Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sty 2008, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2007, 22:29
Posty: 33
Lokalizacja: Ciechanów

Mam pytanie. Może wiecie jakie trzeba spełniać wymagania, aby się zatrudnić w jakiejś firmie wykonującej transport drogowy w Niemczech. Przykładowo czy trzeba mieć 21 lat? Posiadać kurs na przewóz rzeczy?

_________________
  • "Ja jeżdżę wielką bryką, ja mam ciekawe życie... "


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Mam pytanie. Może wiecie jakie trzeba spełniać wymagania, aby się zatrudnić w jakiejś firmie wykonującej transport drogowy w Niemczech. Przykładowo czy trzeba mieć 21 lat? Posiadać kurs na przewóz rzeczy?
Zacząłbym od paszportu niemieckiego ,podwójnego obywatelstwa lub załatwienia zezwolenia na podjęcie pracy-choć to raczej nie jest najłatwiejsze w tej chwili..Albo ślubu z Niemką :) Oczywiście mówię o legalnym zatrudnieniu.Albo zaczekaniu na calkowite otwarcie rynku pracy przez Niemcy.Bo chyba to jeszcze nie nastąpiło. Wyjątkiem -jak do tej pory- są przewozy autobusowe. Chyba,ze coś sie zmieniło, bo nie śledziłem ostatnio tego tematu.Ale może ktoś jest bliżej niego..

_________________
ego


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 1:25
Posty: 11

Witam na legalne zatrudnienie w niemczech moge poradzic ci cos takiego.Najlepsze rozwiazanie zalozenie wlasnej dzialalnosci w DE: znajdz sobie mieszkanie tak zebys byl zaneldowany (to podstawa) nastepnie idziesz do (rat haus) zeby dostac meldunek i karte o dzialalnosci, z meldunkiem bo banku otwozyc konto i to wszystko.Szukasz pracodawcu i wspölpracujesz na umowe zlecenie .Wazne (nie mozesz przekroczyc 24 tys euro dochodu rocznie) i podstawa tego planu jest znajomosc jezyka niemieckiegi chyba ze znajdziesz polaka ale ja nie radze bo cie okroji!!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2007, 22:29
Posty: 33
Lokalizacja: Ciechanów

no tak się składa ze znajomość języka niemieckiego jest mi znana

_________________
  • "Ja jeżdżę wielką bryką, ja mam ciekawe życie... "


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Czy prawdą jest, że pracując w D w stanie wolnym (czyt. kawaler) trzeba płacić państwu tzw. "bykowe"?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: