Strona 6 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 831 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 maja 2008, 9:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Słuchajcie ja nie chcę nikogo piętnować, ale przeczycie sami sobie (nie wszyscy). Teraz jak pojawia się nowe??dla mnie to zmodernizowane FH to już nie wspominacie o tym co większość z Was pisała w temacie Mocne i słabe strony Szweda (Volvo). Chodzi o pojemność kabiny, fakt faktem kabina FH jest najbardziej przytulna, ale sami piszecie, że jest ciasna a teraz to Wam nie przeszkadza?? skoro będzie to to samo Volvo z innymi lampami, grilem i wnętrzem?. Ja tego po prostu nie rozumiem. Nowe chwalicie a na stare narzekacie a spójrzmy prawdzie w oczy będzie to nadal ten sam FH tylko ze zmianami kosmetycznymi. Ja myślałem, że to FH będzie przełomem a jednak się okazuje, że tak nie będzie i powiem szczerze, że nie chce mi się czekać kolejne 3-4 a może i 6 lat na nową znowu prawdopodobnie zmodernizowaną wersję. Po prostu nudzi mnie to i przez blisko 8 lat przywykłem do takich poczynań Volvo.
Z ostatecznymi sądami trzeba poczekać do premiery, ale już teraz wszystkie znaki na niebie wskazują jakie będzie te nowe FH.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 02 maja 2008, 9:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Zgadza się Levuss. I mnie " nie chcę" się czekać kolejnych kilka latek na odsłonę nowej twarzy FH(a może już czegoś innego niż FH). Jednak jak już powiedziałem..to co było w Volvie dotychczas(mocne jednostki, komfortowe kabiny..) przesądzi o sukcesie tych aut. I żadne rozczarowanie z powodu braku ewidentnych zmian w wyglądzie poazdu tego nie zmieni :)


Post Wysłano: 09 maja 2008, 15:10

Koledzy przyznaje ze "eskimoski" :D nie milo nas zaskoczyli;/ moze zmienili projektantów... wiekszosc firm motoryzacyjnych zrywa z dotychczasowymi kierunkami obranymi wczesniej i pragnie produkowac pojazdy "rewolucyjne" niestety bardzo czesto ta rewolucja to dno\klapa\ czy jak tam sobie to nazwiecie :?


Post Wysłano: 16 cze 2008, 9:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 18:30
Posty: 9
GG: 0

Tak więc teraz już oficjalnie... Nowe Volvo FM, FH i FH16!!!

LAUNCH LINE UP 2008

_________________
MŁODY on the ROAD--->>>http://pl.youtube.com/watch?v=iHkwmUhxIQw


Post Wysłano: 16 cze 2008, 9:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sie 2007, 13:47
Posty: 63
GG: 30108
Samochód: Scania

whoaa kozacko wyglada :D ale widac ze przeszedl taka ewolucje jak TGX, ale telewizor w FH16 (bo tylko na to patrzylem ;) ) nad fotelem kierowcy jest chyba za wysoko co to za przyjemnosc trzymac glowe caly czas do gory, oczywiscie siedzac na obruconym fotelu pasazera ale to i tak za mala odleglosc.
I przez te swiatla jakos na niektorych ujeciach imo dziwnie wygaldal bo kojazyl mi sie z FE..
Piekny filmik FH16 w akcji "po prostu jedz" :D


Post Wysłano: 16 cze 2008, 9:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
whoaa kozacko wyglada :D ale widac ze przeszedl taka ewolucje jak TGX, ale telewizor w FH16 (bo tylko na to patrzylem ;) ) nad fotelem kierowcy jest chyba za wysoko co to za przyjemnosc trzymac glowe caly czas do gory, oczywiscie siedzac na obruconym fotelu pasazera ale to i tak za mala odleglosc.
I przez te swiatla jakos na niektorych ujeciach imo dziwnie wygaldal bo kojazyl mi sie z FE..
Piekny filmik FH16 w akcji "po prostu jedz" :D
A kto ogląda telewizor w czasie jazdy??po to masz kolego łóżko z regulowanym zagłówkiem i obracany fotel. Ogólnie nowe FH/FH16 i FM z Globem XL zrobiły na mnie pozytywne (ogromne wrażenie) wrażenie. Stylistyka jest naprawdę drapieżna a nowe FH16 to już po prostu PREDATOR.
Cytuj:
Tak więc teraz już oficjalnie... Nowe Volvo FM, FH i FH16!!!
http://apps.volvotrucks.com/launch/laun ... Splash.asp
A myślałem, że będę pierwszy hehe

Jak widzę silniki są bez zmian, to te same sprawdzone motory D13. Myślę, że w przyszłym roku Volvo pokaże odnowioną gamę silników. Volvo pisze, że kabina Globetrotter XL jest wyższa niż wcześniej ale o ile to już nie jest napisane. Jak na razie wszystko bardzo mi się podoba, ale martwi mnie jedna rzecz. Schowki gdzie teraz będziemy trzymać ciuchy itp.? fakt faktem zrezygnowali z schowków na tylnej ścianie i za to mam teraz dużo schowków pod kanapą co jest na + , ale czy te schowki nad szybą nie są za małe? Volvo niestety za dużo zdjęć jak na razie nie pokazało na których możemy zobaczyć te schowki.

A jednak są. Schowki wydają się wielkie, super sprawą będzie wielka lodówka pod łóżkiem. Ciekawie wygląda też drabinka za pomocą której będziemy mogli wchodzić na górne łóżko...... Ogólnie widać, że nowa kabina oferuje multum miejsca, ale ciekawe jak będzie z wysokością wnętrza.
Fotki wnętrza:
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
Wygląd zewnętrzny:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Ogólnie nowe FH będzie bardzo groźne i wyznaczy nowe standardy w branży ciężarowej teraz tylko czekać na nowe FH (dla nas :D ??) i nową gamę silników.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 16 cze 2008, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sie 2007, 13:47
Posty: 63
GG: 30108
Samochód: Scania

Cytuj:
A kto ogląda telewizor w czasie jazdy??


nie pisalem ze w czasie jazdy tylko z obracanego fotela ..


Post Wysłano: 16 cze 2008, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
A kto ogląda telewizor w czasie jazdy??


nie pisalem ze w czasie jazdy tylko z obracanego fotela ..
Faktycznie pierwsza cześć wypowiedzi została prze zemnie tak zinterpretowana, ale drugiej części już nie doczytałem stąd pomyłka. To przez te emocje towarzyszące premierze nowego FH/FH16 i FM

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 16 cze 2008, 15:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Tak krytykowałem, tak krzyczałem, wyzywałem.. I co? Według mnie świetnie, są elementy, które na pierwszy rzut oka się nie zmieniły ale.. Volvo wciąż jest Volvem :) Z zewnątrz wygląda imponująco, środek również przykuwa uwagę.. Zobaczymy czy pojawią się jakieś nowości w gamie silników..?! :)


Post Wysłano: 16 cze 2008, 15:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: zza siedmioma górami

No tyle krytyki od was usłyszałem.....a teraz zupełnie inne zdanie na ten temat :) Warto zawsze czekac do oficjalnych premier niż oceniać na podstawie czegoś, czego sie nie jest pewnien

Mi sie nowe Volvo podoba choć z zewnątrz zmian nie ma dużo, ale wewnątrz kabiny jest super. Mogły być też nowe gamy silników, ale chyba później będą. Teraz czekać aż będą się pojawiać na naszych drogach. :D


Post Wysłano: 16 cze 2008, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2008, 12:04
Posty: 19
Lokalizacja: Bydgoszcz

No i doczekaliśmy się!!! Zewnątrz zmiany myślę że tylko na plus. Wewnątrz wydaje mi sie zbędna rezygnacja z środkowego schowka a poza tym wszystko ok. Mam nadzieje, że w XL schowki na tylnej ścianie pozostaną. Pomysł z fotelem rodem z Magnum, widać że współpraca pomiędzy Renault i Volvo zacieśnia się. pozdrawiam


Post Wysłano: 16 cze 2008, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Nic dodać nic ująć-jest piękne i jak dla mnie zdobędzie tytuł Ciężarówki Roku 2009 :D Nic tylko czekać aż pojawi się na drogach :D

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 16 cze 2008, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A widzieliście?

http://img164.imageshack.us/img164/7128 ... hahtb9.jpg :mrgreen:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 16 cze 2008, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Mam nadzieje, że w XL schowki na tylnej ścianie pozostaną.
Niestety nie będzie tych schowków dlatego Volvo min. zrobiło nowe schowki pod leżanką. Fakt faktem ten środkowy schowek nad szybą mógłby być zamykany wtedy byłoby już OK. Ogólnie jestem na wielki + czekać tylko teraz na pierwsze wrażenie nowych użytkowników.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 17 cze 2008, 7:38 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 16 cze 2008, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 paź 2007, 19:49
Posty: 39
GG: 6187173
Lokalizacja: Ujście k/Piły

Cytuj:
Zobaczymy czy pojawią się jakieś nowości w gamie silników..?! :)
Volvo FM:
Silnik D9B: 300, 340 lub 380 KM
Silnik D11B: 390 lub 430 KM (tylko ciągniki siodłowe 4x2 i 6x2)
Silnik D13A: 360, 400, 440 lub 480 KM
Silnik D13B: 360, 400 lub 440 KM

Volvo FH:
D13A: 400, 440, 480 lub 520 KM
D13B: 400, 440, 500 KM

Volvo FH16:
16,1 Silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 16,1 l
540, 580 lub 660 KM


Post Wysłano: 17 cze 2008, 13:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Wnetrze w nowym volvo naprawde robi wrazenie! Co do samej stylistyki - wyglada zadziorniej niz dotychczasowe FH, na razie srednio mi sie dolna czes trucka podoba ale mysle ze to kwestia przyzwyczajenia :)

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Post Wysłano: 17 cze 2008, 14:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

dla mnie super bryke :D po pierwszych zdjeciach czy ukazaniu fragmentow lamp przednich sadzilem ze to bedzie tylko drobny lifting lamp i nic wiecej. a tu duza niespodzianka. bardzo ladnie sie prezenetuje lekko przerobiony grill oraz nowe umiejscowienie emblematu volvo oraz modelu pojazdu. wnetrze tez bardzo ladne. ogolnie z zewnatrz zalatuje lekko pod nowy model man'a TGX'a. ogolnie robi ogromne wrazenie. nie moge sie juz doczekac kiedy zobaczymy te cudenka na naszych polskich "autostradach" :D

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 17 cze 2008, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Nie zalatuje TGXem tylko może taka nastała moda na zadziorne i ostre kształty, tylko po prostu man wprowadził to wcześniej, poza tym grill wydaje mi się taki jakiś masywniejszy.


Post Wysłano: 17 cze 2008, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mi FH nowe się bardzo podoba, z zewnątrz jak i wewnątrz. Nowe zegary na 6 z +


Post Wysłano: 18 cze 2008, 11:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2008, 19:22
Posty: 3
GG: 2802359
Lokalizacja: Swadzim

No jak dla mnie to jest piorunująca zmiana fajny nowoczesny wyglad, środek zmieniony dużo schowków. Już sie nie moge doczekać kiedy zasiąde za sterami:)
Pozdrowienia:)

_________________
Volvo the best


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 31 [ Posty: 619 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 831 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: