Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 48 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 146 47 48 49 5063 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Tata miał tylko licencję krajową ważna do 2019 roku więc chyba nie ma co sobie głowy zawracać przenoszeniem. Prawnik kazał też zlikwidować firmę na potrzeby walki o odszkodowanie, więc chyba pozostaje mi wyrabiać wszystko na siebie. Prawnik jest dość ogarnięty, od 20 lat wyciąga odszkodowania od łotyszy ( BTA) to może wpuści mi w koszty wyrobienie nowej licencji.

_________________
8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Przeniesienie licencji nie będzie mieć wpływu na odszkodowanie, tylko zaoszczędzisz troszke kasy, a teraz i tak nie dostaniesz licencji na dłużej niż 5 lat. Zadzwoń sobie do Sądeckiej Izby Gospodarczej tam jest gość obeznany, niby nie Twój rejon ale udziela konkretnych informacji. Gość nazywa się Zdzisław Wańczyk, tutaj masz maila do niego: zwanczyk@sig.org.pl . Numer Ci podrzucę na dniach.

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

Orientujecie się jaki jest w tej chwili koszt wyrobienia Certyfikatu na Międzynarodówkę + Licencji?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Orientujecie się jaki jest w tej chwili koszt wyrobienia Certyfikatu na Międzynarodówkę + Licencji?
Certyfikat jest jeden- nie jest rozdzielony na kraj i zagranicę. Koszt ok. 800zł za egzamin + ok. drugie tyle za kurs przygotowawczy, jeżeli jest Ci potrzebny.
Licencja to 4000zł na 5 lat + 440zł za wypis na KAŻDE auto.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Certyfikat 800, kurs w Białymstoku w WORDzie 800 zł, 65h "nauki", licencja na kraj (taka mnie póki co interesuje) do 30-50 lat to 1000 zł.

Na międzynarodówkę to mnie zaskoczyliście, 4000 na 5 lat i za 5 lat znowu 4000?

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Na międzynarodówkę to mnie zaskoczyliście, 4000 na 5 lat i za 5 lat znowu 4000?
Ano dokładnie - zdzierstwo, co? :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

CEPT Radio License jest tańsze

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
Na międzynarodówkę to mnie zaskoczyliście, 4000 na 5 lat i za 5 lat znowu 4000?
Ano dokładnie - zdzierstwo, co? :wink:
Nie pamiętasz chyba czasów kiedy koncesje ma międzynarodówkę kosztowały po 80 000zł (czy tam 800 milionów) :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Na międzynarodówkę to mnie zaskoczyliście, 4000 na 5 lat i za 5 lat znowu 4000?
Ano dokładnie - zdzierstwo, co? :wink:
Nie pamiętasz chyba czasów kiedy koncesje ma międzynarodówkę kosztowały po 80 000zł (czy tam 800 milionów) :) .
To były czasy żeby kupić koncesje od kogoś to trzeba było kupić wraz z kamlotem od kogoś, ale dostawałeś koncesje na 50 lat

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Na międzynarodówkę to mnie zaskoczyliście, 4000 na 5 lat i za 5 lat znowu 4000?
Ano dokładnie - zdzierstwo, co? :wink:
Nie pamiętasz chyba czasów kiedy koncesje ma międzynarodówkę kosztowały po 80 000zł (czy tam 800 milionów) :) .
Pamiętam, pamiętam- co prawda "gówniarz" wtedy byłem, ale pamiętam jak wystawione pod płotem w Błoniu wyeksploatowane zestawy znikały w mgnieniu oka, po mocno zawyżonych cenach- przyczyna wiadoma :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Cholera,dopiero zauważyłem co sie stało... :? Przyjmij również moje najszczersze kondolencje,to co się wydarzyło to prawdziwa tragedia.I wiem,że chociaż będzie Ci ciężko,to wierzę w to że uda Ci się z tą firmą zaczynając w sumie od zera.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam !

Na wstępie pragnę wszystkim podziękować za wsparcie, dobre słowo wyrażone na forum na pw czy na fb. Po raz kolejny, uświadomiłem sobie że obcy ludzie są lepsi niż rodzina która ma wieczną pretensję do mnie o wszystko ($$)

A teraz prezentacja wieczoru:

Marka: - RENAULT MAGNUM
Model: - 440 DXi
Rok produkcji: - MAJ 2006
Przebieg: - 751 000 było 748 jak kupiłem
Wyposażenie:
- Radio CD ori Renault,
- CB
- fotel kierowcy pneumatyczny, grzany, dmuchany :mrgreen:
- lodówka przełożona z rozbitej 440, oryginalną mam na sprzedaż jakby ktoś chciał (działa)
- fotel pasażera obracany,
- 1 łóżko...,
- retarder,
- klimatyzacja,
- centralny zamek z pilota
- automat
- opony 385/65/22.5 Bridgestone do wykończenia na ok 4-5 miesięcy (potem 385/55), tył prawie nowe Dunlop SP444 odzyskane z rozbitej Magnumki

Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: - Schmitz S 01 2010 13.6m x 2.5m x 2.8m hydraulicznie unoszony do 3.2m
-szyna multilock
- 28 aluminiowych desek + 4 drewniane
- koła 6 szt 385/55/22.5 takie sobie ale da się pojeździć kilka miesięcy
Obsługiwane kierunki: - Cała Polska

Całkiem nieoczekiwanie i niepotrzebnie zostałem "biznesmenem" i nabyłem taki oto zestaw :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Do Renówki dołożyłem nowe akumulatory Banner, tulejki w tylnym zawieszeniu oraz olej i filtry.
Do naczepy dołożyłem 2 kg śrub w podłogę ( naczepa z Białorusi + papierosy) przeniosłem kosz na zapas na przód ramy + wyspawałem, wymieniłem wąż hydrauliczny w prawym przednim słupku oraz pospawałem stelaż dachu nad przednią ścianą, zamknięcie skrzynki narzędziowej, malowanie felg. Tarcze, klocki i amortyzatory były nowe :D

Póki pamiętam, chętnie kupię lewą roletę/żaluzję na sznurek.
Zapraszam!

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Będę pierwszy, ha w końcu też z okol. Białegostoku :)
Renia ładnie się prezentuje, zwłaszcza z tą blendą, tak powinny oryginalnie wychodzić z fabryki. Przebieg, jeżeli oryginalny to auto mocno nie wyjeżdzone. Multilock w naczepie dobra sprawa, przesiadłem się teraz na taką która tego nie ma i mnie nosi przy zabezpieczaniu ładunku. Daj fotki środka.
Samych bezawaryjnych życzę !

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Przebieg, jeżeli oryginalny to auto mocno nie wyjeżdzone.
Przebieg oryginalny, ostanie 3 lata jeździła na Hiszpanię. W 2009 sprowadzona z Holandii z przebiegiem 274 tyś (książka serwisowa) potem jeździła przez rok po wsi wożąc zwierzęta do rzeźni, i 3 lata do Hiszpanii, ostatni rok praktycznie stała. To usłyszałem od byłego właściciela.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Cyferki wg mnie wyglądają dobrze, ale niech się wypowiedzą osoby które na tym się znają lepiej :D

Dodatkowo ma nowe sprzęgło, regenerowany w ASO APM i 6 nowych wtryskiwaczy, zbiorniki paliwa 560l i 310l a naczepa ma 2 nowe zaciski.
Blenda jest fioletowa. Falbanka została po poprzednim kierowcy i niech się "dynda".

Zapraszam :D

_________________
8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Cyferki wyglądają bardzo dobrze,auto fajne,ale Ci gratuluję :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Miło się czyta że wyszedłeś na prostą w tak szybkim czasie i ruszyłeś z własną firmą. Co do Reni to widać że jest zadbana. Życzę Ci wielu bezawaryjnych kilometrów i samych sukcesów w branży.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

Bardzo ładna Magnumka Ci się kolego trafiła. Świetnie prezentują się te samochody z blendą ;)
Pierwszy raz widzę taki patent z "podnaszanym" hydraulicznie dachem :D
Jeszcze raz ogromny szacunek, za to, że pomimo przeciwności losu pozostałeś w temacie transportu.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Szybko się ze wszystkim uwinąłeś, ja to w ogóle na innym świecie żyłem i myślałem że Ty jeszcze nawet sobie ciągnika pod dom nie przyprowadziłeś, ale bez winy też nie jesteś, cicho jak mysz pod miotłą siedziałeś :P Powodzenia Łukasz, auto prezentuje się względnie a jak najdzie Cię kiedyś ochota na jakieś liftingi (tak to się teraz fachowo nazywa) to wiesz gdzie uderzać. 3maj się! :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No Łukasz widzę ze ostro działasz i brawo dla Ciebie za to.
Cieszę sie ze moj ulubiony temat w garażu będzie działał dalej :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Cyferki wyglądają bardzo dobrze,auto fajne,ale Ci gratuluję
Dziękuję za opinię, na trasie wyprzedziłem nawet Scanię a to nie zasługa moich umiejętności :mrgreen:
Cytuj:
Miło się czyta że wyszedłeś na prostą w tak szybkim czasie i ruszyłeś z własną firmą. Co do Reni to widać że jest zadbana. Życzę Ci wielu bezawaryjnych kilometrów i samych sukcesów w branży.
Liczyłem na czerwiec 2015, a udało się wcześniej. CKZ za pierwszym razem, samochód kupiłem przypadkiem, ogłoszenie było słabe, zdjęć kilka i to takich powycinanych w paincie ale po rozmowie telefonicznej pojechałem i zabrałem. Naczepa to jeszcze większy przypadek, cena śmieszna i stała kilka ulic ode mnie.
Cytuj:
Pierwszy raz widzę taki patent z "podnaszanym" hydraulicznie dachem
Jeszcze raz ogromny szacunek, za to, że pomimo przeciwności losu pozostałeś w temacie transportu.
Nikt z "rodzinki" nie wie że pracuję, chyba myślą że już nigdy się nie podniosę i będzie można wyciągać łapy...

Dach unosi się tak jak kabinę, z lewej strony naczepy jest pompka i "do roboty" 40 cm w górę idzie :D
Cytuj:
Szybko się ze wszystkim uwinąłeś, ja to w ogóle na innym świecie żyłem i myślałem że Ty jeszcze nawet sobie ciągnika pod dom nie przyprowadziłeś, ale bez winy też nie jesteś, cicho jak mysz pod miotłą siedziałeś Powodzenia Łukasz, auto prezentuje się względnie a jak najdzie Cię kiedyś ochota na jakieś liftingi (tak to się teraz fachowo nazywa) to wiesz gdzie uderzać. 3maj się!
Ja Ci dam względnie... a rurę wydechową w oplu pospawałeś?? :mrgreen:
Lifting to chyba kabinę na nową zmienić i obowiązkowo rozświetlić :>
Cytuj:
No Łukasz widzę ze ostro działasz i brawo dla Ciebie za to.
Cieszę sie ze moj ulubiony temat w garażu będzie działał dalej
Dziękuję i zapraszam ponownie :D

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 48 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 146 47 48 49 5063 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: