Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lis 2007, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam ,czy macie jakies sposoby na odpowietrzenie sprzegła w scani 144?(skrzynia grs 900)poczytałem na forum ,i nie moge sobie dac rady
prosze o pomoc
pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

odpowietrza sie jak tradycyjne sprzeglo, a po zostawieniu na jakis czas powinno sie samo odpowietrzyc.

Jezeli nie masz za duzo sprzetu to poszukaj duza strzykawke (ale naprawde duza), zaloz na strzykawke wezyk - drugi koniec wezyka na odpowietrznik przy skrzyni (strzykawka uprzedniu musi byc napelniona plynem). Popuszczasz odpowietrznik i pompujesz strzykawka plyn do ukladu (musisz uwazac, aby nie pompowac powietrza - tylko czysty plyn) - nastepnie zakrecasz odpowietrznik. Napelniasz strzykawke i znowu to samo. Zrobisz tak kilka razy i powinno byc OK.

Drugi sposob to podawanie cisnienia powietrza na zbiorniczek pod maska (okolo 1,5 - 2 bar starczy) - tylko ze trzeba miec odpowiednia nakretke na zbiorniczek. Podajesz cisnienie i popuszczasz odpowietrznik przy skrzyni. Gdy jest malo plynu w zbiorniczku to dolewasz i znowu pompujesz - do skutku. Trzeba tylko uwazac aby poziom plynu w zbiorniczku nie spadl ponizej pewnego poziomu - bo bedziesz pompowal powietrze do ukladu. (w sumie mozna tez zrobic patent pierwszy po wyciagnieciu zbiorniczka i podawaniu plynu strzykawka w wezyk zasilajacy.)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 13:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam a ile płynu wchodzi do układu?


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2007, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

jak przepompujesz butelke 0,5L to powinno sie na 100% odpowietrzyc (tyle az nie wejdzie, ale konieczne do odpowietrzenia)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

kolejny problem, wymieniłem cały serwo mechanizm na inny bo nie dało sie przepompowac oleju od skrzyni do zbiorniczka,chyba uszkodzony)i załozyłem inny .odpowietrzyłem w 5 minut i pojawił sie nowy problem,( jak zgaszony i bez powietrza nie mozna nacisnąć pedału -tak ma byc tylko nak nabije powietrza dalej to samo ,czyli brak wspomagania powietrznego ........ koledzy cóz to moze byc?


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 21:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2007, 20:05
Posty: 56
Lokalizacja: pomorskie

U mnie odpowietrzali sprzęgło od tyłu. Podawali cisnienie powietrza w odpowietrznik :shock:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

ja własnie tez i lipa bo mozna nacisnac sprzegła ,brak wspomagania ...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Sa dwie mozliwosci: Albo rozpieprzyl Ci sie wysprzeglik (zdarzalo sie ze wyrywalo pierscien zabezpieczajacy z docisku, badz tez rozsypywalo sie lozysko oporowe) i silownik cofnal sie do konca i przez to nie mozesz wcisnac sprzegla (zdejmij dekielek/zaslepke na gorze, badz na dole skrzyni i dobrze zobacz czy wszystko w porzadku,
albo serwo nie ma zasilania powietrznego (powietrze dochodzi z przodu, jak podniesiesz maske to po prawej stronie pod zbiorniczkiem plynu sprzegla jest kostka chyba na 4 przewody powietrzne. (Jak nabijesz powietrze i odkrecisz w kabinie przewod od serwa to powinno leciec powietrze. Nie znam zbyt dobrze pneumatyki, ale moze jakis zawor nie podaje powietrza na serwo ? Tam zdaje sie ze w kabinie z takiego aluminiowego rozdzielacza razem z serwem sa podlaczone jeszcze poduchy od foteli i nie wiem czy czasami jeszcze tylne poduchy kabiny - dziala to wszystko ?

Cudow nie ma :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

powietrze dochodzi na 100 % sprawdzałem.a mozliwe ze za małe cisnienie?
a co padło w wysprzegliku??


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

w wysprzegliku to albo sie wypial z zacisku, albo sie rozsypalo lozysko.

Jezeli chodzi o cisnienie to musalo by byc naprawde male kolo 5 bar ? No zawsze mozesz cos polaczyc na krotko w celu sprawdzenia - nawet z jakiegos dodatkowego zrodla.


Tytuł: SPRZĘGŁO
Post Wysłano: 02 gru 2007, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

NAJSZYBCIEJ ODPOWIETRZYSZ PCHAJĄC PŁYN OD STRONY ODPOWIETRZNIKA ZWYKŁĄ POMPKĄ DO SPRYSKIWACZA SZYB, POD JEDNYM WARUNKIEM ŻE TEN ODPOWIETRZNIK JEST, BO NIE KAŻDA SKRZYNIA GO MA.


Ostatnio zmieniony 02 gru 2007, 15:49 przez januszko76, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 02 gru 2007, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Ludzie zlitujcie sie, przeciez tego nie da sie czytac ... Jestesmy Polakami i powinnismy znac swoj jezyk (w tym pisownie).
Jezeli ktos ma problemy z ortografia i w ogole ze slowem pisanym to proponuje swoje mysli zapisywac np w Wordzie (tam poprawic bledy), a nastepnie kopiowac tu.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 gru 2007, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam , juz po problemie ,wypadł pierscien na siłowniku w skrzyni , wielkie dzieki Panowie za podpowiedz


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: