Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Ed-mar, Zabrze
Post Wysłano: 21 mar 2008, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2008, 20:14
Posty: 13
GG: 0

Czy ktoś miał styczność z tym przewoźnikiem?

Jako że nikt się nie wypowiedział, mimo wielu wątpliwości zaryzykowałem i przyjąłem sie do tej firmy.

Pierwsze watpliwości wzbudził fakt, że mała rodzinna firma (jak się okazało 4 samochody) poszukuje kierowców od ponad roku. mimo wszystko zaryzykowałem. Na pierwszej rozmowie czarowanie warunkami pracy, terminowym rozliczaniem wypłat, a najważniejsza obietnica powtarzana przez własciciela jak mantra to stała umowa, na której mi nie specjalnie zależało :) no i ruszyłem w pierwszą trasę.

Sprzęt to man L2000 z przyczepą. oczywiście na dzieńdobry wizyta u elektryka psik. Stanąłem na noc w okolicach kudowy pod hurtownią. Wchodzę do kurnika, a tam: grzyb spod tapicerki wychodzi, materace zgnite i mokre jakby je na myjni pieścili masakra. Wyspałem sie na siedzeniach i melduje rano że nie będe w tym spał. Nadeszła sobota przesiadłem sie do Midlumki. Kabina sypialna luksus - myślę sobie. Za dwa dni zapchał się filtr paliwa - dzwonie że coś jest nie tak (byłem pod gdańskiem) Usłyszałem: znajdzie pan sklep, kupi pan filtry, stanie gdzieś w lesie i wymieni. oddam panu pieniądze. 1. musiałem wyłozyc własną kasę! 2. Nie jestem mechanikiem, a ta usługa w warsztacie kosztuje 15 NPL! Światełko kontrolne zamrugało ostrzegawczo. Zajechałem na serwis, wymienili, firma z bólem ale zwróciła kasę. W weekend kazali wymieniać pasek klinowy. pojeździłem tydzień, wymienili sami :) Pomijam drobny szczegół, zgubionego koła z przyczepy :) Na łozysku się odkręciło - jakos się dokulałem. Czara przelała się kiedy dostałem dyspozycję po 10 godzinach pracy (w tym 4 godziny jazdy reszta to rozładunki i załadunek) powrotu z gogolina do sosnowca na rano (dodam że akurat padał snieg, a ja juz 3 dzien w trasie i niewypałzowany i niewyspany). Prawie 9 ton ładunku przy 5 tonach ładownosci! Dokulałem sie do czestochowy i poległem z niewyspania. Zaczęło się rano od telefonu gdzie jestem :) Poinformowałem grzecznie co i jak oraz że nie przedłuże umowy. Po 2 godzinach zostałem wyrzucony z samochodu na parkingu pod marketem (przed rozładunkiem). I teraz najlepsza jazda: nie zgadzają sie kilometry - spedycja odrzuca pana dokumenty - nie zostanie pan rozliczony itd itp. kazali mi oddac tarczki i wszystkie dokumenty i sie zwijać beszczelnie obawiam się, że juz należnych pieniędzy nie zobaczę. Zaczekam do 10go - obiecany termin wypłaty i pomyśle co z tym zrobić.

Nie polecam nikomu tej firmy, bardzo chętnie zatrudniają młodych niedoświadczonych kierowców, którzy dadzą sie wykożystać. Ale każda kosa trafi kiedyś na swój kamień. Pozdrawiam serdecznie pana Edwarda i jego żonę :)


Post Wysłano: 23 mar 2008, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Szczerze współczuje kolego. W tym wypadku kołchoz wyszedł by ci lepiej, bo prawdopodobnie jechałbyś na tacho i pewnie byś nie machał kluczami przy jakichkolwiek naprawch sprzętu.
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY !!!
Powodzenia.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 23 mar 2008, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

co za mendy-ale ie daj się-postrasz ich inspekcją pracy i ITD(przynajmniej ja bym tak zrobił) to powinni trochę zmięknąć
Mam nadzieję że nie natnę się na taką firmę jak będę zaczynał...

_________________
gdzieś w unii


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2008, 21:49
Posty: 3
GG: 0

dobrze że nie dzwoniłem za robotą bo widziałem ich ogłoszenie.... :roll:


Post Wysłano: 11 maja 2008, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2008, 20:14
Posty: 13
GG: 0

W sumie po 2 miesiącach po zakończeniu pracy otrzymałem 2000 złotych netto za miesiąc pracy (polska na plandece). Ale ile stresu i adrenaliny to kosztowało... Świadectwa pracy ani innych dokumentów jak dotąd niie otrzymałem. Cóż...


Post Wysłano: 11 maja 2008, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

Cytuj:
Świadectwa pracy ani innych dokumentów jak dotąd niie otrzymałem. Cóż...
kolego to stawiaj sie ostro -mają 7 dni od daty wygaśnięcia stosunku pracy na wydanie świadectwa-jak nie to do sądu pracy
i nie popuszczaj 8)
bo nie dość że z kasą cię kiwali tak długo to teraz jeszcze z tym świadectwem

_________________
gdzieś w unii


Post Wysłano: 11 maja 2008, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Poza tym Sąd Pracy jest za darmo. Napisz im pismo przypominające, że świadectwo pracy powinieneś otrzymać do 7 dni od zakończenia pracy. Jeśli tego nie zrobią sprawę skierujesz do Sądu Pracy. Powinno pomóc.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: