Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Witam Panów, mam taki może nie problem, ale od kiedyś zastanawia mnie jedna naczepa którą widziałem na A4, a mianowicie z boku wyglądała jak wywrotka lub naczepa do przewozu trocin/zrębków, była wysoka mniej więcej tak jak np. Scania z kabiną Topline, ale z tyłu nie miała drzwi, klapo-drzwi ani żadnego innego znanego mi wynalazku tylko była normalna ściana, a przy jej dolnej krawędzi było coś jak odpływ, taka krótka, zaślepiona rura skierowana w dół. Ciekaw jestem do przewozu czego służy, może do jakichś nieczystości lub czegoś podobnego. Na naczepie i ciągniku nie było ani tabliczki ADR'owskiej ani tej mówiącej o pozwoleniu na wywóz odpadów. Niestety nie zdążyłem zobaczyć czy miała podnośnik do wywrotu. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś takim lub podobnym i będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Jeśli ktoś ma to może wkleić zdjęcie lub link. Dla tych którzy nie wiedzą oco mi chodzi sporządziłem prosty rysunek który mniej więcej pokazuje jak ta naczepa wygląda.
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 7:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Według mnie jest to naczepa do przewozu materiałów sypkich.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 8:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Cytuj:
Według mnie jest to naczepa do przewozu materiałów sypkich.
Raczej materiałów półpłnychy.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 18:40
Posty: 85
Lokalizacja: Oświęcim

Wydaje mi się że ta naczepa służy do przewozu odpadów organicznych :D tzn chodzi mi o te z ubojni (rzeźni). Mam nie daleko siebie firme która takie coś przewozi więc postaram się tam wybrać i porobić zdjecia :) Oczywiście nie jestem pewien w 100% czy żeczywiście o to chodzi.
Pozdrawiam


RZeczywiście/Długas

_________________
Koniec z busiarstwem czas na TIRowanie ;]


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Cytuj:
Według mnie jest to naczepa do przewozu materiałów sypkich.
Raczej materiałów półpłnychy.
Kiedys widzialem, jak z takiej naczepy wysypywali granulat, a potem ślimak podawał do silosu.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Cytuj:
Wydaje mi się że ta naczepa służy do przewozu odpadów organicznych :D tzn chodzi mi o te z ubojni (rzeźni). Mam nie daleko siebie firme która takie coś przewozi więc postaram się tam wybrać i porobić zdjecia :) Oczywiście nie jestem pewien w 100% czy żeczywiście o to chodzi.
Pozdrawiam
Wydaje mi się,że nie.Na ubojnich mają kontenery które ułatwiają roz/załadunek :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Sam niewiem co o tym myśleć, jak już napisałem wyglądała raczej jak wywrotka, tył bez drzwi, za to z tą rurą, od góry chyba plandeka. Ale raczej skłaniam się ku odpadom bo nie widać było żadnych innych otworów, węży manometrów czy czegoś innego co można spotkać w silosach, cementonaczepach itp. Szkoda że nie zwróciłem uwagi na to czy miała siłownik do wywrotu. Poszukam jakichś fotek, jak znajdę to zapodam.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Niech zgadne z boku wygląda jak stalowa naczepa wywrotka z pionowym użebrowaniem, z tyłu nie ma drzwi tylko lej podobny do tych z kip-silosów.
Jest to właśnie rodzaj silosu nie wiem dokładnie do czego, ale napewno jeździ kilka takich w HOYER-ze, a raz widziałem jak Omega coś takiego ciągła. Wydaje mi się że jest to do przewozu jakichś granulatów tylko lżejszych, co tłumaczyło by dlaczego jest kwadratowa- większa kubatura.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2007, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Cytuj:
Wydaje mi się,że nie.Na ubojnich mają kontenery które ułatwiają roz/załadunek

Tak, wyglada to jak smieciarka. Z reguly ma widly przed soba i bierze kontener do gory i wysypuje na siebie. Pozniej przy rozladunku tak jak w smieciarce - tyl sie otwiera i zawartosc jest wypychana.
Cytuj:
Wydaje mi się że ta naczepa służy do przewozu odpadów organicznych tzn chodzi mi o te z ubojni (rzeźni). Mam nie daleko siebie firme która takie coś przewozi więc postaram się tam wybrać i porobić zdjecia
Tylko nie podchodz za blisko bo smrod jest okropny. Kiedys cos takiego naprawialem (samochod byl po calkowitym malowaniu i jeszcze kursu nie zrobil, a i tak z bliska nie szlo wytrzymac). Odpady takie np woza do lisow.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
stalowa naczepa wywrotka z pionowym użebrowaniem, z tyłu nie ma drzwi tylko lej podobny do tych z kip-silosów
Cytuj:
a raz widziałem jak Omega coś takiego ciągła

OOO właśnie, dokładnie auto chyba było z omegi pilzno, czerwone Fh12 (nie pisałem bo nie byłem pewien czy od nich), a naczepa o ile dobrze zapamiętałem to taka bordowa była, a użebrowanie jeśli było to bardzo drobne.

EDIT: troche poszperałem i znalazłem fotke takiego zestawu właśnie z omegi, i dochodzę do wniosku że identyczny zestaw widziałem na A4.
Obrazek
http://www.omega-pilzno.com.pl
Koledzy wyżej mieli rację co do tego że naczepa ta służy do przewozu materiałów sypkich, ta ze zdjęcia ma mozliwość rozładunku tylnego bądź dolnego. Wożą tym np. sadzę techniczną.
Przyznam że nie zakładałbym tego tematu gdybym nie zobaczył tyłu tej naczepy, bo właśnie brak klapy i lej zamiast niej mnie zaintrygował :wink:

szofer:))) szczególnie dzięki za Twoją wypowiedź bo to ona pozwoliła znaleść mi odpowiedź na moje pytanie. :wink:

Do modów: już wszystko jasne, więc jeśli uważacie za stosowne to możecie zamknąć temat.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 7:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

nie wszystko jasne:

jeżeli ta naczepa ma użebrowane ściany to może być wywrotką, ale na ogół to jest to:

otóż jest to naczepa rzeczywiście do przewozu materiałów sypkich, ale nie jest podnoszona, jednak jest samowyładowcza.
ładuje się ją od góry, towar zabezpiecza plandeką.
natomiast do rozładowania służą trzy sekcje listw podłogowych, które uruchamia kierowca posuwające się do przodu i do tyłu wzdłuż osi pojazdu.
jest tak zwana "ruchoma podłoga", a naczepę z takim systemem rozładunku popularnie nazywa się "walking floor". ciągnik musi mieć przystawkę mocy oraz dwa ciśnieniowe kable do napędu tej podłogi w odróżnieniu wywrotka ma jeden. po włączeniu takiego napędu, trzeba odczekać około 30 - 40 minut a 20 ton sypkiego ładunku jest zrzucone, zostaje na podłodze tylko 1-2 centymetrowa warstwa, którą niestety trzeba zamieść ręcznie miotłą.
http://www.keithwalkingfloor.com/docume ... re_pol.pdf

kiedyś takim czymś jeździłem.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Chciałbym jedynie dodać że między innymi firma "Agra" z okolic Wrocławia zajmuje się transportem (chyba) zbóż i otrębów właśnie za pomocą naczepy typu "walking floor". Na jej stronie internetowej jest animacja pokazująca sposób wyładunku.

jak znajdę adres strony to podam

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Więc tak: wiedziałem że nie ma wywrotu, później dowiedziałem się że to jednak silos, alw w życiu nie pomyślałbym że tam jest ruchoma podłoga, każda walking floor jaką widziałem miała normalne drzwi z tyłu. TYlko jest jedno ale, na stronie pisząże ma możliwość rozładunku dolnego lub tylnego, dolny wuklucza ruchomą podłogę. Więc jak to jest z tą naczepą, chyba że mają takie jak ta ze zdjęcia z ruchomą podłogą i wyładowywaną od tyłu, a inne wyładowywane od dołu :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Znalazłem w internecie, filmiki demonstrujące rozładunek naczepy "Walking Floor":

Walking Floor cz.1
Walking Floor cz.2
Walking Floor cz.3

Źródło: You Tube


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Dzięki za linki. Zawsze się zastanawiałem jak to od środka wygląda. Opisy kierowców na CB co mi tłumaczyli dawały mi inne wyobrażenie. Ile może w realnym czasie trwać rozładunek takiej naczepy?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

4 posty wyżej.
jednak jak jest zimno, to trwa dłużej bo przy gęstym oleju w satrszym sprzęcie sprawność spada. kiedyś na mrozie podłoga w starej naczepie mi zamarzła i całość rozładowywana była ręcznie - ponad 5h.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Ehh.... Przez tą chorobe nie doczytałem. Wszystko jasne. BTW:Też kiedyś rozładowałem 24T pudełek na płyty kompaktowe przez Niemców i mojego niedorosłego szefa...

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: