Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 24 maja 2009, 13:15

I ja się przyłączę do dyskusji. Firmy przyjmują, nie przyjmują młodych pracowników. Ostatni słyszałem, że jeden z kierowców (świeżo przyjęty, bez doświadczenia) powiedział, że nie pojedzie po naczepę na parking strzeżony oddalony o 90 km w Krakowie-Łagiewnikach jako, że nie wie gdzie to jest. Na stwierdzenie, że albo mu wytłumaczą koledzy na radiu albo z firmy mu rozrysują to powiedział, że nie pojedzie i w ogóle.
Druga sytuacja to problem z szacunkiem kadry kierowniczej do starych pracowników. Nie ma i nie będzie szacunku (wystarczy spojrzeć na ostatnio gorący temat PKS-u Rzeszowskiego) tak, jak i sam doświadczyłem "ciepłego" podziękowania i szacunku za wyniki zarówno w eksploatacji sprzętu (paliwo, ewentualne uszkodzenia środka transportu, skargi, reklamacje na spóźnienia) jak i kulturę osobistą w bezpośredniej relacji kierowca-zleceniodawca.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 24 maja 2009, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Chcę powiedzieć,że jeszce nie jestem na emeryturze i nie zamierzam na nią czekać a co do tych manadatów to nie są czasy "KOMUNY" teraz każdy jest opowiedzialny za swoje czyny emeryci tez. Ale wracając do dyskusji to uważam, że trzeba młodym kierowcom dac szansę i nie pieszę tego bo sam jestem bez doświadczenia. Zobaczymy co będzie po 10.09.2009r. kiedy za kurs na przewóz rzeczy terzeba będzie zapłacić 8.000 zł albo więcej. Wtedy też pracodawcy będą chcieli doświadczonych jak pełno będzi niedoświadczonych ale posiadających stary kurs na przewóz rzeczy i zgodnie z ustawą o transporcie drogowym będą gotowi do podjecia pracy jako kierowca zawodowy.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 24 maja 2009, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Cytuj:
Zobaczymy co będzie po 10.09.2009r. kiedy za kurs na przewóz rzeczy terzeba będzie zapłacić 8.000 zł albo więcej.
Dobrze napewno nie będzie, no bo kto za to zapłaci ? Kierowca?


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 24 maja 2009, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

tyle bedzie kosztowala podstawa:) jezeli zrobisz teraz kurs za pare lat bedziesz mial taniej niz 8 tys:) i nie wierze ze za 5 lat nie bedziesz jezdziL:) ja znalazlem obecnie prace w wieku 21 lat:) oczywiscie po znajomosci smigam narazie busem ,mam C+E ale od czegos trzeba zaczac:)
Moje zdanie jest takie ze jezeli nie mamy doswiadczenia to powinno sie brac mlodego bez niego i sprawdzic co potrafi ... wyjechac z nim na ulice zobaczyc jak sobie radzi czy potrafi cofnac:) bo z tego co widze na drogach jest wielu mlodych jezdzacych bardzo dobrze:) przyklad... przyjechal mlody i starszy gosc do naszej firmy. kto ustawil sie szybciej pod rampe?? ten mlody wlasnie.

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 26 maja 2009, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2008, 20:53
Posty: 36
GG: 1

A ja dalej siedzę w domu... :lol: w Elblągu dziś byłem na rozmowie i taki młody gość powiedział mi że miał ponad 60!!!!!!!!!!!!telefonów na jedno ogłoszenie w internecie( dzwonili tylko ludzie z Elbląga...). PORAŻKA :evil: Pracuję teraz na budowie , tłukę kamienie 10kg młotkiem...praca moich marzeń 1600 za mieś. za 6 dni w tygodniu. gdyby nie żona i dziecko ( dzieci bo jedno jeszcze w drodze ) to bym się na line szarpał. Miałem parę ofert ale małymi autami już nie chcę jeździć po 18 godzin na dobę.

_________________
Świat jest piękny zza szyby szoferki , ale nikomu o tym nie opowiesz...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 07 cze 2009, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Jak koledzy nie znacie jakiś firm przyjmujących bez doświadczenia. Dajcie jakieś namiary jezeli możecie. Z góry dziękuję!!!!! :D


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 07 cze 2009, 23:33

Cytuj:
Jak koledzy nie znacie jakiś firm przyjmujących bez doświadczenia. Dajcie jakieś namiary jezeli możecie. Z góry dziękuję!!!!! :D
Bądź realistą. Jak ktoś znajdzie pracę, to na pewno nie odstąpi jej komuś innemu.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 09 cze 2009, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2009, 16:13
Posty: 1
GG: 0

SZUKASZ PRACY??

Oto strona z konkretnymi ofertami pracy dla kierowców, której zasięg to cała Europa!

http://www.eurodriverjobs.pl


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 09 cze 2009, 16:40

Nie bardzo ta strona. W Polsce znalazło mi dwie oferty pracy, z czego jedna wymaga orzeczenia o niepełnosprawności. Jak ktoś z takim orzeczeniem może przejść wszystkie badania lekarskie i psychotechniczne i pracować na stanowisku kierowcy...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 09 cze 2009, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

uwierz mi, może... znam taki zakład pracy chronionej zajmujący się działalnością wielobranżową, także i transportem, gdzie żeby ubiegać sie o robotę po pierwsze i najważniejsze trzeba mieć orzeczenie...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 09 cze 2009, 16:51

Właściwie pewnie wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności. Koniec OT, bo temat zupełnie o czymś innym :>


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 09 cze 2009, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Dobra, to moze ja napisze cos nieco, że tak powiem ku pokrzepieniu serc młodym driverów.

Ja tez mam 22 lata i od grudnia szukałem pracy na solówke. Przez 4 miesiące nic nie znalazłem. W tym czasie kiedy szukałem pracowałem w hurtowni weterynaryjnej gdzie jezdziłem bushido, ale oczywiscie nikt w żadnej z firm nie patrzył na to. W połowie marca znalazłem ogłoszenie że szukaja kierowcy kategorii C w nawiasie (fizyczna). No to oczywiscie zadzwoniłem jak pod wszystkie ogłoszenia kierowca. Gosciu powiedział, żebym podjechał pogadac z CV. pojechałem, kierownikiem (bo ta firma ma kilka oddziałów w polsce i szef jest jakies 400 km stad i kierownik ma wolną ręke z obsada) okazał sie młody facet i po rozmowie byłem naprawde pozytywnie nastawiony na tę prace. Nie bede mówił nazwy firmy bo moze ktos z niej jest zarejestrowny na forum. Okazało sie że jest to rozwozenie róznego rodzaju ławek i innych tego typu rzeczy do ogródków. Praca jako kierowca sezonowa ale z braku laku postanowiłem sie przyjąc, tym bardziej że wpisywali na umowie kierowca a tylko to mnie interesowało. Stawka była godzinowa. Po początkowym zapale i zobaczeniu jak to wszystko wygląda dałem sobie spokój po 2 miesiącach. Wprawdze obiecałem sobie że wytrzymam chociaz pół roku, ale bez przesady. Praca po 16-18 godzin, ładowanie i rozładowywanie (+ rozkładanie) towaru było ponad moje siły. Tarczki miałem tak nieraz poprzekręcane że leciały przez okno albo było wystawiane urlopowe. tak ze przez dwa miesiace miałem chyba wiecej urlopówek niz normalnych tarczek z jazdy. Takie wykorzystywanie człowieka jeszcze moze i by sie zniosło (wiadomo sezon itp) gdyby nie stosunek kierownictwa do pracowików. Ciagły stres i nagonka to było najgorsze. Pewnie zwolniłnbym sie wczesniej gdyby nie to ze przez te 340 godzin w miesiacu wyszła całkiem niezła wypłata której nie chciałęm głupio stracic wiec wytrzymałem do wypłaty i podziękowałem. Swiadectwo pracy na niecałe dwia miesiące to sami przyznacie że nie za duzo doswiadczenia. Po 2 tygodniach siedzenia w domu, odpowiedziałem na ogłoszenie w hurtowni spozywczej i od dwóch tygodni pracuje tam jako kierowca i jestem bardzo zadowolony. auto mógłbym miec troche lepsze, ale na to jeszcze przyjdzie pora w przyszłosci. echh.. troche sie wysmętniłem i wyciągnałem troche brudu na wierzch :). Podsumowując, chłopaki nie łamcie sie. Praca kiedys sie znajdzie.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 15 cze 2009, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Jeśli chodzi o Łódzkie to napewno biorą bez doświadczenia do Mielczarka, i do Agromexu (obie firmy opisane na forum). Faktycznie, w tamtym roku było łatwiej o pracę. Dziś dzwoniłem w sprawie pracy na beczkach (adr), ale facet powiedział że bez doświadczenia na cysternach nie ma przyjęć (może ktoś wie gdzie takie doświadczenie na beczkach zdobyć ? )


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 30 cze 2009, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2008, 2:21
Posty: 76
GG: 4542692
Samochód: MAN
Lokalizacja: SBI

"Kierowcę młodego do nauki zawodu, prawo jazdy kat. C+E, doświadczenie niewymagane, zatrudni firma transportowa (kraj+zagranica)"
Przeglądam ogłoszenia od około pół roku i to pierwszy taki "rodzynek". Jednak istnieją jeszcze firmy dla których wiek i doświadczenie to nie pierwsze kryteria przy zatrudnieniu :)


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 02 lip 2009, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

ostanio u mnie w gazecie lokalnej tez pojawiły się miej więcej 2 takie ogłoszenia...

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 02 lip 2009, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2596
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

I jeździsz tam jak murzyn za 1.500 zł, szeryf się cieszy, bo znalazł głąba co jeździ za 1/3 tego co normalny drajwer, a Ty się cieszysz, bo zdobędziesz doświadczenie, płaczą doświadczeni kierowcy (czyli za dwa lata i Ty będziesz płakał), bo przyjdzie młody, zabierze mu robotę i się kółeczko zamyka :P

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 02 lip 2009, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2008, 2:21
Posty: 76
GG: 4542692
Samochód: MAN
Lokalizacja: SBI

Cytuj:
I jeździsz tam jak murzyn za 1.500 zł, szeryf się cieszy, bo znalazł głąba co jeździ za 1/3 tego co normalny drajwer, a Ty się cieszysz, bo zdobędziesz doświadczenie, płaczą doświadczeni kierowcy (czyli za dwa lata i Ty będziesz płakał), bo przyjdzie młody, zabierze mu robotę i się kółeczko zamyka :P
Apropo słowa"murzyn" mam dla Ciebie coś takiego ===> http://demotywatory.pl/617/On-czeka
Natomiast jeśli chodzi o Twój post to zobaczymy jaki Ty będziesz cwany jak przyjdzie Ci kiedyś szukać pracy bez doświadczenia...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 03 lip 2009, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Pracodawcy tyle oferuja bo wiedza ze jest mnostwo ludzi do pracy, i znajdzie sie sporo osob co i za tyle pojedzie. Jezeli czegos jest duzo, a zapotrzebowanie na to jest takie samo albo nawet spada to i logiczne ze cena tego spadnie. I tak samo jest ze stawkami. Wiec ja bym wzial i taka robote za tyle, ew. sprobowal troche wynegcjowac.

Za rok czy dwa, sytuacja sie poprawi, a on bedzie mial juz rok czy dwa udokumentowanego doswiadczenia, i wtedy znajdzie duzo lepsza prace.

Obecnie szukam jakiejs pracy na dostawczaka na B. Na poczatku bylem bardzo entuzjastycznie nastawiony, bo ofert troche bylo. Ale pozniej sie okazalo ze sporo juz nieaktualnych, a nawet jak aktualne to po 140 odpowiedzi na jedno miejsce. No to rece mi opadly...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 18 sie 2009, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2008, 20:53
Posty: 36
GG: 1

no wresdzcie...po dwoch latach znalazlem.

_________________
Świat jest piękny zza szyby szoferki , ale nikomu o tym nie opowiesz...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 18 sie 2009, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26
Posty: 28
GG: 9899721
Samochód: Narazie brak:)

Cytuj:
no wresdzcie...po dwoch latach znalazlem.
Kalor jeśli można wiedzieć gdzie i jaką pracę znalazłeś??


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: