Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Wydaje mi się ze Herpa powinna cały czas produkować wszystkie modele Rico!! Od takich małych osobówek jakie posiada Rico aż do ciężarówek Pokazowych i dlatego nie rozumiem Herpy!! :? Przecież mogliby na tym nieźle zarobic a konsumenci bardzo by się cieszyli!! :| :!:

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

I tu sie kolego T.T.S mylisz. [a może ja mam inne zdanie??]

Jestem szczęśliwym posiadaczem Scanii z RiCö i bardzo cieszy mnie fakt, że jest tych modeli mało, bo ..... jestem jednym z tych którzy je mają. A z tego co wiem to prawdopodobnie w polsce tylko ja i PJ ma ten model :twisted: :twisted: :twisted: . A gdyby było więcej takich modeli to cena ich by spadła.

Wg mnie dobrze że Herpa działa metodą "Jaguara" - krótkie serie wypasionych modeli. Bo gdyby działali tak jak fiat to robili by tysiące bubli [bez obrazy dla fiata oczywiście.]

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Actros w barwach Ricoe to naprawdę piękny model. Zestaw jest wykonany z dużą dbałością o szczegóły. Sam jestem jego szczęśliwym posiadaczem :wink:. Gratuluję dobrego zakupu.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Cytuj:
I tu sie kolego T.T.S mylisz. [a może ja mam inne zdanie??]

Jestem szczęśliwym posiadaczem Scanii z RiCö i bardzo cieszy mnie fakt, że jest tych modeli mało, bo ..... jestem jednym z tych którzy je mają. A z tego co wiem to prawdopodobnie w polsce tylko ja i PJ ma ten model :twisted: :twisted: :twisted: . A gdyby było więcej takich modeli to cena ich by spadła.

Wg mnie dobrze że Herpa działa metodą "Jaguara" - krótkie serie wypasionych modeli. Bo gdyby działali tak jak fiat to robili by tysiące bubli [bez obrazy dla fiata oczywiście.]
I tu się z Tobą nie zgodzę, kolego Jamra. Takie marki jak Jaguar czy Ferrari mogą spokojnie egzystować i wypuszczać te krótkie serie wypasionych sportowych aut tylko dlatego że od dawna należą do Forda i Fiata,-firm które zarabiają pieniążki na długich seriach autek dla Kowalskich, Jonesów, Schmitów i innych Spinelli i dofinansowują tą exkluzywną produkcję. O tym że to produkcja wielkoseryjna przynosi prawdziwy dochód wiemy już od czasów Henrego Forda i jego modelu T 8)
A przekładając tą prawidłowość na modele to Herpa robiąc króciutkie serie modeli dla nielicznych szybko by podzieliła los Albedo i Igry no bo z czego by się utrzymała sprzedając dwa modele na 40milionowy kraj na przykładzie Polski?
Dlatego uważam podobnie jak TTS że Herpa powinna oprócz krótkoseryjnych prestiżowych zlotowych piękności z PC czy Extra Shopu jak Twoja Scania wypuścić także normalne długie serie typowych białych wołów roboczych z Rico znanych z naszych szos i parkingów jak Scania R, Stralis itp które w cenie ok 100zł znajdą setki zadowolych nabywców w Polsce, tysiące w Europie, a Herpa na tym zarobi łądne parę jewro... :wink:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Ja również uważam że Herpa powinna pomyśleć o produkcji modeli seryjnych w barwach RiCö ponieważ to modele z "normalnej" serii są dobrym początkiem kolekcji tematycznych (barwy jednej firmy). Kupując "zwykły" model rozpoczynamy przygodę z kolekcjonowaniem pojazdów danej firmy. A tak na chwilę obecną z modeli RiCö żadnej kolekcji stworzyć się nie da.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Cytuj:
A z tego co wiem to prawdopodobnie w polsce tylko ja i PJ ma ten model
O nie :!: Mylisz się, znalazłem kolesia który ma takich meśków z 15, tak mi mówił i chciał mi jednego opylić za 160 zł, kupiłbym go ale jak uzbieram kase to nie wiadomo jak i kiedy ona sie rozchodzi, i od nowa zbieram :?

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

jamra_scania chodziło o Scanie R z PC.

Co do polityki Herpy jeśli chodzi o Rico, to mam podobne zdanie jak koledzy. To jest tak samo jak z marką Iveco. Sami widzieliśmy jaki jest popyt na rynku na "włoskie" modele. Herpa nie dostrzega, albo nie chce dostrzegać tej finansowej okazji i z uporem wartym dobrej sprawy, wypuszcza na rynek mnóstwo MAN-ów i Mercedesów. Tak samo jest z Rico. W każdych nowościach za wyjątkiem Riwatrans, można znaleźć 1-2 pojazdy w malowaniu firmy Hochtief. Dla kolekcjonerów tematycznych jest to na rękę. Jednak nie każdemu podobają się pojazdy typowo budowlane. Ja też chętnie widziałbym na swojej półce jakiś zestaw z Rico (i mam nadzieję, że już niedługo takowy zobaczę). Jednak jak już nie raz mówiłem (i chyba czas wrzucić to "przesłanie" do podpisu, co by się nie powtarzać :lol: ), polityka Herpy jest dla mnie momentami co najmniej dziwna.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

=> Jamra - taką Scanię ma oprócz nas jeszcze Damian z Iławy (Damia2000 z Allegro) :-)

Co do polityki Herpy to nie mamy na nią wpływu i trzeba się z tym pogodzić.

A co do Serii RICO to trzy modele które do tej pory wypuściła Herpa to juz seria :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2006, 23:49
Posty: 6
Lokalizacja: Biała Podlaska

LINK

to jest cudenko :D


Tytuł:
Post Wysłano: 04 maja 2007, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:04
Posty: 67
Lokalizacja: Syców

To Rico to takie "musiszmieć" w kolekcji nastawionej na tzw "poloniki".
Ja równiez na swojego czekam i sądzę, że dużo nie przepłaciłem, wszak niedługo model ten moze być rarytasem :>

[ Dodano: Pią, 04.05.2007, 10:45 ]
Cytuj:
A co do Serii RICO to trzy modele które do tej pory wypuściła Herpa to juz seria :)
Jaki jest ten trzeci model Herpy???

FH było wypuszczone jako Albedo...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 maja 2007, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Jest jeszcze Scania "4", jej zdjęcie znajduje się na którejś z poprzednich stron :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Moim ulubionym Rico jest ten tandemik który podoba mi się 100razy mocniej od wypasionej Scani. Może kiedyś Herpa wpadnie na to żeby zrobić taki model seryjnie :roll:
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2006, 23:49
Posty: 6
Lokalizacja: Biała Podlaska

no volvo bardzo ladnie sie prezentuje.

a tutaj jesli ktos bylby zainteresowany, to ma jeszcze 6 dni:

http://allegro.pl/item196853558_herpa_m ... _rico.html


Tytuł:
Post Wysłano: 21 cze 2007, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

kolejny model Herpy: SCANIA RICO - RICHTER RECYCLING CENTER

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 8:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Kolego PJ-PAULI czy ten model był "seryjnym" modelem jaki Herpa wypuściła ? Czy jest to jakaś przeróbka ?

Auto zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Gratuluje zdobycia tak wspaniałego "rodzynka" :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 11:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Kolego PJ-PAULI czy ten model był "seryjnym" modelem jaki Herpa wypuściła ? Czy jest to jakaś przeróbka ?

Auto zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Gratuluje zdobycia tak wspaniałego "rodzynka" :wink:
Tak, to model seryjny. Herpa ID 248655 Wydanie: 1000 szt.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 10:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2007, 12:07
Posty: 7
Lokalizacja: ZABRZE

Fajne te 2 modele, wygladają jak prawdziwe. Powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu. :U

_________________
Truker


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 14:35

przepiękne modele życzę udanych zbiorów.
PZDR


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Pogratulować zakupu, bo taki model w twojej kolekcji jest jak jakiś rzadki super samochód w kolekcji arabskiego naftowego szejka 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: