Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sie 2007, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

Jakie urządzenia trzeba dokupić do laptopa, żeby spełniał funkcje nawigacyjne? Jeśli to możliwe to proszę podać konkretne firmy, modele i przybliżone ceny.Generalnie uważam, że laptop jest lepszy ze względu na możliwości oglądania filmów, grania no i przede wszystkim internet!!!:)
Niestać mnie na odzielne kupowanie laptopa i nawigacji.
Pozdrawiam!

Ps. ponoć sprawdzają legalność oprogramowania w laptopach?
Prawda? Czy filmy i gry również?

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Hmmm jak masz kupywać nawigacje to lepiej kup PALMTOPA z nawigacją i może służyć jako nawigacja, mozesz sobie wgrać mp3,filmy itp a na zwykła nawigacje się nie da :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

:idea: wg mnie na dziś ciekawym rozwiązaniem aczkolwiek już znanym od jakiegoś czasu jest Holux GR-213,wersja na USB kosztuje ok 180zł,i już cie prowadzi jak dziecko,co do oprogramowania to sprawdzają system jak narazie-masz nalepke to nikt ci nie szuka niczego,jak nie a jest windows to dostajesz pokwitowanie i po zabawie jest,a dodatkowo wprowadz se hasło dla użytkownika i brak konta gość i w razie kontroli tylko pstrykasz i już ci nie zajrzą do środka jakby sie jakiś nadgorliwy znalazł :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
g mnie na dziś ciekawym rozwiązaniem aczkolwiek już znanym od jakiegoś czasu jest Holux GR-213,wersja na USB kosztuje ok 180zł,
To też jest dobre rozwiązanie o ile ma się laptopa :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

To też jest dobre rozwiązanie o ile ma się laptopa :)[/quote]

no takie założenie jest na początku tematu :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

Dzięki Krzysiekx1 za odpowiedz, ale za wiele nie zrozumiałem..
Jeśli możesz to napisz to jeszcze raz ale wolniej i z lepszym opisem tego co radzisz.
Pozdro. :wink:

Chodzi mi zwlaszcza o zdanie, że jest po zabawie jak nie mam nakleji a mam Windows.. ?

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

chodzi o nalepke jaka jest jeżeli kupujesz laptopa z systemem windows(certyfikat autentyczności),jest wiele tańszych wersji które mają linuksa który jest za free ale przeważnie nikt tego nie chce i instaluje windows
i wtedy oprogramowanie jest pirackie i przy kontroli konfiskują bezpowrotnie sprzęt,lub podobna sytuacja jest z vistą co tylko krew pije użytkownikowi i po przeinstalowaniu na XP też potrzebujesz certyfikat na to,i jest to narazie jedyna rzecz jaka jest ścigana i zajmują sie tym służby celne w danym kraju,i
masz do wyboru kupno oprogramowania w sklepie ok 380zł,lub opcja tańsza jest możliwość opłacenia-zalegalizowania oprogramowania niewiadomego pochodzenia za ok połowe tej ceny ale szczegółów nie znam,osobiśćie polecam zakup w pakiecie(laptop z windowsem XP na dysku już)i nic cie nie obchodzi wtedy a z pozostałymi problemami radzisz se jak wyżej napisałem,odradzam stanowczo pakiet z vistą,wielu kolegów po takich zkupach i zainstalowaniu dodatkowych programów chciało wyrzucać sprzet przez okno :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Co do navi to ja proponuje laptopa i dobry odbiornik GPS do tego dobrą mapę i za około 4tyś mamy w miarę dobry sprzęt zarówno komputer jak i nawigację... Ktoś powie dużo, ale kupić oddzielnie laptopa a oddzielnie navi to jeszcze większy wydatek. Chyba że komuś firma udostępni navi....


Nie wiem dlaczego kolego krytykujesz tak Viste... Miałem na swoim pc: AMD Athlon 3200+ 2x256 DDR2 Ramu Abit KN9S i do tego Radeon x1600pro 256 i nie chodziło najgorzej... Była to najlepsza Vista czyli Ultimate. Wg wkaźnika "jakości" komputera miałem coś troche ponad 3 w skali do 6... Miałem stanowczo za mało ramu aby mieć okna 3D ale komputer spisywał się bardzo dobrze, ale niestety musiałem zrezygnować z tego gdyż mam procka 64bitowego i takową wersję też zainstalowałem ale moja stara karta sieciowa nie miała sterowników pod taki system (64bitowy). W październiku gdy komputer będę miał tylko dla siebie (rodzeństwo na studia) znów zainstaluje Viste gdyż wg mnie chodził mi system stabilniej... Fakt że zajmuje około 15gb nie odraża mnie i to że nie mam okien 3D też nie bo w XP też nie ma więc co za różnica, a system pracuje stabilniej, co dla mnie jest dużo ważniejsze. Zaraz ktoś powie że nie ma oprogramowania pod tego windowsa. Jak na razie nie znalazłem programu który mam obecnie zainstalowany żeby mi nie dział... Ja o Viście złego słowa nie powiem, no może poza faktem iż żeby dobrze chodził procek ze 3.0GHz 2GB ramu dysk minimum na SATA najlepiej SATA II karta około 256 najlepiej 512 i komuterek śmiga wyśmienicie pod takim sprzęcie i można korzystać ze wszystkich walorów technicznych a także wizualnych...
Sorka za OT ale kolega bardzo zjechał moim zdaniem dobry stystem operacyjny...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2007, 1:49
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Duisburg/Kluczbork

ja potrzebuje navi ale nie laptopa-gdzie bedzie uwzglednione obliczanie tras na tiry tz na wage ciezka-
-mamtu takiego gugusia w rodzince co mu kupilem MEDIONa z nwymi mapami na europe a on mi mowi ze prowadzi go przez ciasne uliczki gdzie sie ni umie wyrobic z naczepa-

doradzcie cos-ktory sprzet ma funkcje dla ciezarowek--plis

_________________
B 12.09.1997
C 2.10.2008
CE 6.10.08


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

doradzcie cos-ktory sprzet ma funkcje dla ciezarowek--plis[/quote]

to nie jest kwestia sprzętu a oprogramowania,funkcje dla ciężarówek ma np program-"MAP&GUIDE" i "TOM-TOM 900",jest też napewno wiele innych bo sporo tego jest

[ Dodano: 11.07.2007Sob, 18 Sie 2007 20:44:42 +0000 ]
Sorka za OT ale kolega bardzo zjechał moim zdaniem dobry stystem operacyjny...[/quote]

ja nic do VISTY nie mam ale w większośći laptopów w kabinach jeżdzących nie ma tak wyśrubowanych parametrów żeby ciągnęły ten system-czy 2 gb to standard już wg ciebie???sam sytem dodatkowo zajmuje ok 120 ram pamięci,dwa wez pod uwage że na starcie już pojawia sto komunikatów o niezgodności oprogramowania dodatkowo zainstalowanego i odpala sie wtedy 4 razy dłużej,a w sytuacji gdy np auto-route + gps,i winap w momencie obciążenia potrzebuje do 700 ram to na 1Gb zaczya wszystko stawac w najmniej odpowiednich momentach i dlatego nie polecam tego systemu.
to rynek weryfikuje,spojz ze XP jest drozszy od visty w pakiecie,cos w tym jest prawdy :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2007, 1:49
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Duisburg/Kluczbork

czyli TT 900 taz ma te funkcje-na bank?!

_________________
B 12.09.1997
C 2.10.2008
CE 6.10.08


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

A czy Destinator 6 ma funkcje dla ciężarówek?

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
czyli TT 900 taz ma te funkcje-na bank?!
ale tam jeszcze jest jakas literka za 900 ale jaka ci nie powiem dokladnie,nie kazdy 900 ma te funkcje

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2007, 1:49
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Duisburg/Kluczbork

no wlasnie bo z tego co znalazlem to jest tylko 910-a 900 niema

_________________
B 12.09.1997
C 2.10.2008
CE 6.10.08


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
no wlasnie bo z tego co znalazlem to jest tylko 910-a 900 niema
:idea: to chodzi o serie 900 a może w szczegule to jest 910,jest tego chyba 4 rodzaje z tej seri,wiem że jest i mają to chłopaki w u VOSa,ale nie jest to za ciekawy program a już kupno tego w zestawie z urządzeniem to zbyt wygurowany wydatek i mija sie z celem a sam program nie wiem czy zdobędziesz bo ma pare mądrych zabezpieczeń i mi sie nie udało tego skopiować pomimo tego że dysponowałem wszystkimi kodami :(

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

Cytuj:
A czy Destinator 6 ma funkcje dla ciężarówek?
Nie ma. Ale z reguly stara sie prowadzic glowniejszymi ulicami, choc nieraz proponuje jakies glupie skroty. Plusem jest to, ze ma zaznaczone strefy przemyslowe

_________________
scania to scania


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2007, 1:49
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Duisburg/Kluczbork

czy ktos juz kozystal z clariona lub garmina?
jest tam cos dla TIR

_________________
B 12.09.1997
C 2.10.2008
CE 6.10.08


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2007, 19:03
Posty: 107
Lokalizacja: Zielona Góra

Dzisiaj się dowiedziałem, że w Destinatorze 6 ponoć mozna na początku wyszukiwania (bądź instalowania..?) wybrać typ samochodu.
Opinie są podzielone, trzeba samemu sprawdzić.
Pozdr.

_________________
Nie warto wdawać się w dyskusję z "debilem" bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 10:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
czy ktos juz kozystal z clariona lub garmina?
jest tam cos dla TIR
Ja mam Garmina.
Oczywiście że jest opcja Tir tylko ze pod nazwą Ciężarówka. Jest też opcja Autobus. ale i tak korzystamy z opcji Ciężarówka, gdyż opcja 'autobus' nie uwzględnia gabarytów i prowadzi pod niskie wiadukty [niżej niż 3.70]

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 maja 2007, 1:49
Posty: 27
GG: 0
Lokalizacja: Duisburg/Kluczbork

mozesz cos blizej napisac o tym garminie -model-mapy jakie masz?-bo jak sie okazuje nie wszystkie sä takie same jedne modele tego samego producenta majä a inne nie -

_________________
B 12.09.1997
C 2.10.2008
CE 6.10.08


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: