Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 wrz 2010, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 19:20
Posty: 27
GG: 0
Samochód: man

Witam.
Mam problem- przestał działać komfort shift przy zmianie biegów i wyświetla się błąd o numerze FFR00161-08. Wiem, że ten błąd oznacza prędkość obrotową na wejściu do skrzyni biegów tylko nie wiem co oznacza końcówka 08. Mozę jest to czujnik lub elektrozawór i gdzie go szukać?


Post Wysłano: 01 wrz 2010, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2007, 23:08
Posty: 183
Lokalizacja: śląskie

spróbuj zrobić kalibrację sprzęgła


Post Wysłano: 01 wrz 2010, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 19:20
Posty: 27
GG: 0
Samochód: man

nie badzo wiem o co chodzi z tą kalibracją a pozatym sprzęgło chodzi bez problemów


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 14:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2008, 19:33
Posty: 26
GG: 4422999
Lokalizacja: Łuków

08 to zniekształcony sygnał, uszkodzony aparat

_________________
FSO Auto Klub


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 19:20
Posty: 27
GG: 0
Samochód: man

witam dziś próbowałem powalczyć z tym comfortem ale bez skutku nie wiem gdzie szukać tego aparatu i co to za urządzenie
numer błedu sugeruje że jest to czujnik lub coś podobnego tylko że nic nie znalazłem przy skrzyni biegów
może trzeba szukać w innym miejscu


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Cytuj:
Witam.
Mam problem- przestał działać komfort shift przy zmianie biegów i wyświetla się błąd o numerze FFR00161-08. Wiem, że ten błąd oznacza prędkość obrotową na wejściu do skrzyni biegów tylko nie wiem co oznacza końcówka 08. Mozę jest to czujnik lub elektrozawór i gdzie go szukać?
U mnie był błąd FFR00771-06. Byłem w serwisie i okazało się, że po wykasowaniu błędu z pamięci komputera skrzynia zaczęła pracować prawidłowo. Ale, to nie rozwiązywało problemu i musiałem zakupić blok zaworów skrzyni. Wykasowanie potwierdziło tylko usterkę. Błąd pojawiał się kiedy padał deszcz. Podobno poleciały panewki znajdujące się w bloku i w momencie łapania wilgoci wyświetlał się błąd.
pozdrawiam
Leotir


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Cytuj:
Witam.
Mam problem- przestał działać komfort shift przy zmianie biegów i wyświetla się błąd o numerze FFR00161-08. Wiem, że ten błąd oznacza prędkość obrotową na wejściu do skrzyni biegów tylko nie wiem co oznacza końcówka 08. Mozę jest to czujnik lub elektrozawór i gdzie go szukać?
Jakby nie patrzec jest to czujnik indukcyjny predkosci obrotowej na "wejsciu" skrzyni biegow . Znajduje sie on na gorze skrzyni po prawej stronie ( skrajny czujnik wchodzacy prostopadle w skrzynie).

Jezeli blad jest ciagle aktywny , nawet przy wylaczonym silniku to beda to przewody lub sam czujnik ,jak blad pojawia sie po pewnym czasie to moze to byc zwiazane z kalibracja sprzegla ,tzn. zapisaniem w pamieci komp skrajnych polozen popychacza dzwigni sprzegla .
Bez komputerowej diagnozy bedziesz strzelal w ciemno , w serwisie podlacza komputer i beda mieli podglad wskazan z tego czujnika " na zywo". Kalibracje mozna przeprowadzic tylko z komputerem serwisowym.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: