Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sie 2007, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2007, 16:42
Posty: 3

Witam koledzy . Mam problem i tyle . Może mi pomożecie. Więc lecę z tematem.
Mam samochód Iveco 35-10 98r. I radyjko Alan z tych tańszych ale nowy .
Na dachu samochodu mam owiewkę dachową z plastyku ze stelarzem metalowym, przed owiewką tuż przed szybą mam już gniado na antenę i poprowadzony kabel do samochodu . Używałem antenę około 170cm . I mój zasięg był około 3km do przodu , a do tyłu to masakra. Antena była strojona.
Myślę że największym problemem jest kontener samochodu który jest zrobiony z aluminium i bardzo wysoki w porównaniu do kabiny .
Antena zamocowana na dachu wystawała parę cm powyżej kontenera.
Próbowałem też magnesówki ale tu była już wogóle tragedia. Słyszałem niektórych , ale z nadawaniem to nawet nikt obok mnie nie słyszał .
Napiszcie czy macie jakiś lepszy pomysł na zamocowanie anteny ? Lub czy może popełniam jakiś błąd. A mam zamiar kupić antenę i nie wiem teraz czym się kierować . Wysokość samochodu z kontenerem wynosi 3,4m .
Kontener jest wyższy i szerszy od kabiny, a lusterko jest chyba zbyt nisko .
Jest ktoś kto może wie coś na ten temat


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sie 2007, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Do przodu zasięg jest słaby, bo brakuje przeciwwagi, a do tyłu promieniowanie może pochłaniać kontener (jeżeli ma metalowe elementy). Antena 170cm to pewnie lemm AT-1700. Szczerze mówiąc nawet jak na tak ciężkie warunki osiągi są stosunkowo słabe. Powinieneś mieć jeszcze na uwadze rodzaj terenu i osobę z którą testujesz zasięg. Przypadkowii kierowcy którzy akurat Cię usłyszą nie są dobrym wyznacznikiem. Takie coś warto sprawdzać z kolegą który stoi w miejscu, a Ty np. od niego odjeżdżasz.

Sprawdzałeś SWR?

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sie 2007, 8:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 1:18
Posty: 38
Lokalizacja: Befftown

Widziałem, że anteny od CB w takim Iveco były montowane na pałąku lusterka. Ja miałem zamontowaną antenę w takim dostawczaku z kontenerem na rogu kontenera z przodu od strony pasażera odbiór był taki sobie.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sie 2007, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

U wujka w Renowce(Mascott) Antena byla zamontowana za kabina i wystawala z ok 20 cm nad kontener.Osiagi byly nawet nawet.Mozna bylo pogadac i dowiedziec sie o stan drogi bez problemu.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sie 2007, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2006, 13:17
Posty: 10
Lokalizacja: Polska

W moim poprzednim autku (sprinter z wysokim kontenerem) miałem zamontowaną antenę (Alan 100 Plus) po lewej stronie dokładnie nad kierowca zamocowana była do rynienki na dachu rezultat był b.dobry antena była lekko odchylona do osi auta na zewnątrz! zasięg poza terenem zabudowanym był ok 7km do przodu i ok 5km do tyłu
-jeszcze jedno sprawdź czy nie masz przypadkiem w radiu przełączone na FM!
:arrow: MUSI BYĆ AM :!:


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sie 2007, 23:43

Należy pamiętać że montując antenę do pałąka lusterka antena musi mieć odpowiednio dobry kontakt elektryczny z masą pojazdu. Najczęściej lusterka są montowane na stalowych pałąkach, lecz te są osadzane w plastikowych zawiasach i wówczas nie ma taka antena prawa poprawnie pracować. Można wówczas zastosować miedzianą plecionkę, której jeden koniec łączymy z uchwytem anteny, drugi zaś przykręcamy do masy pojazdu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: