Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2008, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Przymierzam się do kupna takiego radyjka powiedcie czy warto je kupić czy zostać przy alanie 78 plus
Przede wszystkim interesuje mnie blokada szumów obecnie muszę mieć ustawione pokrętło od blokady szumów mniej więcej na połowie, czy to jest wina radia czy anteny

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Jeżeli Ci się nie spieszy to czekać bo radia znowu poszły w górę dla przykładu alan 48plus.
Kupiłem chyba dwa lata temu w czerwcu za 399zł później spadł do 350 i od tamtej pory jego cena cały czas idzie w górę osiągając stan koło 430zł w tym momencie widzę że jego cena jest dość zróżnicowana ale jeśli miałbyś kupić 78plus to polecam lepiej 48plus jest o wiele lepszy, a co do presidenta mam harego II i wizualnie nie różni się chyba niczym i jestem z niego średnio zadowolony dlatego wolałbym 48plus przy dobrym doborze i umiejscowieniu anteny osiągi są naprawdę świetne ;)

[ Dodano: Czw, 03.01.2008, 21:12 ]
U mnie w harym blokada szumów działa bez problemu, wiadomo czasem coś się wymknie, jeżeli dam na pół jest tak jak by blokady nie było ale jak daje do końca w lewo to jest ok.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wredny_Szaman Ja obecnie mam ALANA 78 PLUS
w zeszłym roku wymieniłem antenę wraz z kablem i ją stroiłem
Mam taki że np słyszę poza miastem rozmowę między dwoma mobilami jednego słyszę wyrażnie a drugiego wcale dlatego nie wiem jak zmienię radio to coś zmieni, na muj gust to zadeleko w prawo muszę mieć skrencony SQel aby przestało szumieć non stop

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Po prostu to czy i gdzie słyszysz drugą osobę zależy też od tego jakie ta druga osoba ma radio, a co do sql to kiedyś siedziałem w tym głębiej a przez brak czasu musiałem zrezygnować ale powiedz czy taj jest wszędzie czy jak np, jesteś w terenie niezabudowanym gdzie nie ma żadnych rzeczy które mogą wywołać dodatkowe trzaski też tak jest no i czy z inną anteną też jest to samo?

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Z starą anteną musiałem mieć ustawiony sgl na 3/4 w prawo na obecnej antenie czy jestem w mieście czy na trasie sql mam ustawiony mniej więcej w połowie trochę mniej nisz pół

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

W moim 48plus pokrętło sql jest krzywo zamontowane porównując z inny pokrętłami i specjalnie się tym nie sugeruje i nie zwracam uwagi no chyba że szumy stawały by się w jakiś sposób uciążliwe więc nie ma się co przejmować takimi rzeczami jeżeli tylko zasięg jest w porządku. A co do zmiany tak jak mówię nie zdecydował bym się na żadno radyjo wyżej wymienione ze względu na ich cenę i to że nic specjalnego nie posiadają ;)

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wredny_Szaman ale czy bedzie jakaś róznica w działaniu jak bym się zdecydował na johnego lub alana 48, jakość modulacji i czułość odbiornika

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Nie miałem nigdy styczności z johnym ale posiadam alana 48plus do tego antenke 160cm lemm 1500 przez dwa lata nie miałem z nim żadnych problemów i z zasięgu jestem zadowolony, jakoś modulacji i czułość odbiornika? nie jest to radio najwyższej klasy ale przyznaje że do moich potrzeb nie zamienił bym go na nic :)

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2008, 0:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Zasięg odbioru i nadawania zależy przede wszystkim od anteny. To jak mocno kręcisz squelchem nic nam nie powie, bo w każdym modelu jest inaczej. U mnie wystarczy przykręcić o 1/4 i nie usłyszę już nic.
Cytuj:
Z starą anteną musiałem mieć ustawiony sgl na 3/4 w prawo na obecnej antenie czy jestem w mieście czy na trasie sql mam ustawiony mniej więcej w połowie trochę mniej nisz pół
Znaczy, że masz słabszą antenę teraz :mrgreen:

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 22 sty 2008, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 22:38
Posty: 12
Lokalizacja: Województwo Śląskie

Kto będzie mógł mi powiedzieć czym różni się cb President Johny II ASC od Harry II ASC


Post Wysłano: 22 sty 2008, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

zobacz tu http://www.cb-radio.pl będziesz miał sporą lekturę na tema tych radyjek
zapytaj się Harry-man on się tam udziela pod tym samym nickiem.
Zakupiłem owe radyjko i jestem w trakcie testów na razie zrobione mam dwie trasy z tym radyjkiem jak wrócę z Rosji to opisze to radyjko.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 27 sty 2008, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

porównać radyjka można na http://www.cbradio.nl
bardzo duży zbiór.

co do ustawienia sq: nie sugerowałbym się położeniem potencjometra. szybkość załączania blokady ustawia się peerkiem na płycie głównej. Kwestia jak chińczyk machnąlk śrubokrętem...

co do odbioru dwóch stacji: zasieg zależy głównie od instalacji antenowej. przy założeniu że radia twoje i nadawcy są sprawne. fakt że jedej osoby nie słyszysz nie oznacza awarii twojego sprzętu. może oznaczać źle zamontowaną i niezestrojoną antenę u respondenta lub fakt że znajduje się dalej niż stacja przez ciebie odbierana.
Cytuj:
Kto będzie mógł mi powiedzieć czym różni się cb President Johny II ASC od Harry II ASC
harry posiada emisje AM/FM, johny tylko AM.

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Post Wysłano: 28 sty 2008, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Przymierzam się do kupna takiego radyjka powiedcie czy warto je kupić czy zostać przy alanie 78 plus
Przede wszystkim interesuje mnie blokada szumów obecnie muszę mieć ustawione pokrętło od blokady szumów mniej więcej na połowie, czy to jest wina radia czy anteny
Wszystko zalezy jaki masz poziom zakłóceń w samochodzie. Niestety Johnny II, który ma "Automatic ANL" (wiem, masło-maślane, ale to nie ja wymyśliłem tą nazwe) nie radzi sobie dobrze z zakłóceniami. Najlepiej podłączyć i sprawdzić. Nie zmienia to faktu, ze napewno będzie radził sobie lepiej z zakłóceniami niż Alan 78 Plus. Kwestia poprawienia ASC jeszcze. Ale najpierw sprawdź zakłócenia.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 22 sie 2008, 13:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2008, 12:35
Posty: 3
GG: 0

witam ja mam Harego II z asc mogę go polecić z czystym sumieniem dzieła super przy włączonym asc w mieście zasięg ok 4-5km na trasie koło 8km obecnie jedzże cały czas przy wałczonym asc antena Magnum AT71 na uchwycie różnica po miedzy Johnym a Harrym to jest tak ze Johny ma tylko AM a w Harrym ma AM+FM w Johnym jest filtr HICUT a w Harrym jest na stałe włączony
Jeśli mogę coś do radzić to ja kupiłem prze internet od gościa w Częstochowie co sprzedaje z poprawionym asc sprawdzałem u kolegi i rzeczywisty to trochę pomaga bo u mię nie ma poszarpanych rozmów a niego przerywa.


Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 23:34 przez Leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Interpunkcja!


Post Wysłano: 29 sie 2008, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Jak już brac to Harrego II classic(dobre, poczciwe radio). ASC w tych presidentach jest słabe. Mimo włączonego ASC przebijają się zakłócenia i słabsze sygnały, których nie da się odczytac.

Jeśli chcesz radio nowe gdzie ASC działa już konkretnie to kup Presidenta Walkera, tutaj już ASC działa sprawniej, słabsze sygnały są wycinane i słyszymy tylko to, co jest głośne i wyraźne.

Jeśli nie zależy Ci na tym żeby radio było nowe to kup jakiegoś starego Alana czy Presidenta. Wtedy zobaczysz jaki obecnie sprzedawany jest plastik. Polecam Presidenta Herberta czy też Valerego, a z Alanów to 18, 28. Nie dosc że polepszy Ci się odsłuch to jeszcze zaoszczędzisz pare groszy. 73 & 55!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 30 sie 2008, 11:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

[quote="matheo"]Jak już brac to Harrego II classic(dobre, poczciwe radio). ASC w tych presidentach jest słabe. Mimo włączonego ASC przebijają się zakłócenia i słabsze sygnały, których nie da się odczytac.

Jeśli chcesz radio nowe gdzie ASC działa już konkretnie to kup Presidenta Walkera, tutaj już ASC działa sprawniej, słabsze sygnały są wycinane i słyszymy tylko to, co jest głośne i wyraźne.

Panowie mam Johnny 2 ASC + President Missouri uważam że nie ma leprzego radyjka w tej cenie ASC bardzo dobrze działa na trasie można normalnie posłuchać CD a nie szumy i trzaski zasięg sprawdzony to 15,1km na trasie w miescie około 7 po prostej lini patrzyłem na zumi .każdy kto mówi ze jest to badziewie pisze to dlatego , że nie ma takiego radyjka bo brak pieniędzy więc musi zbesztać żeby inni kupili sobietakie jak on ma.Bynajmniej ja tak uważam . Radyjko polecam w 100% nie jest awaryjne a to ze nie AM/FM przełącznika to odzwierciedla to funkcja którą ustawiamy dane panstwo i jest legalne tak jak inne. Piękna sprawa :):):):):) Polecam.Pozdro.A President Walker kosztuje więcej i do osobówki?? a gdzie kolego sobie je wsadzisz ?? Johnny i Harry to małe radyjka aczkolwiek polecam Johnny :):)


Post Wysłano: 30 sie 2008, 16:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Ad. 1.
Cytuj:
że nie ma takiego radyjka bo brak pieniędzy więc musi zbesztać żeby inni kupili sobietakie jak on ma
Kolego ja nikogo do niczego nie namawiam, ja wyrażam swoje zdanie poparte pracą na w/w radyjkach. Wiem że za Presidenta Johnego kupie sobie 3 lepsze radia, np: 3 razy ONWA MK3 lub 3 razy UNIDEN 520 XL.
Ad. 2. Walker jest tylko ciut większy od Harrego czy Johnego. Też nie namawiam do zakupu, ale jeśli chodzi o samo działanie ASC to sprawuje się lepiej.
Ad. 3. Twój zasięg jest strasznie duży jak na 70 cm antene :P 15 km wow.

MAN przewagą Johnego nad Twoi radiem jest to że ma przydatny RF-Gain.
Zrobisz jak uważasz. Ja polecam stare radia i chętnie pomoge Ci w zakupie. pozdrawiam serdecznie i niech rozwaga będzie z Tobą :)

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 30 sie 2008, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

Zrobisz jak uważasz. Ja polecam stare radia
Owszem kolego starsze radyjka były naprawde warte swojej ceny wszystkie Alan-y i Presidenty takie jak Herbert to były radia genialne aczkolwiek większość wyzionęło już ducha z siebie. A co do zasięgu naprawde mam owy zasięg tylko kłąde antene dokładnie w tym samym miejscu mam już wytyczone pkt. tylko że kłade antene dokłądnie na środku dachu a nie gdzieś z tyłu czy z boku na krawędzi szyber dachu mam miejsce. A to , że kupiłbyś unideny to tak na margonesie unideny są nielegalne chyba ze są już po przestrojeniu :):) ale odrazu innnna cena :)


Post Wysłano: 31 sie 2008, 12:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
większość wyzionęło już ducha z siebie
Racja, ale wciąż na Allegro i innych sklepach pojwaiają się egzemplarze.
Cytuj:
kłade antene dokłądnie na środku dachu
To bardzo dobrze, bo antena promieniuje równomiernie na wszytkie strony.
Cytuj:
unideny są nielegalne
Tak Uniden ma cofniętą homologacje, ale i tak wolałbym Unidena 520 za 200 zł od Johnego, bo Uniden to na prawde dobre, zgrabne radyjko, które jest o 250 zł tańsze od Johnego, a jest przyjemniejsze w odsłuchu i posiada bardzo zbliżone parametry.
Cytuj:
chyba ze są już po przestrojeniu
Kupując Unidena w Polszy są one już w zerach(0), wiec nic już nie trzeba stroic :)
pozdrowionka! Wszystkiego dobrego!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, 21:35 przez matheo, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 31 sie 2008, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

Kupując Unidena w Polszy są one już w zerach(0), wiec nic już nie trzeba stroic

Tak ale chodzi mi to o homologacje :):)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: