Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2007, 20:40
Posty: 2
Lokalizacja: Wrcław

MAM PYTANIE ILE TRZEBA MIEĆ LAT I ILE KOSZTUJE ZROBIENIE PRAWA JAZDY NA CIĄGNIK ROLNICZY?


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2007, 17:56
Posty: 118
GG: 112549
Lokalizacja: Szczecin

na ciagnik bez przyczepy wystarczy ci b a z przyczepa t a co do wieku to chyba 18 latek

_________________
Pozdrawiam

PrusaX


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2007, 19:53
Posty: 28
Lokalizacja: Cieszyn

co do latek kolego to 17 wiem bo mój kolega zdawał a co do ceny to sie musisz dowiedzieć w swoim miescie pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:12
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Grzecho_1990, Twój kolega zdawał egzamin, mając 17 lat, jednak to nie znaczy, że trzeba mieć 17 lat, by zdobyć prawo jazdy kategorii T.
Wg polskich przepisów o prawo jazdy kategorii T można ubiegać się po ukończeniu 16 roku życia, jednak 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku można rozpocząć kurs na tę kategorię (tak samo jest w przypadku pozostałych kategorii), egzamin jednak można dopiero zdawać, mając ukończone 16 lat.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Mój brat ma 17 lat i właśnie będzie zdawał, ma 20 godzin do wyjeżdżenia.
Prawko robi się teoretyczny i praktyczny tylko na placu

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2007, 18:05
Posty: 62
GG: 980556
Lokalizacja: ..::Z-A-M-O-Ś-Ć::..

Witam!! Ja mam prawo jazdy T a więc było to tak: musiałem mieć ukończone 16 lat aby muc zacząć kurs, rodzice podpisują jakiś papierek i można zacząć chodziłem na teorie tyle samo godzin co na B i miałem 20 h jazdy większość było na placu ale po mieście jest wyznaczona trasa na traktor i tą trasę pokonałem sobie ze dwa razy i tyle... Kurs w Zamościu kosztował (ja robiłem to w styczniu tego roku) 700 zł + badania 40 zł + Egzamin (nie pamietam ale chyba coś ok 150 zeta) + opłaty w wydziale komunikacji czyli złapało mnie to ok. 1000 złoty :D zdałem za pierwszym i mam prawko T i mogę ganiać z dwiema przyczepami :lol: :lol: :lol:

_________________
..::Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się beret na skroń. W stacyjce kluczyk raz i dwa, spalin kłąb silnik już gra!!::..


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

A nie lepiej zrobić prawo jazdy kat B+E.
Łatwiej zdać egzamin jakimś pojazdem dostawczym z przyczepą na "sztywnym dyszlu" i mieć E do B i T za jednym zamachem.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 20:39
Posty: 65
GG: 3931302
Lokalizacja: okolice kedz-kozla

tylko ze na b musisz czekac do 18 a tu od 16 możesz jezdzic


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
A nie lepiej zrobić prawo jazdy kat B+E
Jestem posiadaczem prawa jazdy kategorii T, mój brat natomiast ma B+E (ja zresztą też:P) Szydzę z niego, że ma tylko podróbkę bo kiedy trzeba cofnąć "do stodoły" to musimy sie przesiadać. Mam wielki respect dla posiadaczy "T" - jeśli umiesz cofać ze zwykłą przyczepą to takie egzaminy jak na C i C+E to są zwykłe spacerki ..

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
eśli umiesz cofać ze zwykłą przyczepą
Co oznacza pojęcie zwykła przyczepa ??


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2007, 18:05
Posty: 62
GG: 980556
Lokalizacja: ..::Z-A-M-O-Ś-Ć::..

No właśnie Matee dobrze mówisz :D :D Jeśli sie zda prawko na T to wtedy naprawde dobrze umie się cofać z przyczepą dwu osiową :D :D u mnie w domu jak trzeba gdzieś cofnąć to od razu ja bo mi to wychodzi najlepiej :D :D :D Może łatwiej jest zdać na B + E ale niestety trzeba mieć lata a jeśli komuś trzeba na T przed 18-stką to niestety musi podjąc sie tego trudu i nauczyć sie cofać i zdać :)

_________________
..::Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się beret na skroń. W stacyjce kluczyk raz i dwa, spalin kłąb silnik już gra!!::..


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Przypuszczam że koledze chodzi o przyczepę 2 lub więcej osiową z przednią osią skrętną...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Co oznacza pojęcie zwykła przyczepa ??
Może nieco ogólnie ująłem pojęcie "zwykła przyczepa". Oczywiście chodzi mi o przyczepę na dyszlu, która ma dwa miejsca skrętne - na haku oraz na obrotnicy - to jest taka zwykła przyczepa pod ciągnik rolniczy. Różnica w cofaniu tą przyczepą a np. tandemem gdzie miejsce skrętne jest tylko na haku polega na zupełnej odwrotności kręcenia kierownica ;)

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2007, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
Przypuszczam że koledze chodzi o przyczepę 2 lub więcej osiową z przednią osią skrętną...
No to jeżeli chodzi o taką przyczepę to zdarzają sie pojazdy z takimi przyczepami i wtedy najczęściej sama solówka jest dłuższa od (traktor + przyczepa) więc nie powiedziałbym że ktoś kto potrafiłby cofnąć traktorem i usiadł by do takiego zestawu i nim cofnąć. Ale nie chce tu w żadnym wypadku mówić że cofnięcie traktorem z przyczepą jest proste ale może nie przesadzajmy że trudniejsze od cofnięcia zestawem, no chyba że traktor + 2 przyczepy no to wtedy na prawdę już najwyższa szkoła jazdy ;di ktoś kto takim czymś cofa to już chyba z niczym nie miałby problemów


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 1:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 20:21
Posty: 13
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Przypuszczam że koledze chodzi o przyczepę 2 lub więcej osiową z przednią osią skrętną...
, no chyba że traktor + 2 przyczepy no to wtedy na prawdę już najwyższa szkoła jazdy ;di ktoś kto takim czymś cofa to już chyba z niczym nie miałby problemów
B+E to jest lepszy wybor niz T - a nauczyc sie zawsze mozna cofac przyczepą z skretnym dyszlem traktorem- a umiejac cofac nawet perfekcyjnie traktorem nie mozna zasiaść za ster auta z np. lawetą-mozna takze zawsze podpiąć przyczepę za przód traktora i wtedy kulturalnie ją podepchnąć, - warunek traktor musi miec stosunkowo masywny ( ciezki przód) do wagi przyczepy bo inaczej nic z podpychania - co do podpychania dwoch przyczep jednoczesnie to wydaje mi sie to niemozliwe do wykonania- no chyba ze kawalek aby jak są obydwie " wyprostowane" - ale sterowac obydwoma to niewykonalne (a troche sie juz nacofalem ciagnikami rolniczymi) . pozdrawiam

_________________
wyspagier spedycja
fortschritt323,ursusc4011,mf3512
lostodyssey.pl
sprzedam adres : spedycja-transport.pl
wyspagier.info
miasto gier


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 10:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Nigdzie nie jest powiedziane, że egzamin na traktorze musi być przeprowadzony na przyczepie z obrotnicą. WORD Częstochowa zakupił ostatnio nowy ciągnik z przyczepą centralnoosiową. TUTAJ macie galerię, gdzie możecie go zobaczyć.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:16
Posty: 43
GG: 24201069
Samochód: BMW e46 cabrio
Lokalizacja: SLU

Ja mam prawko kat. T od 16 roku życia, zdałem za 1 razem w WORD Opole egzamin to była pestka zrobiłem łuk, potem parkowanie przodem, górka i koleś bez jazdy po mieście mówi "masz zdane". Za kurs płaciłem 600zł, miałem zero teorii a praktyki 15 minut i gdybym nie jaździł traktorem od 6 roku życia pewnie bym nie zdał. 8) Po 18-stce zrobiłem B, teraz zbieram na C+E i licze że znajomość kierownicy od dzieciństwa pomoże mi w tym. POZDRO!!

_________________
SCANIA R 580 V8 Power Top Line


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 15:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2006, 17:09
Posty: 159
Lokalizacja: RYPIN

Rozumie ,ze mając kat C+E moge śmiało jeżdzic kazdym traktorem nie mając kat T :!: :?:

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Do kierowania Ciągnikiem rolniczym czy jak kto woli traktorem lub mówiąc obrazowo pojazdem wolnobieżnym przystosowanym do jazdy poniżej 40 km/h uprawnia już kat. B

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Rozumie ,ze mając kat C+E moge śmiało jeżdzic kazdym traktorem nie mając kat T Exclamation Question
Każdym ciągnikiem rolniczym. Nawet z 2 przyczepami, bo podejrzewam, że głównie o to Ci chodzi.

_________________
Czerwone i bure


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: