Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 gru 2007, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam! :) wiem ze zakładam nowy temacik który sie powtarzał ale ... boje sie ze nikt mi juz nie odpowie jezeli wpisze to gdziej na koncu ... ;/;/ a jest to dla mnie bardzo ważne.Moja sprawa wygląda tak....

Ukończyłem kurs na certyfikat... 17 stycznia mam egzamin nastepnie bede składal o licencje oczywiscie wszystko obraca sie w miedzynarodówce.... zabezpieczenie pienięzne posiadam (np mieszkanie ) i teraz zaczynaja sie schody ... bo tak mój ojciec posiada jeden zestawik ale jezdzi na uzyczonych licencjach certyfikacie itp a ze w szkole mam to za darmo to robie i wiaze z tym przyszłość i teraz nadszedł czas ze mam załozyc firme zatrudnic ojca itp ale nei wiem jakie OCP jest najlepsze aktualnie (Warta czy co ... ? ) hmm... no i chcemy wziasc nastepy zestaw w leasing na moje nazwisko ale na tych stronkach firma leasingowych jest lista dokumentów które trzeba posiadac i powiedzcie mi jezeli bede miał nowa firme to przeciez nie bede miał PIT albo CIT z zeszłego roku i co z tym ? ;> aaa i jaka firme leasingowa polecacie ? bo to tez wazne... :D i czy da sie te formalności jakos ominąć czy pozostaje mi tylko kredyt jak myslicie ?


Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 14:36 przez Freq, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Hmm..
Kolego sympatyczny: szczerze polecam troche tu i tam poczytać. Bo pytania są tu tak rozstrzelone,że nie wiadomo od czego zacząć.Gdy nie odróżniasz PIT od CIT , to naprawdę braki masz poważne.I absolutnie nie ma tu ani cienia złośliwości z mojej strony. To są sprawy najbardziej elementarne.A nieznajomość podstaw mści się później z reguły boleśnie.
Nawiasem mówiąc, to czy na kursie na certyfikat nie było o tym mowy?

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Z tego co się orientuje, to ciężko dostać leasing jeśłi firma nie ma roku działalności.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2006, 17:09
Posty: 159
Lokalizacja: RYPIN

Cytuj:
jaka firme leasingowa polecacie ?
RAIFFEISEN LEASING Polska S.A.
85-129 Bydgoszcz ul.Poznańska 3

Jeśli chcesz to moge podać Ci na PW numer kom. przedstawiciela. My mamy auta na lisingu przez ten bank i jest dosyc korzystnie :) W Bydgoszczy jest tez EFL ,ale adresu nie pamietam :shock: :!: Moge Ci wytłumaczyc jak tam dojechać :)

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Z tego co się orientuje, to maksymalnie minimum jakie firma leasingowa wymaga, to pół roku działalności...
Cytuj:
nie odróżniasz PIT od CIT
PIT rozliczenie z fiskusem dla osób prywatnych
CIT rozliczenie z fiskusem dla działalności gospodarczych (nie osób prywatnych)
O tym uczą na WOSie w klasie 3 gimnazjum... Sam to przerabiałem, ale wtedy nie miałem tak "dużo" wspólnego z transportem drogowym jak teraz, a mimo to, nie sprawiało mi to zbyt wiele trudności, mimo iż humanistą nie jestem... I gdyby nie to nie miałbym dostatecznego na koniec gimnazjum...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

to juz tak zeby byc całkiem dokladnym

PIT - rozliczenie osób fizycznych /w tym działalnosci gospodarczej, S.C., S.j. i podobnych/
CIT - rozliczenie osób prawnych /Sp. z o.o, S.A./

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

W związku z powyższymi wypowiedziami naprawdę sugeruję wpierw lekturę podstawowych zasad prowadzenia dzialalności. Zaś co do leasingu lub kredytu, to oczywistym jest,że owe instytucje oczekują faktów i doświadczenia, a nie tekstów typu : ja doświadczenia nie mam,ale wierzę ,że mi się uda.Zarówno nie splajtować, jak i spłacać należności. Ekonomia nie uznaje sentymentów niestety..

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 1:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

no tak ale zacytowałem jakby koledzy ;/;/ moze nie jasno napisałem :(( to sorki... akurat nie było i mówię szczerze wogóle ten kurs to była porazka ale juz nie wchodzmy w ten temat jezeli chodzi o PIT I CIT to miałem to na elementach prawa ...czyli wychodzi na to ze jeszcze z te pól roczku trzeba bedzie pomykac na jednym zestawiku a potem dopiero z ojcem mozemy myslec ... ?;>


Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 14:38 przez Freq, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 2:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
no tak ale zacytowałem jakby koledzy ;/;/ moze nie jesno napisałem :(( to sorki... akurat nie byłó i mówie szczerze wogóle ten kurs to była porazka ale juz nie wchodzmy w ten temat jezeli chodzi o PIT I CIT to miałem to na elementach prawa ...czyli wychodzi na to ze jeszcze z te pól roczku trzeba bedzie pomykac na jednym zestawiku a potem dopier o ojcem mozemy myslec ... ?;>
... a przez te pół roczku przyłożyć się i nadrobic zaległości z kursu-porażki. W trakcie także popytać w bankach, funduszach leasingowych.. Bo to tam należy szukać odpowiedzi na w/w pytania, a nie w dyskusjach na forum.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 13:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Musisz miec odpowiedni obrót tzn musisz byc klientem dla banku lub leasingu.A nie mozecie np tak zrobic ,ojciec jak ma swoj transport wiec moze wziąsc np leasing lub kredyt tylko ze na twojej licencjii,pózniej robicie umowe użyczenia lub dzierzawy.Wtedy ty odliczasz wszystkie koszty związane z utrzymaniem samochodu yj. paliwo , czesci,ubezpiueczeniai.td.Krótko mówiąc w taki sposob bedziesz mial jakis tam dochod bo samochod bedzie pracowal na ciebie i bedziesz mogl następne auto wziąsc juz na siebie. :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

dzięki kolego :D:D juz mi sie wyklarowało :P hmm... no troszke mnie styraliscie o te podatki ale nic nie szkodzi... :D noo ale szkoda ze nie mam tego pól roku na te powtórki bo mam czas tylko do stycznia :PP hehe... ale dzięki za wszystko jak ktos ma jeszcze jakies info to czekam :D:D noo tak wybrac sie do jakiejs firmy zeby zasęgnąc informacji ale watpie ze ktos bedzie chciał gadac z jakims "gówniarzem"... i dlatego napisałem na tym forum.. :D

_________________
Otwarcie kabiny-22 sekundy
Potem czas traci znaczenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
dzięki kolego :D:D juz mi sie wyklarowało :P hmm... no troszke mnie styraliscie o te podatki ale nic nie szkodzi... :D noo ale szkoda ze nie mam tego pól roku na te powtórki bo mam czas tylko do stycznia :PP hehe... ale dzięki za wszystko jak ktos ma jeszcze jakies info to czekam :D:D noo tak wybrac sie do jakiejs firmy zeby zasęgnąc informacji ale watpie ze ktos bedzie chciał gadac z jakims "gówniarzem"... i dlatego napisałem na tym forum.. :D
Tutaj to było życzliwe "znęcanie się".Jednak idąc do banku czy leasingu nie wypada mylić podstawowych pojęć jeśli chce się być poważnie traktowanym.Dlatego lepiej odczekać i uzupełnić wiadomości. Swoją drogą, to radzibym się przyjrzeć, najlepiej wspólnie z kimś znającym temat, sposobowi rozliczania w związku z jeżdzeniem na chyichś dokumentach.Gdy przychodzi tzw. policja skarbowa posiadająca bazę pojazdów na ktore wydano licencje, to konfrontuje daty wystawienia faktur z faktem posiadania w tym dniu licencji.Podobnie ITD. A gdy licencja jest na jedno nazwisko, a auto i faktury na inne , to bardzo są tym uradowani.Pomijam tu pobieranie zezwoleń w BOTM,bo może to nie dotyczyć.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

no...właśnie wiem ze to było pozytywne ale bierz pod uwagę ze nie siedze w tym 30 lat ;/ i tez nie moge wiedziec wszystkiego odrazu :( a szkoda :P hmm... pewnie Ty juz masz dosyc sporą praktyke i tez dobrze posłuchac takich rad.. :) no nie musze daleko szukac bo jak wyzej napisałem mój ojciec jezdzi na uzyczonych wiec w tym dziale powinien sie orientowac :)


Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 13:59 przez Freq, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 15:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Biorę to od uwagę. Tylko trochę mnie nie przekonuje argument " jeździ na użyczonych, więc ... powinien się orientować".Uczulałem, bo to bardzo śliska sprawa. I wszystko jest dobrze dokąd jest dobrze.A gdy się coś wydarzy, to bywają kłopoty poważne.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

narazie od 2 lat jakos to sie ciagnie ale zazwyczaj tak jest ze nic nie trwa wiecznie ;/ ale co poradzić ! pewnie... taki biznes tez bym olał najlepiej włane wszysto itp .. a nie ! aaa pamietam z kursu ze tez co użyca certyfikat to ponosi odpowiedzialnosć karna jezeli mój starszy cos odwali...

_________________
Otwarcie kabiny-22 sekundy
Potem czas traci znaczenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Freq - zdecyduj sie, czy ojciec jeździ na użyczonej licencji czy na użyczonym certyfikacie ma swoją licencje... bo to zasadniczo troche rózne sprawy

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

kolego Freq spójrz na to z drugiej strony:
wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie gość taki jak Ty i chce od instytucji w której pracujesz kasy, jak interes się powiedzie Ty dostaniejsz prowizję, jeżeli padnie Ty jako popierający wniosek klienta nie dostaniesz nic, a jeżeli takich wpadek będziesz miał więcej wywalą Cię z roboty.

co robisz: stawiasz jakieś wymagania, które dadzą chociaż cień szansy, aby sie powiodło.
i co widzisz:
- gość ma wiadomości o działalności gospodarczej poniżej 3 klasy gminazjum (to zauważył jeden z wcześniej wypowiadających się kolegów),
- nie rozróżnia licencji na transport od certyfikatu kompetencji zawodowej,
- pisze "urzyczonych licencjach certyfikacie".

jakie on ma szanse na sukces - pomnożenie kasy?
czy Ty będąc na miejscu pracownika firmy leasingowej wtopiłbyś pieniądze firmy w taki interes?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
kolego Freq spójrz na to z drugiej strony:
wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie gość taki jak Ty i chce od instytucji w której pracujesz kasy, jak interes się powiedzie Ty dostaniejsz prowizję, jeżeli padnie Ty jako popierający wniosek klienta nie dostaniesz nic, a jeżeli takich wpadek będziesz miał więcej wywalą Cię z roboty.

co robisz: stawiasz jakieś wymagania, które dadzą chociaż cień szansy, aby sie powiodło.
i co widzisz:
- gość ma wiadomości o działalności gospodarczej poniżej 3 klasy gminazjum (to zauważył jeden z wcześniej wypowiadających się kolegów),
- nie rozróżnia licencji na transport od certyfikatu kompetencji zawodowej,
- pisze "urzyczonych licencjach certyfikacie".

jakie on ma szanse na sukces - pomnożenie kasy?
czy Ty będąc na miejscu pracownika firmy leasingowej wtopiłbyś pieniądze firmy w taki interes?
Dodam ,że i tak sprawa traktowana jest co najmniej bardzo liberalnie.Zamiast-jak na to zasługuje-kryminalnie wręcz.Jak to sie ma do uczciwego prowadzenia dzialalności? Co rzutuje na sytuację jaka ma miejsce i wielu dotyka.Temat niedouczenia już pominę.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

no to "urzyczonych" raz napisałem i przepraszam ! czytałem wiele postów i były gorsze błedy :P ale i tak sorki... i tez moja wina ze nie napisałem ze obydwie rzeczy ma uzyczone...;/ ahh... no o tym pit i cit to juz nie wspominam bo dostałem za to :P aa i tak na marginesie to odrózniam certyfikat od licencji... <--tak do sprostowania

_________________
Otwarcie kabiny-22 sekundy
Potem czas traci znaczenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
no to "urzyczonych" raz napisałem i przepraszam ! czytałem wiele postów i były gorsze błedy :P ale i tak sorki... i tez moja wina ze nie napisałem ze obydwie rzeczy ma uzyczone...;/ ahh... no o tym pit i cit to juz nie wspominam bo dostałem za to :P aa i tak na marginesie to odrózniam certyfikat od licencji... <--tak do sprostowania
Cóż.. Pozycja zobowiązuje. Czegoś innego oczekuje się od zatrudnionego-pracobiorcy, a czegoś zupełnie innego od pracodawcy-szefa firmy. To jest ta różnica :)

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: