Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lis 2007, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

witam mam pytanie kupując nowy ciągnik siodłowy płaci sie cene netto czy brutto ?? (bo mnie sie wydaje że netto jak sie ma na firme)
i czy istnieją dalej te dofinansowania z unii jeśli tak to do kiedy trwają i jak to wygląda w leasingu ??
jak kupie autko w leasing to raty płace też w cenach netto ?

napiszcie mi bo ja sie już w tym potraciłem :roll:
z góry wielkie dzięki :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

płaci sie sprzedawcy cene brutto
ale potem vat w całości można odliczyć przy składaniu najbliższej deklaracji VAT-7 za miesiąc w ktorym sie zanabyło ten ciągnik.
o tym jak sie vat rozlicza to raczej wiesz jeśli prowadzisz firme :)
zwrot vatu z US trwa około 90 dni, jeśli chcesz zeby ci go oddali a nie chcesz go rozliczyć przyszłymi zobowiązaniami

dofinansowanie z unii tylko jesli to nie jest firma transportowa
/czyli ciągnik kupujesz np. do wożenia swoich towarów, ale nie do swiadczenia usług innym/

w leasingu wyglada tak ze dostajesz fakture co miesiąc na jakies 5-7 tys netto + vat oczywiscie, im płacisz brutto, a vat potem odliczasz od tej faktury standardowo bo to koszt.

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

no jeszcze nie mam własnej firmy więc nie orientuje sie jak to jest z vatem :wink:
a to czyli płace rate w brutto a po 90 dni oddają mi ten vat i tak co miesiąc mam robić ??

_________________
...


Tytuł: VAT
Post Wysłano: 09 lis 2007, 14:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

1.Sugeruję bardziej zainteresować się i wczytać w podstawowe przepisy podatkowe jeśli myślisz o własnej działalności. Później nauka bywa dużo droższa.Nie da się powiedzieć "ale ja tego nie wiedziałem..". 2. Później VAT do zapłacenia,doliczany do wystawianej faktury jest kompensowany VAT-em już zapłaconym.Za paliwo, opony, naprawy, oraz raty leasingu ewentualnie.Przykład : wystawiłeś faktur za 50 tys. zł.netto.Czyli 61 tys. brutto.Czyli te 11 tys. wpłacasz do 25 dnia następnego miesiąc do urzędu skarbowego.Nawiasem mówiąc ,niezależnie od tego ,czy klient za fakturę zapłacił, czy splajtował i nie zapłaci.Ale poza dochodem poniosłeś w/w koszty. Na sumę n.p. 40 tys.zł. netto.Czyli 48,8 zł.brutto, bo 8800 stanowi podatek VAT.Więc do urzędu skarbowego wpłacasz 2200 zł. Bywa też odwrotnie, że masz nadpłatę.Ta może być zaliczona jako zaliczka na następny miesiąc, lub możesz wystąpić o zwrot.Do momentu integracji z Unią VAT-em był opodatkowany jedynie odcinek w imporcie od granicy do miejsca rozładunku.Co skutkowało właśnie comiesięcznym zwrotem podatku.Jest to temat szerszy-n.p. tranzyty- ,ale nie chcę dodatkowo komplikować.Zacytuję na koniec zdanie zasłyszane podczas jednej z kontroli : prowadząc działalność trzeba być w jednej osobie dyrektorem, księgowym i sprzątaczką.Pozdrawiam.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: