Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Lunatykowanie
Post Wysłano: 25 paź 2007, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Mam pytanie.
W zeszlym roku w ferie zimowe pojechalem z tata w trase (bylo to tydzien po kupieniu drugiego auta-Magnumki). Kiedy krecilismy pauze ja wstalem z lozka i zaczolem otwierac drzwi. Gdyby sie tata nie obudzil wypadlbym z kabiny na kostke brukowa. Czasami w domu zdazaja mi sie podobne sytuacje, ze np. mam koldre pod drzwiami (3metry od lozka) etc.
I tu moje pytanie: czy sa jakies przeciwwskazania prawne odnosnie lunatykowania? Czy to nie pozwoli mi byc kierowca??


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Nikt nie będzie badał Cię podczas snu, więc nikt nawet o tym nie będzie wiedział :>


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Kolego a niby jak to miałby Ci to ktoś sprawdzić czy ty lunatykujesz czy nie? Żeby to sprawdzić musiałby ktoś stać nad Tobą gdy śpisz i patrzeć czy przypadkiem nie wstajesz i nie chodzisz. Takich badań na pewno nie ma i raczej szanse na wykrycie poprzez lekarza jest nie możliwe.

Lunatykowanie jest niczym innym jak zaburzeniem oddychania podczas snu. U dzieci nie groźne, u dorosłych choroba. Jako że jesteś młody, nie powinieneś się raczej tym przejmować. Z wiekiem powinno przejść. Możesz powiedzieć rodzicom o tym, żeby wzięli Cię na badania.

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2007, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
Lunatykowanie jest niczym innym jak zaburzeniem oddychania podczas snu.
.

Nie myl lunatykowania z bezdechem.
Zaburzenie oddychania podczas snu to najczęściej bezdech (przerwy pomiędzy kolejnymi oddechami ), towarzyszy im głośne chrapanie.

Najnowsza teoria wyjaśnia lunatyzm zaburzeniami poszczególnych faz snu. Podczas fazy głębokiego snu mózg wypoczywa, aktywne są mięśnie, a podczas fazy marzeń jest odwrotnie: mózg aktywny, a mięśnie leniuchują. Fazy te zmieniają się co półtorej godziny. Przy normalnym śnie mózg i mięśnie nie są nigdy jednocześnie aktywne. W stanach lunatyzmu dochodzi równocześnie do aktywności mózgu i mięśni. Wystarczy mały bodziec, np. światło Księżyca, aby mózg uruchomił mięśnie.
Śpiący zaczyna wędrówkę.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2007, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

To lunatykowanie moze miec swoje plusy:P zasniesz za kólkiem i dalej bedziesz elegancko jechał. Zartuje oczywscie, podobnie jak przedmówcy wątpie aby ta przypadłość miała Ci przeszkodzić w zostaniu kierowcą zawodowym.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2007, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 maja 2007, 11:30
Posty: 27
GG: 2549131
Lokalizacja: Gubin, Lubuskie

Prawo prawem, ale może to okazać się groźne dla życia lub zdrowia. Np. sytuacja, którą podałeś. Więc barierą tutaj jest chyba jedynie własne sumienie i bezpieczeństwo...


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 20:13
Posty: 44
Lokalizacja: Legionowo

A czy to można wyleczyć bo np. jak by ktoś LUNATYKOWAŁ i by odpalił samochód i wyjechał na troge to by mogła sie stać tragedia więc to jest niebezpieczne


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: