Strona 7 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 944 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 gru 2008, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

no tak, ale wolałem sie upewnić :)

dzięki za zainteresowanie ;)

szerokości, bajo

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 25 gru 2008, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

witam ;-)

Jestem własnie po lekturze, całego tego 7stronicowego tematu ;-)
Wielkie dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu, jest tu już napisane bardzo wiele.

ja to jestem taka troche ciapa, bo niby mam C, ale się jeszcze ucze w szkole średniej i bardzo bym coś chciał, ale....... nie ma jak, czasami coś kombinuje, że ferie, wakacje... ale sami wiecie.

W każdym razie żeby nie podcinać sobie skrzydeł lepiej tą karte mieć niż nie mieć? No bo jak bedzie auto z tacho cyfrowym to kaplica?
Ale z drugiej strony mam jeszcze 3 lata do 21 lat, a auta do 7,5 tony to w ogole mniejszosc i jeszcze zeby trafic na tacho cyfr to bym chyba pecha musial miec?

warto ta karte wyrabiać?
3 lata to połowa wazności karty, bo rozumiem ze wazna 5 lat, a 180 zł piechotą nie chodzi.

Sam nie wiem....

Z drugiej strony gdybym miał na przykład w ferie wskoczyć na kogoś w trase jako skoczek i nie miał tej karty...






Jeszcze jedno..
Kawałek temu kolega zapytał o zgrzyty zwiazane z kartą i telefonem komórkowym.
Myślę, że skoro tak wiele osób to czyta, to przydałoby sie wiecej praktycznych informacji, na co jeszcze karta jest wrazliwa ;-)

Nasuwa mi sie po lekturze tego tematu jeszcze jedno.

Czyli osoba posiadająca c, c+e, nieważne ale bez karty kierowcy.... po prostu nie ma sie co zblizać do auta z tachem cyfrowym?

Choćby nie wiem co?
Choćby miała dla przyjemności odstawić auto do firmy? gdziekolwiek?


Post Wysłano: 26 gru 2008, 4:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Choćby miała dla przyjemności odstawić auto do firmy? gdziekolwiek?
Na taką okoliczność, w tachografie jest opcja "jazda bez karty"
Przecież zawsze może się zdarzyć, że np. zgubisz kartę, popsujesz, a tu trzeba gdzieś jechać.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 26 gru 2008, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tylko, że ta opcja out była opisana w charakterze właśnie zgubienia karty i tak dalej, a nie np wyjazdu w trasę gdy karty sie jeszcze nie posiada....

Czyli uwazasz ze jak w ferie sie zatrudnie na czyms do 7,5 tony z tacho cyfrowym to moge normalnie pracować bez karty opisując wydruki itd?

Nie wydaje mi sie, bo przeciez bodaj Harry man w tym temacie nie mógł sie doczekać karty bo miało przyjśc auto do firmy z tacho cyfrowym.


Post Wysłano: 26 gru 2008, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Na pewno niema takiej opcji zatrudnienia że nie posiadasz karty kierowcy gdy samochód jest z cyfrowym tachografem i będziesz sobie robił wydruki tak tylko w sytuacjach awaryjnych jak opisywano wyżej w postach. Jest coś takiego jak pamięć tacho i on sam zapamiętuje kiedy jedziesz bez karty potem pokazuje na wydruku właśnie jazda bez karty 50 na VDO tak jest przynajmniej jest.

_________________
TIR - Transport International Road


Post Wysłano: 26 gru 2008, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Najlepsza metoda na to chyba jest szukanie pracy z malym wyprzedzeniem lub wizyta w firmach, w ktorych z gory wiadomo, ze sie nie wsiadzie na auto z tacho cyfrowym.


Post Wysłano: 05 sty 2009, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Kolego nie wyrabiaj na razie karty kierowcy, jeśli jesteś skoczkiem. Tak jak kolega opisał wcześniej warto się zorientować wcześniej u pracodawcy jakie ma auta i jakie tacho tam jest.
Ahaaaa... to się robi już naprawdę nudne jeśli ktoś zadaje te same pytania, a jeszcze bardziej nudne jest to jak ktoś udziela niekomtetentnych odpowiedzi...kuźwa Nie Można jeździć bez karty jeśli jest tacho cyfrowe(tylko w skrajnych przypadkach jeśli kierowca posiada taką karte to może: zgubienie, zniszczenie itd-przez okres nie dłuższy niż bodajże 15 dni), NIE MOŻNA JEŹDZIĆ NA WYDRUKACH!!!!!!!!!!!!!!!
Nie piszcie bzdur, bardzo proszę bo robi się bałagan na forum, jeśli nie jestecie pewni lub nie znacie odpowiedzi to lepiej nie pisać.


Post Wysłano: 07 sty 2009, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Tylko, że teraz bez karty nie przyjmują w większości firm. Co im po kierowcy, który w razie czego nie bezie mógł usiaść na inny samochód.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 03 lut 2009, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 12:42
Posty: 8
GG: 3105469
Samochód: DAF XF Euro 6
Lokalizacja: DPL

Panowie szybkie pytanie i szybka odpowiedź. Jutro wysyłam papiery na karte kierowcy. Jakim listem wysyłaliście PRIORYTETEM czy Poleconym Priorytetem ???


Post Wysłano: 03 lut 2009, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Panowie szybkie pytanie i szybka odpowiedź. Jutro wysyłam papiery na karte kierowcy. Jakim listem wysyłaliście PRIORYTETEM czy Poleconym Priorytetem ???
Wysyłałem poleconym bo mi się strasznie nie spieszyło. Ale nawet zwykłym możesz nie słyszałem o jakimś obowiązku co do tego.


Post Wysłano: 03 lut 2009, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 12:42
Posty: 8
GG: 3105469
Samochód: DAF XF Euro 6
Lokalizacja: DPL

Oki dzięki wyśle Polconym.


Post Wysłano: 11 lut 2009, 10:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2009, 22:22
Posty: 5
GG: 0

Panowie mam takie pytanie. Prawo jazdy z kat. C odebrałem 2 dni temu teraz robie E, czy karte kierowcy moge wyrobic juz teraz czy dopiero jak bede mial C+E zeby móc jezdzic z przyczepa?


Post Wysłano: 11 lut 2009, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Możesz teraz

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 lut 2009, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2009, 22:22
Posty: 5
GG: 0

Bo pracodawca mi tlumaczyl ze musze miec C+E gdyz musze wyslac xero prawa jazdy to podopwiedzcie jak mu to wytlumaczyc ze juz moge karte wyrabiac?


Post Wysłano: 11 lut 2009, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Na karcie mając samo C będziesz miał wpisane C. Ale nie ma problemu jeździć później na C+E a na karcie samo C. To tak samo jak z kursem na przewóz rzeczy możesz zrobić mając B a ważne będzie dla C+E

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 lut 2009, 19:05

Cytuj:
Bo pracodawca mi tlumaczyl ze musze miec C+E gdyz musze wyslac xero prawa jazdy to podopwiedzcie jak mu to wytlumaczyc ze juz moge karte wyrabiac?
Zmienić pracodawcę. A tak na poważnie to bez problemu możesz wyrobić mając tylko kat. C. Ja tak zrobiłem i nie ma problemu.


Post Wysłano: 14 mar 2009, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

koledzy a ja mam takie pytanie :

czy mogę wyrobić kartę nie posiadając NIP-u. Nie pracowałem jeszcze nigdzie wiec nie byl on mi potrzebny, a teraz na poważnie szukam roboty i ta karta to jednak dodatkowy atut. Jak tylko odbiorę prawko z C chciałem to wysłać ale nie jestem pewny czy najpierw nie bedę musiał sie przelecieć za tym NIP-em ???????????

z góry dzięki za odpowiedz :)

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 14 mar 2009, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

NIP jest wymagany.Cytaty ze strony PWPW...
Cytuj:
Należy pamiętać o dołączeniu do wniosku dowodu uiszczenia opłaty za kartę. UWAGA! Przy dokonywaniu wpłaty należy postępować wg. zasady, iż jednemu wnioskowi o wydanie karty towarzyszy jeden przelew/wpłata oraz jeden dowód przelewu/wpłaty. W polu "TYTUŁ WPŁATY" należy wpisać NIP KIEROWCY, IMIĘ I NAZWISKO KIEROWCY - np. NIP 0123456789 JAN KOWALSKI.
Cytuj:
Najczęściej popełniane błędy podczas wypełniania formularza wniosku o wydanie karty kierowcy:
-Dołączona kopia dowodu opłaty jest bez wymaganego numeru NIP wnioskodawcy lub podawany jest NIP przedsiębiorstwa,


Post Wysłano: 14 mar 2009, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

no to mnie czeka wycieczka po urzędzie :/ :/ :x

Orientuje się ktoś może ja sie taki nip wyrabia jeśli się nigdzie nie pracowało i nie pracuje ???? bo w pracy to chyba pracodawca załatwia te papiery, a indywidualnie ???? Wchodzisz, składasz wniosek i wychodzisz czy mogą robić jakieś problemy.

Jeśli ktoś był w takiej sytuacji jak moja bardzo proszę o pomoc bo ja sie chory robię jak mam iść i sie mordować z bandą urzędasów

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 15 mar 2009, 8:57

Cytuj:
Orientuje się ktoś może ja sie taki nip wyrabia jeśli się nigdzie nie pracowało i nie pracuje ????
W urzędzie skarbowym. Nie ma znaczenia czy już pracowałeś, czy jeszcze nie.
Cytuj:
bo w pracy to chyba pracodawca załatwia te papiery, a indywidualnie ????
To Ty musisz sobie to załatwić.
Cytuj:
Wchodzisz, składasz wniosek i wychodzisz czy mogą robić jakieś problemy.
Najlepiej wybrać sobie odpowiedni wniosek, wypełnić prawidłowo w domu i złożyć. Problemy mogą być jedynie jak coś wypełnisz źle, bo będzie pewnie musiał od nowa wypełniać. Nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 944 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: