Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2008, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

Mam 15 lat.Chciałbym się dowiedzieć czy kolega który jeździ ciągnikiem siodłowym, może mnie zabrać na trasę za granicę ? Czy trzeba mieć jakieś pozwolenie oprócz dowodu osobistego.Czy mogę też jeździć z kolegą po Polsce bez żadnych pozwoleń od rodziców albo urzędu ? :roll: :roll:.


Post Wysłano: 14 lut 2008, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Myślę że spokojnie możesz się wybrać z nim, bez żadnych pozwoleń.
Cytuj:
Czy trzeba mieć jakieś pozwolenie oprócz dowodu osobistego.
Dowodu osobistego to raczej jeszcze nie masz, ale jeśli posiadasz paszport to bez żadnych problemów możesz jechać.
Po Polsce to tym bardziej nie będą ci potrzebne żadne dokumenty. :wink:


Post Wysłano: 14 lut 2008, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Paszport też niekoniecznie, lecz tylko gdy wjeżdżasz do krajów należących do Unii Europejskiej. Jednak dla "bezpieczeństwa" powinno brać się paszport, a co najmniej jakiś dokument tożsamości.


Post Wysłano: 14 lut 2008, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Musi być paszport.
W tamtym roku (gdy jeszcze kontrolowali paszporty na zachodniej granicy) mimo tego że miałem legitymacje szkolną i byłem wpisany w dowód osobisty taty nie chcieli mnie wypuścić z kraju, niemiec się zgodził a polak powiedział że nie i koniec.
jak to było?... "zobaczymy jak za rok ze stoczniowcami będziesz chodził prosił o pracę" :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 14 lut 2008, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

Dzięki koledzy a mi ktoś mówił ze jechał ze synem i (straż miejska) wpisali do kompa i go ostrzegli że jak jeszcze raz będzie jechał z nieletnim to zapłaci kare a ja uwielbiam tiry i mnie to nie zraża jazda nimi :mrgreen:.

PS: Mogę sobie wyrobić paszport tylko na 5 lat chyba.Wiem,że jest takie prawo ale tymczasowe :mrgreen:.To jest zamiast paszportu bo się dłużej na niego czeka i jest droższe.


Post Wysłano: 15 lut 2008, 8:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Jak się ma 13 lat to można sobie w Polsce już zrobić dowód osobisty :idea: koszt. operacji ok. 70zł


Post Wysłano: 15 lut 2008, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
Jak się ma 13 lat to można sobie w Polsce już zrobić dowód osobisty :idea: koszt. operacji ok. 70zł
Tak dowód osobisty tymczasowy można wyrobić i to kosztuje 30zl + zdjęcia :D wiem bo sam sobie wyrabiałem i jest ważny na 5lat :)


Post Wysłano: 06 mar 2008, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Nie ma ograniczeń wiekowych.Co do dowodu bo moja 6-letnia kuzynka ma ;).


Post Wysłano: 07 mar 2008, 1:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A do dowodu potrzeba pisemnej zgody obu rodziców, czy wystarczy jednego?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 mar 2008, 9:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
A do dowodu potrzeba pisemnej zgody obu rodziców, czy wystarczy jednego?
W moim wypadku był potrzebny podpis jednego rodzica, ale mojemu młodszemu bratu potrzebny był już podpis obu rodziców.


Post Wysłano: 07 mar 2008, 13:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Cytuj:
Dzięki koledzy a mi ktoś mówił ze jechał ze synem i (straż miejska) wpisali do kompa i go ostrzegli że jak jeszcze raz będzie jechał z nieletnim to zapłaci kare a ja uwielbiam tiry i mnie to nie zraża jazda nimi :mrgreen:.
Ciekawe jaki mieli powód aby później wypisać mandat? Jak by brzmiał? Jazda cięzarówką z nieletnim :?:
Cytuj:
PS: Mogę sobie wyrobić paszport tylko na 5 lat chyba.Wiem,że jest takie prawo ale tymczasowe :mrgreen:.To jest zamiast paszportu bo się dłużej na niego czeka i jest droższe.
Paszport zamiast paszportu? :D Chyba miałeś na myśli dowód tymczasowy. Czeka się za nim około jednego miesiąca i kosztuje 30 zł.
Cytuj:
Nie ma ograniczeń wiekowych.Co do dowodu bo moja 6-letnia kuzynka ma ;).
To nie wiedziałem, myślałem że pierwszy dowód można zrobić od 16 lat - tymczasowy. Jak ja robiłem to był potrzebny jeden podpis rodzica (miałem wtedy ukończone 17 lat) wykonany przy urzędniczce.

Ale to dlaczego nie można by jeżdzić z kimś cieżarówką? To niby od ilu można?


Post Wysłano: 07 mar 2008, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 mar 2008, 23:07
Posty: 38
GG: 8643619
Lokalizacja: Różan

Normalnie możesz jezdzić po kraju bez dowodu, ale wrazie jakiegoś nieszczęścia lepiej go mieć przy sobie. Ja wyrabiałem dowód tymczasowy w wieku 15 lat i potrzebowałem podpis tylko jednego rodzica, koszt w UG wyniósł 32 zł + fotki około 20 zł. O dziwo mój dowód ma ważność na 6 lat.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: