Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2006, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Osbiście jak bym dostał poprzycje jeżdzenia czymś takim to bym nie odmówił...

a czy zastanowiłeś się skąd wezmą się ci, którzy mają Tobie to zproponować?
jak ja bym osobiście dostał propozycję zagrania w Realu Madryt, też bym nie odmówił. tylko jakoś jak do tej pory nie miałem takich propozycji.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 paź 2006, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2006, 13:10
Posty: 14

tak mówicie iż by się nie pomieściły te zestawy na naszych "małych" drogach, a w tym roku będąc na wakacjach w Karwi widziałem jak jechał cyrk (czy wesołe miasteczko-coś w tym stylu) przewożony na zestawach składających się z 2-3 naczep-przyczep!! :shock: sam oczom nie wierzyłem ale tak było :!: (nie wiem czy to legalne-jechali w nocy, może mieli jakieś specjalnie pozwolenie) i skoro się te zestawy pomieściły na naprawde malutkich Karwiańskich dróżkach to i te zestawy 25,25 tez by chyba dały rady...


Tytuł:
Post Wysłano: 29 paź 2006, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

A to fotka ciekawej Scanii, o dł. 25,25 :wink: :
Obrazek
Źródło: http://www.tuningfever.com

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 paź 2006, 18:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

O zestawach EMS - 25,25 m (czyli tzw. European Modular System), a dokładniej o koncepcji ich wprowadzenia w całej Europie pozwoliłem sobie poczynić artykuł w najnowszym, listopadowym numerze Transport Technika Motoryzacyjna, a w grudniu duży tekst o tej tematyce pojawi się też na łamach Spedycja Transport Logistyka (http://www.stl.pl) - wtedy pewnie dam go w całości na www i podam odnośnik dla zainteresowanych.

Wybaczcie tę szczyptę kryptoreklamy, ale chyba nikomu nie zaszkodzi, a zainteresowani znajdą ciekawy (mam nadzieję) materiał :-)

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2006, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

No raczej nie ma mowy o wprowadzeni zesatów skandynawskich u nas <szkoda> Ale gdyby powstały zestwy mające tak jak w USA koła bliźniacze w naczepach... duzo wieksza ładowność bez zwiększania długosci. część transportu np mój stary woża z reguły ładunki ciężkie lecz nisko gabarytowe...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2006, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Obrazek

(C) http://www.lkw-infos.eu

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2006, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Jeżeli normalny zestaw ciągnik i naczepa=zestaw BDF i przyczepa to oznacza że do bo bde można dopiąć 2 przyczepy :?: :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2006, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Raczej nie, gdyż pojazd członowy musi się składac z 2 a nie 3. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2006, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
Raczej nie, gdyż pojazd członowy musi się składac z 2 a nie 3.
W Holandii jednym z dopuszczonych rodzajów zestawu EMS w ramach tamtejszych testów jest pojazd z dwiema przyczepami centralnoosiowymi, ale nie cieszył się on dużym powodzeniem (na 139 zestawów było takich tylko 11)

Poza tym tzw. eurocombi (czyli zestaw EMS typu A) też ma 3 człony: ciągnik-naczepa-przyczepa centralnoosiowa.

Zestaw typu B teoretycznie też ma 3 człony: ciągnik i bi-naczepa, (czyli układ podwójnej naczepy - pierwsza naczepa ma na końcu siodło, na której spoczywa druga naczepa)

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2006, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ok. Dzięki za wyjasnienie i sprostowanie. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

wiecie co ja jak bym mial wlasna solowkie kupil bym wozek 2 osiowy naczepe 3 osiowa i bym jezdzil w jakiejs firmie transportowej zestaw by przekraczal 25 metrow ale co tam jak bym jechal sobie w trase po polsce i bym trafil na miski albo krokodyle to ciekawe co by mi zrobili wlepili mandat czy mi mi zabrali dowod rejestracyjny albo jeszce co innego jestem bardzo ciekawy bo wo polsce jeszze nie widzialem takich zestawow zeby jezdzily

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

:shock: :lol: Ile ty masz lat :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 13:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

no 15 no ale truche juz jestem obcykany w transporcie i wogole i jestem ciekaw co by gliniaze no i inspekcja transportu drogowego by zrobila w takiej sytuacji

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 13:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

No to widać jaki jesteś "obcykany"....

Proponuję spróbować. Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
no 15 no ale truche juz jestem obcykany w transporcie i wogole i jestem ciekaw co by gliniaze no i inspekcja transportu drogowego by zrobila w takiej sytuacji
by zrobil następującą rzecz: zatrzymaliby pojazd niedopuszczony do poruszania się po drogach i ukaraliby drobnym mandatem pewnie między 500 - 1000zł, ale prwdziwe koszta by wyglądały tak:
-odebranie licencji na transport - koszt szacunkowy 10 000,-zł
-wynajęcie dodatkowych pojazdów, któreby sholowałyby Twoj pojazd w częściach, bo w całości przecież nie może jechać, przygotuj się na następne 10 000,-zł,
-kary umowne za nie dostarczenie towaru w terminie, jeżeli trafiłbyć na ładunek do fabryki bezmagazynowej jak Opel pod Opolem, gdzie każdy ładunke musi przyjechać na określoną godzinę i od razu idzie na taśmę produkcyjną, musisz się przygotować na wydatek nawet rzędu 100 000 euro, pamiętając że OCP - ubezpieczenie przewoźnika nie ujmuje szkód powstałych przez kierujących bez uprawnień, lub w wyniku użycia do transportu pojazdów nie dopuszczonych do ruchu.

więc podsumowując Twoja ciekawość kosztowałaby Cię tak średnio 50 000,-euro.
dodatkowo gdybyś wziął udział w kolizji niezaleznie od winy całe szkody poszłyby z Twojej kieszeni, gdyby zaś doszło do wypadku z ofiarami w ludziach to w miejscu odosobnienia przekroczyłbyś pełnoletniość oraz dość poważnie zbliżyłbyś się do wieku emerytalnego.

pamiętaj, że dorosłe życie to nie tylko mówienie sobie per Pan, ale bardzo duża odpowiedzialność.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2006, 1:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

no ale dlamnie to jest glupie jak moze niebyc taki pojazd dopuszczony do ruchu w niemczech francji holandji czechach w glupiej ukrainie i rosji taki zestam pewnie moze byc dopuszczony do ruchu drogowego ale w zasranej polsce nie bo sa za male drogi i i nawierzchnia by sie psula i bedzie sie psula bo mandaryniaze(drogowcy) klada na drogi sama smole to na drogach poniemieckich ile lat temu byla robiona i mozna zobaczyc ze do tej pory jeszcze tam niema dziury moze ktos jechal droga e7 z gdanska do warszawy niech zobaczy jakie tam sa koleiny niedlugo to osobowki niebeda mogly jezdzic jak bedzie powyzej 30 stopni a co juz mowiac o ciezrowkach wszedzie w lato niema zakazow za zachodzie i na wschodzie ale nie w polsce musza byc

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2006, 11:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

zakazy temperaturowe są innych krajach, np w Bługarii.
przed napisaniem czegoś musisz dokładnie zaznajomić się z temetem, aby nie wyjść na laika. albo po prostu się zapytaj, zamiast wyrażać opinię o nieznanych sobie rzeczach.

co do dopuszczenia takich zestawów do ruchu, to w takiej Holandii ten proces trawa juz kilka lat, jest w tej chwili w fazie testowania tych pojazdów na drogach i jeszcze portwa to pewnie rok dwa.
za tym idzie dostosowanie prawa itp.
dopuszczenie do ruchu nowego typu pojazdów to nie pstryknięcie palcami.

zestawy te mają tylko dwie wartości przekraczające dotychczasowe normy:
1 długość,
2 DMC (dopuszczalną masę własną).
natomiast nacisk na oś mieści się w normach przewidzianych dla dzisiejszych zestawów.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2006, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

no moze i sa w innych ale napewno niema na caly kraj tak jak unas w te wakacje to bylo na cala polske zakaz oprucz 2 czy 3 wojewodztw jak zrobia lepsze drogi to i w polsce zestaw 25,25 bedzie unas jezdzil

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2006, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
jak zrobia lepsze drogi to i w polsce zestaw 25,25 bedzie unas jezdzil
Co z tego że będą lepsze drogi, jak małe "rondka" będą dalej istnieć. A spróbuj się takim zestawem zmieścić na takim czymś :x


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2006, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
Co z tego że będą lepsze drogi, jak małe "rondka" będą dalej istnieć. A spróbuj się takim zestawem zmieścić na takim czymś
Ale te zestawy nie są projektowane po to, by jeździć po lokalnych i bocznych drogach, tylko po autostradach i głównych szlakach komunikacyjnych + na odcinkach dojazdowych do nich. Tam z reguły takich utrudnień nie ma, poza tym wbrew pozorom zestawy złożone zwłaszcza z ciężarówki + naczepy na "dolly" wpisują się w wąskie łuki całkiem nieźle.

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: