Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 wrz 2013, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Kolego, nie ma się czego wstydzić, bo sam pytałem o coś takiego. Robiłem z UP kategorię E do C i nie musiałem posiadać w ogóle takiego zaświadczenia o którym wspominasz. Takie też opinie słyszałem na tym forum.


Post Wysłano: 22 wrz 2013, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Teoretycznie, to prawidłowe info dostaniesz tylko w UP,
ale z praktyki wiem, że nie zawsze :-)
UP ma nowe finanse TYLKO na początku roku (aż je wyda),
później trafiają się środki Unijne (w różnych terminach),
plus dofinansowania z indywidualnych firm
(ale coraz mniej).

Pod koniec roku trafiają się pieniądze ze ZWROTÓW
(Od osób które nie wywiązały się z cyrografu).
Tak więc nie ma znaczenia kie'dy wniosek jest składany.

Ps
Jeżeli dofinansowanie jest z kasy Wojewody, to nie ma znaczenia u kogo będziesz pracował ?
Waźne jest tylko , aby pracować w zadeklarowanym zawodzie przez minimum 6 miesięcy (o ile ktoś będzie miał chęć właśnie Ciebie skontrolować).

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 8:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:18
Posty: 125

Ja widzę, że nie rozróżniamy szkoleń na zamówienie z normalnymi szkoleniami. Lista szkoleń dla których wystarczy być bezrobotnym - normalne szkolenia u mnie w PUP http://www.pup-gniezno.pl/Pliki/Szkolen ... SPEKTYWA-1. Jak widać nic ciekawego...i jeszcze cudem można się dostać...
Wniosek na szkolenie zamawiane -> http://www.pup-gniezno.pl/Pliki/Dla-bez ... attachment

Moim zdaniem należy zrobić to tak :)
wypisać to na KW C CE i oświadczyć że otworzy się działalność gospodarczą po ukończeniu szkolenia.
Zapłacą Ci wszystko firmę otworzysz mały zus 400zł... potrzymasz firmę przez 2 miesiące... i w razie co zamknięsz...
zainwestujesz w ten biznes aż 800zł... a jak jesteś większym ryzykantem to możesz nawet po tygodniu zamknąć.
W PUP i tak im jest potrzebna karta z rejestru, że spełniło się wymaganie.
Na firmę i tak dość szybko powinieneś znaleźć zatrudnienie.

_________________
http://www.kierowniczyswiat.blogspot.com/
05.05.2011 [C] start 24.05.2013 [KWPdoC] start 27.09.13
Puzzel 17.03.08 [C] 10.05.13 [KWPdoC] 25.09.2013 [D] start 01.08.13 [KWPdoD] start 08.08.13 [D] start 25.10.2013 [ADR pod+cysterna] 10.11.2013


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Tia, tyle że składać możesz na wszystkie 3 kursy, ale dofinansowanie możesz dostać np. tylko na jeden. Niby można motywować że "do uzyskania efektu zatrudnienia" potrzebujesz C+KW jako minimum, ale urzędasy to urzędasy - mało który wie że jest taki zapis prawny, za to każdy kojarzy że bezrobotnemu przysługuje jeden kurs na 12 miesięcy.

Co do "gwarancji zatrudnienia" to co urząd to obyczaj. Czasem jest to faktycznie gwarancja, którą jak się czyta to ma się skojarzenie z cyrografem który własną krwią podpisujesz Ty, jak i pracodawca który też jednak sporo ryzykuje... A czasem jest to tylko "uprawdopodobnienie" które tak naprawdę do niczego nie zobowiązuje... Trzeba to uważnie przeczytać po prostu ponieważ w 99% przypadków urząd obchodzi tylko wykreślenie delikwenta z rejestru osób bezrobotnych po szkoleniu, a to w jakim zawodzie czy firmie znajdzie zatrudnienie to już tak naprawdę nikogo nie obchodzi. Zawsze też należy się zorientować jak sprawy by się miały jakby coś poszło niezgodnie z planem, np. oblany egzamin z odległym terminem poprawki, albo jakby pracodawca znalazł już kogoś na Twoje miejsce, bądź odmówił przyjęcia z tzw. "przyczyn niezależnych".

Tak więc "wiem że nic nie wiem" - na stronę się nie patrz, tylko jedź do urzędu i sam wypytaj, weź wzory dokumentów/umów, poczytaj.

Ode mnie taka rada: jeśli jest taka możliwość to weź pożyczkę szkoleniową (po upewnieniu się co do warunków spłaty i ew. umorzenia). Co to daje? Ano to, że z takiej pożyczki możesz sobie sfinansować więcej niż jeden kurs, no i masz możliwość wyboru do której szkoły idziesz. Znaczenie to ma z dwóch powodów: PUP żeby zorganizować szkolenie musi rozpisać przetarg, a to trochę trwa, chociaż nie to jest problemem. Problemem jest to że takie przetargi wygrywa najtańszy, a nie najlepszy oferent.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Ode mnie taka rada: jeśli jest taka możliwość to weź pożyczkę szkoleniową (po upewnieniu się co do warunków spłaty i ew. umorzenia). Co to daje? Ano to, że z takiej pożyczki możesz sobie sfinansować więcej niż jeden kurs, no i masz możliwość wyboru do której szkoły idziesz. Znaczenie to ma z dwóch powodów: PUP żeby zorganizować szkolenie musi rozpisać przetarg, a to trochę trwa, chociaż nie to jest problemem. Problemem jest to że takie przetargi wygrywa najtańszy, a nie najlepszy oferent.
W Warszawie po przyznaniu dofinansowania na szkolenie indywidualne, sam sobie wybierałem szkołę w której będę się uczył. Oczywiście z pośród tych które mają podpisane umowy z UP.


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
W Warszawie po przyznaniu dofinansowania na szkolenie indywidualne, sam sobie wybierałem szkołę w której będę się uczył. Oczywiście z pośród tych które mają podpisane umowy z UP.
Warszawa może by w ten sposób zorganizowana, w końcu to spore miasto z niezłym budżetem - w Opolu jednak tak różowo nie było, i wątpię żeby było w większości UP w kraju.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

No ja niestety przynależę do PUP w Nowym Dworzę Mazowieckim, więc też pewnie tak kolorowo nie będzie. Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, i podpowiedzi, bardzo mi się przydały i pomogły.

Kolego Radhezz, z tego co wyczytałem na stronie PUPa to warunki dostania dofinansowania i pożyczki szkoleniowej praktycznie niczym się nie różnią, tym tylko że w przypadku drugiej opcji się zadłużamy, no i możemy dostać 400% środków ze średniego wynagrodzenia a w przypadku dofinansowania tylko 300%. No i teraz nie wiem na co się zdecydować, ponieważ w jednym jak i drugim muszę spełniać te same warunki i posiadać zaświadczenie od pracodawcy (niekoniecznie) lecz to napewno plusuję.


Post Wysłano: 23 wrz 2013, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
No ja niestety przynależę do PUP w Nowym Dworzę Mazowieckim......
Mniejsze miasto = mniejszy burdel :!:
Złożenie wniosku NIC NIE KOSZTUJE, a zyskać można sporo.

Co do ilości szkoleń ?
Jeżeli dane szkolenia dotyczą tego samego zawodu, to może być ich nawet z 10 !
Data zakończenia ostatniego się liczy.

A że łurzędnicy interpretują to jak chcą ???
Wystarczy napisać ODWOŁANIE do Wojewody :!:

(znajac zasady co do konkretnego zawodu lub przedsięwzięcia)

STOP parówkowym skrytożercom !!!
i nieukom w łurzędach !

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 26 wrz 2013, 7:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:18
Posty: 125

Radhezz
ja wiem co mówie :)
Przy pracodawcy mają to gdzieś.. ale jak otwierasz właśną działalność i prosisz o wszystkie 3 i piszesz że w innym przypadku nie otworzysz firmy to dadzą Ci kase na wszystkie 3 kursy :)
poleciłam tak zrobić mojemu kumplowi - dostał informacje, że finansują mu C odpisał im, że oki ale w takim wypadku nie da rady otworzyć działalności bo nie będzie miał kwalifikacji. W poniedziałek dostał odpowiedź, że finansują mu C KW i CE.

matek555
pytanie czy chcesz mieć to za darmo czy nie ;)
bo pożyczka... nie bawiłabym się chyba w to. Jednak są pewnie osoby, które decydowały się na ten krok

_________________
http://www.kierowniczyswiat.blogspot.com/
05.05.2011 [C] start 24.05.2013 [KWPdoC] start 27.09.13
Puzzel 17.03.08 [C] 10.05.13 [KWPdoC] 25.09.2013 [D] start 01.08.13 [KWPdoD] start 08.08.13 [D] start 25.10.2013 [ADR pod+cysterna] 10.11.2013


Post Wysłano: 26 wrz 2013, 10:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
.............. odpisał im, że oki ale w takim wypadku
nie da rady otworzyć działalności
bo nie będzie miał kwalifikacji. ........
Na otworzenie "działalności" są trochę inne warunki
(dość korzystne)
i pieniądze pochodzą z innego "worka".

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 26 wrz 2013, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:18
Posty: 125

ale on nie bierze środków na otwarcie działalności on bierze środki na szkolenie i są z tego samego worka co szkolenia za poświadczeniem pracodawcy...
on oświadczył że otworzy działalność jeśli mu sfinansują prawko.. chcieli mu sfinansować tylko C odwołał się, że to mu nie starczy by móc prowadzić działalność... i przyznali mu wszystkie 3 szkolenia. Otworzy sobie firmę na miesiąc/dwa i ma załatwione ;)

_________________
http://www.kierowniczyswiat.blogspot.com/
05.05.2011 [C] start 24.05.2013 [KWPdoC] start 27.09.13
Puzzel 17.03.08 [C] 10.05.13 [KWPdoC] 25.09.2013 [D] start 01.08.13 [KWPdoD] start 08.08.13 [D] start 25.10.2013 [ADR pod+cysterna] 10.11.2013


Post Wysłano: 15 paź 2013, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

A jeżeli chodzi o dofinansowania z UE? Gdzie się można ew. się dowiadywać i jaki organ tym się zajmuje? PUP odpada, bo się uczę, więc bezrobotnym być nie mogę. Instruktor kazał mi się zgłosić w marcu/kwietniu, ale chcę być na bieżąco, gdyby coś wcześniej wyskoczyło:P. Dzięki i pozdrawiam.


Post Wysłano: 16 paź 2013, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2013, 19:09
Posty: 1

Cytuj:
ale on nie bierze środków na otwarcie działalności on bierze środki na szkolenie i są z tego samego worka co szkolenia za poświadczeniem pracodawcy...
on oświadczył że otworzy działalność jeśli mu sfinansują prawko.. chcieli mu sfinansować tylko C odwołał się, że to mu nie starczy by móc prowadzić działalność... i przyznali mu wszystkie 3 szkolenia. Otworzy sobie firmę na miesiąc/dwa i ma załatwione ;)
Właśnie takie podejście mnie denerwuje, ktoś bierze dofinansowanie i po miesiącu ma zamknąć działalność?


Post Wysłano: 17 paź 2013, 0:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Cytuj:
ale on nie bierze środków na otwarcie działalności on bierze środki na szkolenie i są z tego samego worka co szkolenia za poświadczeniem pracodawcy...
on oświadczył że otworzy działalność jeśli mu sfinansują prawko.. chcieli mu sfinansować tylko C odwołał się, że to mu nie starczy by móc prowadzić działalność... i przyznali mu wszystkie 3 szkolenia. Otworzy sobie firmę na miesiąc/dwa i ma załatwione ;)
Właśnie takie podejście mnie denerwuje, ktoś bierze dofinansowanie i po miesiącu ma zamknąć działalność?
Jak nie po miesiącu, to po roku jak będzie musiał pełny ZUS zapłacić.

Ja szukałem możliwości zrobienia prawka za darmo - ze środków UE raz było blisko, ale zadziałało kolesiostwo. Ostatecznie C zrobiłem przez urząd pracy, a C+E za swoją kasę - na KW już mam umowę podpisaną, czyli również będzie za prywatne.

Ale jeśli mam być szczery to jeśli trafi się szkolenie unijne na kat. D to pewnie pójdę, bo co mi szkodzi? Mogę nawet pełne 60 godzin wyjeździć :lol: A zawsze to jakaś kolejna opcja na zarobek jeśli by się trafiło coś na autobus sensownego :wink:

BTW: otworzyć firmę transportową w PL niby nie jest łatwo - licencja, certyfikat kompetencji zawodowych, a mimo to cwaniaków nie brakuje.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 15 sty 2014, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Witam.
Pozwolę sobie odgrzać kotleta. Mianowicie, ma ktoś może jakieś przecieki kiedy będą jakieś przetargi na bieżący rok ? Jak by się dało, chciałbym wyciągnąć C i KW z Unii :). Bardzo proszę o jakieś informacje :).


Post Wysłano: 16 sty 2014, 0:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Witam.
Pozwolę sobie odgrzać kotleta. Mianowicie, ma ktoś może jakieś przecieki kiedy będą jakieś przetargi na bieżący rok ? Jak by się dało, chciałbym wyciągnąć C i KW z Unii :). Bardzo proszę o jakieś informacje :).
Bardzo przydatna strona, polecam sprawdzać na bieżąco
:arrow: http://www.inwestycjawkadry.info.pl/szk ... 2,340.html

Po lewej mamy wybór kategorii kursów, czyli jak ktoś potrzebuje D, to szuka w dziale z kat. D, itd.

Ja widzę że za 5 dni kończy się nabór na kat. D w Opolu, ale niestety nie jestem rolnikiem :lol:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 27 sty 2014, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 wrz 2013, 20:52
Posty: 6

Tak dla informacji... :) W EPO-Trans'ie prawdopodobnie będą organizowane kursy C,C+E z funduszy unijnych. Gadałem z kobietą, która tym się zajmuje w jakiś tam sposób i przekazała mi taką informację, że jak na razie nic nie ruszyło, bo gościu który zajmuje się pozyskiwaniem kasy dla średnich i dużych przedsiębiorstw z Unii nie odzywa się, ani nie odbiera. Pod koniec tygodnia mam zadzwonić czy coś się zmieniło. Warunki jakie musi spełnić osoba to:
- prawo jazdy kat. B
- zameldowanie w woj. śląskim
- wykształcenie maks. średnie
Dodatkowo trzeba podpisać lojalkę na 2 lata z EPO na stanowisku kierowcy. W momencie zapisania się na kurs EPO was zatrudnia, ale od razu idziecie na urlop bezpłatny, aż do momentu uzyskania uprawnień. Będę coś więcej wiedział to napiszę :)

Pozdro :)


Post Wysłano: 28 sty 2014, 7:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Ja też słyszałem, że coś będzie, ale nie wiadomo kiedy zrobią konkurs. Ponoć zależy to od państwa naszego. Daj znać kiedy może się to dziać. Miałem też się dowiadywać, więc będę wiedział kiedy coś próbować. Nie jestem ze śląskiego, ale czy te konkursy nie są 'wspólne' dla całego kraju ?


Post Wysłano: 28 sty 2014, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 maja 2012, 17:31
Posty: 125
Samochód: jaki popadnie jaki w rączki wpadnie

Cytuj:
Dodatkowo trzeba podpisać lojalkę na 2 lata z EPO na stanowisku kierowcy.)
Warto się zastanowić czy na pewno warto ?? Może lepiej pożyczyć kasę od dziadka, babci i nie być uzależniony przez dwa lata?? Nie znam firmy EPO, nuż może oni są w porządku ale większość takich kursów za lojalkę to lipy były...


P.S. A KW też robią czy tylko prawko, bo nic nie wspominałeś ?? :D


Post Wysłano: 28 sty 2014, 12:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Ja bym się najpierw upewnił w PUPie, czy ta lojalka jest zgodna z prawem jeżeli za kurs płaci UE.
Cytuj:
W EPO-Trans'ie prawdopodobnie będą organizowane kursy C,C+E z funduszy unijnych.(...)
Dodatkowo trzeba podpisać lojalkę na 2 lata z EPO na stanowisku kierowcy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: