Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witam

Dzisiaj miałem drugą jazde na C. Ostatnio jeździłem starym manem f90??

Dzisiaj nowiutkim Renault Midlum 240.12 ;-)
Nie pokaże fotek bo na stronie nie ma, a w necie jest bardzo mało fotek tego modelu albo wcale nie ma, czemu tak jest?


Słuchajcie jazda tym autem to niebo a ziemia ;-) Porażająca ilośc przelączników, jest tempomat, hamulec górski klima i wszystko czego dusza zapragnie a auto sie lepiej zbiera niż moja osobówka :) Przynajmniej takie mam wrażenie.

Jestem tylko zawiedziony że biegi i tak cięzko wchodzą :/
We wszystkich cięzarówkach tak jest?
Żeby wrzucić wsteczny w tym renault trzeba nabrac powietrza do ust, zacisnac zęby i z całej siły przyciągnąc dźwignie do siebie ;-)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Witam

Jestem tylko zawiedziony że biegi i tak cięzko wchodzą :/
We wszystkich cięzarówkach tak jest?
Żeby wrzucić wsteczny w tym renault trzeba nabrac powietrza do ust, zacisnac zęby i z całej siły przyciągnąc dźwignie do siebie ;-)
Chyba tak, chociaż po czasie już się tego nie odczuwa. Jak robiłem prawo jazdy i na jednej z pierwszych jazd miałem 4 godziny pod rząd, to na koniec nie czułem prawej ręki. Wsteczny to nic bo przyciągasz do siebie. Najgorzej było z przebijaniem i wrzucaniem 7 i 8 biegu. A po mieście to wiadomo - co trochę stajesz i jedziesz od nowa z koksem. Jak nie mogłem sobie dać rady, to wspomagałem się prawą nogą :P Po paru jazdach było już z górki ;)

_________________
Czerwone i bure


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To proponuje ci sie przesiąć na Stara 200 tam biegi wchodzą ak w masło, no i jeszcze masz 1 i wsteczny na przeciwko siebie. Przedewszystkim kwestia przyzwyczajenia, nie wy wszystkich autach tak ciężko wchodzą biegi np w volvie FH wchodzą prawie tak samo jak w osobuwce.
Widzę że kolega ma słabą rękę że ma problemy z włączeniem wstecznego biegu, jak wsiądzie na coś większego to dopiero zobaczy jak może ciężko się włanczać wsteczny bieg.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Starem też jeździłem. Zazwyczaj zamiast redukować do dwójki, włączałem jedynkę :) Zgrzytał wtedy niemiłosiernie, ale skrzynia ciągle cała :)
I to nie tyle kwestia przyzwyczajenia, co wyrobienia ręki.

_________________
Czerwone i bure


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
To proponuje ci sie przesiąć na Stara 200 tam biegi wchodzą ak w masło, no i jeszcze masz 1 i wsteczny na przeciwko siebie. Przedewszystkim kwestia przyzwyczajenia, nie wy wszystkich autach tak ciężko wchodzą biegi np w volvie FH wchodzą prawie tak samo jak w osobuwce.
Widzę że kolega ma słabą rękę że ma problemy z włączeniem wstecznego biegu, jak wsiądzie na coś większego to dopiero zobaczy jak może ciężko się włanczać wsteczny bieg.
Bede miał okazje jeździć jeszcze star-manem.

Wiesz co nie wiem czy to kwestia słabej ręki, siłaczem nie jestem. To raczej chodzi chyba o siłe przyzwyczajeń z osobówki. W niej z jedynki na dwójke i z trójki na czwórke sobie rpzechodze pociagajac dwoma palcami delikatnie :) a tutaj trzeba używac nie małej siły i po prostu do tego trzeba sie przyzwyczaić.

A siła jakiej musze użyć do wrzucenia wstecznego w tej midlumce odpowiada jakby podniesieniu 40kilowego worka ;)

Mam jeszcze do Was pytanie
Jak sobie na początku radziliscie z ciągłym przesiadaniem sie z ciezarowego na kursie do osobówki?

Ja na jazde C dojeżdżam swoją osobówką i po 2 godzinach jazdy samochodem ciężarowym czuje sie bardzo bardzo dziwnie w osobówce:)

Czuje sie jakbym rył o asfalt, biegi wrzuca sie niemal niezauważywszy i ręka szuka jakiejś większej dźwigni ;-)

Mało tego, czasami jak już tak wracam zmeczony po 2 godzinach jazdy to jadąc mondeo przymierzam sie do zakrętu tak jakbym jechał dalej cięzarowym :twisted:

Zastanawiam sie czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia sie do ciągłych zmian, czy Wy np wracając z dwutygodniowej trasy po Europie, wsiadając we własną osobówke również macie problemy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jedynie czasem mam problem po przesiadce z ciężarówki do osobówki właśnie to ze siedzi się tak nisko jakby na drodze z resztą nie ma problemów. Jedynie jeszcze ma się wrażenie z przyspieszania osobówką w porównaniu do ciężarówki, jak na moje mondeo z 90KM

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 12:42
Posty: 8
GG: 3105469
Samochód: DAF XF Euro 6
Lokalizacja: DPL

POzazdrościć latania takim mańkiem z naczepką 13,60 m pierwszy raz cos takiego widze w moich okolicach era małych manów i stary 200 :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2008, 12:24
Posty: 3
GG: 1353033
Lokalizacja: Nisko

Witam. Zaczynam dopiero na forum więc na początek zaprezentuję na czym się uczyłem na kat. C. Było to Renault Premium 385 z 8 biegową skrzynią biegów. Ośrodek "eLka" w Stalowej Woli.
Foto (oba zdjęcia ze strony OSK eLka):
Obrazek

Drugi egzamin w WORD Tarnobrzeg na Renault Premium:
Obrazek
zaliczony pozytywnie.
Kurs na C+E w planach, najprawdopodobniej w ośrodku "U Piotra" w Tarnobrzegu, bo bliżej mnie żaden ośrodek nie ma przyzwoitych aut do nauki na tę kategorię.

_________________
http://www.LHS.pl Team


Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, 11:32 przez BartSam, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

Nie wiem kiedy zdawałeś egzamin, ale z tego co widzę to na nowiuteńkim sprzecie, bo jeszce nieopisany. Dwa pozostałe to 270 dCi i 320 dCi.

_________________
...


Cytuj:
Nie wiem kiedy zdawałeś egzamin, ale z tego co widzę to na nowiuteńkim sprzecie, bo jeszce nieopisany. Dwa pozostałe to 270 dCi i 320 dCi.
Te zdjęcia raczej zrobione były zaraz po zakupie tego sprzętu, stąd Twoje wątpliwości, bo na stronie "Elki" są już kawał czasu. Ja jeżdżę tym samym autem i zdawał będę też tym samym.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

No fakt. Nie przyczaiłem a tam na drugim zdjęciu leży śnieg:) Zmyliło mnie też to, że kolega napisał 285 dCi. A takiego wozu nie mają w WORD Tarnobrzeg. Co prawda mają coś dokupić, ale nie wiadomo czy ciągnik siodłowy z naczepą, czy samochód ciężarowy.

_________________
...


Mogą dokupić cokolwiek, ważne, żebym zdał. 8 lipca ustaliłem egzamin na.... 25 sierpnia.... porażka maksymalna, bo bardzo mi to komplikuje sprawy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Ja na jazdach jeździłem Renault Premium + naczepa(jak będę miał jazdę zrobię fotki) w szkole jazdy "Krzysztof".
Natomiast C na Starmanem i zdawałem też Manem tylko że nowszym.

Egzamin na C+E mam 25 sierpnia, długo trzeba czekać ale przynajmniej się odpowiednio przygotuję :) Odbywać się to będzie na Iveco Eurocargo ML2880, długość 12,8 m.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

ja smigam Volvo FL6 :U


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2007, 15:12
Posty: 155
GG: 9058783
Samochód: Scania
Lokalizacja: Międzyzdroje

Ja mam na kursie Mercedesa 817 z 6 biegowa skrzynią. Samochód ten pochodzi z ostatnich przed wypuszczeniem Atego więc wnętrze Ategowskie. R\Prawko robię u Dankwarta Nowackiego z Wolina, może ktoś kojarzy tego merca.... ;)

_________________
"B" - 19.05.2008
"C" - 29.09.2008
"C+E" - 07.01.2009
CPC - 21.12.2009


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

witam witam, też sie pochwalę 8)

na kursiku jeżdże MANem M90 14.222 - :) skrzynia 8 (9?) do przodu i R(akieta),

układ skrzyni w tym manie wygląda mniej więcej tak:
R 1 3 5 7
| | | | |
====O==
| | | | |
C 2 4 6 8

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

tak to mniej więcej wygląda 8)

tablice i jedna twarz zasłonięta aby nie było z tego powodu jakichś niesmaków.


Macie wyrobione zdanie na temat tego modelu MANa? Mi jak narazie sie podoba 8)

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jeździłem takim manem jak również nowym renault midlum i staromanem na kursie.

Tym manem sie jeździ intuicyjnie, prawie jak osobówką ;-)
chyba najlepiej z tych trzech sie nim jeździ (tylko renówka daje większą satysfakcje).

Tym manem sie po prostu jedzie i tyle ;-) bardzo fajne autko pomimo że o małej mocy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

robię kat. C na Renault Premium '99 (instruktor twierdzi że coś około 280 KM, o ile jest taka wersja). Będę zdawał w TBG, więc auto jak znalazł. Podoba mi się ta skrzynia z przebitką. Na razie jestem po 8h jazdy, baaardzo mi się to podba :)

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Cytuj:
robię kat. C na Renault Premium '99 (instruktor twierdzi że coś około 280 KM, o ile jest taka wersja). Będę zdawał w TBG, więc auto jak znalazł. Podoba mi się ta skrzynia z przebitką. Na razie jestem po 8h jazdy, baaardzo mi się to podba :)
Gdzie robisz prawko?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Cytuj:
Gdzie robisz prawko?
"DAR" w Opatowie

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: