trzeba powoli przejechać i odebrać kwita :
Obrazek
Obrazek
A byłby taki dobry parking dla ciężarówek to pozastawiali wszystko :/ :
Obrazek
Przejechaliśmy granice ujechaliśmy parę kilometrów i zatrzymaliśmy sie na stacji kupić winetę, a później dalej w kierunku Borsa :
Obrazek
Obrazek
Na tym parkingu ponoć strasznie kradną paliwo, kiedyś tata zrobił w nocy pauzę 3 godziny żeby się przekimać i mówi że jak wstał to Litwiny latały w kałuży paliwa bo im spuścili i porozlewali :
Obrazek
Już sie zaczyna robić fajnie zielono :
Obrazek
Obrazek
Przed Tokajem :
Obrazek
Obrazek
Powoli zbliżał się czas na pauzę wiec zjechaliśmy sobie przed Nigerhazą na dzikusa :
Obrazek
Obrazek
Słońce ostre to gwiazdeczek nie widać :
Obrazek
Obrazek
Po pauzie ruszyliśmy dalej na Debreczyn :
Obrazek
Na wjeździe do Nigerhazy trafiliśmy akurat na pociąg :
Obrazek
Nigerhaza :
Obrazek
Zawsze w tym salonie Opla kręci się jakiś samochód i tak już od kilku lat :D :
Obrazek
Obrazek
Staliśmy na światłach i strzeliłem sobie takie foto :
Obrazek
Wyglądał na w miarę zadbanego ale ruch trochę trzymał :P :
Obrazek
Dużo Polaków jeździ do tego Hajduszoboszlo na basen czy coś takiego :P :
Obrazek
Polacy :
Obrazek
Obrazek
W Debreczynie mały kocioł ale jakoś szło :
Obrazek
Powodem była awaria autobusu :
Obrazek
Stacja kolejowa w Debreczynie, kiedyś mieliśmy tam rozładunek, a dokładniej we ferie 2 lata temu :
Obrazek
Mały zator z powodu robót drogowych :
Obrazek
Domek w dole, na ... :
Obrazek
.... ulicy :
Obrazek
Taką drogą sunęliśmy aż do Beretojufalu i tam odbijaliśmy :
Obrazek
W Beretojufalu odbijamy na Artand i dalej prosto :
Obrazek
Teraz już Waberer's :
Obrazek
Obrazek
Rumki jadą w świat :
Obrazek
Zaufany parking przy granicy na którym czasami stajemy na nockę :
Obrazek
W łukiem w prawo i jesteśmy na granicy :
Obrazek
Nawet dobrze nie wjechaliśmy na granicy i już staliśmy w kolejce :
Obrazek
Jak się okazało Węgrzy szukali $ na obiad i pytali o duperela czy gaśnice są itd. :
Obrazek
Podjechaliśmy pod budkę i pyta celnik co wieziemy dokąd itd., zaraz pyta o gaśnice i trójkąt, tata nie wychodzi tylko mówi że jest i w dalszych poszukiwaniach dał sobie spokój bo wiedział ze tata zna ten chwyt i nie będzie wychodził i mu wszystkiego prezentował :
Obrazek
Wjechaliśmy na Rumunie wjechaliśmy sobie na dawną wagę i tata poszedł kupić winetę :
Obrazek
Jadą pewnie do Sebesu do swojej fabryki po płytę :
Obrazek
Reklama dźwignią handlu :
Obrazek
Przy granicy punkty z myjnią mają oblężenie bo Rumki jadąc na zachód wyjeżdżają czystymi wozami :
Obrazek
Obrazek
Od wakacji trochę się zmieniło, już na wjeździe do Oradei zobaczyłem zmianę bo powstało rondo ale takie jakieś ni jakie :
Obrazek
Stacja benzynowa, prawie taka jak w Luksemburgu :D :
Obrazek
Kolejną nowością było powstanie nowych dziur na obwodnicy :
Obrazek
Obrazek
Ble.. jak można na takim czymś stać :
Obrazek
Wyjechaliśmy z Oradei to jakoś już szło :
Obrazek
Gabaryt :
Obrazek
O 15 już staliśmy na pozycji wyjściowej na Millenium, internet łapał dużo lepiej jak zawsze bo staliśmy bliżej baru :
Obrazek
Dokładniej to koło tej wanny
Obrazek
Trochę zboża miał na zderzaku i non stop ptaki siedziały i dziobały sobie :
Obrazek
Na obiad przyjechali dwa szofery Romanem, fajnie wysiadali bo od strony pasażera drzwi się nie otwierały :
Obrazek
Ustawiliśmy się tata poszedł wymienić trochę kasy żebyśmy mieli na chleb gdyby brakło albo coś, a ja w tym czasie odpaliłem laptopa i posprawdzałem poczty itp. tata przyszedł to popatrzyliśmy na kilka rzeczy na allegro i włączyliśmy sobie Kiepskich na video google, oglądnęliśmy kilka odcinków i nastał czas na spanie bo dniówkę zaczynamy wcześnie.


Wtorek 29.01
Pobudka o 3:40, szybkie przygotowanie do trasy, pamiątkowe foto i ruszamy :
Obrazek
Po drodze napotkaliśmy "nieoznakowane" ADR-y, pędzimy pędzimy a tu wyłania sie Roman bez świateł, chodzą my kierunki bo nam mignął ( w klipie jest motyw z jego wyprzedzania ) :
Obrazek
Standardowo dolecieliśmy sobie do Illi i zjechaliśmy na śniadanie, kręcimy po parkingu, patrzymy leci do nas kierowca, znany mu już z wakacji, odrazu go poznałem i tata też, pytał sie czy byśmy go nie odpalili bo mu cela w bateriach siadła, trochę nam to było nie na rękę bo czas mamy dosyć napięty, no ale zawsze trzeba pomyśleć gdybyśmy byli w takiej sytuacji to nie było by nam miło w takiej sytuacji, no to kołujemy dalej bo kable startowe były krótkie i musieliśmy podjechać od przodu żeby dostały :
Obrazek
Od wakacji ten kierowca zmienił samochód, we wakacje mówił nam że tym Mercedesem ( jeszcze wtedy SK ) jedzie już ostatnią trasę i siada na XF105, strasznie przeżywał. A co ciekawe tata znał jeszcze wcześniej tego kierowce i to właśnie z tego parkingu i też miał problem tyle że ze stacyjką i tata też mu pomagał :) :
Obrazek
Obrazek
Schade :
Obrazek
Szybka akcja i znowu kołujemy żeby się ustawić na pauzę, gdy już ustawiliśmy sie na parkingu przyleciał wilczur i czekał aż coś dostanie, chyba pamiętał tatę bo 1,5 tygodnia wcześniej dał mu coś, akurat się dobrze złożyło bo tata jadł kurczaka na śniadanie to i trochę kości ten pies dostał, potem warował do końca pauzy przy naszym samochodzie :
Obrazek
Parking w miarę fajny, ale przydałby się chociaż jakiś żwir lub kamyk :
Obrazek
Obrazek
Remont :
Obrazek
Ruch mieliśmy dosyć mały, praktycznie znikomy :
Obrazek
Obrazek
Na wylocie z Illi jest też "Turecki" parking, dostrzegłem tam Dafa z Danii, firma zaczęła chyba co dopiero jeździć na RO, ale bardzo ostro bo przez ferie widziałem dosyć sporo samochodów od nich.
Obrazek
Obrazek
Kolegą ze szkłem trochę czasu widocznie brakło do Illi, bo tam ich staje zawsze od groma :
Obrazek
Obrazek
Z góreczki do Devy :
Obrazek
Jakaś fujara jechała tym Mercedesem, na dwóch pasach się nie dał wyprzedzić a jak zeszło do jednego to się ciągnął strasznie, no ale daliśmy mu rade po chwili bo z przeciwka była luka :
Obrazek
I znowu nastał spokój ale na krótko bo zaraz kolejne miasteczko :
Obrazek
Obrazek
Dafik ciągnący zepsutego Mercedesa, niestety zjechał na stacje :( :
Obrazek
Obrazek
Słoneczko bardzo grzało do szyby wiec jechaliśmy na wyłączonym ogrzewaniu, momentami aż otwieraliśmy szyby lekko bo było gorąco :
Obrazek
Alleluja jak to Polacy mówili kiedyś :
Obrazek
Obrazek
Delciaki :
Obrazek
Wjeżdżamy do Sebesu :
Obrazek
Obrazek
Fajne Volvo, kiedyś chyba jeździło z bydłem bo malowanie mi przypomina jedna taką firmę :
Obrazek
Obrazek
Jak było tak jest :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jakiś zwalniacz prowadzi stado :
Obrazek
Lekki podjazd, ale dla nas to pestka :
Obrazek
Pusta droga, ruch mały to Edki urządziły sobie wyścigi :
Obrazek
Zawsze lubię ten widok :
Obrazek
Kolejny podjazd, tym razem krótszy :
Obrazek
Tuż przed Sibiu kolega chciał sobie zrobić pauzę i sie utopił prawie po same osie, na pomoc przyjechał Mercedes :
Obrazek
XF105 510 wyjeżdżający z Vamy w Sibiu :
Obrazek
Aż się serce kraja jak się widzi taki wóz na takich drogach :
Obrazek
Sibiu i super dwa pasy na których jedna ciężarówka zajmuje 1,5 pasa :P :
Obrazek
Widok z miasta :
Obrazek
Obrazek
Fajny domek :
Obrazek
Obrazek
Pan tym Romanem jechał trochę nie pewnie więc tata trzymał dużo odstęp :
Obrazek
My na prawo na szczęście nie musimy czekać :
Obrazek
Inteligentność pewnej osoby która tak zaparkowała żeby się nie zmieścić, a raczej zmieścić ale na żyletki :
Obrazek
Korek jak zawsze :
Obrazek
Obrazek
Tym Dafikiem straszną zadymę zrobił bo poboczem jechał a tam kurzu od groma :
Obrazek
O taką :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po wyjechaniu z miasta i wkroczeniu na tą bardziej górska strefę pojawiło sie więcej śniegu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przed nami jechały dosyć dobrze dwa Chorwaty załadowane jakimś kamieniem chyba :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W zimie 2 lata temu tata mi porobił fajne zdjęcia jak były większe te sople :
Obrazek
Miał chłop bezwypadkowy samochód :
Obrazek
O tutaj trochę większa zmarzlina :
Obrazek
Dwa busy sie zebrały i sobie jadą powoli i podziwiają okolice :
Obrazek
Obrazek
Czasu jazdy mieliśmy jeszcze do 4,5h, ale nastał czas na pauzę obiadową :
Obrazek
Obrazek
Volviak dla Levusa :
Obrazek
Przejeżdżał również i koło nas Man z Brzeska :
Obrazek
Fajny Man taki kolorowy, sporo tych samochodów widziałem na RO :
Obrazek
Pauza sie skończyła i czas dalej ruszać w drogę :
Obrazek
Obrazek
Przejeżdżając przez ten most stwierdziliśmy z tatą że się niedługo zawali,chyba nic od nowości nie było przy nim robione :P :
Obrazek
Kolejny Daf z tej Duńskiej firmy :
Obrazek
Obrazek
Żeby nie jechać przez miejscowość, ciężarówki idą bokiem :
Obrazek
Pewnie dlatego że w tym mieście jakiś ośrodek sie znajduje ( foto ) :
Obrazek
Obrazek
Dawny Kralowetz :
Obrazek
Aż sie palą do roboty żeby go wyciągnąć, tata mi mówił że jak po wakacjach otworzyli na nowo ta droge to wtedy się stało :
Obrazek
Też dosyć spora Rumuńska firma, głównie mają w swojej flocie Dafy, na bazie w Pitesti stał jeden XF105 SSC, firma jest tez chyba dealerem Dafa :
Obrazek
Na i tutaj zaczyna się górska próba :P :
Obrazek
Co chwile będzie kawałek prostego i znowu do góry :
Obrazek
Volvo z Polski ( chyba na Krakowskich numerach ) :
Obrazek
Obrazek
Trochę źle było na zakręcie go wyprzedzać ale nie było wyjścia :
Obrazek
Trochę z góry teraz :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tam daleko.. widać Peveca ( występował w klipie :P ) :
Obrazek
Super wioska,w której czasami często się nie można minąć :
Obrazek
Reprezentant Słowacji na lewym :
Obrazek
Kolega z firmy jeszcze na zakręcie wyrabia i będzie gonił do góry za Scanią :
Obrazek
Tutaj ładny Dafik z NL, niestety foto nie wyszło :(, na forum V8power juz go widziałem kiedyś :
Obrazek
Kolejny Słowak :
Obrazek
Tą Scanie też często widuje na RO :
Obrazek
Tutaj nasza stacja na której jest parking :
Obrazek
Obrazek
Ustawiliśmy się elegancko, i po chwili przyjechał taki Daf, a zaraz po nim po kierowce przyjechał firmowy samochód Traffica :
Obrazek
Ciekawe jakby nasz samochód wyglądał z taką naczepą, taka fajna krótka :D :
Obrazek
Popołudnie i wieczór minęły szybko, poczytaliśmy gazety, oglądliśmy jakiegoś filma i poszliśmy spać.


Środa 30.01
Około 3:30 wyjechaliśmy z parkingu żebyśmy mogli spokojnie przejechać Bukareszt bez kolejek na stopach.
Przed wyjazdem zrobiłem jeszcze fotosa :
Obrazek
To troszkę nie wyszło bo strażnik podszedł do mnie i coś tam po swojemu zaczął mówić, ja mu powiedziałem że robie zdjęcie ciężarowce taty, jeszcze mu pokazałem fotosa żeby się nie czepiał że coś innego, powiedział ok, ale patrzył z daleka czy ja aby napewno jestem z tego samochodu i czy wsiadam do niego :
Obrazek
Droga ubywała, problemów nie było, na stopy w Bukareszcie straciliśmy parę minutek bo ruch coraz większy był i niektórzy do pracy już jechali. Zajechaliśmy na rozładunek, chwile poczekaliśmy i zaczęli rozładowywać, po upływie godziny byliśmy gotowi i ruszaliśmy w stronę Constanty.
International road :
Obrazek
Najczęściej Rumuni uczą się na takich Daciankach :
Obrazek
My na Constante :
Obrazek
Willa dalej jest i dalej w niej mieszkają :
Obrazek
Ruch na autostradzie mały, sezonu nie ma to i nie jeżdżą nad morze :
Obrazek
Gabaryt :
Obrazek
Zjeżdżamy z autostrady powoli w dół i wychodzi pani inspektor i macha żeby się zatrzymać :
Obrazek
Pani i pan inspektor przyszli, zażyczyli sobie 20 tarcz, tata wyciągnął i dał "trochę" więcej, popatrzyli wzrokowo czy sie zgadza, podbili tarcze z tachografu i na koniec szerokiej drogi życzyli i pojechaliśmy :
Obrazek
Po kontroli tata mówi że oni są spoko i nie szukają jakiś wielkich problemów jak np. Węgrzy. Drogę mieliśmy od autostrady prawie cały czas prostą :
Obrazek
Obrazek
Wóz strażacki :
Obrazek
Jakaś elektrownia :
Obrazek
Jakaś uliczka w mieście :
Obrazek
Przyjechaliśmy pod firmę, tata poszedł do biura szybko wrócił i wjechaliśmy na firmę, pod magazynem stał jeden samochód, który już się kończył ładować, my w tym czasie zdarzyliśmy szybko rozebrać bok i odrazu wózkowy zaczął nas ładować :
Obrazek
Model Dafa XFC? został wykorzystany do loga firmy :P :
Obrazek
Inne samochody ładujące też na naszej firmie ale pod innymi magazynami :
Obrazek
Załadunek trwał koło 1,5 godziny licząc z wyjazdem przed firmę. Tata pobiegł do biura po papiery, gdy przyszedł zjedliśmy po kanapce wypiliśmy po kawie i herbacie i ruszyliśmy dalej. :
Obrazek
Scania z jakiejś Belgijskiej firmy o ile dobrze pamiętam, w Polsce też jest Daf z tej firmy, spotkałem go we ferie 2 lata temu :) :
Obrazek
Ślimakiem i na autostradę :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tata zastanawiał sie gdzie by tu stanąć na noc, stwierdził że przed Bukaresztem na parkingu z posterunkiem policji, no ale czasu mieliśmy jeszcze trochę tylko pytanie było takie czy w Bukareszcie nie wpadniemy w jakiś ogromny korek bo zbliżała się 14 czyli ich 15, mówię tacie żeby jechał że damy rade, ale później się wycofałem z tego. Tata podjął decyzje że jedziemy i dobił do odcięcia czyli 90 i pędziliśmy.
Bukareszt coraz bliżej :
Obrazek
Pozostałości z wielkich śniegów które były 2 tygodnie temu chyba ? :
Obrazek
Wjechaliśmy do Bukaresztu, przejechaliśmy przez jednego stopa szybko nawet bardzo szybko.
Kolejna nowa firma w budowie :
Obrazek
teraz wiatr jakiś sprzyjający był i nie śmierdziało tak bardzo z tego śmietniska :
Obrazek
Drugi stop przeszedł już trochę wolniej bo odstaliśmy jakieś 10 min, ale z naszej strony była mała kolejka w porównaniu do tej z przeciwka, tu to końca nie było widać :
Obrazek
Samochody non stop dobijały do kolejki a ona mało co szła :
Obrazek
Zbiorniki Petroma :
Obrazek
W oddali miasto :
Obrazek
Volvo z mało spotykanym kolorem :
Obrazek
Turki lecą 105 :
Obrazek
Zbliżamy sie do 3 i ostatniego stopa :
Obrazek
Obrazek
No i przyszedł czas na ostatniego stopa, bardzo źle nie było, straciliśmy tylko 15 min :
Obrazek
Obrazek
Fał 8 :
Obrazek
Wojsko :
Obrazek
Obrazek
Tą czerwoną Scanią wywinął rogala i pojechał z powrotem na Bukareszt :
Obrazek
Obrazek
Wyjechaliśmy dalej na autostradę i znowu na odcięciu jechaliśmy, tata stwierdził że będziemy stać przed Pitesti, nie będziemy sie pchać na Trafica chociaż czasu nam została w sam raz, no ale gdyby tak jakiś wypadek sie trafił lub coś innego to wtedy jesteśmy ugotowani. Akurat miejsce dla nas się trafiło na pozycji wyjściowej.
Fajny Daf przyjechał na krótką pauzę :
Obrazek
Siedzieliśmy i czytaliśmy gazety, i przyjechały 2 Dafy z kontenerami gartnera, ustawiły sie w boksach i po kilku minutach przyjechał 3 Daf z tej firmy w którym zaczęli wymieniać osuszacz. "Drajwer" zaparkował na środku parkingu tarasując innym wyjazd i przejazd, no ale nic, wyszedł z kabiny w okularach przeciw słonecznych i czystym ubraniu i zabrali sie do wymieniania, na początku chcieli to odkręcić rękami ale później jakieś sprzęty powyciągali i wymienili i pojechali dalej. Śmialiśmy sie ostro z tata z tego motywu co ręka chcieli to odkręcać :
Obrazek
Oglądnęliśmy film na dobranoc i poszliśmy spać.

Czwartek 31.01
Z parkingu wyruszyliśmy koło 3:30 żeby jakoś przejechać Sibiu bez korków. Droga mijała dosyć szybko i bez jakiś większych problemów, nie licząc autobusu który grał nam na nerwach bo gdy był odcinek do wyprzedzania to on przyśpieszał do 100 i nas odchodził a gdy nie było miejsca do tego abyśmy go wyprzedzili to jechał 70, dwa razy by spowodował wypadek bo tak ścinał ostry zakręt że ciężarówki z przeciwka szły poboczem. Sibiu przejechaliśmy planowo i bez korków, teraz czas znaleźć jakiś parking na pauzę żeby zjeść jakieś śniadanie, tata stwierdził że dojedziemy do AS24 bo tak czy tak będziemy musieli sie tam zatrzymać dotankować trochę wiec ujedziemy jeszcze kawałek do tej stacji.
I nasza stacja :
Obrazek
Obrazek
Na wprost mieliśmy dystrybutor AS24.
Obrazek
Gdy już stanęliśmy poszedłem przeprostować kości i załatwić potrzebę, to co zobaczyłem to sie w głowie nie mieści :P, idę przecieram oczy i widzę 2 osiołki które łażą po drodze, na szczęście nic nie jechało bo by je pozabijali te Rumuny :P.
Wróciłem do samochodu zjadłem śniadanie i dostałem SMS-a od Mario Scani że właśnie przejechał koło nas :), próbowaliśmy się jeszcze potem spotkać ale niestety nie wyszło.
Obrazek
Zrobiliśmy godzinę pauzy i podjechaliśmy pod dystrybutor dolać parę litrów, potem ruszyliśmy dalej w kierunku domu :) :
Obrazek
Mołdawianie zakupili 6 nowych 105 :
Obrazek
Teraz retarder popracuje trochę :
Obrazek
Obrazek
Z góreczki do miasta :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tego Mana miałem okazje już widzieć wcześniej, m.in. we wakacje 2007 i w zimie 2007 :
Obrazek
Jak zwykle zastaliśmy go w pracy :P :
Obrazek
Sebes :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trafiliśmy akurat na czerwone światło i gabaryt :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gość zabiera autostopowicza :
Obrazek
Zdjęcie od drugiej strony :
Obrazek
Obrazek
Z daleka myśleliśmy z tatą że to Man z Brzeska :
Obrazek
105 kipruje zboże u chłopa :
Obrazek
Mijaliśmy sie również z kierowcą od nas z firmy, szkoda że wcześniej nie wiedzieliśmy że będzie jechał w naszą stronę bo ugadalibyśmy się na małą pauzę :
Obrazek
Te zestawy z Bułgarskiej firmy mi się podobają, fajną mają kolorystykę ( może nic specjalnego ale mnie sie podoba taki zestaw ) :
Obrazek
Obrazek
Turki jadą w stronę ojczyzny :
Obrazek
Obrazek
Gość widział z daleka ze jedziemy to nam specjalnie wyjechał i jeszcze miał pretensje, nie mógł odczekać aż przejedziemy, za nami było pusto :
Obrazek
Obrazek
Jakaś nowa firma, albo kiedyś nie zwracałem na nią uwagi :
Obrazek
Aż szkoda takiej audicy na takie drogi :
Obrazek
Obrazek
Kolejny samochód z tej firmy o której wcześniej wspominałem :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na parkingu same Turki :
Obrazek
Za Devą ruch już zrobił sie bardzo mały wiec się jechało i spokojniej :
Obrazek
W illi robotnicy chyba będą brać się powoli do roboty przy drugiej połowie mostu :
Obrazek
Buchnery pozakładały już koguty na dach, we wakacje jeszcze nie mieli :P :
Obrazek
Fajny zestaw :
Obrazek
Obrazek
Mieliśmy zjechać do Illi ina parking, ale tata mówi że pojedziemy do "Cycka" tam zjemy obiad bo wie że tam dobre jedzenie serwują, ja zresztą byłem tam już kilka razy :
Obrazek
Ruchome światła przed nami :
Obrazek
Akurat jak dojechaliśmy "zapaliło sie" zielone :
Obrazek
Obrazek
W wiosce odbywał sie dzień targowy :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W Barzawie często stoi policja więc byliśmy czujni :
Obrazek
Obrazek
Na drugim planie Daf z Schade z oddziału Rumuńskiego :
Obrazek
Manik zrobił kolejkę ;
Obrazek
Pies się kręci i czeka aż ktoś coś mu da :
Obrazek
Mała stłuczka była kiedyś :
Obrazek
Kilka takich samochodów Litewskich jechało :
Obrazek
Volvo z Iranu :
Obrazek
Ban Tir :
Obrazek
R-ka z Rumuni wożąca Polskie blachy ( ma reklamę na samochodzie i naczepie ) :
Obrazek
W Zamie stoją bo nam mrugali i widać po ruchu ze wszyscy jadą wolno i w kupie :P :
Obrazek
Obrazek
Tutaj też polują :
Obrazek
Obrazek
Przed nami jedzie niedzielny kierowca, nie wyprzedzaliśmy go bo zostało nam pare kilometrów do parkingu :
Obrazek
Jesteśmy już bardzo blisko Aradu i parkingu bo szyny tramwajowe już są :P :
Obrazek
Cicek Park :D :
Obrazek
Fajne felgi :P :
Obrazek
W prawdzie nie wygląda to super, ale w środku jest elegancko, plazma jest i praktycznie cały czas jakiś turecki program leci :P.
Obrazek
Na tym parkingu wszystko jest i stacja ( z mazutem :) ) , serwis, myjnia ręczna itp. :
Na końcu parkingu serwis :
Obrazek
Myjnia :
Obrazek
Poszliśmy do baru, chwile czekaliśmy az sie zwolnią prysznice, wykąpaliśmy sie i zamówiliśmy saczi, chyba tak sie to nazywało, przynieśli na takich wielkich metalowych tacach, nigdy takiego czegoś nie jadłem ale bardzo mi smakowało, tata już to jadał dużo razy.
Po pauzie ruszyliśmy dalej bo zostało nam jeszcze trochę czasu, założenie było takie że dojedziemy do Millenium i pauza.


Post Wysłano: 24 mar 2008, 1:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Ledwo wyjechaliśmy z parkingu i już stłuczka, dobrze że sie to przed chwilą stało i samochodów sie dużo nie najechało :
Obrazek
Ble.. za dużo świecidełek dał i ten zderzak :
Obrazek
Puknęły się dwie osobówki i ten bus :
Obrazek
Jak minęliśmy ten wypadek to już spokojnie i bez problemów dojechaliśmy do Aradu :
Obrazek
Obrazek
Na prawo :
Obrazek
Obrazek
Przejazd jaki był taki dalej jest, nic nie połatali, ale za to światła wyłączyli :
Obrazek
Las Vegas :
Obrazek
Firmowy samochód :
Obrazek
Obrazek
Na przejeździe w Aradzie znowu pociąg walnął chyba w ciężarówkę bo ostatnio leżały tylko jabłka, teraz dołączyły jakieś kartony albo konstrukcja chłodni :
Obrazek
Białorus chyba nie czyścił szyby od nowości bo taka brudna ze mało co widać :P :
Obrazek
Obrazek
Parking mamy przed Oradeą więc jeszcze troszkę jazdy mamy :
Obrazek
Kolejna nowa Polska firma która pojawiła sie na Rumuni :
Obrazek
Mega zwalniacze, 2 Romany :
Obrazek
Kiedyś się nie czaili tylko jeździli drogami normalnie :
Obrazek
Obrazek
Fajny kolor, na żywo wyglądał dużo ładniej :
Obrazek
Autobus robotniczy :
Obrazek
Obrazek
Daf z Proszowic, ale parkuje w Brzesku, napewno jechał załadowany blachą z Brzeska do fabryki w Rumuni :
Obrazek
Kilka minut przed parkingiem tata zerknął na zegarek i mówi że dojechalibyśmy jeszcze do Borsa, gdyby nie było po drodze problemów, no żeby nie ryzykować stanęliśmy na Milenium :
Obrazek
Na Parkingu wielka pustka, za nami wjechało 2 Polaków i ustawili sie koło nas :
Obrazek
Tata wyszedł na chwilę przed samochód, drugi Polak wyszedł i tak się rozkręciła rozmowa, tata poszedł do tego Polaka do Scani bo go zaprosił i trochę czasu gadali, a ja w tym czasie korzystałem z internetu :), wkońcu tata przyszedł, odpaliliśmy sobie video google i oglądaliśmy kiepskich, potem zjedliśmy kolacje i położyliśmy sie spać.

Piątek 1.02
Wstaliśmy też dosyć wcześnie żeby przejechać bez problemów Debreczyn itd.
Tata wypisuje tarcze :
Obrazek
Zajechaliśmy na granicę tata poszedł kupić winetę na Węgry a ja patrzyłem jak kontrolują rentgenem samochody :
Obrazek
Właściwie to już kończyli kontrolować i jak my odpaliliśmy to tamte samochody odjechały :
Obrazek
o 6 zatrzymaliśmy sie na pauzę śniadaniową na malutkiej stacji benzynowej :
Obrazek
o 7 ruszyliśmy dalej, na Słowacji jak zawsze trochę więcej śniegu :
Obrazek
Obrazek
Wyskoczył nam taki wóz strasznie doprany, ledwo co jechał, już nie pamiętam co to było :
Obrazek
W jednej z wiosek stała dwójka dzieci, robili nam zdjęcie telefonem :) :
Obrazek
Obrazek
Tą drogę strasznie rozwalili, ruch dużo większy sie na niej zrobił to i widać skutki tego :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ukraińce :
Obrazek
Obrazek
Traktorek którego żadna z tych osobówek nie chciała wyprzedzać jak było wolne z przeciwka :
Obrazek
Obrazek
Do granicy został nam jeszcze mały kawałeczek :
Obrazek
Obrazek
Tuz przy granicy napotkaliśmy na taką mgłę :
Obrazek
Granice przejechaliśmy w 100% po europejsku :
Obrazek
Terminal był prawie cały zapchany "nową unią" czytaj Bułgarzy i Rumuni :
Obrazek
Postawiliśmy wóz, głodni jeszcze nie byliśmy to trochę popakowaliśmy rzeczy do domu, tak z grubsza omietliśmy wóz i pauza sie wyrysowała :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I witamy w Polsce :
Obrazek
Zjazd z terminalu wygląda tragicznie, dziury po kolana, powinni załatać choć trochę :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Panorama :
Obrazek
Na 99% jedzie na Rumunie, w większości te Mercedesy z Omegi jeżdżą w kilku :
Obrazek
Fajnie wygląda taki samochód z kurnikiem :
Obrazek
Obrazek
Jak go zobaczyłem to pomyślałem że to Volvo z filmiku Strange Love, później w domu sprawdziłem i w rejestracji końcówka się nie zgadzała :
Obrazek
Obrazek
Na moście trafiliśmy akurat na czerwone, ale kolejki dużej nie było na szczęście ;
Obrazek
Praca idzie do przodu dobrym tempem :
Obrazek
W Pilźnie w Taurusie stanęliśmy na pauzę obiadową i dokończyć porządki tyle że teraz bardziej szczegółowo :
Obrazek
Koło nas zaparkował samochód z firmy w której robi tata naszego forumowicza "Dar" :
Obrazek
Obrazek
Posprzątaliśmy samochód, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do domu :
Obrazek
Kolega z Brzeska :
Obrazek
Taka mini baza Omegi przy drodze a na niej stały 2 Jelonki :
Obrazek
Obrazek
Biedroneczki :
Obrazek
Obrazek
Na całej 4 odbywała się jakaś akcja policyjna, z Pilzna do Brzeska stało chyba 5 radiowozów i jeździło cywilne mondeo z wideoradarem :
Obrazek
Strasznie nie przemyślanie postawili tutaj światła pod górę :
Obrazek
Omega z klimą :
Obrazek
Taki Daf którego pewnie Albert i Przemek znają :P :
Obrazek
No i dojechaliśmy do Brzeska :
Obrazek
Pojechałem z tatą na bazę oglądnąć nowy nabytek firmowy, który przyjechał z Holandii parę dni temu :
Obrazek
Na bazie ścisk straszny, podjechaliśmy do góry bo będę mył samochód :
Obrazek
Oto i wyłonił sie nowy nabytek, Daf XF 95 480 :
Obrazek
Obrazek
Tata przyszedł z biura i mi mówi żebym sobie poszedł oglądnąć ten nowy samochód, na spokojnie oglądnąłem Dafa i naczepę.
Tata płukający plandekę :P :
Obrazek
Wóz po szybkim płukaniu :
Obrazek
Obrazek
Daniel przyjechał z Austrii, jako że karcher był wyciągnięty to i on przepłukał wóz :
Obrazek
Wraz z samochodem i naczepą z Holandii przyjechało trochę drobiazgów min. do tego Dafa trąbki,do naszego itd. :
Obrazek
Halogeny jeszcze nie podłączone :
Obrazek
Do domu podwiózł nas Daniel bo akurat też się zbierał.


Post Wysłano: 24 mar 2008, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Ahh..Rumunia. Dużo fotek, opisana praktycznie każda :) Piękne, rumuńskie widoczki, wiele ciekawych aut ze znanych mi dobrze firm. Jak widzę złapałeś Hollex-a, Volvo od Dzidy, którego widok w tych rejonach również dla mnie jest sporym zaskoczeniem. Sfotografowałes także Scanię i Dafa- zielono-czerwone malowanie. Na terenie Polski coraz więcej widać aut, pochodzących z tej firmy, a obecnie nalezących do prywatnych przewoźników. W rejonie Poznania, auta od nich zakupił Januszak- głownie podpięte pod naczepy chłodnie. Wiele by jeszcze wymieniać..Recenzja trasy ciekawa, pogoda typowo zimowa , czego ja niestety nie uświadczyłem podczas "zimowych" wojaży :wink: Czekam na kolejne sprawozdania..


Post Wysłano: 24 mar 2008, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

bardzo fajna recenzja z i do tego sporo fotek
aż chce się czekać na następny 'odcinek' 8)

_________________
gdzieś w unii


Post Wysłano: 24 mar 2008, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:42
Posty: 85
GG: 674593
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: Wadowice

Super opisana trasa z dużą ilością fotek twoje recenzje są najlepsze :!:
Mam też pytania do ciebie jak się jeździ w tamte strony :?:
Jak się nazywa firma gdzie jeździ twój tata :?: Jakie kierunki obsługujecie w tej firmie :?: Czy w tej firmie są same Dafy :?: Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź :>

_________________
NASZA FURKA:

*:::VOLVO FH12 420 KM GLOBETROTTER:::*
viewtopic.php?t=12251

SKANPOL MYŚLENICE

*:::DAF XF105 I VOLVO FH NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!!!:::*

TIR-Transit International Routier


Post Wysłano: 25 mar 2008, 1:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Super opisana trasa z dużą ilością fotek twoje recenzje są najlepsze :!:
Mam też pytania do ciebie jak się jeździ w tamte strony :?:
Jak się nazywa firma gdzie jeździ twój tata :?: Jakie kierunki obsługujecie w tej firmie :?: Czy w tej firmie są same Dafy :?: Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź :>
Co do jazdy w tamte strony to hm... cóż można powiedzieć, najlepiej to samemu zobaczyć, mnie osobiście najbardziej denerwuje ogromna ilość bezpańskich psów ( już nie chodzi o to że sobie latają luźno ), kręcą się koło drogi, sporo zostaje rozjechanych, inne zdychają z głodu i tak to wygląda z nimi.

Firma nazywa się Transmat, kierunki to głównie Rumunia, inni jeżdżą czasami na wschód ( Ukraina, Rosja ), i Węgry. W firmie są same Dafy :).


Post Wysłano: 25 mar 2008, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Hollex na Rumunii to zadne zaskoczenie. Oni od zawsze cwicza wschodnie i to dalekie kierunki. Co do zdjec to naprawde jest ich masa. Zarowno pokazales camiony jak i krajobrazy. Opis moze nie jest jakis wymyslny ale idzie sie polapac co i jak. Taka ilosc fot sprawia ze recenzja jest bardzo szczegolowa. Pozdrawiam.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: