Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2010, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
maksymalnie 40-50 metrów.
Może masz ołowianą obudowę w tym laptopie?
Więcej mi nic do głowy nie przychodzi, po przeczytaniu Twojego postu...

40-50m...
Muszę chyba sprawdzić, czy użytkownicy mojej sieci w ogóle mają internet. Bo to parę bloków i odległości większe... Może mi płacą po prostu za brak sieci? :)

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 10 mar 2010, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Kolego napisałes cos, a nie podałes konretów. Najczesciej karta wi-fi jest mocniejsza niz takie dołaczane do lapka na usb. Napisz jaka odległosc i ile maja kresek zasiegu. Napisałem odległosc 40-50 metrów, bo do tej odleglosci net działa jeszcze "jakos". Ale prosze nie wciskaj mi ze 250 metrów odległosci :lol:


Post Wysłano: 10 mar 2010, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Chyba muszę zareklamować laptopa bo mi moja domowa siec ściąga z 300m tracąc tylko 2kreski na 5

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 mar 2010, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

tak tak tak :lol: pewnie jeszcze sciany podwójne i strop zbrojony. Ja niewiem kogo chcecie oszukac. Jakby jeszcze była mała antenka to chyba warszawiak widział by hot spota z Łodzi :D Z nikogo sie nie nabijam. W takim razie dlaczego wiekszosc kierowców odpina naczepy i podjezdza blizej stacji, albo budynku McDonalda :?: Kurcze, ja niewiem jaki macie sprzet ze wam łapie z 200 metrów. Ludzie czasami w galeri "centrach handlowych" maja problem ze znalezieniem internetu. Myslałem ze sie troche znam na tych sprawach, ale jesli ktos mi pisze ze zasieg wi-fi ma 300 metrów i traci tylko 2 kreski, to chyba jestem o kilka lat wstecz. Poszukałem na kilku portalach komputerowych i nigdzie nie pisali ze zasieg mieli powyzej 300 metrów. Wszystko zalezy od kompa i od stacji, ale zasiegu i tak nie zwiekszymy powyzej 60-70 metrów w powierzchniach zamknietych.
Kolega napisał ze
Cytuj:
Muszę chyba sprawdzić, czy użytkownicy mojej sieci w ogóle mają internet. Bo to parę bloków i odległości większe...
Uwazam ze pomyliłes siec wi-fi z radiówka.


Post Wysłano: 10 mar 2010, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Uwazam ze pomyliłes siec wi-fi z radiówka.
ahaaa :(

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 10 mar 2010, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)
Uwazam ze pomyliłes siec wi-fi z radiówka.
Mógłbyś mi wytłumaczyć, czym się różni "sieć wi-fi" od "radiówki"? Ja też nie chcę się mylić.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 10 mar 2010, 23:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Troche ciezko mi to wytłumaczyc. Kazda siec wifi to radiówka, lecz nie kazda radiówka to wifi.
Takie rozwiazanie jest czesto spotykane na osiedlach. Potrafie to przyblizyc najbardziej dokładnie jak tylko potrafie:
Mamy komputer i chcemy sobie podłaczyc internet, ale nasz samsiad równiez chce miec internet, dlatego mozemy dołaczyc samsiada do sieci która zakładamy. Tylko, ze samsiad chce miec wifi. Po pierwsze podłaczamy internet do naszego komputera. To on bedzie serwerem, bedzie rozdzielał internet (musi byc cały czas właczony). Nasz samsiad musi sobie kupic access pointa (tzw:router), oraz my i nasz samsiad "antene kierunkowa". To ona własnie bedzie wysyłac sygnał radiowy, który potem po odebraniu przez antene kierunkowa samsiada a nastepnie przez router bedzie nadawany przez siec wifi. Ot cała filozofia :)


Post Wysłano: 11 mar 2010, 0:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Tylko, ze samsiad
Rece opadają.

Zawsze myślałem ze wi-fi i radiówka działa tak samo.

Radiówkę w laptopie ściągam z odległości 1,5km w lini prostej.

Nadajnik od wi-fi mam usytuowany na wysokości 7m nad ziemia w pokoju. Do najdalszego krańca podwórka mam ok 100m nie spada żadna kreska z zasięgu. Sąsiad korzystający z mojej sieci mieszka 300m ode mnie i działa mu bez zarzutu.

Chcesz zapraszam na testy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 mar 2010, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

przepraszam za bład, moje niedopatrzenie. :/ :/

Kolego, napisz jaki masz router (typ i model) z którego nadajesz siec wi-fi :wink:
Sam bym chcial taki miec...


Post Wysłano: 11 mar 2010, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

chichita, z całym szacunkiem - weź ty się chociaż troszkę podszkol, zanim zaczniesz się ośmieszać na ogólnopolskim forum.

A już umieszczenie tzw. "access pointa (tzw:router)" u sąsiada, który to ma z "naszego komputera" odbierać sygnał radiowy, jest wywróceniem do góry nogami całej technologii Wi-Fi :) Mieszasz i błędnie łączysz pojęcia i technologie.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 11 mar 2010, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Napisałem tak: kazda siec wi-fi to radiówka, ale nie kazda radiówka to siec wi-fi. Tak samo jest z narzedziem. Kazdy klucz to narzedzie dla mechanika, ale nie kazde narzedzie to klucz. Robicie ludziom zamet w głowie :!:
KastykNie napisałes nic konretnego, technicznego, wiec co to dodaje do tematu. Ja mieszam pojecia?? Prosze wytłumacz to lepiej, albo znajdz błedy w moich postach. Napisz mi równiez gdzie sie osmieszyłem! Siedze w tym kawałek czasu i chce sie podzielic własna wiedza, poniewaz niechce zeby ktos wciskał ludziom ze wi-fi łapie z odległosci 1km
Jak chcesz to poczytaj na pierwszym lepszym forum, jak działa radiówka i wi-fi.
Zasieg wi-fi nie obejmuje sasiada, dlatego internet musi byc wysłany droga radiowa, potem jest odbierany i trafia do acces pointa który to nadaje sygnał wi-fi który widzi nasza karta sieciowa zamontowana w laptopie. Radiówki laptop nie wychwici, poniewaz róznia sie częstotliwościa nadawania i odbierania sygnału


Post Wysłano: 11 mar 2010, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Air Live 802.11gAP V2

Edit: dokladna nazwa OvisLink Air Live WL-5460AP v2 Puck Red-Ice


Taki jak z tej aukcji http://www.allegro.pl/item955095978_ovi ... d_ice.html

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 20:51 przez ciucma102, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 11 mar 2010, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

OK, poświęcę więc chwilkę na objaśnienia.

Po pierwsze, bardzo ważny link do poczytania. Nie, to nie jest link do jakiegoś forum, a do Wikipedii.

Po drugie: zdecydowana większość połączeń bezprzewodowych działa na zasadzie fal radiowych. Radiówka możesz więc nazwać zarówno połączenie w technologii Wi-Fi jak i GPRS, UMTS, EDGE, HSDPA, CB itd. itp. Słowo "radiówka" wprowadził jakiś... No, nie powiem kto. W każdym bądź razie niezbyt dokładnie określa, o jakie połączenie chodzi, wprowadzając w zamian wiele zamieszania.

Gdzie się ośmieszasz? O tu - autorytatywnie przedstawiając swoją wiedzę zdobytą - jak piszesz - na forach, na widok której średnio ogarnięty administrator bezprzewodowej sieci komputerowej z politowaniem, co najmniej, pokiwa główką.

Gwoli wyjaśnienia (klikając w hasło otworzysz odnośnik):
1. Serwer - program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć.
Serwerem nazywa się często komputer świadczący takie usługi (...)
2. Router – urządzenie sieciowe pracujące w trzeciej warstwie modelu OSI. Służy do łączenia różnych sieci komputerowych (różnych w sensie informatycznym, czyli np. o różnych klasach, maskach itd.), pełni więc rolę węzła komunikacyjnego (...)
3. Punkt dostępu (ang. access point) – urządzenie zapewniające stacjom bezprzewodowym dostęp do zasobów sieci za pomocą bezprzewodowego medium transmisyjnego (częstotliwości radiowe). (...)

W wielkim skrócie, schemat udostępnienia sieci wygląda tak: masz komputer, który ma dostęp do internetu. Chcesz udostępnić internet sąsiadowi. Potrzebujesz następujących usług: serwera, routera, punktu dostępu. TY potrzebujesz, nie sąsiad! Zwróć uwagę, że użyłem słowa usług. Router czy serwer to nie jest stricte nazwa urządzenia.

W prostych słowach: twój komputer służy jako brama do internetu. Otwierasz tę bramę dając klucz sąsiadowi (lub wszystkim wokoło, jeśli nie zabezpieczysz dostępu), który łączy się z twoim access pointem. Twój access point łączy się z twoim komputerem, który jest ową bramą. Router pilnuje, aby pakiety (cząstki informacji) wysłane przez sąsiada trafiły dokładnie tam, dokąd miały być wysłane, a pakiety adresowane do sąsiada dokładnie do niego doszły. Dkładnie tak samo postępuje z twoimi pakietami.

Jeśli chodzi o warstwę sprzętową, rozwiązania mogą być bardzo różne, dostosowane do potrzeb danej sieci. Najczęściej, w sieciach domowych, używa się kompaktowych urządzeń, zwanych w skrócie "ruterami", które jednakże świadczą dużo więcej usług: służą jako switch, firewall, serwer dhcp, mini serwer www oraz plików, punkt dostępu oraz często modem ADSL. Jednak, na przykład, w mojej sieci domowej, za bramę do Internetu służy komputer, na którym jest zainstalowany serwer DHCP (przydzielanie adresów IP), serwer nazw w trybie cache, proxy serwer, serwer plików (Samba), firewall oraz router. Do niego przyłączony jest access point, działający w trybie "bridge" - ma za zadanie tylko i wyłącznie przekazywać pakiety z komputerów sieciowych do bramy i w drugą stronę. Tę samą funkcję można zaimplementować używając dowolnej, bezprzewodowej karty sieciowej.

W sprawie zasięgów: to kwestia tylko i wyłącznie użytej technologii oraz kumulacji przeszkód tłumiących fale radiowe. Naturalnym być musi, że malutka antenka w donglu USB nie może być tak efektywna, jak wieloelementowa, kierunkowa antena YAGI lub antena szczelinowa, dedykowana połączeniom pracującym w częstotliwościach Wi-Fi. Biorąc powyższe pod uwagę, twoje, chichita stwierdzenie, że działanie Wi-Fi z odległości 1 km to wciskanie ludziom kitu, jest nieprawdą. Access point Wi-Fi, umieszczony przez firmę Sprint na chicagowskiej Sears Tower, pozwalał użytkownikom używać sieci nawet z odległości ok. 30 km. Opadła ci szczęka? :)

Mam nadzieję, że teraz nie zarzucisz mi braku szczegółów technicznych. Tylko że za taki wykład to się, qrde, flacha należy ;)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 11 mar 2010, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Cytuj:
Napisałem tak: kazda siec wi-fi to radiówka, ale nie kazda radiówka to siec wi-fi. Tak samo jest z narzedziem. Kazdy klucz to narzedzie dla mechanika, ale nie kazde narzedzie to klucz. Robicie ludziom zamet w głowie :!:
KastykNie napisałes nic konretnego, technicznego, wiec co to dodaje do tematu. Ja mieszam pojecia?? Prosze wytłumacz to lepiej, albo znajdz błedy w moich postach. Napisz mi równiez gdzie sie osmieszyłem! Siedze w tym kawałek czasu i chce sie podzielic własna wiedza, poniewaz niechce zeby ktos wciskał ludziom ze wi-fi łapie z odległosci 1km
Jak chcesz to poczytaj na pierwszym lepszym forum, jak działa radiówka i wi-fi.
Zasieg wi-fi nie obejmuje sasiada, dlatego internet musi byc wysłany droga radiowa, potem jest odbierany i trafia do acces pointa który to nadaje sygnał wi-fi który widzi nasza karta sieciowa zamontowana w laptopie. Radiówki laptop nie wychwici, poniewaz róznia sie częstotliwościa nadawania i odbierania sygnału

Tylko winny się tłumaczy :). Tyle czasu siedzisz ,że nie pojmujesz zapewne technologi typu SSTV lub innych tego typu udogodnień radiowych do przesyłania danych na odległości powyżej 1tyś km więc proszę cię zamilcz :). I jeszcze wciskasz kit ,że karta sieciowa (usb itp) będzie gorzej pracować nić ta wbudowana ... to wytłumacz mi dla czego po podłączeniu przedłużki 2m kabla usb z taką kartą mam x10 razy lepszy zasięg odbieranych nadajników niż z kartą wbudowaną w lapka ? Jak byś jeszcze nie wiedział to puszka po coli z anteny dookolnej robi antenę kierunkową która po odpowiednim ustawieniu jest w stanie ściągać ze znacznych odległości nawet najsłabsze sygnały ...

Mogę zadać tobie podstawowe pytanie ... Czy przy połączeniu anteny wi-fi z routerem wykorzystasz kabel H155 czy może H1000 ?


Post Wysłano: 23 mar 2010, 0:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Jaki byś nie wykorzystał to i tak będzie działać, pozostaje tylko kwestia tłumienia. H1000 będzie lepszy, chyba że można dostać H500 parametrami nieznacznie różni się od H1000 a jest / był tańszy. Nie wiem jak jest obecnie, nie siedzę w tym na bieżąco.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 18 lip 2010, 8:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... 03/686495/

To już całkiem niezły krok na przód - sprzęt za 99zł przy umowie na 24 miesiące. Niestety abonament ciągle zaporowy, bo 160zł za najtańszą opcję 512 kb/s.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 18 lip 2010, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

czy ja wiem??? jak zejdzie do 100zł to biore bez zastanowienia się

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 sie 2010, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 15:50
Posty: 29
GG: 3232092
Samochód: Accord, LF
Lokalizacja: KLI

Niby krok na przód, jednak opcja ta nie jest dostępna za granicą. Tak więc chyba marna konkurencja dla sporo tańszych opcji internetu mobilnego.

Tak swoją drogą zastanawiam się czemu nie ma jakiejś oferty, któregoś z dużych operatorów, obejmującej teren UE. Przecież większość kierowców kożystała by z tego...

_________________
B-1997, C-2009, CE...w planach

gdy ruszam w traskę:
Lonstar - Radio
Willie Nelson - On the road again


Szerokości, przyczepności. Bajo!


Post Wysłano: 19 sie 2010, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Niby krok na przód, jednak opcja ta nie jest dostępna za granicą.
Jak to nie? Internet satelitarny jest dostępny tam, gdzie dany satelita ma zasięg. Nie wiem z którego korzysta TP, ale jestem pewny że pokrywa on prawie całą UE.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 19 sie 2010, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Dobra rzecz, ale póki co ma wysokie pingi i jest przeznaczony dla desperatów, albo kogoś kto potrzebuje internetu do prowadzenia biznesu nie tylko w domu/biurze.

_________________
Nightcrawler


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: