Strona 8 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1031 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lip 2008, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Kabina LXL tyczy się tylko Volvo FM więc tylko w tym wypadku można powiedzieć, że kabina jest większa...
Dokładnie o 150mm.

Co do samej gamy nowej generacji Volvo, to powiem Wam, że stylistyka wyszła im naprawdę bardzo ładnie, jak na mój punkt widzenia i charakter. Nowe lampy, zmieniony trochę grill i większy znaczek - to wszystko poszło w parze, dodając do tego nowe lampy. Aż się nie mogę doczekać jak takie Volvo zobaczę na drodze. :) Tak teraz patrząc na artykuł w Trailer Magazine i an te wszystkie zdjęcia z wnętrza to powiem, że dużym plusem jest obracany fotel. Co do reszty to te schowki mnie intrygują, takie dość mocno kanciaste. Powiedzcie mi drodzy koledzy, bo ja w trasy nie jeżdżę, nie wiem jak to jest ale czy takie coś jak wnęka wewnątrz kabiny, która niby pozwala kierowcy rozłożyć ramiona, przyda się ?

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 05 lip 2008, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Powiedzcie mi drodzy koledzy, bo ja w trasy nie jeżdżę, nie wiem jak to jest ale czy takie coś jak wnęka wewnątrz kabiny, która niby pozwala kierowcy rozłożyć ramiona, przyda się ?
Dużo lepie było by gdyby znalazł się tam zamykany schowek. :wink:
No ale cóż, kierowcy chcieli przestrzeni...


Post Wysłano: 05 lip 2008, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Też właśnie myślałem nad schowkiem. Byłby duży schowek, a tak to jest o wiele wiele mniejszy, np. na portfel, klucze i ładowarkę do telefonu. :roll: To im nie wyszło na dobre.

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 06 lip 2008, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Mnie się tam to volvo bardzo podoba i ilość schowków jest dla mnie wystarczająca. Nawet w kabinie globetrotter przy podwójnej obsadzie (ja i tata) wystarcza miejsca na bagaż i jeszcze zmieściło by się więcej...

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 06 lip 2008, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Po obejrzeniu filmików itd. na stronie producenta... szczena mi opadła :shock: Muszę przyznać, że wcześniejsze zdjęcia nie oddawały do końca nowego wyglądu Volviaków :wink: Podoba mi się jak cholera, również w środku... :mrgreen:

P.S.
Tata powiedział, że jak ktoś mu da nowego FH to bez zastanowienia idzie do tej firmy :mrgreen: Czekam więc na propozycje :mrgreen:

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 06 lip 2008, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Co do schowków to jak pisałem pożyjemy zobaczymy, być może zasiądziemy na nowe FH, ale niestety w Globetrotterze :(
Cytuj:

P.S.
Tata powiedział, że jak ktoś mu da nowego FH to bez zastanowienia idzie do tej firmy :mrgreen: Czekam więc na propozycje :mrgreen:
Mam nadzieję, że to żart??

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 06 lip 2008, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:
Cytuj:

P.S.
Tata powiedział, że jak ktoś mu da nowego FH to bez zastanowienia idzie do tej firmy :mrgreen: Czekam więc na propozycje :mrgreen:
Mam nadzieję, że to żart??
Jasne, że tak :wink: Ojcu bardzo się nowe Volva spodobały i tak sobie zażartował:wink:

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 06 lip 2008, 18:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:

Jasne, że tak :wink: Ojcu bardzo się nowe Volva spodobały i tak sobie zażartował:wink:
To dobrze :D
Co do nowego FH/FH16 niestety ten patent z regulowanym zagłówkiem będzie dostępny jako opcja. Szkoda :(
Kilka nowych fotek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Jak dla mnie jest to najlepsze wnętrze jakie do tej pory zostało zaprojektowane przez Volvo. Kabina zyskała na przestronności, teraz na ciasnotę nikt nie będzie narzekał(przydałoby się tylko więcej cm nad tunelem). Panowie o obszerności schowków nie ma co dyskutować, trzeba poczekać aż ktoś dostanie nowe FH i sam potwierdzi fakt o którym pisze Volvo, że ilość schowków w kabinie jest większa niż wcześniej co idzie w parze z ich objętością. Fakt faktem środkowa wnęka pomiędzy schowkami mogła mieć roletkę i też pełnić rolę schowka, ale myślę że i anto znajdą się "patenty" :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 06 lip 2008, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

http://pl.youtube.com/watch?v=iNgQjdPsh0A

Mnie na początku nie podobało się nowe Volvo, obecnie stwierdziłem że nie jest takie brzydkie. Czy mi się wydaje że nowe FM z wyglądu się nie zmieniło?

_________________
Semper Fidelis


Post Wysłano: 06 lip 2008, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Szweccy inżynierowie odwalili kawał solidnej roboty. Z każdym nowo wypuszczonym modelem widzimy coś naprawdę świetnie wyglądającego (ukłon dla "rewolucji" chińczyka po I generacji FH12)


Post Wysłano: 21 lip 2008, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Schowki z tylnej ściany w nowym FH nie znikną!. Będą dostępne w wersji z jednym łóżkiem :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 30 lip 2008, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

VOLVO to jest najlepszy producent pojazdów ciężarowych na rynku całego świata. Po prostu kierowcy są zachwyceni tymi pojazdami.


Post Wysłano: 30 lip 2008, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2008, 10:25
Posty: 99
GG: 0

Dla mnie nowe fh jest autem idealnym. Oczywiście jego wady ujawnią się w użytkowaniu.


Post Wysłano: 31 lip 2008, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Nowe volva mają teraz ładny grill, ale przy projektowaniu nowych lamp się nie postarali.
Bardziej podobała mi się poprzednia generacja chińczyka. :D
Czy 16-litrowe silniki stosowane w FH to v8 :?:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 31 lip 2008, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Czy 16-litrowe silniki stosowane w FH to v8 :?:
Nie, są to rzędowe szóstki.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 31 lip 2008, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Dokładnie Volvo nie produkuje silników w układzie V do swoich ciężarówek i nie zanosi się, aby ta sytacja prędko się zmieniła a szkoda :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 31 lip 2008, 19:47

Tak patrzę na wnętrze nowego FH i stwierdzam, że kilka zmian nie wyszło na dobre. Szczególnie nurtuje i chyba będzie bardzo bolał brak zamykanego środkowego schowka. No i ten układ środkowej konsoli a zwłaszcza jej blatu - strasznie "zalatuje" Premiumką. Chciałbym zobaczyć na żywo i mieć możliwość "wpasowania" się w kabinę, żeby ocenić dokładnie.


Post Wysłano: 01 sie 2008, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

W nowym Volvo zastosowany będzie nowatorski system monitorowania reakcji kierowcy LKS (Lane Keeping Support). Wewnątrz kabiny zamontowana jest kamera, która rejestruje pozycję pojazdu względem poziomego oznakowania drogi (pasów/linii). Jeżeli kilkakrotnie zbliżymy się do linii włączy się sygnał dźwiękowy i ostrzeżenie na desce rozdzielczej. Układ ten działa dwustopniowo: za pierwszym razem usłyszymy cichy odgłos, przy ostrzeżeniu drugiego stopnia alarm jest głośniejszy, na desce rozdzielczej wyskakuje nakaz zatrzymania się i odpoczynku i wyciszane jest radio...Średnio sobie wyobrażam działanie tego systemu na polskich drogach...zrobisz margines i będzie piszczało :roll:


Post Wysłano: 01 sie 2008, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Zapewne wszystko za dopłatą będzie, więc w polskich warunkach nie ma się czym przejmować. Szkoda że nie montują czujników, które monitorują zachowanie kierowcy, i gdy zacznie ziewać wyhamowują samochód do zera i "każą" mu spać.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 01 sie 2008, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

To chyba nie byl by madry pomysl bo ja czesto ziewam a nie chce mi sie spac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1031 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: