Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 paź 2007, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

Zabudowa jest dośc ciekawa, bowiem pochodzi z lat 80-tych, producentem nadwozia jest Kombinat Budowy Maszyn ''OSINY''
Autorem zdjęc jestem ja, zapraszam do komentarzy.
ObrazekObrazekObrazek

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Tytuł:
Post Wysłano: 20 paź 2007, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

jak jest fabrycznie zagospodarowana ta kabina ??jest dłuższa niż w 200 i co za fotelami kierowcy sie znajduje ??wiem że ludzie robili rózne przeróbki to siedzenia to jakaś leżanka to nic a ciekawi mnie jak jest orginalnie od producenta


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 8:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

Kabinja jest oryginalna, kazdy star 266 miał kabinę dluższą niż stary 200 czy 244, prawdopodobnie za siedzieniami jest leżanka ale tego nie jetem pewien.

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 8:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

To co jest za siedzeniami bardziej przypomina ławke niż leżanke.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 22 paź 2007, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

ale generalnie autko jest na 2 osoby ?? bo jest na youtubie filmik jak jadą w 5 tym 266 no i sam nie wiem.........nielegalnie to robią czy ta pseudoleżanka może robić za siedzenie ??

wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają siedzenia w żuku z tyłu :D 2 wąskie ławki po bokach :D i auto jest na te 9 czy 8 osób :D


Tytuł:
Post Wysłano: 22 paź 2007, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu Jelcz 325 np śmieciarka czy straż pożarna może przewoźić 3 pasażerów plus kierowca łącznie 4, ten sam pojazd z tą samą kabiną np skrzyniowiec może przewoźić jednego pasażera plus kierowca łącznie 2 osoby mogą się znajdować i na tym polega różnica.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 24 gru 2007, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2007, 22:54
Posty: 10
Lokalizacja: Janki

musze powiedzieć ze miałem okazję jeździc takim cudeńkem :D podczas pokazów PSP i to jest maszynka wspaniała :] może wjechac w wode na głebokość 1 m naped 6x6
szczerze nie pamietam rozwiazania z łóżkiem poniewaz nie przywiązałem do tego wagi ale ten model utkwił mi szczególnie w pamieci ze wzgledu na jego wspaniały wyglad i ,,hardcor"

wyposażenie wszelakie piły spalinowe, wciagarki, sprzed do ,,wycinania '' ofiar wypadków, jak znajde to podeśle zdjecia


Tytuł:
Post Wysłano: 25 gru 2007, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Cytuj:
musze powiedzieć ze miałem okazję jeździc takim cudeńkem :D podczas pokazów PSP i to jest maszynka wspaniała :] może wjechac w wode na głebokość 1 m naped 6x6
szczerze nie pamietam rozwiazania z łóżkiem poniewaz nie przywiązałem do tego wagi ale ten model utkwił mi szczególnie w pamieci ze wzgledu na jego wspaniały wyglad i ,,hardcor"

wyposażenie wszelakie piły spalinowe, wciagarki, sprzed do ,,wycinania '' ofiar wypadków, jak znajde to podeśle zdjecia

Kolego :lol: konstrukcyjnie ma 1,8m brodzenia ale my w swojej OSP mamy tylko Żuka GLM-8 :lol: ale jeździłem w sąsiedniej OSP takim po drodze polnej i wjechaliśmy w kałużę(bajoro) i to pewnie bylo coś ponad 1m :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 25 gru 2007, 19:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

STAR 266 W wesrji skrzyniowej czyli podstawowej ma możliwośc b rodzenia wzbiornikach wodnych do głębokości 1.8 metra ale tutaj mamy do czynienia z samochodem pożarniczym czyli głebokośc zanurzenia faktycznie by wynosiła około 1 m,etra

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Tytuł:
Post Wysłano: 25 gru 2007, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Ano może i tak..... chociaż te Stary(wersja skrzyniowa) w latach 80 były uważane za jedne z najlepszych samochodów cięż. dla wojska na świecie :)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2005, 16:17
Posty: 22
Lokalizacja: Wisła

link ze zdjęciami i dwa filmiki z akcji straży pożarnej
główna rola STAR!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!266!!!!!!!!!!!!!!

Kod:
http://rapidshare.com/files/80035063/266.rar.html

_________________
Piotr


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2008, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2008, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2007, 18:50
Posty: 55
GG: 0
Samochód: ...
Lokalizacja: Wrocław

Panowie mnie to zawsze ciekawi co robi Kierowca zwykłej Straży P.
Czy on też ,,łapie'' za wąż i gasi czy zajmuje się tylko Samochodem.
Albo Np. Jest pożar (nie daj boże) i nagle woda się skończyła (bo się pomiar zespół) to jeżeli jest obok
(brudna/zamulona idt.) rzeczka to z niej bierzecie wodę czy lecicie do hydrantu 5km?

I czy jest możliwa wogóle taka sytuacja.

Pozdrawiam.

_________________
Transport kolejowy i drogowy powinien działać razem, nie przeciwko sobie!


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2008, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

Kierowca zajmuje suę obsluga moto albo autopompy, jest zawsze koło wozu bojowego, a co do zasobów wdy gaśniczej brudną wodę sie takzę wykorzystuje co do zamulonej nie za bardzo.POozdrawiam

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2008, 11:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Obsada wozów bojowych wyglada następująco:
(k) (d)
(1r)(2r)
K-kierowca
d-dowódca
1r-rota pierwsza
2r-rota druga.
W obsadach 6-cio osobowy ch dochodzą jeszcze pomocnicy roty 1 i 2

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2008, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 11:12
Posty: 13
GG: 8596787
Lokalizacja: Nowy Staw

Miałem w wojsku na stanie 3 Stary 266 z radiostacją R140, całość ważyła ok 11500 kg. Samochód dobry choc przydał by się troszke mocniejszy silnik, lepsze wspomaganie i ogrzewanie. Za fotelem kierowcy bylo coś na podobieństwo noszy, brezentowy materiał przymocowany do metalowego szkieletu. W lato wygodne były włazy desantowe w dachu, zapewniały choć minimalny ruch powietrza w kabinie. Do tego pod miską olejową była zamontowana nagrzewnica, która po odpaleniu w okresie zimowym podgrzewała olej w silniku ( przy odrobinie nieuwagi nawet zagotowała) oraz SOM - coś w rodzaju spalinowego agregatu napedzanoego przez silnik.


Post Wysłano: 06 lut 2008, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 14:17
Posty: 7
GG: 0

my naszym starem, zanim jeszcze przerobiliśmy go na pożarniczy przeprawialiśmy się przez jezioro - może nie było to 1.8 metra ale jak siedziałem za fajerą to woda nalała mi się do butów a sięgała prawie do tyłka. Star ma tą fajną funkcję że nie pozwala ma to żeby nalała mu się gdzieś woda bo każde takie miejsce jest zabezpieczone przez układ pneumatyczny. Np do mostów podawane jest delikatne ciśnienie i ono zapobiega nalani się wody tam gdzie nie powinna ona by się nalać. przed tym szaleńczym wyczynem zabezpieczyliśmy tylko zbiorniki z paliwem i przejrzeliśmy czy nie ma jakiś dziwnych dziurek - dał rade. Moja dziewczyna powiedziała że nie sądziła że jestem aż tak głupi (wziąłem to jako komplement)

A co do kabinki - mówie tu o wercji wojskowej 266 - to za fotelami masz skrzynki z akumulatorami (odpowiednio zabezpieczone podczas brodzenia) i właśnie leżankę. Dokładnie jest to 4 rurki zaspawane w prostokąt a w środku wsznurowana brezentowa płachta. leżanka na zawiasach podnosi się do góry do pozycji poziomej - tak jak w jelczu 422 górna prycza. w naszym starku pod tą leżanką zamontowany był stelaż i umieszczony tam pełnowymiarowy szpadel, piła (moja - twoja) oraz naprawde różne dziwne uchwyty, pewnie do jakichś dziwnych wojskowych przyżądów. Teraz w wersji pożarniczej mamy podwójną kabinkę - akumulatory powędrowały w zabudowe a w ich miejsce są sprytne schowki nabuty. w drugiej kabinie jest czteroosobowa ławka tak więc jazda w sześciu jest "wygodna" - szczerze to nie wiem bo zawsze jade w pierwszym rzędzie po lewej stronie :)
Cytuj:
Panowie mnie to zawsze ciekawi co robi Kierowca zwykłej Straży P.
Czy on też ,,łapie'' za wąż i gasi czy zajmuje się tylko Samochodem.
Albo Np. Jest pożar (nie daj boże) i nagle woda się skończyła (bo się pomiar zespół) to jeżeli jest obok
(brudna/zamulona idt.) rzeczka to z niej bierzecie wodę czy lecicie do hydrantu 5km?
I czy jest możliwa wogóle taka sytuacja.

Libera - mało kiedy zdarza się żeby do pożaru jechał jeden samochód - a przynajmnniej u mnie. Jeżeli jedziemy już dwoma to z jednego podajemy wode a z drugieg - wywalamy co mamy żeby przydusić i tankujemy w najbliższym miejscu - błota z kałuży niet! jeżeli zachodzi taka sytuacja jak opisałem to - ze nie poradzimy sobie to zawsze wzywa się wsparcie - tak żeby dwa auta gasiły i dwa były do dowożenia wody. Dba się o to zawsze żeby tak się zorganizować żeby zawsze ktoś z wodą został przy pożarze. U mnie w jednostce są 3 auta - 6, 5 oraz 2,5tony wody więc dajemy rade nawet jak nie mamy rzeki blisko . A co kierowców to każdy dlatego ma do odpękania 20 godzin tygodniowo robocizny na rzecz jednostki (poza wyjazdami) żeby wodomierze i cała raszta działała - a przy pożarach zawsze przy autach. Tak jest u nasz -ale z tego co wiem to wiele jednostek jest zorganizowanych inaczej, czasem lepiej,czasem nie.

Nie pisz postów jeden pod drugim, korzystaj z funkcji "Zmień" || K92


Post Wysłano: 09 lut 2008, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2008, 12:31
Posty: 6
Lokalizacja: Pisz

Takiego STARA miałem do drzewa i JEŹDZIŁ JAK BURZA niczego się nie bał!!!

_________________
http://www.ciezarowki.pl.dyskusje.org



ZAPRASZAM NA MOJĄ NOWĄ STRONĘ FORUM KTÓRA ZOSTAŁA ZAŁORZONA 16.LUTEGO.2008R. I CZEKA NA UŻYTKOWNIKÓW!!!!!!!!


Post Wysłano: 11 lut 2008, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

Za pozwoleniem kolegi roosman-A Zamieszczam fotografie średniego terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego na wyposażeniu OSP BOGUTY.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Powyższe zdjęcia sa autorstwem kolegi roosman, zgoda na publikację na forum jest.

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Post Wysłano: 11 lut 2008, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 14:17
Posty: 7
GG: 0

jest jeszcze taka mała firma ErGaś która też przerabia takie starki na pożarnicze, założenia są w sumie podobne ale twarzyczka tamtego starka jest o wiele ładniejsza niż naszego. (dzieki Arek)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: