Strona 7 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 914 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 kwie 2010, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2010, 15:12
Posty: 1
GG: 0
Samochód: mercedes

czy to prawda ze na gruszkach nie bedzie obowiazywac tacho? :shock:


Post Wysłano: 06 kwie 2010, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

offkorz i na międzynarodówce też mają znieść


Post Wysłano: 23 kwie 2010, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2010, 15:52
Posty: 1
GG: 0

Witam Panów

Mam do Was takie pytanie:

Mianowicie, pomagam młodej dziewczynie w sprawie spadkowej (śmierć ojca...). W skład spadku wchodzi Jelcz Steyr 325 Betoniarka z 1989r. Wiecie może jaką to ma wartość rynkową? Starałem się znaleźć coś w ogłoszeniach sprzedaży ale niestety nic nie znalazłem (nawet porównywalnego). Byłbym bardzo wdzięczny nawet za info gdzie takie dane można zdobyć.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 01 maja 2010, 9:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 paź 2009, 15:23
Posty: 64
GG: 0
Lokalizacja: KraKÓW

Obrazek

_________________
Obiektyw Amera. Zapraszam !
http://amero.picturepush.com/album/92609/p-Zestawy.html#
http://www.flickr.com/photos/49505608@N07/?saved=1
Częste aktualizacje.


Post Wysłano: 02 maja 2010, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Witam Panów

Mam do Was takie pytanie:

Mianowicie, pomagam młodej dziewczynie w sprawie spadkowej (śmierć ojca...). W skład spadku wchodzi Jelcz Steyr 325 Betoniarka z 1989r. Wiecie może jaką to ma wartość rynkową? Starałem się znaleźć coś w ogłoszeniach sprzedaży ale niestety nic nie znalazłem (nawet porównywalnego). Byłbym bardzo wdzięczny nawet za info gdzie takie dane można zdobyć.
Pozdrawiam
http://otomoto.pl/jelcz-steyr-T1664424.html

Cena podana w ogłoszeniu wydaje mi się mocno zawyżona ;) Ale tak dla porównania daje.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 04 lis 2010, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2010, 14:17
Posty: 2
GG: 0

Witam.
Jestem tu nowy wiec na poczatku chciałbym pozdrowic wszystkich driverów
Pracowałem na tzw "gruszce" Mercedes 3240 zabudowa Liebheer 9m3 z napędem 8x4 ponad 2 lata i chciałbym sie podzielic z wami paroma info.

Była to moja pierwsza praca jako kierowca świezo po zdaniu kat C. Pierwsze co mnie zdziwiło to wysokosc kabiny. Kursowy Man był jak przy tym jak mały dostawczak, a tu siedzimy na wysokosci kierowców tzw "tirów"

Co do pierwszej jazdy to w miescie nie było problemów. Schodki zaczeły sie gdy przyjechałem na budowe a tam błoto po deszczu nierówny teren i 21ton betonu wysoko nad ziemia i co przechył film ze zaraz sie wywróce

Jezeli chodzi o zarobki to na początku dostałem 2 mozliwosci rozliczania sie za prace tj czasówka lub akord. Czasówka 11zł/h a akord 5zł za kazdy przewieziony metr( z tym ze transport liczony jest od 6m3 czyli nawet wiaząc 0,5 badz 2,5m3 płacone masz jak za 6m3) Razem z kolegami ustalilsmy ze robimy na godziny zeby nie było kłotni. Znam chłopaków z innej firmy co woża na metry i prawie co dzien jest dym na węźle o metry i o jak najkrótsze trasy.

W dobrym miesiacu gdy trafia sie np wiatraki badz posadzka w jakims duzym centrum handlowym jezdzimy czesto po 16-20h na dobe. Trafiały sie roboty ze 38h pod rzad sie jezdziło na 5 tarczkach 4 wymyslonych osób.
Od listopada do marca jest natomiast tzw przestój i wtedy siedzisz w domu za 1200zł/mc i masz byc do godziny 15 pod telefonem bo moze zjawi sie klient i wyskoczysz na jeden strzał.

Acha i jeszcze jedno do zarobków dochodza tzw "premie" w zaleznosci od szczescia 300-1200zł/msc tzn sytuacje gdzie na budowie juz wszystko wylali ale panowie majstrzy zle wyliczyli ile potrzeba im betonu a ty stoisz z 2-3m3 betonu. Gdy nie maja co z tym zrobic podpisuje kwit i mówia zebys zabierał. Ty po drodze do klienta 8) i czasem samej dniówki było ponad 600zł

Ogólnie miło wspominam tą robote. Do dzis gdy mam wolny dzien zajade na baze i zrobie pare kursów juz jako pasazer z dawnymi kumplami z pracy.

Pozdrawiam Colio


Post Wysłano: 10 lis 2010, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2010, 18:35
Posty: 1
GG: 0

WITAM! Jestem kierowcą TIRa na międzynarodówce ze śląska. Szukam pracy na pompe do betonu. Nie wiem ile taki operator powinien zarobić?


Post Wysłano: 10 lis 2010, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2007, 0:09
Posty: 70

I tak to wszystko powinno wyglądać :) http://www.youtube.com/watch?v=GRojfcaqna4

_________________
Posiadam kat: A, B, C


Post Wysłano: 14 lis 2010, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2010, 0:35
Posty: 2

witam.
koledzy potrzebuje namiary na producenta zabudowy typu pompa do betonu na Actrosa.
pozdrawiam.


Post Wysłano: 14 lis 2010, 0:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2010, 0:35
Posty: 2

Cytuj:
Jestem nowy. Witam grono serdecznie. Od roku pracuję na betonomieszarce 9m3 Leżajsk na podwoziu 8x4 daf cf. Największą wadą mojego auta jest skrzynia biegów 8 przełożeń bez połówek, nie mam pojęcia skąd ta konfiguracja, bo widziałem identyczne auta 360 koni ze skrzynką 16 biegową. Można się przyzwyczaić.

Do moczo: pytasz o kierowcę "gruchy" czy o operatora węzła betoniarskiego?

Mam pytanie do doświadzconych kierowców betoniarek. Mianowicie: lubię jeździć na duże budowy, lanie do pompek, utwadzone wjazdy. Rzeczywistość jest taka ,że trzeba jechać do "chłopa" takim wozem, a tam miękko, nierówny teren. Jaka jest granica przechyłu auta, po przekroczeniu której grozi przewróceniem wozu (brr, nie życzę nikomu). Czy gzdieś oficjalnie są takie dane (szukałem bezskutecznie), czy to po prostu lata praktyki .

kolego mi kiedys na budowie zarwal sie podjazd pod jednym bokiem a drugi stal na asfalcie gdy zaczynalem wyladowywac to kola sie odrywaly od asfaltu i byly w powietrzu ale gruszka sie nie przewrocila M. Actros.


Post Wysłano: 21 gru 2010, 3:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Witam :]
Odnośnie zarobków operatorów pomp do betonu :
(ja w swojej 5 letniej karierze związanej z betoniarnią , gruszkami ,pompami dysponuję następującą wiedzą):
- kierowca gruszki, sezon 2500-4500 zima 1000
- operator pompy, sezon 3500-6000 zima 1000
- operator węzła, sezon 5000-8000 zima 1000
To wszystko oczywiście zależy do firmy. jej wielkości ,regionu,i sytuacji rynkowej;] wiadomo teraz mamy kryzys,stawki obcinają,te zarobki są z bumu budowlanego gdzie ciężko było o kierowce , teraz troszkę się to pozmieniało, driverów do pracy jest wiecej itd, u mnie w pracy leży około 50 podań CV, a zwolniono juz dwóch kierowców takze troszke lipa ale z drugiej strony znam chłopaków z betoniarni X gdzie niemają zbytniej kontroli przez szefa no i ich zarobki są ZAJ...ste, na moje oko to na miekko mają 10 koła na łepka tzn kierowca ,pompiarz,operator wezła. ale to są nieliczne placówki gdzie mozna takie kokosy golić oczywiście z lewizny hehhe:D


Post Wysłano: 05 sty 2011, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Cytuj:
witam.
koledzy potrzebuje namiary na producenta zabudowy typu pompa do betonu na Actrosa.
pozdrawiam.
Google nie gryzie:
http://www.junjin.pl/
http://autoline.com.pl/s/maszyny-budowl ... m3325.html
pozdrawiam i życzę powodzenia

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 18 sty 2011, 1:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 1:43
Posty: 2
GG: 0
Samochód: vw golf;P

no to u nie z tymi zarobkami tak kolorowo nie bylo;) ale w sumie nie narzekam

operator wezla(studiowalem zaocznie) 2 kafle praca po wiecej niz 160h;) swietokrzyskie. kierowcy tez po 2 kafle zarabiali a pompiarz(praca czasem 250h w miesiacu) 4 kafle+ premia

tak po min 2 kafle to przez caly rok bylo- w lato troche wiecej- dodam ze mam uprawnienia- ci co nie mieli mogli pomarzyc o tej kasie... wyzysk jak wszedzie, lewizny nie za wiele- glownie produkcja prefabrykatow szla...

pozdrawiam;)


Post Wysłano: 25 sty 2011, 1:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

ja pisałem o zarobkach z tłustych lat;] teraz wszystko sie unormowało czyli trzeba zasówać 250-300 H w mc zeby zarobić te 5 tys piszę o stanowisku pompiarza ,operator węzła przy porównywalnej liczbie godzin wyciągnie o 500 zł więcej, a kierowcy również przy tej liczbie godzi zarabiają o 100 -1500zł mniej od pompiarz. Dane podaje z woj mazowieckiego. Podsumowując robota na betoniarni jest żałosna pompimo tych pieniedzy , ponieważ w sezonie nie masz czasu na podrapanie sie po.... a w zime siedzisz i ledwo na chleb ci starcz. jak ktoś bedzie chciał sobie policzyć to w rzeczywistości przeliczając srednią z 12 miesięcy pompiarza wychodzi 3,5ty na mc kierowce gruszki 2,5 tys /mc operatora wezł 3,7-4 tys/mc. Poniżej zamieszcze fotke dla zainteresowanych dosyć ciekawa gruszka z przyczepą, przyznam sam ze pierwszy raz zobaczyłem coś takiego;] ps pozdro dla wszystkich weteranów betoniarskich;]


Post Wysłano: 25 sty 2011, 1:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

niestety nie udało mi sie zamiescic obrazu ,ale chodziło mi o grusze ciągnącą przyczepę ktorą również jest gruszka , podsumowując ciekawy zestawik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


EDIT:
.... a tak na marginesie....pytanie do operatorów pomp do betonu...mam taki problem, mianowicie boryka, się z problemem czestego betonowania się kolanek w rurociągu pompy...jak sądzicie co robię źle???przecież piłke puszczam po kazdym betonowaniu...czy to jest wina towaru????ostatnio nawet juz zmieniłem pilki na walce ale jest to samo...proszę o rade ...


Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 6:21 przez Szaki, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie piszemy posta pod postem, używaj funkcji zmień


Post Wysłano: 25 sty 2011, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:06
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź

mariobrooks@o2.pl spróbuj "przestrzeliwać" dwoma piłkami. U nas np mamy rurociąg fi100 więc najpierw wkładamy piłkę taką jaka powinna być do tej średnicy rurociągu a następnie taką od rurociągu fi125 i jakoś zdaje to egzamin.


Post Wysłano: 27 sty 2011, 18:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

no tak ale Ty tu kolego piszesz o metodzie przestrzelenia pilek powietrzem a ja pracuje na CIFIE 32metry gdzie działa to na zasadzie zasysania pilki do kosza, jak włoże dwie to nie pójdzie, nie cofnie piłek:(

i z tym mam problem :/ przynajmniej raz w miesiącu muszę rozbierać wszystkie kolanka i czyścić z betonu, wkurza mnie juz to strasznie:/ pytałem się innych pompiarzy na budowach co jest nie taK I DLACZEGO SIĘ TAK DZIEJE to mi odpowiadali że oni nie wiedzą że u nich jest ok i tam nie zaglądają w ogóle do kolanek wiec co ja źle robię?? w minionym sezonie byli mechanicy z Gdańska i również ich się podpytałem to powiedzieli że to może być wina towaru tzn piachu...ale temat się powtarza czy to na wiślaku czy na kopalnianym,także proszę o poradę i wskazówki.....


Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 18:29 przez eRKaZet, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dopisać, to użyj opcji "zmień", masz na to 2 godziny, później możliwość edytowania znika.


Post Wysłano: 28 sty 2011, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

słyszeliście coś o firmie pombet????


Post Wysłano: 29 sty 2011, 12:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Chodzi ci o tą firme ze stolicy co ma tą pompe na actrosie bodajże o wysięgu 65 m


Post Wysłano: 30 sty 2011, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

tak kolego, dokładnie ......siedziba znajduje się za Pruszkowem bodajże miejscowość Brwinów, oni mają tą właśnie pompe 65..... wiesz coś o tej firmie( opinie pracowników itd)??


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 914 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: