Strona 8 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lip 2012, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Jakieś 2 tygodnie widziałem jak leciały zestawy 25,25 po Polsce. Dokładnie za Gorzowem WLKP w stronę Szczecina przez S3. Jechało bordowych Dafów 105 SSC orurowanych na Polskich blachach, żadnego koguta pilota. Widziane w godzinach nocnych i pewnie jechały na prom. Dopuszczalne to ?


Post Wysłano: 27 lip 2012, 10:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Jakieś 2 tygodnie widziałem jak leciały zestawy 25,25 po Polsce. Dokładnie za Gorzowem WLKP w stronę Szczecina przez S3. Jechało bordowych Dafów 105 SSC orurowanych na Polskich blachach, żadnego koguta pilota. Widziane w godzinach nocnych i pewnie jechały na prom. Dopuszczalne to ?
To chyba oni :) viewtopic.php?f=43&t=36076&hilit=polskie+linki

Sama widziałam ich tylko raz - i byłam w głębokim szoku, że się u nas poruszają.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 27 lip 2012, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Cytuj:
Jakieś 2 tygodnie widziałem jak leciały zestawy 25,25 po Polsce. Dokładnie za Gorzowem WLKP w stronę Szczecina przez S3. Jechało bordowych Dafów 105 SSC orurowanych na Polskich blachach, żadnego koguta pilota. Widziane w godzinach nocnych i pewnie jechały na prom. Dopuszczalne to ?
To chyba oni :) viewtopic.php?f=43&t=36076&hilit=polskie+linki

Sama widziałam ich tylko raz - i byłam w głębokim szoku, że się u nas poruszają.
Dokładnie. ;)


Post Wysłano: 30 wrz 2012, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

http://www.witd.gorzow.pl/index.php?opt ... Itemid=125

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 30 wrz 2012, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Za długo sobie nie pojeździli :lol:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 30 wrz 2012, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Podejrzewam, że możliwość takiego "wypadku" to mieli w planach i nie odbije im się to jakoś specjalnie na finansach, bo jeśli ryzykowali takie jeżdżenie, to musiało im się to opłacać.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 08 gru 2012, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 21:22
Posty: 23
GG: 35014493

Witam.
Jeszcze raz zakładam temat, bo nie znalazłem interesujacych mnie treści, moze wina jest moja za źle sformułowane pytania, a wiec tak:
1. Jakie trzeba mieć papiery, uprawnienia, szkolenia, by na takich maszynach jeździć?
2. Czy takiego kloca trudniej jest prowadzic niz zwykłe auto ciężarowe z naczepą?
3. W jakich krajach takie pojazdy są dostępne?
4. Czy jest możliwe, aby chłopak z Mazur, taki jak ja, jeździł na takich maszynach?
5. Czy to prawda jest że (żartobliwie) GPS w Pociagu drogowym brzmi mniej wiecej tak: "Za trzy dni skręć w lewo. Za tydzień dojedziesz do ronda"?


Post Wysłano: 08 gru 2012, 23:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
5. Czy to prawda jest że (żartobliwie) GPS w Pociagu drogowym brzmi mniej wiecej tak: "Za trzy dni skręć w lewo. Za tydzień dojedziesz do ronda"?
Nie będę się wymądrzał bo mało wiem na ten temat, ale na niemieckiej 7 jakiś czas temu przed Kirchheim "podchodziłem" busidłem pod górkę jakieś 85 km/h i taki zestaw z firmy Meyer & Meyer czy jakoś tak spokojnie mnie łyknął środkowym pasem.

http://www.google.pl/imgres?num=10&um=1 ... 0,s:0,i:80
http://www.google.pl/imgres?start=64&nu ... ,s:0,i:154


Ostatnio zmieniony 09 gru 2012, 0:08 przez Kwiatula, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Tutaj chyba wszystko zależy o co Ci chodzi w sformułowaniu 'pociąg drogowy' - typowo Australijski zestaw czy 25,25m znane ze Skandynawii chociażby?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 21:22
Posty: 23
GG: 35014493

Ogólnie. Bardzo mnie pochłania ten temat. Ale powiedzmy... tak jak nasze ciężarowe auto z naczepą, plus jeszcze jedna naczepa... coś takiego najbardziej mnie interesuje. Błagam, pomóżcie mi:)


Post Wysłano: 09 gru 2012, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Ogólnie. Bardzo mnie pochłania ten temat. Ale powiedzmy... tak jak nasze ciężarowe auto z naczepą, plus jeszcze jedna naczepa... coś takiego najbardziej mnie interesuje. Błagam, pomóżcie mi:)
Ale wiesz, że w takim przypadku to zabrałeś nam możliwość jakiejkolwiek odpowiedzi? Na zestaw 25,25m wystarczy normalne PJ, jak jest w Australii czy Nowej Zelandii z prawdziwymi road-train'ami to pewnie nikt na forum nie wie. :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 09 gru 2012, 13:20

W Australii/NZ masz od cholery kolejnych "klas" kierowców, zaczynasz od małych solówek, musisz mieć trochę doświadczenia w pracy na nich, przeskakujesz i możesz ciągnąć przyczepę i tak kolejno, chyba z 5 czy 6 kategorii jest.

W Holandii na zestaw 25.25 potrzebny jest kurs i egzamin.

Tak na marginesie - jak napalasz się na dużego tira to odpuść.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 21:22
Posty: 23
GG: 35014493

Więc mam małe szanse, ze w ogóle na czyms takim będę jeździł? Szkoda... więc bardzo proszę, powiedzcie mi chociaż troche o tym, co zawarłem w pytaniach. I po zastanowieniu tak, chodzi mi o zestaw 25,25.... Proszę o odpowiedzi:)


Post Wysłano: 09 gru 2012, 13:36

Emigracja do NZ czy Australii jest możliwa, nawet stosunkowo łatwa, sporo nas tam teraz wyjeżdża. Granicę przekraczasz na paszport i możesz siedzieć koło 3 miesięcy chyba (przynajmniej tak do niedawna było), pracę znajdziesz, ogólnie ludzie sobie chwalą. Polskie C+E przepisują tam na najwyższą kategorię PJ (tak jest w NZ, nie wiem jak w Australii) po zdaniu egzaminu. Także, dla chcącego nic trudnego, trzeba tylko się zaprzeć, rzucić co się ma i wyjechać.

O Holandii nie wiem, pewnie ktoś z forum miał do czynienia to Ci szerzej opowiedzą, Skandynawia tym bardziej.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Więc mam małe szanse, ze w ogóle na czyms takim będę jeździł? Szkoda... więc bardzo proszę, powiedzcie mi chociaż troche o tym, co zawarłem w pytaniach. I po zastanowieniu tak, chodzi mi o zestaw 25,25.... Proszę o odpowiedzi:)
kolego a Ty masz PJ CE ?

proponuje pojeździć sobie z naczepą wystarczy standardową dostaniesz jakieś "ciekawe "miejsca rozładunku pod jakiś markecik, itp to Ci się takiego odechce a nie dopiero 25.25m albo Road trein na obrazku fajnie wygląda za kierownicą już inaczej.musiał byś na pewno spróbować pierwszy "małym zestawem";)

ad.1-już wiesz
ad.2-*czy łatwiej czy trudniej ciężko powiedzieć głównie zależy gdzie jeżdzisz, bo takim autem nie puszczą Cię w centrum miasta, gorzej możesz mieć zwykłym zestawem.bo takie to tylko na trasy z centra logistycznego do centra log.
ad.3.już wiesz
ad.4.wszystko jest możliwe ;) na etransport są/były filmiki polaka który jeździ w australi na RT
ad.5 odległości są dużeee-i między innymi dlatego dopuszczone do ruchu są takie pojazdy.więc poniekąd tak pewnie jest.

ps. tak się zastanów czy oby na pewno to takie super jechać setki km i widzieć non stop takie same widoki, zero ludzi tylko dzika przyroda -myślę że jest to bardzo męczące psychicznie

ja na pewno nie chciał bym tam mieszkać z jednego powodu -przyroda i tym samym wszystkie gady jakie tam mieszkają.węże,skorpiony , pająki itd


Post Wysłano: 09 gru 2012, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 21:22
Posty: 23
GG: 35014493

Tak na marginesie - jak napalasz się na dużego tira to odpuść.

Co to ma znaczyć? Że to raczej niemożliwe abym jeździł na Pociągach drogowych?
A swoją drogą... Czy ktos z Was miał już przyjemność prowadzic taka maszynę, choćby najmniejszą, lub coś na podobę?


Post Wysłano: 09 gru 2012, 22:42

Jak dla mnie to zobaczyłeś dużego tira na zdjęciu i zamarzyłeś o pracy na czymś takim nie wiedząc z czym praca jako kierowca się wiąże.


Post Wysłano: 10 gru 2012, 0:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 21:22
Posty: 23
GG: 35014493

Być może mówisz prawdę... ale z pewnych względów, o jakich nie czas i miejsce rozmawiać, muszę znaleźć sobie bardzo dalekosiężne i absorbujące marzenia. Wiec proszę Was, o realne odpowiedzi, i wszystko co moze mi pomóc w zdobywaniu wiedzy na ten temat. Będę niesamowicie wdzięczny...


Post Wysłano: 10 gru 2012, 6:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
TCzy ktos z Was miał już przyjemność prowadzic taka maszynę, choćby najmniejszą, lub coś na podobę?
Ja ujeżdzałem coś takiego:

Obrazek

Nie było to dla mnie nic skomplikowanego, bo wsiadłem na to mając 3letnią praktykę na składach 17-19m.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, 10:49 przez Leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Połączyłem tematy. Nie było konieczności zakładania drugiego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: