Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2007, 2:13
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

chyba jasno masz napisane ze adry musisz miec jesli bedziesz wozil niebezpieczne towary a jesli nie to nie potrzebujesz


Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
a jesli nie bede jeździl z materialem niebezpiecznym tylko z ze sprzetem AGD za granice to tez potrzebuje ADR

Gwoli scisłości ADR'y potrzebne Ci są by móc przewozić materiały niebezpieczne, które podzielone są na klasy. I tak jak powiedział Cyryl nie mają one nic wspólnego z DMC samochodu. Obrazowo: nieważne czy wozisz propan polonezem truckiem czy zestawem, ADR' musisz mieć.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

a czy z kat. B mogą zapisać się na kurs przewozu rzeczy?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

A czy ktoś się orientuję około ile aktualnie kosztuje kurs na przewóz rzeczy, czy coś się zmieniło w tej kwestii w ciągu ostatnich kilku miesięcy? I przy okazji ile trwa jego zrobienie?

Mam plan zapisania się na C w październiku lub listopadzie przyszłego roku, zaraz po mam nadzieję pomyślnym zdaniu na B. Po zrobieniu na razie samego C, chciałbym się zapisać na kurs przewozu rzeczy i zastanawiam się czy zmieszczę się w terminie do października 2009 żeby jeszcze nie chwycił mnie ten nowy kurs.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2007, 2:13
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

cena(zalezy gdzie-miasto,osrodek itp)ok.700zl czas-ja robilem w jeden weekend ale sa i tygodniowe i sadze ze inaczej tez sie da np dwa weekendy,roznie to bywa


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Witam panowie moze pomoge. Jestem w trakcie kursu na kategorie C i za tydzien ide kurs laczony przewozu rzeczy, oraz osob. Kosztuje mnie to 1000 pln. i kurs na przewoz rzeczy mozna robic nie posiadajac kategorii C. Wczoraj mi to instruktor powiedzial


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

DIAKON10 a ja do WORDu dzwoniłem i mi babka powiedziała że musisz mieć min.C
To samo mówił mi mój instruktor... 8)

_________________
gdzieś w unii


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

To juz sam nie wiem co o tym myslec. Moze dlatego ze robie to w prywatnej szkole. W kazdym badz razie juz zaplacilem i bede mial dwa kursy za jednym zamachem i deko taniej


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
Witam panowie moze pomoge. Jestem w trakcie kursu na kategorie C i za tydzien ide kurs laczony przewozu rzeczy, oraz osob. Kosztuje mnie to 1000 pln. i kurs na przewoz rzeczy mozna robic nie posiadajac kategorii C. Wczoraj mi to instruktor powiedzial
A to bardzo dziwne, ciekawe jakie kat wpiszą jak wydadzą tą kartkę potwierdzająca ukończenie kursu :?: Chyba że tą kartkę dostaniesz dopiero jak zdasz min C i tam wpiszą datę późniejszą, inaczej kursu nie można robić mając tylko B potwierdzam słowakrissek.

_________________
TIR - Transport International Road


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2007, 22:25
Posty: 7
Lokalizacja: Łódzkie

Cytuj:
A to bardzo dziwne, ciekawe jakie kat wpiszą jak wydadzą tą kartkę potwierdzająca ukończenie kursu :?:
Mnie wpisali wszystkie, nawet kat. A.Pewnie na wypadek gdybym jakąś rzecz w wózku bocznym przewoził ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 paź 2007, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

te kursy organizowane w szkolach jazdy to pomyłka..

powtórka z kodeksu drogowego i znaków :/

a z tego co przyszłych kierowców zawodowych interesowac powinno najbardziej jest godzina... bo wykladowca ma niewielkie pojęcie w tym temacie i wszystko podsumowuje "Ale tego to sie dowiecie jak zaczniecie pracowac, wytłumaczą wam"

wiec, dla kwitka ok,
dla wiedzy, tak sobie

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 paź 2007, 8:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
te kursy organizowane w szkolach jazdy to pomyłka..

powtórka z kodeksu drogowego i znaków :/

a z tego co przyszłych kierowców zawodowych interesowac powinno najbardziej jest godzina... bo wykladowca ma niewielkie pojęcie w tym temacie i wszystko podsumowuje "Ale tego to sie dowiecie jak zaczniecie pracowac, wytłumaczą wam"

wiec, dla kwitka ok,
dla wiedzy, tak sobie
mój kurs wyglądał inaczej niż mówisz. wykładowcą był gostek z ITD i wytłumaczył nam na chłopski rozum kwestie prawne dot. czasu pracy, powiedział też o hakach do jakich inspektorzy moga przyczepić się w czasie kontroli i co najlepiej ze sobą posiadać w trakcie takiej kontroli (np. do jakiej ustawy czy rozporzadzenia odwoływać sie w przypadku przekroczenia czasu pracy z jakiegoś powodu). I co mi sie spodobało to powiedział nietylko o przepisach obowiązujacych, ale również i o tych, które mają wejsć w zycie. Mówiąc krótko, to streścił nam kilka ustaw o transporcie drogowym i o czasie pracy :P


Nie mówił nam jak sie pasy zapina tylko przedstawił schemat rozłożenia ładunku na naczepie/przyczepie i samochodzie.

Co do kursu w przypadku kat. B to również słyszałem, że można zrobić, ale nie wiem jak to sie bedzie mieć w przypadku kontroli gdy już bedziesz jechał np. zestawem. Są kursy dokształcające i pewnie bedziesz musiał taki kurs dokształcajacy później zrobić (300zł chyba)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 paź 2007, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Mr.X - to twoją szkołe mozna spokojnie polecić.


Mojej niestety zdecydowanie nie. U mnie zrobili kurs na prawo jazdy.

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 22 paź 2007, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Koledzy wszystko sie wyjasni juz za tydzien.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Trochę się już pogubiłem w tym wszystkim.
Nowe(głupie jak but) przepisy wchodzą 10.2008 czy 10.2009 roku?
Zakładam że robię prawko i kurs na przewóz do 10.2009 to jadę starymi przepisami?I jest taniej i szybciej tak?


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 17:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

wchodzą i w 10.2008 i w 10.2009 ;D

jesli cie to pocieszy


przewóz osób - 10.2008
przewóz rzeczy - 10.2009

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

To kursik zakonczylem dzisiaj. Zrobilem od razu przewoz towarow i osob. Robilem to w prywatnej szkole tam gdzie prawo jazdy na C. Jednym slowem pic na wode. Przyjechal jakis mistrz z komendy policji z ruchu drogowego. Duzo nawijal o znakach drogowych ktore dotycza ciezarowek. Najwiecej czasu poswiecil roznym papierom, z czego polowy nawet nie jestem w stanie powtorzyc, jakies licencje pozwolenia itp. Poswiecil troszke czasu rowniez na sprawy tachografu, pokazal jak wyglada, pokazal tarcze, powiedzial jak wypelnic. Z czasu pracy to kiedy przerwy, kiedy mozna skrocic odpoczynek itp. Ani slowa nie bylo, moim zdaniem o najwazniejszym. Jak zaladowac samochod poprawnie, jak zabezpieczyc towar, jak sciagnac plandeke, zachowanie zestawu z roznymi rodzajami naczep tez pominal. Za duzo gadania zero praktyki.

Oczywiscie koledzy mieliscie racje ze zeby zrobic kurs na przewoz towarow trzeba miec C, z tym ze ja to robie prywatnie wiec jakos przymkneli oko.

Jesli macie jakies pytania to chetnie pomoge, jak cos sobie przypomne to pewnie dopisze

pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

kup sobie ksiązeczkę "Czas pracy kierowców - vademecum" wydanie 2007, bo na 99% powiedzieli wam po łebkach o AETR i rozporządzeniu 561/06, a one sie minimalnie, ale boleśnie różnią, i mozna być o pare stówek lżejszym po spotkaniu z iTD :/

i jest jeszcze taka o ładunkach, własnie o zabezpieczaniu - na http://www.netpolska.pl zajrzyj, tam te książki kupowałem.

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 27 paź 2007, 18:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

No dzieki kolego na pewno cos zadzialam w tym kierunku bo ten kurs to smiech


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: