Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Szczerze mówiąc to niewiem, bo niepróbowałem dawać, pozatym ja mam dopiero 14 lat to niejeżdże tylko z tatą, a kontrole rzadko mamy, ale założe się że bierze...:wink: Pozdrawiam...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Ja słyszałem że inspektorzy ITD są strasznymi służbistami. Kiedyś widziałem jak ITD trzymało Stara a jak jechaliśmy spowrotem to holownik ładował stara.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Cytuj:
Ja słyszałem że inspektorzy ITD są strasznymi służbistami. Kiedyś widziałem jak ITD trzymało Stara a jak jechaliśmy spowrotem to holownik ładował stara.
Niechciałbym by być właścicielm tego Stara :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
Niechciałbym by być właścicielm tego Stara Wink
A kto chciałby być??? O to jest pytanie???


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 18:22
Posty: 304
Lokalizacja: się biorą dzieci??

Fotki bardzo ładne. Ten DAF z pomalowaną atrapą wygląda nawet fajnie. :D Co do wypadku to mi się zdaje że kierowca zasnoł albo ktoś przednim nagle zachamował i stwierdził kierowca że by niewychamował to odbił w prawo.

_________________
4 8 15 16 23 42 EXECUTE


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 23:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2005, 13:49
Posty: 92
GG: 0
Lokalizacja: Nowy Targ

Cytuj:
Cytuj:
Ten DAF na miniaturce przypomina mi amerykańskiego cabovera
Widziałem inne samochody z tej firmy m.in. Man TGA lub Volvo FH - też z podobnie pomalowaną maską/atrapą - super to wygląda....
Znalazłem taką fotkę z firmy Fuchs:
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 18:22
Posty: 304
Lokalizacja: się biorą dzieci??

Firma ma bardzo orginalny sposób malowania zestawów, który mi przypadł do gustu tak jak już napisałem wcześniej.

_________________
4 8 15 16 23 42 EXECUTE


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

no dokładnie - bardzo oryginalny ten sposób....
a co do itd to powiem tylko tyle że brać biorą tylko nie tak jak dekle z drogówki 20zł i jest ok tylko stawki zaczynaja się od ok. 1000 pln (przypuszczam) ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Co do Fuchs'a to zgadzam się bardzo ładnie to wygląda, i ktoś kto wpadł na pomysł ma naprawde bardzo oryginalne pomysły, przedewszystkim to jak zobaczy się w taki sposób pomalowanego trucka, to myśle że zostanie on w pamięci na dłuższy czas...:wink: Co do ITD to pewnie jest tak jak pisze Ksz że jak już biorą to porządnie bo musi im się to opłacać...:wink: A do Ksz mam pytanie, czy często widujesz wozy z Gae.Try bo jak Ty ciągle robisz Włochy to myśle że nieraz widziałeś ich auta...:wink: Więc jak będziesz gdzieś stać na parkingu i będzie Gae.Tra, no i oczywiście będziesz mieć czas, to jakbyś mógł zrób dla mnie jakieś zdjęcia jakichś ich autek, ja narazie cyfrówki niemam więc niemam jak zrobić jakiegokolwiek foto, a oni z PL to głównie na Włochy latają więc myśle że kiedyś ich autko spotkałeś...:wink: Z góry thx za foto...:D Pozdrawiam...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

iMajluk#015 jak tylko bedzie 0okazja to strzele im fotke.
Widuje ich dość często.
Przeważnie same DAFy lub tylko DAFY, nie wiem jaki mają tabor bo nie interesowałem sie tym.
Jak bedzie jakieś foto zaraz bede wrzucał :D

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

No dzięki ci bardzo ,a co do aut to mają same Daf-y (CF-y 430 KM mój tata śmiga CF-em aktualnie nr boczny 172 i XF-y 480 KM) raczej głównie są to Dafy bo na około 300 coś aut mają 95 % gdzieś tak samych Dafów, wiem że jeździ jedna Premiumka i kiedyś Mana Tga XXL spotkałem, a tak pozatym to mieli brać Volva Globy póki co to wzięli dwa, ale są jeszcze niezarejestrowane, stoją na bazie we Włoszech (Novara Garbagna koło Milanu) bo oni chcą je na PL blachy zarejestrować i mieli jakieś problemy, w każdym bądź razie są już opisane, a co do mocy to niewiem...:wink: Pozdrawiam...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

aha, no to fajnie że mi troszke rozjaśniłeś dzieje tej firmy, znowu bede mądrzejszy :):)
Kiedyś na granicy w Cieszynie gadałem przez CB z jakimś polakiem właśnie z tej firmy.
Ale oni mają ciągniki zarejstrowane na innych "blachach" niż włoskie ??
Bo albo mi sie wydaje albo nie ale chyba widziałem na CZESKICHY lub SŁOWACKICH... :?: :?: :?:

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Z tego co wiem to mają blachy tylko Włoskie, chociaż na kraju jeździ np. stare FH które jest na Polskich, ale głównie mają na Włoskich, chociaż być może że miał ktoś Słowackie bo oni mieli lub mają jeszcze baze na Słowacji i być może rejestrowali tam auta ja osobiście się niw spotkałem, a jeżdżą tam prawie żę sami Polacy idzie spotakć też właśnie Czechów czy Słowaków lub Włochów, ale głownie są to Polacy, w wakacje spotkałem Senegalczyka (murzyn) był autem nr 150 zdjęcie tego Dafa jest w galerii...:wink: Jedna ich baza znajduje się w moim mieście Gliwice, a w Polsce druga jest w Krakowie...:D


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Aha.
A powiedz jak tam z weekendami Tato wychodzi. Zjeżdża na każdy czy jak to jest u nich?
Bo ja np. Jestem w każdą sobote i niedziele w domu. Czasami się zdarzy ze nawet w piątek juz odpoczywam :D
Ale nie na długo bo jak tylko noge wylecze to zmieniam pracke. Koniec z lorami. Zobaczymy co to bedzie ale na razie jest L4 i noga w gipsie :cry:
A tymczasem kilka fotek ktorw zrzuciłem z telefonu na pc:

Obrazek Obrazek Obrazek Moja renia: Obrazek Obrazek

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 12:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Kolejne fajne fotki nam zapodałeś. Pierwszy raz widzę fiata straż.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
A powiedz jak tam z weekendami Tato wychodzi. Zjeżdża na każdy czy jak to jest u nich?
No u nich to na weekend bardzo rzadko zjeżdża, po pierwsze to roboty jest w cholere i troche i na załadunek po rozładunku nieczekasz długo czasem 10 minut, a czasem 2 godziny ale niesą to dłuższe czasy, a ze zjazdami do domu to tak CF-y latają głownie na trasie Polska - Włochy czasem robi się np. z Włoch do Francji albo jakąś Szwajcarie no ale jak latasz CF-em i mieszkasz na śląsku to w domu jesteś często bo jak jeździł pierwszym autem w tamtej firmie Cf-em 173 to w domu był prawie że co tydzień, zaś jak niemieszkasz na śląsku to w domu jesteś rzadziej jedziesz wtedy jak masz gdzieś trase po drodze...:wink: Tak to jest z Cf-ami...:D Bo XF-y to już inna sprawa XF-y są przeznaczone na Francje poprostu na trasy Włochy - Francja głównie i ich kierowcy w domu są raz na miesiąc (niekoniecznie może się zdarzyć że przyjedziesz ppo tygodniu) np. ale może być że np. 3 miesiące ich niema to oczywiście jak mieszkają nie na południu Polski bo XF-y czasem też do PL przyjeżdżają ale głównie robią Francje i wtedy niema ich dość sporo czasu...:wink: Mojemu tacie dawali nowego Xf-a, (wszystkie są Space Caby, bynajmniej innych niespotkałem ale ciągle biorą nowe)ale niewziął bo ten Xf latał by tylko na Francje, a tak CF-em to częściej jest w domu...:wink: Gae.Tra kiedyś kupiła jakąś Włoską firme która miała około 40 czy 50 aut same Iveca z tego co wiem to Cursory, no i tamte auta latają tylko po Włoszech, i może być tak że wsadzą Cię na takie Iveco to w domu bardzo rzadko jesteś, bo jeździsz tylko po Włoszech ostatnio mój tata właśnie z Iveca na tego Cf-a wsiadł, przez miesiąc niebył w domu, no i teraz tym CF-em niema go już z tydzień...:D Wrócił w sobote z francji do Włoch i jutro będzie załatwiać dla tamtego CF-a przegląd miał go zrobić już w sobote, ale niedało rady bo miał on na początku 2 zbiorniki po 400 litrów i jeden wymienili na 800 no i nie zostało zapisane to w dowodzie no i muszą to wpisać i dopiero zrobi ten przegląd i wtedy ruszy dopiero w droge np. do PL, a póki co to wczoraj jeździł na kserze dowodu rej. a tamten oryginał wzięli do wpisania tego zbiornika...:wink: W tej firmie mój tata robi chyba od maja więc prawie pół roku, więc wiem troche już o nich, no i jest tego sporo, jak będziesz coś chciał jeszcze to odpowiem o ile będe wiedzieć...:D
Cytuj:
Ale nie na długo bo jak tylko noge wylecze to zmieniam pracke. Koniec z lorami. Zobaczymy co to bedzie ale na razie jest L4 i noga w gipsie Crying or Very sad
A wogóle to co zrobiłeś że złamałeś noge...:?: Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia...:)

Ps. Sory mały off-topic się zrobił...:D


Ostatnio zmieniony 09 kwie 2006, 13:15 przez lukaszml, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 12:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Spadlem z lory w piątek przy załadunku no i mam.
Dzięki za streszczenie Gae.Tra. No jest chyba nie najgorzej... wiem że jeszcze dużo polaków robi w firmie Viezzer(I) i tam to róznie właśnie jest.
Ja głownie latam do Italii właśnie i jak mam lecieć na francje lub belgie to mam dość.
Nie lubie jeździć po niemczech bo gebelsy nie umią jeździć, policja robi ształy na autostradzie i wogóle a u makarona wszyscy ile fabryka daje ale wiadomo do czasu bo mandaty mają chyba jedne z najwyższych w europie.
Kumpel jechał 85km\h (dop.pr.sam.pow.7,5t=80km\h) po autostradzie i dostał 420 Euro mandatu!!
W tej nowej pracy mają głowny kierunek Italia (Neapol, Rzym, Turyn), tabor= 17 scani min. 420KM. A z doświadczenia mojego nienajdłuższego wiem że im mniejsze firma tym lepiej.
A tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze nie wrzuciłem tu magnumki....
Obrazek Obrazek

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Spadlem z lory w piątek przy załadunku no i mam.
No to niewesoło...:/
Cytuj:
Dzięki za streszczenie Gae.Tra. No jest chyba nie najgorzej...
No najgorzej niejest, wiesz gdyby było aż tak źle to mój tata by tam nierobił bo płacą nienajgorzej i jest dobrze, no i najważniejsze ża prawie zawsze w terminie bo to też jest ważne...:wink:
Cytuj:
wiem że jeszcze dużo polaków robi w firmie Viezzer(I) i tam to róznie właśnie jest.
O tej firmie niewiem ja słyszałem że w FERCAM-ie dużo naszych też lata, ale to firma Włoska więc głównie Włosi w każdym badź razie ktoś od nas tam lata, no i wcześniej pisany MUTTI też nasi robią...:wink: Co do Włochów to faktycznie u nich się jeździ dosyć bo oni grzeją jak mogą, ale kary są wysokie...:/ Tylko we Włoszech najgorzej wjechać w dzień do Venecji niema godziny rano albo w południe żeby niebyło korków...:/ A co do Magnumki to bardzo ładna jest...:D


Ostatnio zmieniony 09 kwie 2006, 13:16 przez lukaszml, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 13:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

a co do wenecji to nie mam pytań. Jak moge to latam tylko i wyłacznie po 23,00 przez wenecje bo wtedy jest szansa na przejechanie tego jakos normalnie a tak to sie stoji w korkach nAWET DO 30km czyli aż za bramki :)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2005, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

No dokładnie w nocy to jeszcze jakoś to idzie, chociaż raz Wenecja o 20 się zakorkowała...:/ Tam to się korkuje ciągle...:D No ale gdzieś musi, zresztą w Padwie np. jest to samo tylko że mniejsze miasto to mniej się korkuje...:wink: Pozdrawiam...:)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: