Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lut 2008, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

witam jaką polise ocp wykupic aby można było sie liczyc na rynku transportowym do DMC 3,5t ?
jakie to są koszta aby miec opieke na kwotę ok 100 tys USD (myśle iż taka polisa to by mi chyba starczyłą na busa plandeka 8 palet)

co o tym myślicie ?

_________________
...


Post Wysłano: 28 lut 2008, 23:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
witam jaką polise ocp wykupic aby można było sie liczyc na rynku transportowym do DMC 3,5t ?
jakie to są koszta aby miec opieke na kwotę ok 100 tys USD (myśle iż taka polisa to by mi chyba starczyłą na busa plandeka 8 palet)

co o tym myślicie ?
Tu DMC nie tyle jest istotne, co rodzaj, a konkretnie wartość ewentualnie przewożonych ładunków.Jeśli będziesz woził puste palety za tysiąc zł. czy drewno do kominków to na pewno nie potrzeba 100 000 USD.Ale jesli to będą laptopy, kamery video czy telefony komórkowe choćby , to już nieco inaczej,prawda?Nie wspomnę o lekarstwach,które potrafią być bardzo drogie. Standardowo na pewno taka kwota spokojnie wystarczy.Przeczytaj jednak umowę do niej: ile z tego jest max. na jedno tzw. zdarzenie.Bo bywa różnie.No i zależy ,kto ma być zleceniodawcą.Bo to on z reguły narzuca warunki.Także wysokości OCP.
Koszt zaś jest wedlug różnych kryteriów w różnych firmach liczony.Także od przychodu zeszłorocznego i przewidywanego na rok obecny.Najprościej podzwonić i popytać.Jest to rzędu kilku tysięcy zł.

_________________
ego


Post Wysłano: 29 lut 2008, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Cytuj:
Najprościej podzwonić i popytać.Jest to rzędu kilku tysięcy zł.
Mówimy o kilku tysiącach zł rocznie tak ?

z resztą tego co napisałeś całkowicie się zgadzam :wink:

_________________
...


Post Wysłano: 29 lut 2008, 0:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Tak, kilka tys. zł. rocznie.Pomijam tu przykładowe kwoty, bo rożne firmy różnie to liczą.Niektóre nierozumiale wysoko.Warto popytać.Ale także o to co w tą kwotę wchodzi i w jakich warunkach.Z reguły jest też zwyżka za towary tzw. wrazliwe, oraz za kraje "za Bugiem" :-)

_________________
ego


Post Wysłano: 29 lut 2008, 1:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

a czy możecie polecic jakieś konkretne firmy które mają opc na dobrych warunkach ?

_________________
...


Post Wysłano: 29 lut 2008, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Posty: 84

hestia 100 000 USD, rocznie równo 3000 zł polska i zagranica ale szukam czegoś lepszego jakieś propozycje?


Post Wysłano: 29 lut 2008, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
hestia 100 000 USD, rocznie równo 3000 zł polska i zagranica ale szukam czegoś lepszego jakieś propozycje?
Myślę,że to dobra stawka.Ale to nadal zależy od przychodów.O ile pamiętam,to Hestia też bierze to pod uwagę przy naliczaniu.Najdziwniejszy sposób liczenia spotkalem w PZU.Na tyle skomplikowany,ze nie doczekałem do końca procedury kalkulowania i podziękowałem :-) .Ale może ktoś i stamtąd ma pozytywne doświadczenia..

_________________
ego


Post Wysłano: 03 mar 2008, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam, mój kierowca miał wypadek na wegrzech ,towar byl ubezpieczony w HESTII , nie polecam tego towarzystwa, maja tylko same problemy , i nie kwapią sie do wypłaty odszkodowania


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: