Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 sie 2007, 0:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

Mam takie pytańko, troche nie z tej beczki, bo chodzi mi o prawko D i o temat związany z autobusami. Orientujecie sie może jak jest ze znalezieniem pracy przez młodego, nie doświadczonego kierowce autobusu? w rachube wchodzić mogą busy i autobusy. Wydaje mi sie że jako młody kierowca, 21 lat, to raczej niema co myśleć o tym że ktoś mnie przyjmnie, jako kierowce, i jeszcze da dobrze zarobić (mówiąc dobrze myśle o normalnych zarobkach kierowców- nie wnikam w kwoty). Wiecie może jak to jest z początkami kariery młodych nie doświadczonych kierowców busów/autobusów?

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 10:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Nie wiem, jak w Rzeszowie wygląda sytuacja w komunikacji miejskiej, ale próbuj tam. Wrocław ma takie braki kadrowe, że przyjmują każdego, kto posiada odpowiednie uprawnienia i przejdzie badania lekarskie w wyznaczonej przychodni. Nie patrzą na doświadczenie czy wiek. Plusy i minusy takiej pracy każdy może sobie wyobrazić, niemniej jednak jest to dobra okazja do startu. Sam podążam tą drogą. Pozdrawiam.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 10:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

nie, akurat jazda MPK Rzeszów to mi sie wogóle nie marzy .... :) wolałbym raczej kursy dalekobierzne, może międzynarodówka. To jest lepsza pod dwoma względami, po pierwsze z tego co widziałem to na takie trasy jeździ sie "lepszymi" autobusami, a po drugie to kasa też całkiem niezła. Obawiam sie jednak że młodego kierowce bez żadnego doświadczenia to nie bardzo będą chcieli przyjąć, mimo wszystko chyba unas na podkarpaciu z kierowcami autobusów jeszcze nie jest tak jak z tirowcami których tak brakuje że biorą kogo popadnie

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 11:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Cytuj:
tirowcami
Wypraszam sobie.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 12:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
nie, akurat jazda MPK Rzeszów to mi sie wogóle nie marzy .... Smile wolałbym raczej kursy dalekobierzne, może międzynarodówka.
Coś w rodzaju "praca sprzątaczki mi się nie widzi, ja to od razu chciałbym być prezesem dużej firmy". Na dobre stanowisko musisz sobie zasłużyć. Pojeździsz trochę w MPK czy innym PKS'ie, zdobędziesz doświadczenie i później możesz myśleć o czymś bardziej ambitnym.

Po za tym znam faceta który zrezygnował właśnie z autobusów na rzecz ciężarówek. Na autobusach turystycznych jest dużo pracy... ale w lato. Przez resztę roku musiałby siedzieć w domu i nic nie robić.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

Cytuj:
Cytuj:
tirowcami
Wypraszam sobie.
Przepraszam, chodziło mi oczywiście o kierowców ciężarówek, tirowiec to raczej ktos kto zapina tirówki :D , jeszcze raz sory za zły dobór słów

[ Dodano: Pon, 06.08.2007, 12:57 ]
Cytuj:
Cytuj:
nie, akurat jazda MPK Rzeszów to mi sie wogóle nie marzy .... Smile wolałbym raczej kursy dalekobierzne, może międzynarodówka.
Coś w rodzaju "praca sprzątaczki mi się nie widzi, ja to od razu chciałbym być prezesem dużej firmy". Na dobre stanowisko musisz sobie zasłużyć. Pojeździsz trochę w MPK czy innym PKS'ie, zdobędziesz doświadczenie i później możesz myśleć o czymś bardziej ambitnym.

Po za tym znam faceta który zrezygnował właśnie z autobusów na rzecz ciężarówek. Na autobusach turystycznych jest dużo pracy... ale w lato. Przez resztę roku musiałby siedzieć w domu i nic nie robić.

troche logiki w tym jest co mówisz, jednak nie do końca. Bo z tego wynika że jak sie jest młodym kierowcą to trzeba sie cieszyć jak ktoś da kluczyki do starego Jelcza czy KAMAZA i pozwoli popracować. Przecież MPK to w zdecydowanej większości złomy, Solarisa nikt mi nie da ... :(

Do życia trzeba podchodzić ambitnie, a nie łapac za miotłe i cieszyc sie że za 20 lat może sie wybije, ktos mnie dostrzeże i bede prezesem.

Chyba racje też masz co do sezonowości pracy kierowcy autobusu. Mój ojciec kursuje przez cały rok prywatnym autobusem do Warszawy, na brak zajęcia nie narzeka, widocznie zależy kto gdzie trafi

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Może poprzednio użyłem złego przykładu. To wygląda raczej w ten sposób: wyobraź sobie lekarza, jakiegoś neurochirurga. Czy będąc pacjentem chciałbyś być operowany przez faceta który dopiero co skończył studia? Poziom trudności trzeba sobie stopniować. Myślę, że powinieneś się cieszyć z samego faktu, że ktoś od razu chciałby Cię zatrudnić na autobusach - to jakby przeskoczenie kilku wcześniejszych poziomów. Poczytaj sobie wypowiedzi Cyryla - jakie wymagania trzeba było kiedyś spełnić, aby zostać kierowcą zawodowym.

Ja szczerze mówiąc na początek nie pokusiłbym się nawet na MPK czy PKS. W moich okolicach w ostatnim czasie pojawiło się kilku lokalnych przewoźników korzystających z 17-osobowych busów. Zanim wogóle pomyślałbym o czymś większym wolałbym się sprawdzić w czymś takim.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Rowniez popieram kolegow i radzilbym Ci na poczatek albo na busika albo w MPK. Mysle kolego ze korona z glowy Ci nie spadnie jezeli pojedzisz powiedzmy te pol roku w MPK za 1000zl i zdobedziesz doswiadczenie na ktore beda patrzyli przyszli pracodawcy. Napewno jakas wieksza firma turystyczna nie zatrudni Cie od razu po zdobyciu prawka. Mysle ze moze Ci sie udac u jakiegos prywaciaza ktory ma z 5 albo i mniej autobusow i jezdzi gdzie popadnie bo bierze pierwsze lepsze zlecenia zeby zwiazac koniec z koncem a z zarobkami bedziesz mial u niego podobnie jak w MPK a zapierdzielania wiecej. W lecie zarabialbys wiecej bo wiecej jazdy ale w zimie siedzialbys i zbijal baki. Nie ma jazdy-nie ma pieniedzy. Uwazam ze na poczatek albo busiki albo MPK. Pozdrawiam i zycze powodzenia w szukaniu pracy.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Poza tym później możesz uderzyć do PKS na regularne linie daLEKOBIEŻNE, tam też już jeżdżą całkiem porządne sprzęty i praca jest regularna.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Dziwię Ci się trochę, kolego VOLFFI. Pracuję w MPK od 07.05.07 r. i owszem --- jeździ się jelczami, ikarusami, ale powiedz mi --- co w tym złego? Autobusy są jakie są i nic na to nie poradzisz. Niemniej jednak jutro np. jeżdżę 15-metrowym volvo, dzisiaj jeździłem volvem 7700A, choć doświadczenie mam jeszcze żadne, ale prawda jest taka, że ludzi jest na tyle mało, że jeśli Ty tym autobusem nie wyjedziesz, to nie wyjedzie nim nikt. Możesz żyć marzeniami o turystycznych scaniach, mercedesach, volvach, dobrych zarobkach, dalekich trasach na drugi koniec kontynentu, jeśli tak wybierzesz, to OK. Nikt Ci tego teraz nie zapewni na starcie, zwłaszcza gdy emocje w narodzie po wypadku z Grenoble jeszcze nie ucichły. Za łatwo się poddajesz albo ulegasz lenistwu, nazywając je ambicją. Dla mnie te ambicje to tak jak napisałem --- marzenia, niestety, ściętej głowy. Jeśli masz już uprawnienia, to idź to tego MPK, może okażesz się dobry i dostaniesz solarisa szybciej niż myślisz. Nikt Ci nie każe siedzieć tam w nieskończoność. Nie będziesz pierwszym i ostatnim, który popracuje tam pół roku i ze świadectwem pracy uderzy gdzieś dalej. Wtedy masz już ZNACZNIE ułatwione zadanie. Nie pomyślałem o PKS-ie, ale w Polbusie we Wrocławiu również biorą "od ręki" i tam już pojeździłbyś trochę dalej, więc może spróbuj u analogicznego przewoźnika u siebie? Nie wiem, czemu nie chcesz. No ale jak uważasz...

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2007, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Tak jak KolegaEndomorph napisał najlepiej do MPK lub PKS jakiś aby nabrać doświadczenia i wogóle czy sie bedzie Tobie taka praca podobała :wink: Bo odrazu na zagranice nie polecam ponieważ są to maratony gdzie ważny jest tylko punktualny czas dotarcia do wyznaczonego miasta a kierowca tylko zmienia koszule i krawaty i pakuje dalej :D a i spanie w autobusie w kabinie do najwygodniejszych nie należy :lol: ale wybór należy do Ciebie powodzonka :U


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2007, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jeżeli w Twoim mieście MPK nie ma braków kierowców, to będziesz miał ciężko.
po ostatniej katastrofie we Francji, prawdopodobnie przewoźnicy unikali będa kierowców bez doświadczenia, a nie stać pewnie ich na wyszkolenie kierowcy, które trwa długo, jest kosztowne i daje duże prawdopodobieństwo, że kierowca po okresie szkolenia zasili angielskie związki zawodowe kierowców.

więc, aby dać sobie szansę na jakieś zatrudnienie, dobrze byłoby pojeździć dużymi autami, aby zyskać doświadczenie w kierowaniu, potem zostanie Ci tylko dostosowanie się do specyfiki przewozów osobowych.
jednak tutaj można popać w pewną pułąpkę. pojakimś czasie pracowania jako kierowca ciężarówki staje się bardzo trudnym dostosowanie się do przewozów osobowych.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2007, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Raczej nie powinieneś mieć problemów z dostaniem pracy, u mnie w mieście jeżdżą kobiety autobusami miejskimi. Są tak duże braki w kadrach, że większość firm niema wyjścia jak przyjąć młodego kierowcę.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sie 2007, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

przyznaje, chyba mnie poniosło troche z tym że odrazu bym chciał kokosy. Z busami też bardzo fajny pomysł, tylko jest taka sprawa, że na busa to chyba jeszcze trudniej bedzie sie załapać niż na autobus.

A jak to jest faktycznie w przypadku kiedy doświadczenie zdobywa sie na ciężarówce, ciężko jest sie potem przestawić na to że wozi sie ludzi a nie palety? :D pytam serio

[ Dodano: Sro, 08.08.2007, 10:32 ]
Cytuj:
Czy będąc pacjentem chciałbyś być operowany przez faceta który dopiero co skończył studia?
przyznaje, ten przykład przemawia do rozsądku :P

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: