Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 8:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

A co powiecie o takim przenosnym cb oplaca sie to kupic nie cenowo ale jakosciowo mi chodzi
http://www.allegro.pl/item260811213_rad ... enowy.html


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lis 2007, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Do samochodu? Porażka. Jako ręczniak - też bez rewelacji. Kanały pogodowe i tak u nas nie działają i nie będą działać. IMHO niezbyt mądry pomysł z zakupem.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2007, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2007, 19:34
Posty: 10
Lokalizacja: oława

co sądzicie o alan 78


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 20:50
Posty: 16
Lokalizacja: Szydłowiec k. Radomia

Witam, chcę kupić CB radio i antene tak do 300-350 zł. Chcę je uzytkowac w domu. Co sądzicie o CB RADIO MIDLAND ALAN 199 z anteną MIDLAND ML-145 (wolałbym taka przykrecana na stałe, a nie magnesówke) I czy takie modele anten jak MIDLAND ML-145 sa tylko magnesówki??

_________________
;-) A mi się marzy kierowcy życie, wielkie auto.... Pozdro dla wszystkich kierowców. ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Witam, chcę kupić CB radio i antene tak do 300-350 zł. Chcę je uzytkowac w domu.
W takim razie do ceny musisz wliczyć jeszcze zasilacz. Chyba, że już masz...

Cytuj:
MIDLAND ML-145 (wolałbym taka przykrecana na stałe, a nie magnesówke) I czy takie modele anten jak MIDLAND ML-145 sa tylko magnesówki??
To jest antena jak każda inna - można zamontować ją na normalnej główce PL. Nie wiem tylko czy ktoś je u nas (czyt. w Polsce) sprzedaje bez magnesów.

IMHO jeżeli chcesz używać anteny w domu to lepiej poszukać typowej bazówki. Często są nawet tańsze od anten mobilowych, a dają nieporównywalnie większe możliwości.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 20:50
Posty: 16
Lokalizacja: Szydłowiec k. Radomia

Co do zasilacza to mam taki przestawiany na 12V i 24V taki mogłby by być?? Jaka polecasz tą antene bazową?

_________________
;-) A mi się marzy kierowcy życie, wielkie auto.... Pozdro dla wszystkich kierowców. ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Z tego co się orientuje to teraz są w sprzedaży tylko 5/8. Chodzi mi o nowe anteny. Chodzi Ci o zasilacz przestawiany z 220v na 12v ? jednak proponował bym Ci kupić coś specjalnie dla radia bazowego. (na allegro jest tego cała masa)

Ja bym w życiu Alana 100 czy 199 nie zamontował na bazę ... Lepiej poczekać uzbierać i kupić bazówke A87 czy SS3900 ..

Takie jest moje zdanie ..


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 20:50
Posty: 16
Lokalizacja: Szydłowiec k. Radomia

Mam zasilacz co przestawia z 220V na 12V albo 24V jest guzik na nim i sie wybiera 12 lub 24. A ile moze kosztowac takie bazowe CB z bazowa antena?? Bo na allegro nie widze takich modeli jak napisales.

_________________
;-) A mi się marzy kierowcy życie, wielkie auto.... Pozdro dla wszystkich kierowców. ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Co do zasilacza to mam taki przestawiany na 12V i 24V taki mogłby by być??
Musi to być zasilacz stabilizowany o natężeniu przynajmniej 2A. Dla zwykłego radia mobilowego powinno wystarczyć, choć osobiście dla pewności kupiłbym od razu 3A.

Nie wiem co zamierzasz robić z tym CB, ale jeżeli ma Ci służyć tylko do kontaktu z kierowcami, to radia bazowe może sobie darować. Ewentualnie w przyszłości jak Ci się spodoba i zachce czegoś więcej to sobie zmienisz.
Cytuj:
A ile moze kosztowac takie bazowe CB z bazowa antena??
Cena samej anteny może wynosić od 80 do nawet 500zł, więc przedział jest bardzo szeroki.
Cytuj:
Z tego co się orientuje to teraz są w sprzedaży tylko 5/8
5/8, 1/2 oraz nieco rzadziej spotykane 1/4.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 20:50
Posty: 16
Lokalizacja: Szydłowiec k. Radomia

Dla mnie to CB ma sluzyc do kontaktu z kierowcami, a wolalbym takie mobilowe bo moze kiedys bym chcial je do samochodu przeniesc. Czyli taki zestaw MIDLAND ALAN 199 z anteną MIDLAND ML-145 w zupelnosci wystarczy prawda?? Bo o zasieg to chodzi mi tak okolo 10 km.

Harry_man a jak bym kupił taki zasilacz to on juz ma gniazdo do zapalniczki? Czy mogla by byc taka przejsciowka jak ta:
http://www.allegro.pl/item272651383_prz ... 2v_25.html ??

_________________
;-) A mi się marzy kierowcy życie, wielkie auto.... Pozdro dla wszystkich kierowców. ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Kolego Kacper R620 taka przejsciówka sie nie nadaje.Na tym Cb sie włączyc wogóle nie chciało.Lepiej dać 100zł i kupić zasilacz do Cb jak koledzy radza.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
bo moze kiedys bym chcial je do samochodu przeniesc
A to całkiem zmienia postać rzeczy.
Cytuj:
Czyli taki zestaw MIDLAND ALAN 199 z anteną MIDLAND ML-145 w zupelnosci wystarczy prawda??
Wystarczy, ale poczytaj trochę forum. O radiach jest kilka topic'ów, a mi nie chce się powtarzać. W klasie cenowej 199 napewno można kupić lepsze radio.
Cytuj:
Harry_man a jak bym kupił taki zasilacz to on juz ma gniazdo do zapalniczki?
Niektóre mają. Jednak większość ma czyste styki do których podłącza się bezpośrednio kabelki. To nie problem, bo gniazdo zapalniczki można kupić sobie oddzielnie (parę groszy kosztuje) i je po prostu podłączyć do tych styków.

Cytuj:
Czy mogla by byc taka przejsciowka jak ta:
Niestety nie. Za mały prąd i brak stabilizacji.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 20:50
Posty: 16
Lokalizacja: Szydłowiec k. Radomia

Acha, Dzieki koledzy za porady. Szerokości zycze

_________________
;-) A mi się marzy kierowcy życie, wielkie auto.... Pozdro dla wszystkich kierowców. ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 22:20
Posty: 48
GG: 6543503
Lokalizacja: Pniewy

Koledzy, a jakie radyjko polecacie do wywrotki. Dokładnie do TATRY. Bo taką będę jeździł...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Zależy czego oczekujesz od radia i ile masz na nie pieniędzy.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 22:20
Posty: 48
GG: 6543503
Lokalizacja: Pniewy

250 zl. A oczekuje : rozmowy na odleglosc 8 km. No i ma być trwale.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

http://www.allegro.pl/item271268799_cb_ ... torun.html
choć żeby osiągnąć na tym 8km musisz dać z połowę wartości radia na antenę i oczywiście dobrze wszystko zamontować i zestroić.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 20:21
Posty: 13
GG: 0

mam uniden 520 xl i jesteem z niego bardzo zadowolony, antena magnesowa 1 metr dlugosci , zasiag dobry,bardzo prosty w obsludze / co wiecej mozna chciec za taka cena :D

_________________
wyspagier spedycja
fortschritt323,ursusc4011,mf3512
lostodyssey.pl
sprzedam adres : spedycja-transport.pl
wyspagier.info
miasto gier


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:15
Posty: 31
Lokalizacja: 40 km do kraka :)

Koledzy i popatrzcie co sie zrobiło z tematu, koleżanka zapytała was o jakieś radyjko do mobilka , podała przykład i prześledzcie co z tego wyszło?
Jedni robią jej kazania a żeby zaczeła jezdzić zgodnie z przepisami bo CB to nie antyradar(ciekawe jak wy jezdzicie chciałbym zobaczyć wasze tarczki czy jesteście zawsze tacy święci), drudzy zaczynaja przegadywać sie odnośnie wiedzy na temat anten, zwłaszcza ich parametrów itp itd które dla wiekszości użytkowników CB są kompletnie nie użyteczne (aby jezdzić samochodem nie trzeba być od razu mechanikiem samochodowym) a wsumie tylko mały ułamek forumowiczów odpowiedziała na jej pytanie. :/
Za przeproszeniem nasraliscie 3 strony postów które sie mają nijak do tematu.
A zaraz mnie wszystcy zjedzią i tych stron bedzie o niebo wiecej :mrgreen:

A teraz do autorki postu ja mam radyjko uniden pro 510xl i do tego magnesówke sirio ml 145 i naprawde jestem zadowolony, wiec z czystym sumieniem za te pieniadze moge polecić ci ten sprzet, napewno wróci ci sie w bardzo czybkim czasie :wink: .Pozdrawiam

_________________
Jest B, C i E .......


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 22:20
Posty: 48
GG: 6543503
Lokalizacja: Pniewy

Cytuj:
Koledzy i popatrzcie co sie zrobiło z tematu, koleżanka zapytała was o jakieś radyjko do mobilka , podała przykład i prześledzcie co z tego wyszło?
Jedni robią jej kazania a żeby zaczeła jezdzić zgodnie z przepisami bo CB to nie antyradar(ciekawe jak wy jezdzicie chciałbym zobaczyć wasze tarczki czy jesteście zawsze tacy święci), drudzy zaczynaja przegadywać sie odnośnie wiedzy na temat anten, zwłaszcza ich parametrów itp itd które dla wiekszości użytkowników CB są kompletnie nie użyteczne (aby jezdzić samochodem nie trzeba być od razu mechanikiem samochodowym) a wsumie tylko mały ułamek forumowiczów odpowiedziała na jej pytanie. :/
Za przeproszeniem nasraliscie 3 strony postów które sie mają nijak do tematu.
I tak jest z każdym tematem.... :?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: