Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 16 kwie 2009, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26
Posty: 28
GG: 9899721
Samochód: Narazie brak:)

Ostatnio rozmawiałem z wujkiem, i pracuje od niedawna w firmie transportowej,która ma ok.60kierowców i nic się nie mówi o kryzysie,zwolnieniach czy też obniżkach wypłat, tak więc kryzys nie sięga jeszcze wszystkich firm :)


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 17 kwie 2009, 6:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2008, 20:53
Posty: 36
GG: 1

To troche nie tak , ciężarowkami juz jezdziłem ale nieoficjalnie a poza tym rok jezdziłem po kraju juz niewazne czym(dostawczakiem) ale zachowac sie na drodze umiem. przepisy znam , lusterek nie polamie i bez problemu sie podpinam i rozpinam oraz cofam. TEN numer moze sie udac.

_________________
Świat jest piękny zza szyby szoferki , ale nikomu o tym nie opowiesz...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 17 kwie 2009, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Jeżeli katalog publiczny nie kłamie co do Twojego wieku, to szczerze Ci powiem że Twoje posty tego nie odzwierciedlają.. Bez urazy rzecz jasna..

Życzę powodzenia..


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 18 maja 2009, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Ja uważam, że pracodwcy robią duży błąd nie przyjmująć do pracy kierowców bez doświadczenia. Nie przewidują, że takiemu młodemu wystarczy dać szansę a on na pewno się dobrze zaprezentuje. Ponadto należy zwróćić uwagę, że młody jest ambitny i nie jest prawdą, iż w młodego trzeba inwestować. Wystarczy, że da się go na kilka miesięcy w podwujną obsadę i się nauczy. Pozdrowienia!!!!!! :/


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 18 maja 2009, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Trudno od pracodawcy oczekiwać przyjmowanie zielonego pracownika skoro na rynku ma doświadczonych pracowników. Ponadto wielu pracodawców stara się myśleć na bieżąco natomiast nie perspektywicznie.
Jest to moje zdanie.
Powodzenia

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 19 maja 2009, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Cichanos trochę masz racji ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem , że pracodawca mysli na bieżąco a nie perspektywistycznie. Śwdaczy to o tym, że jest albo płytki lub osobą, która nie wierzy w swoje możliwości ekonomiczne jakie powinny cenić właściciela firmy. A co do doświadczonych kierowców to uważasz, że są lepsi od nowych bo ja uważam że nie zawsze ale tu odwołuję się do twojej wyobraźni i doświadczenia :|


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 19 maja 2009, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem , że pracodawca mysli na bieżąco a nie perspektywistycznie. Śwdaczy to o tym, że jest albo płytki lub osobą, która nie wierzy w swoje możliwości ekonomiczne jakie powinny cenić właściciela firmy...|
tak jest.

jeden z wrocławskich przewoźników w okresie największej prosperity nie kupował jak każdy inny następnych pojazdów, tylko magazyny i inne nieruchomości. doskonale przewidział kryzys.
dzisiaj sprzedał samochody (wszystkie były jego własnością), zwolnił 90% kierowców i żyje z wynajmu.

czy myślał perspektywicznie?
oczywiście.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 19 maja 2009, 18:45

Cytuj:
Cytuj:
...ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem , że pracodawca mysli na bieżąco a nie perspektywistycznie. Śwdaczy to o tym, że jest albo płytki lub osobą, która nie wierzy w swoje możliwości ekonomiczne jakie powinny cenić właściciela firmy...|
tak jest.

jeden z wrocławskich przewoźników w okresie największej prosperity nie kupował jak każdy inny następnych pojazdów, tylko magazyny i inne nieruchomości. doskonale przewidział kryzys.
dzisiaj sprzedał samochody (wszystkie były jego własnością), zwolnił 90% kierowców i żyje z wynajmu.

czy myślał perspektywicznie?
oczywiście.
Czyżbyś pisał o sobie? :>
Cytuj:
A co do doświadczonych kierowców to uważasz, że są lepsi od nowych bo ja uważam że nie zawsze ale tu odwołuję się do twojej wyobraźni i doświadczenia :|
Tutaj sytuacja jest bardzo prosta: każdy kiedyś zaczynał. Niestety w obecnej sytuacji jest to sprawa zapomniana...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 19 maja 2009, 19:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

We Wrocławiu są/były dwie znaczące firmy transportowe które praktycznie zrezygnowały z transportu w przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Jedna ma siedzibę gdzieś na Jerzmanowskiej w okolicach hurtowni AKA a druga na Wojnowie. Ale nie mówię tu o Dzwońcu.
Źle mnie kolego zrozumiałeś. Po co pracodawcy nowy pracownik skoro na rynku pracy za rozsądne pieniądze przyjmie pracownika który już ma doświadczenie i obeznanie ze sprzętem ?
Poza tym każdy patrzy z własnego punktu widzenia. Wy (potencjalni pracownicy) widzicie awers a pracodawca rewers monety. Przecież w obecnej sytuacji nikt nie zwolni dobrego pracownika aby przeszkolić i przyjąć zielonego. Pomijam sprawy finansowe i osobiste. A poza tym jest jeszcze jeden pogląd pracodawcy na młodego/nie doświadczonego pracownika. "Młody zawsze znajdzie sobie jakąś pracę".

Cóż, tak wygląda rynek pracy i gospodarczy. Może to komuś nie odpowiadać ale taka jest szara rzeczywistość. Ale nie martwcie się, dzisiaj jest kumulacja w Lotto więc a nóż komuś się poszczęści :wink:

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

jest takie przysłowie " kto nie ryzykuje ten nie ma" ja jestem osobą , która ukończyła wszelkie kursy na kierowcę zawodowego i ci z tego zainwestowałem kupę pieniędzy i teraz kiedy pytam o zatrudnienie w firmie transportowej to spotykam się z odmową z uwagi na BRAK DOŚWIADCZENIA. A w tym wszystkim jest najgorsze to , że pracodawca nawed nie da możliwości zaprezentowania się !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 15:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Ja uważam, że pracodwcy robią duży błąd nie przyjmująć do pracy kierowców bez doświadczenia. Nie przewidują, że takiemu młodemu wystarczy dać szansę a on na pewno się dobrze zaprezentuje. Ponadto należy zwróćić uwagę, że młody jest ambitny i nie jest prawdą, iż w młodego trzeba inwestować. Wystarczy, że da się go na kilka miesięcy w podwujną obsadę i się nauczy. Pozdrowienia!!!!!! :/

na jakiej podstawie wyrobiłeś sobie takie zdanie?

ja zajmowałem się rekrutacją kierowców ładnych parę lat. przez jakieś 4-5 lat przyjmowalem młodych kierowców bez doświadczenia na przyuczenie. z około 200 wkraczających w zawód jakieś 30% po przyuczeniu znalazło pracę u innych, inni nie nadawali sie do zawodu, a na dłużej zostało 6 kierowców.

tak szacunkowo koszt przyuczenia jednego to jakieś 2 000 - 3 000zł, czyli w sumie firma straciła na młodych 400 000zł, za to zyskała 6 kierowców którzy zostali, czyli każdy z nich kosztował prawie 70 000zł.

a 70 000zł to większa pensja o około 3 000zł brutto przez dwa lata.

po podliczeniu szef dał sobie spokój z zatrudnianiem młodych.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Cyryl pytasz na jakiej podstawie wyrobiłem sobie takie zdanie to ci powiem bo uważam , że nie jest to żadna tajemnica, otóż aktualnie pracuję 15 lat w Policji przyszedł czas aby sobie zmienić pracę i wiem jak wygląda praca doświadczonych kierowców podczas ich kontroli na ddrogach pełno nieprawidłowości apstrachując już od taz. Tacho> antomiast w sojej praktyce zawodowej spotkałęm na drogach młodych kierowców wchodzących w ten zawód i m oge powiedzieć , że u nik kontrola drogowa wygląda prawie bez zastrzeźeń czy taka odpowiedź cię satysfakcjonuje????


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

transport jak wiele dziedzin gospodarki określa jego opłacalność.

wartością kierowcy jest zmieszczenie się w możliwie niskich kosztach dając maksymalnie możliwy dochód dla firmy.

wiekszość kierowców jest średnio kontrolowanych raz na dwa lata, lub nawet rzadziej.
opieranie opinii w opraciu o element tak rzadko występujący jest trochę pochopne.

jeżeli uważasz za błąd wydanie takiej kasy jak mówiłem, to trudno mi znaleźć bardziej przekonywujące argumenty.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

Cyryl nie uważam, że twoje argumenty są złe ja w części się z nimi zgadzam i są słuszne ale przyznasz, że nie można oceniać młodego kierowcy jedną miarą. Ja uważam, że młody kierowca powinien być wdzięczny pracodawcy, że go przyjmuje i powinien jak najdłużej wiązać z taką firmą współpracę a nawet bardzo długo. Zgadzam się z opiniami, że młodzi są nie słowni i przyjmują się do firmy gdzie jak piszesz szef inwestuje w takie go kierowcę - a on później po 2 - 6 miesięcy dziękuje i idzie do innej mając jakieś choćby wyobrarzenie o tej pracy. Ja podnoszę temat w tej sprawie, iż należy dawać szansę młodemu kierowcy a podstawą do tego jest wstępna rozmowa i nie tylko na tema jego wiedzy dotyczącej pracy ale wywnioskowanie osobowości takiego człowieka i jego odpowiedzialności jak również lojalności do szefa, który w berew przekonaniom przyjmuje młodeko kierowcę bez doświadczenia. Myślę, że się zgodzisz choć w części z moją wypowiedzią tym bardziej, że rekrutujesz kierowców do pracy w swojej firmie z poważaniem!!!!!


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

jest to opinia czlowieka, który nigdy nie poniósł kosztów przyuczenia do zawodu pracownika.

czy należy dać szanse młodemu? - tak, ale jeżeli stać Cię na to.
tutaj trzeba zdać sobie sprawę w jakiej sytuacji są firmy transportowe.

to nie jest pytanie co chce pracodawca, ale co może - na co mu pozwala kondycja finansowa firmy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

daniel116a pracowałeś 15 lat jako policjant i zmieniasz sobie zawód na kierowcę :?: :?: :?: :shock:


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2009, 16:29
Posty: 8
GG: 0

kiedyś sytuacja rodzinna na to nie pozwalała ale teraz wreszcie będę robił to co zawsze chciałem z poważaniem!!!!!!


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 17:23

Cytuj:
daniel116a pracowałeś 15 lat jako policjant i zmieniasz sobie zawód na kierowcę :?: :?: :?: :shock:
Nie ma się czemu dziwić. Emeryturka już pewna, a jako kierowca sobie dorobi i nie musi się obawiać czy straci pracę czy nie, bo pieniążki zawsze będą (emerytura).


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 23 maja 2009, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Cytuj:
Nie ma się czemu dziwić. Emeryturka już pewna, a jako kierowca sobie dorobi i nie musi się obawiać czy straci pracę czy nie, bo pieniążki zawsze będą (emerytura).
oprócz tego brak zagrożenia ew. mandatami, bo człowiek "z firmy" :roll:

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Tytuł: Re: Praca znika
Post Wysłano: 24 maja 2009, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Koledzy, bierzecie pod uwagę tylko i wyłącznie sytuację kiedy przyjmuje się pracownika tylko z doświadczeniem lub bez. Przecież nie powinno się tak robić. Zazwyczaj na jednego młodego pracownika powinno się przyjmować jednego z doświadczeniem i to kilkuletnim. Dlaczego ? Ponieważ jeżeli mamy zamiar prowadzić firmę przez parę dobrych lat to musimy myśleć że ten starszy pracownik z doświadczeniem kiedyś odejdzie na emeryturę, z powodu schorzeń etc. I w takiej sytuacji bazując tylko na pracownikach ktorzy już pracowali kilka lat i są już dojrzali wiekowo sami doprowadzamy swoją firmę do sytaucji większych wydatków na sprawy wypłat. Widzę to w mojej firmie szczególnie na stanowisku : tokarz, frezer operator młynka itp.
Według mnie nie można popadać w skrajności iż przyjmujemy tylko młodego lub doświadczonego pracownika. Ponieważ w dluższej perespektywie narażamy się na większe koszta. Oczywiście zakładam iż nie mamy rotacji wśród kadry :!:

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: