Strona 10 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1231 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 paź 2008, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Nic nie skracano. Konstrukcja kabiny jest taka jak była

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 17 paź 2008, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Wywiad WC śpi czy co? 15 minął kilka dni temu, a ja wciąż nie słyszałem, żeby ktoś nabył nowe FH. Chyba się trzeba jutro na autostradę wybrać, tam wszystkie "plotki" wyjdą na jaw..a przy okazji serwis Volva się odwiedzi :)


Post Wysłano: 17 paź 2008, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

jak ja robilem wywiad w serwisie w warszawie to dowiedzialem sie, ze nowe fh przyjda do kraju jak sprzedadza stare modele :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 25 paź 2008, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Firma ITS Koszalin w środę stała się posiadaczem limitowanej wersji (Oceanic Race) nowego Volva FH, samochód z 520 konnym motorem i pełnym wyposażeniem (bez czujnika poprzedzającego auta) jest prawdziwym kocurem :D

O to film:
http://pl.youtube.com/watch?v=bXLR7iuGsJI

Z Volvo w roli głównej :)

Od siebie dodam tylko cytat z pewnej reklamy: "Piękna ta bestia..."

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 25 paź 2008, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Bajzelku, prócz filmiku masz może jakieś dokładniejsze zdjęcia? Ogólnie to ten potwór wywarł na mnie pozytywne wrażenie, na początku myślałem, że to niewypał ale jak widać myliłem się.


Post Wysłano: 25 paź 2008, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lip 2007, 14:49
Posty: 20
GG: 631064
Lokalizacja: Kozienice

Super filmik:P Mam pytanie o światła w tym nowym Fh na filmiku podczas 2.35 jest zdjęcie tych świateł czy to są postojówki czy światła do jazdy dziennej bo wygłąd ich jest porażający bardzo mi przypominaja diodowe światła z samochodów osobowych audi.

_________________
http://michal-550.fotosik.pl/ Zachęcam do obejrzenia wszystkich moich zdjęć.

http://www.transportdrewna.fora.pl/ Zapraszam wszystkich z branży transportu drewna.


Post Wysłano: 25 paź 2008, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Na razie się musicie zadowolić, planuję jakiegoś speciala związanego z tym autem - na razie nie ma możliwości bliższej, ale mam nadzieje się to zmieni. Fotki robione są przez mojego kolegę i proszę nie umieszczać ich nigdzie bez zgody (po zgodę można odnieść się do mnie). Z góry dziękuje, jak fotki gdzieś zobaczę to będę wyciągać konsekwencje prawne i nie żartuję.

@michał_550 - te światła to światła postojowe nowego Volva ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Bajzel możesz mi powiedzieć jeśli siedziałeś w tym Volvo oczywiście jak ma się ogólna pojemność schowków w kabinie w porównaniu do poprzedniej generacji FH. Jak wygląda sprawa pojemności tych dwóch schowków nad przednią szybą?. Kabina pewnie wydaje się obszerniejsza?. Kto dostał takie piękne auto w firmie? pewnie najstarszy pracownik. Ogólnie nie mogę się doczekać jak nowe FH wpadnie w nasze łapki :mrgreen:

Te postojówki są po prostu zajefajne :D przypomina mi to moją ukochaną markę Audi :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 26 paź 2008, 11:04 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 paź 2008, 11:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Auto dostał najstarszy kierowca. Co do schowków - porównywalnie ze starym FH. Przykładowa fotka lodówki:
ObrazekObrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Auto dostał najstarszy kierowca. Co do schowków - porównywalnie ze starym FH.
Dziękuję czy te volvo ma również lodóweczkę w prawym zewnętrznym schowku?. Ta pod wersalką jest naprawdę duża i to cieszy. Jak będziesz miał czas i chęci to prosiłbym o fotki tych schowków nad szybą i pod łóżkiem oraz subiektywną ocenę ich pojemności bo to bardzo mnie nurtuje.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 paź 2008, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Lodówka jest tylko jedna - w szufladzie. Co do fotek, musiałbym się uśmiechnąć do kolegi, bo 200km mam do samochodu aktualnie :mrgreen:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2006, 9:39
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Koszalin

Witam :) moze najzyzszy czas cos dopisac od siebie jako iz jestem powiedzmy ze przyczyna tego calego zamiesszania :) Troche Bezela sprostuje bo auta nie dostal najstarszy pracownik w firmie tylko moim zdaniem jej najlepszy kierowca, on u nas pracuje 3-ci rok :) Auto moze nie ma aktywnego tempomatu trzymajacego bezpieczn odleglosc od pojazdu poprzedzajacego, stabilizajci toru jazdy, ale za to ma kierowce Januza Gutowskiego, wiec nie potrzebuja takiego wyposazenia :)
Co do lodowki dobrze kolega powiedzial, jest pod lozkiem, schowki sa puste na potrzebne rzeczy typu narzedzia, lewarki itp itd. shcowki pod lozkiem to nic innego jak dostanie sie do tych bocznych bunkrow poprzez lezanke (ciekawostka, lezanka ma regolowane oparcie, jak w szpitalnych wyrach :P ) jak w Daf-ie np. Te nad szyba... moim zdaniem likwidacja tego srodkowego to minus, byl w starym FH duzy, tutaj masz teraz w jego miejscu wciecie, w ktorym jest malutki schowek max na 2 pary rekawic. Tutaj lipa, a te pozostyale nad szyba pojemnosci za duzo nie zmienily. Ale wersja XL nadrabia schowkami nad lezanka. Sa identyko jak w starszej wersji.

O jezdzie nowym FH moge powiedziec iz mialem przyjemnosc prowadzic go z zaladowana naczepa z Koszalina do Szczecina. Wrazenia z jazdy swietne,. super car audio, prowadzi sie komfortowiej niz jego poprzednicy, zajefajnie rozwiazane swiatlo do nocnej jazdy z regulacja jego natezenia... kierownica w skorze, kapcie balonowe... no to tak jak bys... Delektowal sie najlepsza cokierkiem jedzonym w Twoim zyciu :)

I kolege bajzelka sprostuje. Niestety nie masz do tego potwora 200 KM, no moze masz, bo na filmiku widac jak polecial w swoja pierwsza trase zaraz po przyprowadzeniu ze szczecina. Obecnie weekenduje na Bornholmie :)
Pozdrawiam. Bede co jakis czas zagladal i w razie potrzeby wspomagal kolege Bajzela w odpowiadaniu na pytania dotyczace nowego Volvo.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Ty byś tylko prostował! Do wożenia bananów za nic się nie nadajesz :lol:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 13:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Marcin dziękuję za małe "sprostowanie". Faktycznie systemy bezpieczeństwa nie są potrzebne jeśli autko ujeżdża ktoś kto ma pojęcie o jeździe. Zamiast takich dodatków "wspomagających" można lepiej doposażyć autko co widać dobitnie na przykładzie tego 520 konnego źrebaczka. Hmm dziwną sprawą jest stosowanie tych schowków :D nad łóżkiem kierowcy. Na fotkach przedstawiających XL- kle tego jeszcze nie widziałem. Ciekawe czy jest to opcja czy standard w XL. Tak czy siak jeśli te schowki nadal będą dostępne to o pojemność bagażową w XL-ce nie ma co się martwić bo będzie tego naprawdę spooooro. Szpitalne łóżko jest opcją i niestety w standardzie będziemy mieli klasyczne łoże, te regulowane wymaga dopłaty, ale cóż takie jest życie za luksus trzeba płacić. Mieliście do czynienia z tym FH i odpowiedzcie mi na kolejne nurtujące mnie pytanie. Na fotkach wydaje się, że górne łoże jest teraz wyżej zamontowanie niż w poprzedniej generacji więc jeśli dodatkowo na tylnej ścianie są zamontowane schowki to teraz tam musi być dopiero ciasno. Jak to jest?.

Jeśli będziecie mieli do czynienia jeszcze z tym autkiem to prosiłbym o zrobienie fotek tylnych schowków, i tych przednich szczególnie otwartych. Mam nadzieje, że da się to zrobić.

Jeśli idzie o właściwości trakcyjne i pozycję za kierownicą to jeśli tutaj jest jeszcze lepiej niż w poprzednim FH, które praktycznie w tej dziedzinie było na szczycie to konkurencja ma się czego bać.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 paź 2008, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2006, 9:39
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Koszalin

Bzebzel, zebys sie mylil, wczoraj wrocilem z gdyni sciagajac w Quizie cala lufe bananow wiec zajmij sie Twoja taczka, bo slyszalem z nowej balonowej gumy na tylnej osi zeszlo CI powietrze :)

Levuss, w Xl-kach, od najstarszych FH w standardzie nad gorna lezanka montowane sa schowki. Szczerze CI powiem ze nie wiem jak wygladaja w pierwszych FH-czach bo nie mialem okazji siedziec w kabinach XL. W poprzedniej generacji i w ten nowej schowki sa identyczne. mozna powiedziec ze to jest prawie tak samo to co bylo zamontowane nad przednia szyba w poprzedniej generacji volvo. Co do gornego wyrka... napewno ono jest w nowym aucie troche szersze niz w wczesniejszej wersji. Co do miejsca... spalem w przedostatnim nabytku naszej floty Xl 480 gdzie na WC napewno sa gdzies jej zdjecia jak nie filmik, to powiem Ci ze obrucuc sie z boku na bok da sie swobodnie bez zawadzania o te gorne schowki. Wiec w nowej kabinie z tym problemu tez napewno nie bedzie. Gorne lozko mozliwe ze jest zawieszone wyzej, ale nie wiem tez czy to jest standard bo nie zaglebialem sie w tym tak bardzo, ale jest wyposazona w skladana drabinke umozliwiajaca latwiejsze wejscie na gorna lezanke. Do pozycji za kierownica... nie wiem czy to przez to ze jest elektryka w siedzeniu, ale przy maksymalnym opuszczeniu fotela na dol jak dla mnie nadal sie siedzi za wysoko porownywujac do wczesniejszych siedzen w FH. Przy najblizszej okazji zrobie zdjecia o ktore prosisz i przekaze je mojemu rzecznikowi prasowemu.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Dziękuję Marcin za fotki będę bardzo wdzięczny. W którejś generacji FH schowki montowane na tylnej ścianie były dostępne jako opcja. Łóżka górna mają identyczne wymiary jak te produkowane od pierwszej generacji chińczyka standardowe ma 60cm szerokości a można zamówić większe mające 70cm szerokości i pewnie te łóżko gości w omawianym aucie. Łóżka na pewno są wyżej montowane niż poprzednio, ale nie wiem jak to się ma do wersji z szafkami z tyłu bo na fotkach pochodzących z serwisu Volvo szafek nie ma i łóżko jest umieszczone wyżej. Ciekawe jak to się ma w wersji z szafkami i w ubogich wersjach których będzie najwięcej. Oby było tak jak to pokazało Volvo na fotach.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 paź 2008, 18:14

Krynicko-muszyńska firma zakupiła FH-cza ale piekny jest czerwony na dachu halogeny prezentuje sie przepieknie prawdopodobnie bd latał albo z wodą mineralną "Cechinianka" albo z patelnia. firma nazywa sie CECHINI jak uda mi sie go sfocic to wrzuce


Post Wysłano: 26 paź 2008, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2006, 9:39
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Koszalin

Levuss Powiem tak, lezanka po rozlozeniu jest na rowni z poziomem na ktorym zaczyna sie glob. Czyli troche wyzej niz zakanczaja sie drzwi. wysokosc jest ta sama, te szafki nie sa az tak wielke zebys sie nie mogl tam zmiescic to po pierwsze, a po drogie chlopaku to Volvo :) Dopracowane w kazdym calu wiec srednia mozliwosc nabicia guzow podczas porannego wstawania z gornego lozka napewno zostala zredukowana do minimum.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Levuss Powiem tak, lezanka po rozlozeniu jest na rowni z poziomem na ktorym zaczyna sie glob. Czyli troche wyzej niz zakanczaja sie drzwi. wysokosc jest ta sama, te szafki nie sa az tak wielke zebys sie nie mogl tam zmiescic to po pierwsze, a po drogie chlopaku to Volvo :) Dopracowane w kazdym calu wiec srednia mozliwosc nabicia guzow podczas porannego wstawania z gornego lozka napewno zostala zredukowana do minimum.
Ja wiem co znaczy Volvo w końcu mój ojciec nieprzerwanie od 3 lat jeździ nowymi modelami FH a starsze modele FH12/16 nie są mi obce. Dla mnie miejsca w XL jest wystarczająco chociaż ja mam 190cm a ojciec 3 cm mniej to mieścimy się spokojnie. Takie rzeczy mnie ciekawią bo wielu gada, że w XL-ce panuje ciasnota. Z niecierpliwością czekam na obszerne fotki wnętrza tym bardziej, że możecie porównać je panowie do poprzedniego i wspominanego FH480 Glob XL.

Na takiej wysokości montowano łoża w chińczykach do 2008 roku( fotka pochodzi z odbioru w 2006 roku FH440 przez mego ojca)
Obrazek
Już wtedy według dużego grona, ilość miejsca między leżanką w schowkiem była mała więc jak teraz to wygląda w rzeczywistości kiedy łózko jest wyżej i śpi na nim sporych gabarytów chłop :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 27 paź 2008, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

Zaraz mi zwieracze popuszcza, Levuss wez na chwile wysiadz z tych nowych Volv i wsiadz do actrosa megaspace,Dafa XF SSC i zobacz jak wyglada duza kabina....jak potem wejdziesz do volva i powiesz "o K**** ale tu duzo miejsca" to chyba ze smiechu padne, mam porownanie i powiem szczerze ze szalu niema z tym miejscem, i zagospodarowaniem przestrzeni, a te swoje cm nad tunelem to wsadz se je.... bo nikt w trasie nie skacze z miarka i nie przezywa ze tu ma 3 cm wiecej tam mniej, ciasno jest i tyle,wogole porownujac do actrosa to moge powiedziec ze projektanci kabiny volvo chyba kupili tanie wina nadupili sie potem odwalili jakas fuszere i tak powstalo wnetrze volva FH a szkoda....

_________________
Karta rybacka: jest
kurs obslugi wiertarki : jest
karta VISA: w trakcie
prawo jazdy na hulajnogi 1 kolowe: w planach :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1231 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: