Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lip 2011, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2011, 14:19
Posty: 3
GG: 1162536
Samochód: VW-MAN 8.150
Lokalizacja: Olkusz

Na sam początek pragnę się przywitać z wszystkimi, jak świerzuch na forum, a więc witam!!! Posiadam MAńKA z 1992 roku od paru miesięcy i próbuję go odrestaurować, autko jest na chodzie i całkiem nieźle sobie radzi jeśli chodzi o moje potrzeby. Niestety parę dni temu wracając z trasy usłyszałem strzał powietrza i z butli zasadniczej momentalnie uciekło powietrze, udalo mi się zjechać na drugiej, która uzupełniała się na bieżąco, hamulce itd, wszystko działało ale słabiej... Następnie po zjechaniu do domku i konsultacji z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że z rozdzielacza nie wychodzi powietrze na jedna butlę, na drugą powietrze ładuje ale też bez rewelacji, tak około 6 góra do 7 bije. Zamówiłem nowy rozdzielacz firmy knorr, zamontowałem, przewody chyba założyłem dobrze, odpalam i dalej efekt ten sam... powietrze bije na 1 butlę a do tego teraz nie chce mi puścić hamulców. Wizualnie sprawdziłem przewody, niby wszystkie całe, kompresor bije ciśnienie bo ładuje 1 zbiornik...., cienki jestem w tym temacie, jeśli mógłby mi ktoś coś rozsądnego poradzić to będę zobowiązany.


Post Wysłano: 28 lip 2011, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

kolego ten rozdzielacz to się nazywa zawór czterodrożny. po drugie jeżeli jest on pewny to sprawdz po przewodzie zasilającym idącym z butli do butli czy jest tam taki mały zawór regulacji ciśnienia. on puszcza powietrze do następnej butli dopiero powyżej 6 atm. może on jest już do wymiany. i sprawdz jakie ciśnienie wychodzi ze sprężarki na osuszacz

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Post Wysłano: 17 paź 2011, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2011, 14:19
Posty: 3
GG: 1162536
Samochód: VW-MAN 8.150
Lokalizacja: Olkusz

dzięki, sorki ale chwilkę mnie tu nie było - z przyczyn życiowych, a wracając do mańka to problem okazał się całkiem błachy - jeden z plastykowych przewodów schowanych w ramie na wysokości przedniego koła był rozszczelniony - puściła łączka przewodu kurde nie do znalezienia - jak zwykle sprawił to przypadek, POZDR


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: