Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lip 2008, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Pany a nie wiecie moze czy na auto o DMC do 7,5t tez sa wymagane psychotesty?
Wszystko zależy od Pracodawcy lub czym i po co jeździsz :!:


Kiedyś znalazłem takie zdanie w Dz.U. w którym było zaznaczone
:arrow: .... o ile są WYMAGANE :!:
Czyli --> w pewnych sytuacjach NIE SĄ WYMAGANE :!:

Może napisz o jakiej konkretnie jeździe myślisz :?:

Poza tym jak już "zrobisz" psychotesty, to masz spokój z "myśleniem" na pięć lat :mrgreen:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 06 lip 2008, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Była już gdzieś dyskusja o tym na forum.

A co do samych psychotestów, w Kielcach kosztują 90zł na ul. Jagiellońskiej w budynku MPK.


Post Wysłano: 06 lip 2008, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
badania mozesz zrobić przed kursem jak zależy Ci na czasie,
O ile płacisz z własnej kieszeni , to decyzja zależy od "kandydata"....

Ja miałem dofinansowanie z Urzędu Pracy (dość duże) i jednym z warunków uzyskania "kasy" było zaliczenie pozytywne wszystkich badań przed podpisaniem "Cyrografu".

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 22 lip 2008, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

U mnie sytuacja wygląda tak zapisałem się na kat. C. Zrobiłem już wszystkie potrzebne badania okulista , laryngolok i dziś jeszcze mnie wysłała lekarka na te psychotesty. Podobno wyszło takie rozporzadzenie że każdy kursant ubiegający się o zawodowe prawko musi przed kursem dostarczyć wynik badania czy nie ma do tego przeciwskazań. Jutro o 14 mam badanie koszt 100zł ciekawo czy przejde w sumie lepiej teraz niech mnie wykluczą niż kiedy skończe kurs.
Macie jakieś wskazówki ktore choć troche mi jutro pomogą :?: he he

A mam jeszcze takie pytanko te testy które jutro miejmy nadzieje zalicze pozytywnie będą ważne na 5 lat a ja chcem robić kat. D jak będe miał już odpowiedni wiek czy one będą ważne i na autokary czy to są całkiem inne :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 22 lip 2008, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

1. Nie pij dzisiaj/jutro alkoholu. Wyśpij się! Daruj sobie wysiłek fizyczny. Chodzi o to, żebys jutro o 14,00 był wypoczęty!

2. Badania będą chyba ważne, bo to chyba te same - ktoś, lepiej się orientujący, na pewno ci odpowie.

3. Ale jeśli tak, to nie oddawaj ich wyniku (bo to ma postać orzeczenia) do ośrodka szkolenia, bo oni tego nie potrzebują! A nawet jeśli się uprą (znam ośrodek, który wymaga jeszcze przed szkoleniem psychotestów na D) to po skończeniu szkolenia a przed złożeniem dokumentów w WORD je zabierz. Bo jeśli oddasz je do WORD-u to on z kolei wyśle po egzaminie do Wydziału Komunikacji a stamtąd możesz tego orzeczenia nie odzyskać.

Tak naciągają ludzi na kasę, że szok!
U mnie jest lekarz, który dla kandydatów na C, CE, D robi badanie za 45 zł! W 2 minuty masz orzeczenie. Fakt, że to trochę omijanie prawa chyba, ale robienie wszystkich badań przed kursem to jakaś głupota.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 22 lip 2008, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2007, 16:55
Posty: 35
Lokalizacja: POLAND

kolego to jest tak że na tym świstku ona ci wypisuje jaką kategorie zaliczyłes czy jaką chcesz np.C a jak chcesz na autokar to przechodzisz takie same badanie tylko że na świstku wypisuje ci kat.D chodzi o to żeby lekaż więcej zarobił a badanie na C czy na D jest takie same.


Post Wysłano: 22 lip 2008, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

dokladnie o kase chodzi. u mnie na szczescie wpisal wszystkie kategorie gdy robilem C. i przy E juz tylko ksero z urzedu


Post Wysłano: 22 lip 2008, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 13:34
Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Macie jakieś wskazówki ktore choć troche mi jutro pomogą :?: he he
Ja robiłem jakiś tydzień temu badania psych. bo też się wybieram na C.

A co do samych badań to podejdź do nich poważnie i się skup, ja na początku podszedłem zbyt lekceważąco.

Badania zdasz na 100% no chyba że zaczniesz zaznaczać w pytaniach że masz myśli samobójcze itp. :)

Trudność może sprawić badanie wirometrem tam gdzie musisz kliknąć gdy dwa kółka kręcą się z taką samą prędkością.

Myślę, że dużo też zależy jaka będzie pani doktor jak się przyczepi do czegoś to Ci podziękuje, Ja akurat miałem miła i młodą. :wink:


Tu jeszcze znalezione gdzieś w necie co na nich jest.

Testy osobowości i temperamentu
Służą do badania predyspozycji osobowościowych i temperamentalnych.
Testy sprawności umysłowej
Służą do badania sprawności umysłowej, koncentracji i podzielności uwagi.
Testy aparaturowe
Sprawdzają funkcjonowanie wielu procesów myślowych oraz
sprawność psychomotoryczną.
1. MRK - Miernik Czasu Reakcji MCZR/ TB 1.0
Badanie czasu reakcji prostej - ocena szybkości i równomierności reakcji
psychofizycznej na bodźce. Badanie czasu reakcji złożonej - ocena szybkości
reagowania na określone bodźce dźwiękowe i świetlne w sytuacji złożonej.
2. Wirometr WIR/TB 1.0
Badanie umiejętności spostrzegania ruchu, oceny prędkości obiektów.
3. Stereometr elektroniczny
Badanie umiejętności widzenia przestrzennego, ocena odległości.
4. Nyktometr NOKT/TB 1.0
Badanie widzenia w mroku i wrażliwości na olśnienie. Badanie widzenia barwy
czerwonej inne funkcje/rozszerzone.
5. Aparat Krzyżowy TK/TB 2.0
Badanie czasu reakcji na bodźce.
6. Pierścień Landolta PLAND/TB 1.0
Badanie umożliwiające określanie dolnego progu wrażliwości wzrokowej.


Powodzenia.


Post Wysłano: 22 lip 2008, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

No ciekawo co to będzie jutro ze mną jak mi pójdzie... :roll:

I mam pytanie jak zrobie jutro te psychotesty to one beda ważne 5 lat. Czy jeżeli za 3 lata będe chciał podjąć prace u kogoś to musze znów robić dla pracodawcy psychotesty kolejny raz bo chyba te co zrobie jutro to mi zabierze lekarka :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 23 lip 2008, 7:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Papier zostaje u Ciebie.

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Post Wysłano: 23 lip 2008, 7:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Podobno wyszło takie rozporzadzenie że każdy kursant ubiegający się o zawodowe prawko......
Podobno Kopernik była kobietą :mrgreen:

Muszę zmartwić coponiektórych.
W Polsce (wedle przepisów) nie istnieje Zawodowe Prawo Jazdy :!: :!: :!:

Badania Psychotechniczne są do wykonywania ZAWODU Kierowca :!:

Np.
Zawodowy Operator Walca Drogowego do wykonywania ZAWODU potrzebuje jedynie kat.B Prawa Jazdy oraz Badania :mrgreen:
Czy prawko kat.B jest Zawodowym Prawem Jazdy :?:
NIE , a badania psychotechniczne potrzebuje.

Badania psychotechniczne do UZYSKANIA Prawa Jazdy są dopiero w PROJEKCIE Ustawy.

Następny przypadek w którym można być SKIEROWANYM na Badania Psychotechniczne to:
- po zatrzymaniu Prawa Jazdy
- po uczestniczeniu w wypadku drogowym.

Tak czy owak, to ważne jest to co jest napisane na Orzeczeniu.......
W przypadku Kierowców Zawodowych :arrow: "Brak przeciwskazań do wykonywania zawodu Kierowcy".


ps.
Gdy robiłem Swoje Badania (przed podjęciem pracy)w przychodni Medycyny Pracy, to też chcieli mi wcisnąć NA SIŁĘ komplet Badań :!: :!: :!:
Stwierdziłem , że nie mam takiego życzenia i zaliczyłem jedynie okulistę i laryngologa.

Na pozostałe badania(już po uzyskaniu Prawa Jazdy) skierował mnie Pracodawca(On płacił).

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 23 lip 2008, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Stary też wojenki w gabinecie toczyłem że nie chce robić tych badań bo te mam wporządku a psychotesty zrobie jak zechcę podjąć prace jako kierowca a narazie nie planuje bo mam szkołe. A ona do mnie mówi że ja nie jestem jakimś wyjątkiem i teraz każdy kto chce się o to ubiegać musi to przejść :!:
I tyle w tym temacie pójde zaraz zrobie to i wyjdzie czy mogę w przyszłości mieć wyższe kategorie czy nie nic nie trace prócz stówy.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 23 lip 2008, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

To zwykłe wyciąganie kasy!

Ja ostatnio robiłem niepotrzebnie ponownie badania na nosicielstwo w Sanepidzie (dla pracujących z żywnością). Dzwoniłem do Sanepidu i tam mi wmówili, że moje poprzednie badania z 1996 roku nie są już ważne! Zrobiłem więc jeszcze raz. A u lekarki dowiedziałem się, że to bzdura i jeśli zrobiłem je raz, to już nie muszę, bo wedle prawa robi się to raz w życiu!

I jestem 90 zł w plecy + 3 wizyty z próbkami kału, co do przyjemności nie należy :(

Piszę to, bo może ktoś będzie w podobnej sytuacji - w wielu miejscach pracy, kierowcy muszą mieć badania umożliwiające kontakt z żywnością.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 23 lip 2008, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 10:22
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Staszów

Witam!
Z tymi badaniami do celów sanitarno-epidemiologicznych <dla pracujących z żywnością> to w/g mnie w Sanepidzie mieli racją co do ważności badań. Badanie takie jest ważne 1 rok i po roku ponowne badanie <o ile nic się nie pozmieniało>.
W mojej "Książeczce do celów sanitarno-epidemiologicznych" mam wyrażnie wpisane, że jestem po tych wszystkich badaniach zdolny do pracy a następne badania, bedę mial za rok.
A nie wiem skąd Twoja Pani doktor bez badań próbek kału jest taka pewna, że pacjent nie posiada niebezpiecznych dla zdrowia innych zarazków jelitowych <np salmonelli czy innych, którą mógł się przypadkowo zarazić nawet o tym nie wiedząc> ???
Dlatego według mnie w Sanepidzie mieli rację mówiąc, że aby dopuścić Cię do pracy musisz ponownie wykonać badania <próbki kału itd.> i dopiero na podstawie wyników tych badań podbiją Twoją ksiązeczkę.

Zgadzam się z Tobą - badania "takie" rzeczywiście do przyjemności nie należą...


>pozdrawiam Marcin.


Post Wysłano: 23 lip 2008, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Witam!
Z tymi badaniami do celów sanitarno-epidemiologicznych <dla pracujących z żywnością> to w/g mnie w Sanepidzie mieli racją co do ważności badań. Badanie takie jest ważne 1 rok i po roku ponowne badanie <o ile nic się nie pozmieniało>.
W mojej "Książeczce do celów sanitarno-epidemiologicznych" mam wyrażnie wpisane, że jestem po tych wszystkich badaniach zdolny do pracy a następne badania, bedę mial za rok.
A nie wiem skąd Twoja Pani doktor bez badań próbek kału jest taka pewna, że pacjent nie posiada niebezpiecznych dla zdrowia innych zarazków jelitowych <np salmonelli czy innych, którą mógł się przypadkowo zarazić nawet o tym nie wiedząc> ???
Dlatego według mnie w Sanepidzie mieli rację mówiąc, że aby dopuścić Cię do pracy musisz ponownie wykonać badania <próbki kału itd.> i dopiero na podstawie wyników tych badań podbiją Twoją ksiązeczkę.

Zgadzam się z Tobą - badania "takie" rzeczywiście do przyjemności nie należą...


>pozdrawiam Marcin.
tak badanie za rok. ale nosicielstwo jest raz na cale zycie. dlatego pracujac w hurtowni spozywczej na badania nosilem ksiazeczke z sanepidu z czasow liceum bo tam jest wbite to badanie. a lekarz wystawial mi zaswiadczenie nie wbijajac nic do ksiazeczki


Post Wysłano: 23 lip 2008, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 10:22
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Staszów

Widzę, że albo coś się zmieniło albo mnie ktoś wprowadził w błąd w Stacji sanit-epid. u mnie w mieście - też kiedyś dowiadywałem się odnośnie próbek kału i dostałem info, że trzeba ponawiać badania na nosicielstwo co 5 lat i badania okresowe corocznie, więc może dlatego skierowali kol. Walp ponowne na badania kału ??? Powiem szczerze, że sam mam teraz niezły mętlik w głowie.


Post Wysłano: 23 lip 2008, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Jestem po psychotestach, przeszedłem .Troche to trwało problem mi sprawły testy z figurkami, cyferki na tablicy i maszyna na której kręciły się kółka dwa czarne. Może drugim razem lepiej mi jeszcze pójdzie bo już będe wiedział o co biega w poszczególnych zadaniach tak dokładniej.
Po psychotestach ta pani psycholog zapytała mnie czy do C będe robił E a ja mówie że nie tylko że za dwa lata mam w planach kat. D. Na to ona powiedziała że wystawia mi zaświadczenie na rok a jak zdecyduje się na kat. D to znów będe musiał przejść ponownie te badania i wtedy już dostane na dłużej ponieważ będe miał wiek który mi umożliwi pracę jako kierowca zawodowy. Bo teraz i tak nie mogę w sumie jeżdzić nigdzie raz że szkoła a dwa że ten wiek bo od 21 lat mogę. A to zaświadczenie które dziś dostałem stwierdza że nie ma przeciwskazań aby rozpoczął kurs na kat.C potem i tak musze jeszcze raz przechodzić te same badania.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 23 lip 2008, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Misztal! Widzisz? Mówiłem, że pójdzie dobrze :lol: :lol: :lol:

Co do badań sanepidowskich...

Lekarka (medycyny pracy) mówiła mi, że kierując się rozsądkiem i wiedzą medyczną, faktycznie badania kału na nosicielstwo powinny być co roku - salmonella przecież szaleje! Ale prawo ponoć tego nie nakazuje! Prawo wymaga tylko jednorazowego przeprowadzenia badania kału. Natomiast wpisu do książeczki trzeba dokonywac co roku - macie rację - ale tylko w gabinecie lekarskim, ale już bez powtarzania badań kału.
A Sanepid, żeby zarobić, celowo ponoć wprowadza ludzi w błąd, że badanie kału traci ważność.

A to Polska właśnie! To kolejny absurd, jak z tymi kursami na przewóz osób... :(

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 23 lip 2008, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
.....Na to ona powiedziała że wystawia mi zaświadczenie na rok a jak zdecyduje się na kat. D to znów będe musiał przejść ponownie te badania i wtedy już dostane na dłużej ponieważ będe miał wiek który mi umożliwi pracę jako kierowca zawodowy......
No to nieźle Cię naciągnęęęli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sprawdziłem (w międzyczasie) wszystkie Dzienniki Ustaw i Rozporządzenia wprowadzone w życie do chwili obecnej.....
W żadnym z nich nie ma nic o Badaniach Psychotechnicznych przy ubieganiu się o Prawo Jazdy PO RAZ PIERWSZY :!:

Jest cały czas powtarzane o ZAWODZIE Kierowca.....
M.in. ....Badania są przeprowadzane co 5 lat(gdy badany jest w wieku do 60 lat ) i co 30 miesięcy -jeżeli powyżej.

Na nowym wzorze Orzeczenia nawet nie ma miejsca na wpisanie KATEGORII PRAWA JAZDY :!:

ps.
Aby zostać Kierowcą Zawodowym wystarczy mieć 18 lat :!:



:arrow:
Art. 39k. 1. Kierowca wykonujący przewóz drogowy podlega badaniom psychologicznym przeprowadzanym w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.
2. Badania psychologiczne, o których mowa w ust. 1, są wykonywane, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, w zakresie i na zasadach określonych dla kierowców w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.
3. Badania psychologiczne, o których mowa w ust. 1, są przeprowadzane:
1) do czasu ukończenia przez kierowcę 60 lat - co 5 lat;
2) po ukończeniu przez kierowcę 60. roku życia - co 30 miesięcy.
4. Pierwsze badanie psychologiczne, o którym mowa w ust. 1, jest wykonywane przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie kwalifikacji wstępnej, a każde następne dla kierowcy w wieku do 60 lat - w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego.

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 23 lip 2008, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Misztal a wziela pod uwage ze zanim siadziesz na autobus mozesz dorabiac na aucie do 7,5t. lub te prawko na D moze sie odwlec o jakis czas???? wystawila ci na 1 rok a kase jaka wziela ???? jak za 1/5 badania???


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: