Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2008, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiamy się z tatą nad dokupieniem karty WiFi na porcie PCMCIA (obecnie mamy wbudowaną). Czy taka karta lepiej 'łapie' sygnał, i czy ma większy zasięg?

I druga sprawa, jest też możliwość zakupu np: iPlusa, o abonamencie 60 lub 110zł. Jednak abonament ten pokrywa jedynie dane przesyłane w Polsce (tak mi się wydaje). Jakie są ceny używania tego 'wynalazku' w Unii, i jak tam jest z łapaniem sygnału?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Igor

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 12 sty 2008, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Od dłuższego czasu zastanawiamy się z tatą nad dokupieniem karty WiFi na porcie PCMCIA (obecnie mamy wbudowaną). Czy taka karta lepiej 'łapie' sygnał, i czy ma większy zasięg?
Z tego co się orientuje to będziesz miał taki sam zasięg chyba że do tej karty podłączysz zewnętrzną antenę.
Cytuj:
I druga sprawa, jest też możliwość zakupu np: iPlusa, o abonamencie 60 lub 110zł. Jednak abonament ten pokrywa jedynie dane przesyłane w Polsce (tak mi się wydaje). Jakie są ceny używania tego 'wynalazku' w Unii, i jak tam jest z łapaniem sygnału?
Sprawdź u operatora sieci jaki jest koszt roamingu w Europie, zasięg powinien się pokrywać z zasięgiem GSM.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 sty 2008, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Właśnie my z tatą też chcieliśmy coś zdziałać z tym internetem. W iplusie roaming się nie opłaca, koszta zjedzą pół wypłaty. Wiem bo pytałem w salonie plusa :| a z zasięgiem to nie wiem, ale raczej powinien być dobry , oni korzystają tam z nadajników zagranicznych operatorów.


Post Wysłano: 12 sty 2008, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Acha, czyli coś takiego odpada. Musze się zorientować nt. kart WiFi i anteny do niej. Może to coś da.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 12 sty 2008, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kiedyś się pytałem jak jest z zasięgiem WiFi wbudowanej anteny w laptopa to mi powiedzieli że około 50 metrów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 sty 2008, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Teraz czytałem, to rzeczywiście 50m. Antena na PCMCIA z wbudowaną anteną ma zasięg około 400m.

Zastanawiam się też nad anteną na USB:

Klik 1
Klik 2

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 12 sty 2008, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Pytanie tylko czy hot spoty na parkingach Europy są na tyle spopularyzowane, że opłaca się inwestować w sprzęt Wi-Fi?

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 sty 2008, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

A ostatnio w Orange jest jakiś internet bezprzewodowy co stały abonament za niego płacisz i są różne opcje. Później poszukam na ich stronie, bo jak patrzyłem to nawet się opłaca.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Post Wysłano: 12 sty 2008, 18:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
A ostatnio w Orange jest jakiś internet bezprzewodowy co stały abonament za niego płacisz i są różne opcje. Później poszukam na ich stronie, bo jak patrzyłem to nawet się opłaca.
To wiedzą wszyscy. Ale chodzi o internet za granicami kraju, gdzie zasięg orange nie sięga i trzeba korzystać z innych operatorów GSM. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami - roamingu.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 sty 2008, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

wielokrotnie już ten temat był wałkowany i nie ma rady na roaming i jedyne rozwiązanie to wifi na zagranice ale zapomnij o darmowym internecie na parkingu czy stacji paliw-są płatne tylko!!! oprócz Anglii,w pozostałej części europy jest to przyjemność osiągalna dla nas ale w miastach lub na strefach przemysłowych w zależnosci od kraju,powiem tyle ja mam na wekendzie zawsze neta gdzie bym nie był ale wymaga to pewnych wyrzeczeń i godziny rezerwowego czasu na wyszukanie go w okolicy,sam kompletuje obecnie mocniejszy zestaw żeby sobie uprościć życie bo
tradycyjna karta w laptopie ma bardzo ograniczony zasięg,prośba do kolegi IGOR o podzielenie sie opinią po przetestowaniu wskazanego urządzenia!!!ale tak wyprzedzając fakty to nie liczmy na rewelacje jakieś gdyż oprócz naszej możliwości odbioru jest drugi parametr-siła wysyłanego sygnału na co nie mamy żadnego wpływu choćbyśmy zastosowali talerz z promiennikiem kierunkowym 27dBi

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 13 sty 2008, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Tak masz racje. Zdaje sobie z tego sprawę, że na niewielu stacjach w Unii internet jest darmowy, jednak mając zasięg rzędu 2km, można znaleźć internet. Na strefach przemysłowych, czy na dużych firmach jest to dostępne prawie zawsze, tyle że z siłą sygnału bywa różnie.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 13 sty 2008, 12:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Zdaje sobie z tego sprawę, że na niewielu stacjach w Unii internet jest darmowy
Na strefach przemysłowych, czy na dużych firmach jest to dostępne prawie zawsze
podaj mi choć jedną stacje na unii gdzie jest darmowy net???ja szukam już parę lat i takiej nie znalazłem jeszcze!!!owszem na strefie masz zawsze-ALE,musisz zrezygnować wtedy lepszych warunków sanitarnych jakie daje postój na stacji paliw,a drugi problem-sporo jest zakodowanych,ale radzić se trzeba,ja inwestuje w panel raczej i porządną kartę na PCMCIA i zobaczymy jaki to da efekt???też robie sie leniwy na szukanie i byłoby malinowo stanąć w dobrym miejscu i rozwinąć sprzęt i mieć neta???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 sty 2008, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Mało jest kart na PCMCIA do których możesz podłączyć zewnętrzną antenę. Często przy dobrych warunkach łapie się internet, na autohofach też można złapać. Zresztą, takie anteny wyłapują nawet internet radiowy, co w niektórych miejscach jest często stosowane.

Na razie muszę znaleźć jakieś informacje jak działają takie anteny na USB, bo nie chce w ciemno kupować.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 16 sty 2008, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Mało jest kart na PCMCIA do których możesz podłączyć zewnętrzną antenę. Często przy dobrych warunkach łapie się internet, na autohofach też można złapać. Zresztą, takie anteny wyłapują nawet internet radiowy, co w niektórych miejscach jest często stosowane.
hm???mało bo dobry towar nie znajduje masowej sprzedarzy i dlatego większość kart to tandeta do użytku na połączenie z pokoju do pokoju lub na takim dystansie a nie do naszych potrzeb :idea:
a z tym netem na autohofach to do bani jest bo ceny mają drakońskie-"SITTENSEN"-6e za godzine dostępu,to przestaje być zabawne dla szofera :idea:
to co oferują na USB napewno poprawi zasięg bo jednak sama kabina daje duże stłumienie sygnału i niejednokrotnie w autku nie mogłem uzyskać połączenia a po wyjsciu z kabiny zasięg był na 40-50% funku także najprostsza antena zewnętrzna da jakiś efekt napewno tylko inwestowanie ok 150zł w jakiś efekt to troszke .........????????

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 20 sty 2008, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ja już zamówiłem tą antenę, jak przyjdzie do domu, i będę miał laptopa to sprawdzę o ile się poprawiło.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 21 sty 2008, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

czekamy kolego IGOR na wyniki testów tej antenki na USB,ja natomiast czekam już na przesyłke i zamówiłem poważniejszy sprzęt,mocną kartę 200mW i do kompletu antene panelową o sporym zysku i zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce???wkrótce podziele sie opinią na ten temat :idea: :idea: :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 sty 2008, 9:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
ja natomiast czekam już na przesyłke i zamówiłem poważniejszy sprzęt,mocną kartę 200mW i do kompletu antene panelową o sporym zysku i zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce???wkrótce podziele sie opinią na ten temat
Pochwal się jaki srzęt zamówiłeś daj jakiegoś linka do niego

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 21 sty 2008, 10:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

prosze bardzo
http://www.interline.pl/html/modules/co ... id=p142401
http://www.interprojekt.pl/katalogp.asp ... 5HPPLUS-5V
i do tego pare akcesoriów typu okablowanie itd,jak bedzie efekt z tego zamieścimy i fotke,dodaje że link do karty jest orientacyny i nie wiem czy są tam dostępne ale specyfikacja możliwości jak najbardziej :mrgreen:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 sty 2008, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

"podaj mi choć jedną stacje na unii gdzie jest darmowy net???"

Sporo jest takich stacji. Chociażby ostatnio na A6 w Niemczech złapałem internet. Niestety nie pamietam dokładnie miejsca gdzie ów stacja się znajdowała.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Post Wysłano: 21 sty 2008, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

kolego FAFAL znam każdą stacje na A6 bo to moja linia i jedyne co mogłeś zrobić to wejść na strone powitalną i podać nr rachunku który mogą obciążyć za kożystanie z netu i masz dodatkowo dostęp do menu w resteuracji na stacji,a żeby zrobić coś więcej to nie ma szans

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: