Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 wrz 2007, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Cześć chłopaki.
Na allegro znalazłem coś co się nazywa przenośny zestaw satelitarny.W ofercie sprzedaży pisze że dzięki temu urządzeniu można oglądać telewizję w przyczepie campingowej,na działce i w samochodach ciężarowych.Wystarczy dokupić tuner analogowy lub cyfrowy(cyfra plus,polsat cyfrowy lub N) i można oglądać co się chce.Moje pytanie dotyczy internetu.Są sklepy i firmy które oferują internet przez satelite,tzn. że odbiór internetu odbywa się za pośrednictwem anteny satelitarnej.Czy przez taki przenośny zestaw satelitarny można odbierać internet?Słyszeliście o czymś takim?Czy to ma sens?


Tytuł:
Post Wysłano: 09 wrz 2007, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 maja 2007, 23:41
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków

Niestety, ale do satelity nie można wysyłać żadnych danych, można tylko pobierać.
Wysyłanie danych to np. wpisanie w pasku przeglądarki adresu strony choćby "www.wagaciezka.pl" itd. po wciśnięciu "ENTER" te informacje wysyłane do satelity/serwera który je przetworzy i wyświetli żądaną stronę, ale jak wcześniej wspomniałem do satelity nie można wysłać nic, więc to nie zadziała.
Internet przez satelite działa tylko z połączeniem zwrotnym, to znaczy my mamy internet np. modem albo neostradę i wysyłamy adres przez nie, a w odpowiedzi dostajemy stronę z satelity.
W samochodzie niestety trudno wozić neostrade i kabel ciągnąć za sobą :P

Troche zaplątałem, ale chyba wiadomo o co chodzi.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 wrz 2007, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

Nie wiem czy o to Ci chodziło ale wiem, że można mieć cyfre+ w aucie i oglądać sobie telewizje. Działa to chyba wszędzie w Europie.
Internet to chyba oddzielne połączenie ale może da sie połączyć te dwie sprawy.

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 2:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2007, 1:11
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź

kolega Thom sie myli. jest cos takiego jak internet sateltarny, ale jest nieoplacaly. kiedys tez szukalem czegos podobnego, ale za duze koszty

_________________
ZERO litości dla kierowców na "podwójnym gazie" !


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 7:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Co do internetu,w Europie i w polsce są miejsca gdzie działa bezpłatna sieć bezprzewodowa,wystarczy mieć Wi-Fi aby podłączyć się do tej usługi.Problemem jest, niewielki zasięg tych sieci i tu przydałaby się mapa Europy na której byłyby zaznaczone obszary objęte takim zasięgiem.W tej sprawie mam taką propozycję do kierowców jeżdżących z laptopem po Unii,jeżeli ktoś sprawdził gdzie działa taka sieć,niech o tym pisze w szczególności o parkingach w zasięgu sieci

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

działa na każdej stacji paliw praktycznie tylko od razu dodam że nie za darmo,i kosztuje to tak-w niemczech 18e za 24 godziny dostępu,chwilowo jest promocja letnia która być może zostanie na stałe 20e za 30 dni dostępu,w holandi masz za 10e za miesiąc jeżeli podpiszesz umowe a z doskoku też 20 kosztuje miesięczny dostęp-KPN sieć, i jest to opłata zbliżona we wszystkich krajach francuzi coś tam sie wygłupili że ok 30e chcą za dobe ale wystudzą sie jak i niemcy,za darmo jest na strefach przemysłowych i na osiedlach mieszkalnych,ale wiele jest zakodowanego i nie jest tak prosto sie wpiąć do sieci

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 maja 2007, 23:41
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków

Chyba na każdym BP i obok każdego Mc Donalda działa Wi-Fi.

Co do internetu przez satelitę, bez połączenia zwrotnego, to nie wiedziałem o tej możliwości, widocznie istnieje od niedawna, wiesz może jakie są ceny ?


Ostatnio zmieniony 11 wrz 2007, 15:19 przez Thom, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Nie jestem jakiś znawcą od Satelity i Internetu ale jak na zdrowy chłopski rozum to sprzęt satelitarny ma jakieś wysyłanie gdyż np. gdy mamy jakąś platformę i skasuje nam się lista, albo trzeba ją uaktualnić to tuner musi coś wysłać żeby satelita w kosmosie wiedziała co ma nam przysłać... Tak mi się przynajmniej wydaje...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 23:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Internet przez satelite nie jest niczym nowym.Od co najmniej kilku lat jest oferowany w Polsce.Co do stacji benzynowych z dosepem do internetu to pytalem sie kilku kierowcow o to.Stwierdzili ze w Polsce latwiej znalezc takie stacje benzynowe niz w Niemczech


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 2:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

W Niemczech najlepiej wykupić sobie roczny abonament. Wychodzi najtaniej ale szczegolow jeszcze nie znam.

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: