Strona 21 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2326 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 gru 2010, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
W pełni LEGALNIE i zgodnie z przepisami po ukończeniu kwalifikacji wstępnej masz prawo jeździć i żaden ubezpieczyciel nie ma powodów do odmowy wypłaty odszkodowania.
To zależy jak skonstruowana jest umowa z ubezpieczycielem, bo może się zdarzyć, że zawarta zostanie tak, że któryś z jej podpunktów będzie regulował najniższy wiek kierowcy ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 gru 2010, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

w moim przypadku jest tak, że mój pracodawca ma w polisie wyraźnie napisane, że kierowca musi miec ukończone 21 lat by w razie wypadku uzyskac pieniążki za poniesione straty.


Post Wysłano: 24 gru 2010, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tak tylko wy mówicie o AC, ja miałem na myśli OC.


Post Wysłano: 25 gru 2010, 2:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Tak tylko wy mówicie o AC, ja miałem na myśli OC.
W OC również można zawrzeć podobną umowę, działa to następująco: jeśli pracodawca ubezpieczy auta ze zniżką za wiek kierowcy powyżej jakiejś granicy, a prowadzić będzie młodszy szofer to ubezpieczyciel może uchylić się od likwidacji szkody ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 25 gru 2010, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

No to nie wiedziałem.

Panie Kochanowski,

proszę jeszcze o ustosunkowanie się do kwestii przepadającego kursu na przewóz rzeczy, z dniem 10 września 2010 (nie podejmując pracy jako kierowca). Czy faktycznie trzeba teraz iść na szkolenie okresowe?

Kto i jak to będzie sprawdzał i co za to grozi, że postanowi się zaczekać ze szkoleniem okresowym do ustawowego 2014 roku (w moim przypadku?).

Czy jakikolwiek kontroler na drodze, tudzież w firmie będzie aż tak szczegółowo kontrolował, czy kurs na przewóz rzeczy danego kierowcy jest jeszcze coś warty, w świetle pracy w okresie 10 wrzesnia 2009 - 10 wrzesnia 2010?

Pytam, bo ten przepis to kolejny z wielkich absurdów.


Post Wysłano: 27 gru 2010, 3:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2010, 1:45
Posty: 12
GG: 5411209
Samochód: volvo v40 TAXI caro.

wybaczcie moje pytanie,być może gdzieś już była ta kwestia ale jej nie odnalazłem.czyli wychodzi na to że mając prawko kat.c i badania oraz psychotesty i 20 lat ale nie mając kursu na przewóz moge pracować w firmie która wozi swoje własne produkty,na własne potrzeby tak???np.piekarni itd...


Post Wysłano: 27 gru 2010, 11:38

Cytuj:
Warunki, które muszą spełnić przyszli kierowcy mający wykonywać przewozy na potrzeby własne, zawarto w art. 39a ustawy o transporcie drogowym.

Taki kierowca powinien:

- mieć ukończone 21 lat (chyba że będzie wykonywał przewozy drogowe rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, ale nieprzekraczającej 7,5 t – wówczas ten warunek go nie dotyczy),

- posiadać odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem samochodowym, określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym,

- nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych ani psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,

- uzyskać kwalifikację wstępną i ukończyć szkolenie okresowe.
Znalazłem to w pięć sekund. Kierowca ciężarówki, to zawód wymagający sporej samodzielności. Następny raz spróbuj poszukać, a jeśli się nie uda wtedy pytaj.


Post Wysłano: 27 gru 2010, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 19:18
Posty: 277
GG: 11426561
Samochód: IVECO STRALIS (tandem)

Czytam to forum i wynika że nie mając ukończone 21 lat można jeździć zarobkowo samochodem do 7,5 DMC mając kat. C+E. Następna sprawa do 7.5ton DMC obowiązuje kategoria C1, a kategorie C+E czyli chyba powyżej 12.5 ton DMC można robic mając skończone 21 lat. No chyba ze dawniej tak było ze można było bez sensu robic C+E a i tak jeździć zarobkowo tak jak ten co ma tylko C1...;| oczywiscie Ci co nie mają 21 lat ukonczone. Pewnie to chodzi ze kategorie jeżeli sa te C i nawet C+E to tylko wiek go ogranicza. Dalej cos takiego jest??
No i podkreślam ze w polsce jest ogólnie chory system pod każdym względem;/;/;/


Post Wysłano: 28 gru 2010, 0:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2010, 1:45
Posty: 12
GG: 5411209
Samochód: volvo v40 TAXI caro.

ok.masz racje z tym radzeniem,mogłem poszukać dosadniej,troche jeszcze sie tu nie odnajduje każdy wontek ma tyle odpowiedzi,niemniej wielkie dzięki czyli bede czekał na kwalifikacje do tych 21 lat.a z radzeniem na drodze-jeżdze zarobkowo,wprawdzie tylko na B (na razie) ale znam smak zdania sie na siebie i kombinowania ,tymbardziej teraz zimą.PZDR

_________________
...ZAPYTA BÓG W SWYM NIEBIE,CO DAŁEM MU OD SIEBIE???
... byłem kim miałem być... -KIEROWCĄ :)
kat B-13.02.09
kat C-17.11.10
kat C+E-in progress.

OD SIERPNIA 2012 LICENCJA DROGOWA NA PRZEWÓZ OSÓB TAKSÓWKĄ ....wolnego Miasta GDAŃSKA.Caro taxi,białe volvo.
Ale gdzie ci klienci???? hehe :)


Post Wysłano: 05 sty 2011, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2009, 19:09
Posty: 72
GG: 6960608
Samochód: Audi A3
Lokalizacja: ChoRzów BatoRy

Dzisiaj kupiłem gazetę Rzeczpospolita z dodatkiem "Kodeks drogowy" na stronie 109 tej oto książki pisze tak:

Minimalny wiek

Ustawa o kierujących pojazdami daje szansę 14-latkom na kierowanie pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii AM. 16 lat to wiek wymagany dla kategorii A1, B1 i T. I dalej trzeba mieć:

-18 lat - aby prowadzić pojazdy określone w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E
-20 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2
-21 lat - dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15kW, jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A
-21 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E
-24 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez dwa lata prawa jazdy kategorii A2
-21 lat - dla tramwaju
-15 lat - dla pojazdu zaprzęgowego
-10 lat - dla roweru
-17 lat - dla roweru wieloosobowego lub przewożącego inną osobę
- 13 lat - dla jadącego po jezdni wózka inwalidzkiego
- 21 lat - dla kolejki turystycznej.

Tutaj jest moje pytanie. Po co jest KW wystarczy KWP, skoro i tak nie można zrobić prawa jazdy kategorii C, C+E przed 21 rokiem życia, albo tutaj jest coś namieszane?

_________________
Kat. B - 18.02.2011r.


Post Wysłano: 05 sty 2011, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

USTAWA
z dnia 12 lutego 2010 r.
o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw

http://www.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia ... ych-ustaw/

Cytuj:
7) w art. 39a:

a) w ust. 1:

— pkt 1 otrzymuje brzmienie:

„1) ukończyła:

a) 18 lat — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

— C lub C + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,

— C1 lub C1 + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

b) 21 lat — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

— C lub C + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

— D lub D + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,

— D1 lub D1 + E, o ile przewóz wykonywany jest na liniach regularnych, których trasa nie przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

c) 23 lata — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii D lub D + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną;”,

— pkt 5 otrzymuje brzmienie:

„5) uzyskała kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyśpieszoną, zwane dalej „kwalifikacją”;”,

b) uchyla się ust. 2;


Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2010, 23:07
Posty: 76
GG: 0

Ahoj!
Gwoli wstepu ...
Kuubiku - to, co cytujesz z Repy to nowo uchwalona ustawę o kierujących. Wróciła właśnie po poprawkach Senatu do Sejmu.
Wejdzie ona (w wiekszości) w życie rok po podpisaniu przez Prezydenta, czyli jakoś w pierwszym kwartale 2012.

Ad rem - Kuubiku - a oto, czego Repa NIE napisała:
Cytuj:
-21 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 1 oraz art. 9;
ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 1 - dotyczą wojska, straży pożarnych i takich podobnych.

Zaś art.9 ma następującą treść:
Cytuj:
Art. 9.

1. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:

1) C i C+E wynosi 18 lat;

2) D i D+E wynosi 21 lat.

2. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną przyspieszoną, określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii D i D+E wynosi:

1) 23 lata lub

2) 21 lat, z tym że taka osoba może kierować wyłącznie pojazdami wykonującymi regularne przewozy osób na liniach komunikacyjnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym na trasie nieprzekraczającej 50 km.
Przypominam - obowiązywac to bedzie najprędzej od lutego/marca 2012.
Borys


Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 19:18
Posty: 277
GG: 11426561
Samochód: IVECO STRALIS (tandem)

No to ja już nic nie rozumiem... mieli nie tykać się wieku na prawo jazdy na ciężarówek bynajmniej senat sie na to nie zgodził zresztą to bez sensu skoro KW mozna od 18 roku zycia robic...
to w koncu jak to jest?? dla mnie osobiście lepiej byłoby jakby MARIX miał racje.
Marix więc to co Ty napisałes jest prawdą i aktualne nadal?


Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 19:18
Posty: 277
GG: 11426561
Samochód: IVECO STRALIS (tandem)

Aha czyli od 18 lat można robić prawo jazdy kat C i C+E.
Czyli jak mam skonczone 18 to moge zrobić C a po tym zaraz moge C+E robić?


Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2010, 23:07
Posty: 76
GG: 0

Ahoj!
Co uchwalił Sejm:
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/2879_u.htm

Poprawki Senatu:
http://www.senat.gov.pl/k7/dok/uch/067/1046uch.pdf

Nie widzę tam nic o wieku kierowców ciężarówek. Ale mam słaby wzrok - może kto co znajdzie ...
Cytuj:
Aha czyli od 18 lat można robić prawo jazdy kat C i C+E.
Czyli jak mam skonczone 18 to moge zrobić C a po tym zaraz moge C+E robić?
Przez najbliższe 12-14 miesięcy - 2xTAK.

Borys


Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 22:21 przez Borys68, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ja tego nie napisałem, tylko zacytowałem ustawę z lutego.
Chcesz sprawdzić, to znajdź ją sam.

Nie wymyślajcie nowych teorii, bo to już dawno zrobiło się nudne.

http://www.gitdez.nq.pl/index.php/Dla-T ... e-drogowym
Cytuj:
W świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. nr 125, poz. 874 ze zm.), kierowca, który posiada prawo jazdy kategorii C oraz C+E i ukończył 18 lat może prowadzić pojazd lub zespół pojazdów o dmc powyżej 7,5 tony jeżeli ukończył kwalifikację wstępną – szkolenie jest opisane w przepisach niniejszej ustawy. Wynika to z art. 39 a.

Przed wejściem w życie zmiany w postaci ustawy z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 43, poz. 246), która wprowadziła możliwość prowadzenia przez kierowców poniżej 21 lat zestawu cięższego niż 7,5 t pod warunkiem ukończenia kwalifikacji wstępnej, tacy kierowcy mogli wykonywać jedynie niektóre rodzaje przewozów pojazdami i zespołami pojazdów o dmc powyżej 7,5 t; katalog tych wyjątków nie zmienił się i przedstawia się następująco:
Cytuj:
Borys68
, podałem przed chwilą źródło, czy to taki problem sobie to znaleźć? Podałem nawet linka....

Tutaj wyżej też macie źródło, ech..

Cytuj:
Aha czyli od 18 lat można robić prawo jazdy kat C i C+E.
Czyli jak mam skonczone 18 to moge zrobić C a po tym zaraz moge C+E robić?

Tak możesz i zawsze tak można było,
Jednak jeśli chcesz podjąc prace i nie masz 21 lat musisz ukończyć kwalifikację wstępną pełną za około 5000 zł plus koszt uprawnień i badań


Post Wysłano: 05 sty 2011, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2010, 23:07
Posty: 76
GG: 0

Ahoj!
Cytuj:
Cytuj:
Borys68
, podałem przed chwilą źródło, czy to taki problem sobie to znaleźć? Podałem nawet linka....

Tutaj wyżej też macie źródło, ech..
Wszystko OK.
To co podałeś jest stanem obecnym - z tym się nie spieram.
Tłumaczę tylko, skąd się wzięło to, co podała Repa.
Borys


Post Wysłano: 10 sty 2011, 1:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2010, 1:45
Posty: 12
GG: 5411209
Samochód: volvo v40 TAXI caro.

dokładnie :(.tak właśnie jest bo byłem w innym osk i tam równierz KWP od 21 lat.obecnie robie c+e i czekam :(.może po drodze jeszcze zrobie karte kierowcy.

_________________
...ZAPYTA BÓG W SWYM NIEBIE,CO DAŁEM MU OD SIEBIE???
... byłem kim miałem być... -KIEROWCĄ :)
kat B-13.02.09
kat C-17.11.10
kat C+E-in progress.

OD SIERPNIA 2012 LICENCJA DROGOWA NA PRZEWÓZ OSÓB TAKSÓWKĄ ....wolnego Miasta GDAŃSKA.Caro taxi,białe volvo.
Ale gdzie ci klienci???? hehe :)


Post Wysłano: 07 lut 2011, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

Orientuje się ktoś jak się ma sprawa minimalnego wieku w Hiszpani?
Jest tak samo jak w Polsce, że kierowca C+E z kursem na przewóz rzeczy musi mieć 21 lat czy może wiek ten jest choć trochę mniejszy?

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Post Wysłano: 11 lut 2011, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2008, 21:54
Posty: 15
GG: 6936693
Samochód: --

To jak to wkońcu jest ?

Bo ja zrobiłem C+E i Kwalifikacje Wstępną (280godz) i teraz mogę juz odrazu jeździć, czy nie ? W Osrodku mi mówili, że mogę odrazu bo się przepisy zmieniły..
Czy są jakies ograniczenia w tonach czy nie ma wkońcu? Bo sie pogubiłem.. ;/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 21 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2326 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: