Strona 19 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 2126 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 wrz 2010, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Niestety muszę Cię bardzo zmartwić, zachęcam do lektury mojego tematu

viewtopic.php?f=45&t=26101&st=0&sk=t&sd=a&hilit=gitd

Inspektorek z na Na Osi wywołał burzę i jest on tylko jednym z przedstawicieli ITD. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego przedstawił mi również pisemnie odpowiedź, która przedstawia sprawę zupełnie odmiennie i również podpiera się ustawami.

Efekt jest taki, że nie ma wiarygodnej informacji i do czasu ukazania się jakiegoś rozporządzenia nie ma szans na wyjaśnienie sprawy, a biorąc pod uwagę, że "wkrótce" te czekające osoby dobiją do 21 lat to przecież nie warto sobie rąk brudzić...

edit: Dodam tylko, że "mój regionalny" inspektorat w Katowicach, oczywiście nie raczył się ustosunkować do tego tematu.
Wiem, czytałem tamten jak i ten temat cały i stwierdzam jedno, NIEJASNOŚĆ. Niestety to jest Polska... Ciągłe nie domówienia, luki w przepisach... Każdy mówi co chce. Eh szkoda gadać nawet.

edit:
Najlepsze jest to, że chłopak, który ma 18 lat, zrobi wszystkie kwity i może jeździć bez ograniczeń (jeżeli znajdzie pracę), a taki co ma 20 tylko ma stary kurs nie może. I tak jak wymyślili z tym zatrudnieniem do 10.09.2010. Co ITD czy inny organ kontrolujący będzie dzwonił do urzędu i pytał czy taki figurat był przed tą datą zatrudniony? Szczerze to śmiech na sali.
Jednym rozwiązaniem jest zrobienie szkolenia okresowego i otrzymać wpis "95" do prawka, ale jak ktoś już gdzieś pisał chciał zrobić takowe szkolenie to go odesłali z kwitkiem, bo powiedzieli, że jego data wydania prawa jazdy kat. C nie obowiązuje jeszcze do tego... Trochę chore, ale cóż.

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 23 wrz 2010, 15:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2008, 0:28
Posty: 5
GG: 0
Lokalizacja: Pułtusk

Witam koledzy mam pytanko bo czytam i czytam i wyczytac nie moge. Mam20 lat w styczniu koncze lata czyli 21 a chce isc do pracy na kierowce na potrzeby wlasne firma ktora zajmuje sie robieniem bram i ogrodzen... ciezarowka 12ton czy moge jezdzic czy nie?? mam prawko kat. b, b+e, c, i c+e. kurs na przewoz rzeczy... czy jest jakis problem w tym zebym tam pracowal?? co musze zrobic i czy bede mogl jezdzic ciezarowka powyzej 7.5t dmc ??? z gory dzieki za info. pozdrawiam

_________________
ScAnIa JeSt BoGiEm, ToNy NaŁoGiEm, HaMuLeC PoDsTaWa, CoFaNiE ZaBaWa :D


Post Wysłano: 23 wrz 2010, 17:00

Cytuj:
Warunki, które muszą spełnić przyszli kierowcy mający wykonywać przewozy na potrzeby własne, zawarto w art. 39a ustawy o transporcie drogowym.

Taki kierowca powinien:

- mieć ukończone 21 lat (chyba że będzie wykonywał przewozy drogowe rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, ale nieprzekraczającej 7,5 t – wówczas ten warunek go nie dotyczy),

- posiadać odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem samochodowym, określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym,

- nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych ani psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,

- uzyskać kwalifikację wstępną i ukończyć szkolenie okresowe.
Znalezienie tej informacji zajęło mi mniej niż 10 sek.


Post Wysłano: 23 wrz 2010, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2008, 0:28
Posty: 5
GG: 0
Lokalizacja: Pułtusk

podziekowal slicznie kolego, ja po tym co czytalem zglupialem... pisza niektorzy ze mozna jezdzic nie majac 21 lat inni ze nie mozna... mozna jak ma wyroby wlasne firma czyli jak ta co moglem w niej pracowac sama spawa bramy itp sprzedaje je... no ale jesli nie mozna to trudno trzeba czekac do stycznia...

_________________
ScAnIa JeSt BoGiEm, ToNy NaŁoGiEm, HaMuLeC PoDsTaWa, CoFaNiE ZaBaWa :D


Post Wysłano: 04 paź 2010, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 23:57
Posty: 51
GG: 5194326

Cytuj:
Cytuj:
Po za tym, w "Na osi" było mówione co i jak z KW i starym kursem na przewóz rzeczy. Rafał Kochanowski wyraźnie powiedział, że można od 18 lat, nawet osoby, które C uzyskały przed 10 września 2009 i posiadają stary kurs również takie pojazdy mogą prowadzić.
Różnie można interpretować jego wypowiedź, ale wątpię, żeby ekspert ITD, publicznie w mediach opowiadał bzdury, bo wątpię, że odpowiedzi bierze od tak... Na pewno przed programem ma czas na zapoznanie się z pytaniami oraz przygotowanie odpowiedzi.
Niestety muszę Cię bardzo zmartwić, zachęcam do lektury mojego tematu

viewtopic.php?f=45&t=26101&st=0&sk=t&sd=a&hilit=gitd

Inspektorek z na Na Osi wywołał burzę i jest on tylko jednym z przedstawicieli ITD. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego przedstawił mi również pisemnie odpowiedź, która przedstawia sprawę zupełnie odmiennie i również podpiera się ustawami.

Efekt jest taki, że nie ma wiarygodnej informacji i do czasu ukazania się jakiegoś rozporządzenia nie ma szans na wyjaśnienie sprawy, a biorąc pod uwagę, że "wkrótce" te czekające osoby dobiją do 21 lat to przecież nie warto sobie rąk brudzić...

edit: Dodam tylko, że "mój regionalny" inspektorat w Katowicach, oczywiście nie raczył się ustosunkować do tego tematu.
Inspektorat w Białymstoku ustosunkował się pozytywnie do tego zamieszania i również podparł się ustawami :D Cyrk swój i małpy swoje.


Post Wysłano: 08 paź 2010, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

ITD w Olsztynie też przedstawiło podstawy prawne więc wychodzi na to, że nie ma możliwości jazdy pojazdem o DMC powyżej 7,5 t nie ukończywszy 21 lat. Nawet jeśli jest to przewóz na potrzeby własne oraz jazda na pusto. Jest to coś w rodzaju "zdobywania doświadczenia". W niemczech jest to bardziej przemyślane i do ukończenia 21 roku życia można jeździć "dużym" zestawem ale tylko w obsadzie z kierowcą który ma ukończone te 21 lat i posiada prawo jazdy na pojazdy ciężarowe chyba min. 2 lata.


Post Wysłano: 13 paź 2010, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2009, 17:18
Posty: 62
GG: 997
Samochód: TIR :)
Lokalizacja: LW

A więc po odbyciu pełnej KW kierowcy nie skończywszy 21 lat mogą jeżdzic "pełnometrażowymi" zestawami zawodowo?


Post Wysłano: 24 paź 2010, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 20:39
Posty: 65
GG: 3931302
Lokalizacja: okolice kedz-kozla

Witam
Jak to jest z prowadzeniem zestawu ponizej 12 ton w niemczech? powiedzmy ze mam zrobione wszystkie kat C+E bez KW czy moge poruszac sie takim zestawem do niemczech? jesli nie jakie sa kary ?


Post Wysłano: 26 paź 2010, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Koledzy, a ja wam powiem tak: jak chcecie jeździć to szukajcie po firmach i w końcu znajdziecie robotę mimo braku 21 lat. Ja jak szukałem roboty to potencjalnym szefom wmawiałem, że się przepisy zmieniły i można jeździć od 18 lat, a nawet jeśli nie to brakuje mi 3 miechy do 21. I co się okazało? Jeden z nich zadzwonił do Łodzi do ITD i tam mu powiedzieli, że można od 18 lat... i właśnie stoję na załadunku w Brzeźni w "Mondim" koło Dorohucka. Dodam, że dostałem legalną umowę na 3 miesiące i wożę ja ze sobą na wypadek kontroli. Dopiero 3 tydzień pracuję ale pracuję. Także szukać, szukać, pytać i jeszcze raz pytać, a tym co tak gorliwie czekają na 21 lat to powiem, że nawet jak już je skończą to wcale im łatwiej roboty znaleźć nie będzie. Jak coś to jadę do Niepołomic niebieską Premiumką z żółto niebieską firanką, więc może się spotkam z kimś z forum...

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 26 paź 2010, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
a tym co tak gorliwie czekają na 21 lat to powiem, że nawet jak już je skończą to wcale im łatwiej roboty znaleźć nie będzie.
Heh. Kompletnie nie o to chodzi. Chodzi o to, aby szukać w momencie, kiedy samemu się będzie przekonanym, że będzie to w pełni zgodne z wszelkimi chorymi przepisami i nic nas na drodze nie zaskoczy.

Poza tym wziąłem sobie kiedyś do serca, to co wpajał zawsze Cyryl.
Można wozić w aucie 5osobym 6, a nawet 10 osób, można jeździć bez prawka, oc, przeglądu, do momentu aż wydarzy się WYPADEK.

Dopowiedz sobie sam, czy ubezpieczyciel pojazdu którym kierowałeś pokryje wszystkie szkody, gdy odkryje jakiekolwiek nieprawidłowości, a wierz mi, że są w tym dobrzy.

Co nie zmienia faktu, że szalenie ubolewam nad tym, że czekam do 21 jak na niewiadomo co, przeklinając w obecnej robocie. Jednak chyba jeszcze dotrwam te kilka miesięcy.

Fajnie, ze Tobie się udało. Jakie masz podejście do przepisów, to moja sprawa a nie moja.
Powiedz jeszcze, ku zaspokojeniu mojej ciekawości jak to dokładnie wygklądalo. Poszedleś do firmy, w ktorej nie masz nikogo znajomego i nie mając żadnego doświadczenia na ciężarowych posadzono Cie na zestaw? ;-) to całkiem spoko...


Post Wysłano: 26 paź 2010, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
że będzie to w pełni zgodne z wszelkimi chorymi przepisami i nic nas na drodze nie zaskoczy.
Dziś na drodze zaskoczyła mnie kontrola ITD po sprawdzeniu dokumentów tarczek itp już miałem odjeżdżać kiedy nagle inspektor mówi przecież pan ma 20lat. Zacząłem mu tłumaczyć ze pozmieniały się przepisy itp on trochę zszokowany o czym mowie zaczął dzwonić do centrali i po 10min mówi ze rzeczywiście mam racje i teraz mając uprawnienia można jeździć niezależnie od wieku. Ale jak sami wiemy co inspektor to inne zdanie i pewnie tak bedzie az do chwili gdy nie bedzie juz kierowcow ze starym kursem niemajacych 21lat

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 26 paź 2010, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Cytuj:
Cytuj:
że będzie to w pełni zgodne z wszelkimi chorymi przepisami i nic nas na drodze nie zaskoczy.
Dziś na drodze zaskoczyła mnie kontrola ITD po sprawdzeniu dokumentów tarczek itp już miałem odjeżdżać kiedy nagle inspektor mówi przecież pan ma 20lat. Zacząłem mu tłumaczyć ze pozmieniały się przepisy itp on trochę zszokowany o czym mowie zaczął dzwonić do centrali i po 10min mówi ze rzeczywiście mam racje i teraz mając uprawnienia można jeździć niezależnie od wieku. Ale jak sami wiemy co inspektor to inne zdanie i pewnie tak bedzie az do chwili gdy nie bedzie juz kierowcow ze starym kursem niemajacych 21lat
Masz ukończoną KW przyśpieszoną, pełną, czy stary kurs na przewóz rzeczy?


Post Wysłano: 26 paź 2010, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Stary kurs

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 27 paź 2010, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Skoro dostałem umowę to ubezpieczyciel chyba nie bedzie miał zastrzeżeń. A zatrudnienie wyglądało tak, że w sobotę do niego pojechałem, w niedziele podpisałem umowę na okres próbny, a w poniedziałek pojechałem razem z szefem na śląsk,(dzwoniłem do niego z ogłoszenia z gazety Anonse) popatrzył, że dobrze mi idzie... i jeżdżę u niego. Oczywiście zadzwonił do Łodzi do ITD i powiedzieli mu, że mogę jeździć. Także Marix pochodź popytaj może coś znajdziesz. Ja szukałem roboty na zestaw od kwietnia(odkąd skończyłem technikum) czyli pół roku. Fakt, że szczęścia trochę miałem. Właśnie stoję pod Izoverem w Gliwicach i czekam na ładunek.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 29 paź 2010, 13:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Panowie : http://samorzad.infor.pl/akty-prawne/DZ ... gowym.html
przeczytajcie artykuł 39a. Wyraźnie pisze:
1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:

1) ukończyła:

a) 18 lat — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

— C lub C + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,

— C1 lub C1 + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

b) 21 lat — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

— C lub C + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

— D lub D + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,

— D1 lub D1 + E, o ile przewóz wykonywany jest na liniach regularnych, których trasa nie przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

c) 23 lata — w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii D lub D + E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną;

2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem




Ja bym proponował wydrukować to sobie i pokazywać niedouczonym inspektorom podczas kontroli...


A do kolegi Wolfzan: 10 sek to chyba za mało żeby znaleźć aktualne informacje...

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 29 paź 2010, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolego nie obraź się, ale Ameryki nie odryłeś ;-)

A widzisz tam może coś o osobach, które nie musiały przechodzić KW, mają kurs na przewóz rzeczy i nie mają 21 lat?


Post Wysłano: 29 paź 2010, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale powstają zbędne dyskusje i jeden drugiego wprowadza w błąd...
Jeśli chodzi o Ciebie to już chyba rozmawialiśmy kiedyś na ten temat w innym wątku i nadal mi się wydaje, że Ty przed 21 rokiem nie możesz jeździć mając stary kurs, ale nigdy się nie zagłębiałem w tym temacie bo mnie KW niestety dotyczy, ale na szczęście dziś ją skończyłem i czekam na egzamin :) Ja to widzę tak, że skoro masz kurs na przewóz rzeczy na starych zasadach to i na starych zasadach jeździsz czyli od 21 lat, ale tak jak mówię nie zagłębiałem się w tym szczególnie.
Pozdrawiam!

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 29 paź 2010, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem jest w tym, że prawo tak nie działa.

To co było kiedyś nie ma najmniejszej mocy prawnej, ważne jest to, co można znaleźć w ustawach na teraz.

Nie wystosowano wobec mnie żadnej regulacji, ażebym musiał czekać o 21 lat, a więc na czym opierasz się twierdząc, że czekać muszę?

Ta ustawa dzieli wszystkich kierowców na dwie grupy (kw pełna, kw przyspieszona), zapomniano o pozostałych grupach.


Post Wysłano: 29 paź 2010, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Pewnie zapomniano jak to w Polsce bywa :)
Jak będziesz miał 21 lat i Cie złapią to Ci nikt nic nie powie. A jak Cie teraz złapią to się przyczepią, że nie masz KW...

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 29 paź 2010, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Odpowiedz jest prosta. Aby odbyć KW przyspieszona trzeba miec ukończone 21lat
Błąd kolego :wink: Po odbyciu KW przyśpieszonej możesz jeździć po ukończeniu 21lat, ale kod "95" się nie zmienia, więc wg mnie to chore, bo skąd mogą wiedzieć podczas kontroli czy masz pełną czy przyśpieszoną, chyba, że mogą to jakoś sprawdzić wbijając nr prawka do swojej bazy danych.
Cytuj:
Pewnie zapomniano jak to w Polsce bywa :)
Jak będziesz miał 21 lat i Cie złapią to Ci nikt nic nie powie. A jak Cie teraz złapią to się przyczepią, że nie masz KW...
Tak, ale zauważ, że podczas kontroli nie patrzą ile Ty masz lat tylko czy masz tacho w porządku, bo teraz jest na to nacisk, owszem patrzą czy posiadasz prawo jazdy do kierowania takim pojazdem i zaświadczenie, które wystawia ci pracodawca o badaniach, papiery, zabezpieczenie ładunku itp. Chyba, że zerknie na datę urodzenia, ale już ciucma102 pisał
Cytuj:
Dziś na drodze zaskoczyła mnie kontrola ITD po sprawdzeniu dokumentów tarczek itp już miałem odjeżdżać kiedy nagle inspektor mówi przecież pan ma 20lat. Zacząłem mu tłumaczyć ze pozmieniały się przepisy itp on trochę zszokowany o czym mowie zaczął dzwonić do centrali i po 10min mówi ze rzeczywiście mam racje i teraz mając uprawnienia można jeździć niezależnie od wieku. Ale jak sami wiemy co inspektor to inne zdanie i pewnie tak bedzie az do chwili gdy nie bedzie juz kierowcow ze starym kursem niemajacych 21lat

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 19 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 2126 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: